Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πεταξει κανενα prime μοντελο με οκταπυρηνο επεξεργαστη στάνταρ

 

Εάν ενστερνιστούμε τις φήμες περί nexus 5 (2015), πολύ πιθανό.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα πρώτα reviews για την μπαταρία δεν είναι καλά.

http://www.gsmarena.com/lg_g4-review-1254p3.php

 

Δυστυχώς μπαταρία από ότι βλέπω δεν θα δούμε αποτελέσματα G2. Και μου κάνει εντύπωση καθώς η διαφορά είναι 0,3". Τώρα αν για αυτό φταίει η ανάλυση της οθόνης τότε προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα την χρησιμότητα της UHD οθόνης σε κινητά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να πουλησουν γερα αυτα τα μοντελα πρεπει να καταργησει το G2. Οσο το παραγει ακομα, φως δεν βλεπει :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Για να πουλησουν γερα αυτα τα μοντελα πρεπει να καταργησει το G2. Οσο το παραγει ακομα, φως δεν βλεπει :lol::lol:

Ή να το βγάλουν σε προσφορά οι VODAFONE, WIND, ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αυτό το χάλι με την μπαταρία ισχύει όλες τις συσκευές του 15...αντί να γίνεται καλύτερη, γίνεται χειρότερη...βλέπω όλη η χρονιά να πάει Έτσι...μάλλον το 2016 θα δούμε φως....αν και κακα τα ψέματα, μας τρώει το χέρι μας για νέα πράγματα άσχετα που δεν αξίζουν σε σχέση με την περσινή χρονιά...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο που με χαλαει στο κινητο ειναι η...τιμη :lