Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποδειξη δεν εχω...Δεν την ειχε το παιδι που το πηρα..θα υπαρξει θεμα?μεσω Imei δεν ισχυει η εγγυηση?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη δεν εχω...Δεν την ειχε το παιδι που το πηρα..θα υπαρξει θεμα?μεσω Imei δεν ισχυει η εγγυηση?

 

Εμένα μου είχαν ζητήσει όταν το είχα στείλει το Νοέμβριο για αλλαγή κάμερας.. τώρα δεν ξέρω τι παίζει λογικά θα το δεχτούν κι έτσι εφοσον δουν οτι ειναι Ευρωπαϊκό.

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογη lg phone from λεει provider GRC.μακαρι να το δεχτουν...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογη lg phone from λεει provider GRC.μακαρι να το δεχτουν...

 

Παρτους τηλέφωνο Δευτέρα πρωί να ρωτήσεις. Παράλληλα επικοινώνησε με αυτον που το αγόρασες να ψάξει να τη βρει ή να επικοινωνησει με το κατάστημα που το αγόρασε να ζητήσει επανεκτυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Παρτους τηλέφωνο Δευτέρα πρωί να ρωτήσεις. Παράλληλα επικοινώνησε με αυτον που το αγόρασες να ψάξει να τη βρει ή να επικοινωνησει με το κατάστημα που το αγόρασε να ζητήσει επανεκτυπωση.

 

Αυτός που το πήρα είναι πολύ αξιόλογο μέλος με πολλές αξιολογήσεις από γειτονικό φόρουμ. Πιστεύω ούτε ο ίδιος θα το καταλάβε.. Άμα δεν βρεθεί η απόδειξη τι κάνουμε μετά..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ΔΕΝ πρέπει να δέχεσαι να παρεις μεταχειρισμενη συσκευη ΧΩΡΙΣ την απόδειξη μαζί με το κινητό που είναι και η εγγύηση....... !!!!!!! Γιατί μπορεί να χρειαστεί... Καλή ώρα!!! Εκτός κ αν το μεταχειρισμενο που θα πάρεις δεν έχει εγγύηση γιατί έχει λήξει. Άλλο αυτό!!!

Αν θέλουν μπορούν να δουν ποτε αγοράστηκε η συσκευή και αν έχει εγγύηση και μέσω συστήματος με το imei μόνο. Είναι που θα πέσεις ομως. Αν είναι κανένας ανάποδος στο σέρβις μπορεί να θέλει σονι και καλά την αποδειξη αγοράς!!

Ότι μπορεί να την βρει μέσω imei σίγουρα μπορεί!!!!

 

Όπως σου λένε και τα παιδιά, πάρε πρώτα ένα τηλέφωνο στην procordia πριν το στείλεις

 

Ωράριο Λειτουργίας: Δευτέρα εώς Παρασκευή 09.00-17.00

 

Τηλέφωνο: 2107777076

info@procordia.gr

 

Έδρα: Κριμαίας 7-9 Ν.Ψυχικό

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν πρέπει ναι αλλά ήταν ευκαιρία το κινητο και πιστεύα με το ιμει θα ήμουν καλυμενος..Θα μιλήσω και αύριο με το παλικάρι που έκανα την ανταλλαγή και Δευτέρα θα πάρω τηλ.

 

edit:Bρηκα κ ενα βιντεο απο καποιον αλλον

 

 

https://img.donanimhaber.com/upfiles/1550628/ec3230d1-9856-42e9-9eec-dd007aff884d.JPG

 

https://img.donanimhaber.com/upfiles/1550628/9c718e67-8310-4f27-9b85-9a577f6b5b28.JPG

 

Και εδω βρηκα ενα θεμα με το συγκεκριμενο προβλημα.

 

http://forum.donanimhaber.com/m_114111685/tm.htm

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ΔΕΝ πρέπει να δέχεσαι να παρεις μεταχειρισμενη συσκευη ΧΩΡΙΣ την απόδειξη μαζί με το κινητό που είναι και η εγγύηση....... !!!!!!! Γιατί μπορεί να χρειαστεί... Καλή ώρα!!! Εκτός κ αν το μεταχειρισμενο που θα πάρεις δεν έχει εγγύηση γιατί έχει λήξει. Άλλο αυτό!!! Αν θέλουν μπορούν να δουν ποτε αγοράστηκε η συσκευή και αν έχει εγγύηση και μέσω συστήματος με το imei μόνο. Είναι που θα πέσεις ομως. Αν είναι κανένας ανάποδος στο σέρβις μπορεί να θέλει σονι και καλά την αποδειξη αγοράς!! Ότι μπορεί να την βρει μέσω imei σίγουρα μπορεί!!!!

 

Για την ιστορια να πω οτι ειχα παει αυτοπροσωπως στην Προκορντια και δεν ειχα αποδειξη αγορας μαζι μου και το κινητο ηταν αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο, μια χαρα με εξυπηρετησαν χωρις την αποδειξη

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια να πω οτι ειχα παει αυτοπροσωπως στην Προκορντια και δεν ειχα αποδειξη αγορας μαζι μου και το κινητο ηταν αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο, μια χαρα με εξυπηρετησαν χωρις την αποδειξη

 

Ναι , οταν πηγαινει με παραλαβη απο τον κουριερ ομως ζητανε την αποδειξη. Βασικα ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ της αποδειξης. Και ετσι εγινε και με το G2 της κοπελας μου. Αυτος που δε μπορει να παει απευθειας στην προκορντια τι θα κανει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!πιστευω με πριν το κουριερ θα συνενοηθεις απο το τηλεφωνο οτι δεν υπαρχει αποδειξη κτλ..Αποκλειεται να μην μπορουνε και μεσω ιμει να γινει δουλεια...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

To κουριερ τι το νοιαζει αν εχεις αποδειξη; :p

Με την LG θα συνεννοηθεις , εγω συνεννοηθηκα απο το Live Chat τους, εσυ ισως να πρεπει να παρεις τηλεφωνο στην procordia πρωτα και να τους πεις τι εχει συμβει. Λογικα με το ΙΜΕΙ καταλαβαινουν οτι εισαι εντος (ή εκτος) εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό έχει βγει λιγότερο από 2 χρόνια στην αγορά οκ έχει λογική το imei.

Αλλά στην Ελλάδα η εγγύηση είναι 2 χρόνια απο την ημερομηνία αγοράς.

Το ιμει θα σου δείξει πότε έχει κατασκευαστεί, όχι πότε έχει αγοραστεί.

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει ο φίλος είναι να μιλήσει μ αυτόν που πήρε το κινητό για να γίνει επανέκδοση της απόδειξης. Τα περισσότερα σοβαρά καταστήματα μπορουν να την στείλουν με εμαιλ.

 

Και ο κούριερ δεν έχει καμία δουλειά με την απόδειξη. Θέμα του σέρβις και της κατασκευάστριας είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με το παιδι πυο πηρα το κινητο και δεν την εχει την αποδειξη γιατι και αυτος το ειχε αγορασει απο αλλο ατομο.Πληροφοριακα να πω οτι το κινητο το πηρα σε αψογη κατασταση χωρις το πραμικρο γι αυτο και προχωρησα στην συνναλαγη.

 

Οπως ειπα παραπανω εχει γινει αλλαγη πλακετας στο κινητο και αυτο φενεται στο procordia πιστευω.Δεν ειναι ενα + αυτο οτι δεν θα χρειαστει αποδειξη επειδη εχει ξαναγινει σερβις?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Yποπτο τι εννοεις?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι πιθανό να συμβεί burn in σε αυτή την οθόνη? Το είχα πάθει και εγω με τον browser στο 1020 αλλά εκεί διάβασα οτι αυτό είναι συνήθες πρόβλημα στις Amoled οθόνες που το G4 δεν διαθέτει... Μπορεί να συμβεί και σε άλλους τύπους οθόνης δηλαδή?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασε οτι μπορει να και σε ips lcd κτλ..

 

μήπως έχει αγοραστεί απο μαγαζί με κλεμμένα.

 

Και πως το εστειλε στο service το πρωτο παιδι που το ειχε για αλλαγη πλακετας?

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει περίπτωση να φερουν τα σκρουτζομαγαζα παρτιδα 603 και πανω?

Και αν ναι ποτε περίπου γινεται αυτο συνήθως?

(1 2 μηνες μετα την παραγωγη τους?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει περίπτωση να φερουν τα σκρουτζομαγαζα παρτιδα 603 και πανω?

Και αν ναι ποτε περίπου γινεται αυτο συνήθως?

(1 2 μηνες μετα την παραγωγη τους?)

 

Αυτο γινεται οποτε εξαντληθουν τα αποθεματα των προηγουμενων παρτιδων , δεν ειναι fix το ποτε θα ερθουν. Ουτε εχεις αναγκη απο 603 παρτιδα για να αποφυγεις boot loop και ιστοριες. Αν ειναι να κατσει , θα κατσει σε οποιαδηποτε παρτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται οποτε εξαντληθουν τα αποθεματα των προηγουμενων παρτιδων , δεν ειναι fix το ποτε θα ερθουν. Ουτε εχεις αναγκη απο 603 παρτιδα για να αποφυγεις boot loop και ιστοριες. Αν ειναι να κατσει , θα κατσει σε οποιαδηποτε παρτιδα.

 

Ρε συ αφου ξερουν ηδη το προβλημα και *πιθανοτατα* το ψάχνουν δεν ειναι πιθανό η 604 605 παρτίδα αν ποτε βγει, να μην εχει θέμα ?

Αλλιως τι στα ρημάδια ψάχνουν?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αφου ξερουν ηδη το προβλημα και *πιθανοτατα* το ψάχνουν δεν ειναι πιθανό η 604 605 παρτίδα αν ποτε βγει να μην εχει θέμα ?

Αλλιως τι στα ρημάδια ψάχνουν?

 

ΔΕΝ ειναι hardware το προβλημα, αν ηταν θα ειχε διορθωθει, δε νομιζεις; Ειχαν κανει state οτι ειναι hardware και αλλαζουν πλακετα, αλλα παλι εμφανιζεται...Εχουν εμφανιστει issues πλεον ΣΕ ΟΛΕΣ τις παρτιδες. Πλεον ειμαι 100% σιγουρος οτι το προβλημα ειναι software και εχει κανει πατατα η LG στην Rom της, και δε λεει να βγαλει ΕΝΑ ρημαδι update, γιατι εχουν πολυ δουλεια με το να προωθησουν με τα ψεμματα το G5.

Πως εξηγειται να διορθωνονται πλεον τα bootloops με hard reset ενω πριν τις 6ΧΧ παρτιδες δεν το εκαναν; Δεν εχει πολλες εξηγησεις.

 

Φυσικα οσο σιγουρος και αν ειμαι , μονο τα καμαρια της LG μπορουν να βρουνε τι φταιει , αν θελουν...

 

Θα ξαναπω (για 100η περιπου φορα) , οτι ειναι μεμονωμενα περιστατικα. Αν εχει 20εκατομμυρια συσκευες , και 10.000 το εχουν παθει , δεν ειναι αντιπροσωπευτικος αριθμος, ουτε σημαινει οτι θα το παθουν ολα

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη δεν εχω...Δεν την ειχε το παιδι που το πηρα..θα υπαρξει θεμα?μεσω Imei δεν ισχυει η εγγυηση?

 

Εμένα μου είχαν ζητήσει όταν το είχα στείλει το Νοέμβριο για αλλαγή κάμερας.. τώρα δεν ξέρω τι παίζει λογικά θα το δεχτούν κι έτσι εφοσον δουν οτι ειναι Ευρωπαϊκό.

 

Απο την εφαρμογη lg phone from λεει provider GRC.μακαρι να το δεχτουν...

 

Παρτους τηλέφωνο Δευτέρα πρωί να ρωτήσεις. Παράλληλα επικοινώνησε με αυτον που το αγόρασες να ψάξει να τη βρει ή να επικοινωνησει με το κατάστημα που το αγόρασε να ζητήσει επανεκτυπωση.

 

Αυτός που το πήρα είναι πολύ αξιόλογο μέλος με πολλές αξιολογήσεις από γειτονικό φόρουμ. Πιστεύω ούτε ο ίδιος θα το καταλάβε.. Άμα δεν βρεθεί η απόδειξη τι κάνουμε μετά..

Εννοείται θα το δεχτούν απλά θα πάει με ημερομηνία κατασκευής τα 2 έτη και όχι με ημερομηνία αγορά. Μόνο αν έχει δηλωθεί κλεμμένο δεν θα το δεχτούν. Αυτί ισχύει παντού από smartec, procordia και arvato

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασε οτι μπορει να και σε ips lcd κτλ..

 

 

 

Και πως το εστειλε στο service το πρωτο παιδι που το ειχε για αλλαγη πλακετας?

 

αν δεν το έχει δηλώσει ο κάτοχος ότι έχει κλαπει, πως θα το ξέρει η LG? ΤΟ κινητό είναι κατασκευής 2015 οπότε όπως και να έχει, χρονικά είναι μέσα στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο lg phone from λεει production date 25/9/2015 και release date 28/9/2015,Provider Greece!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...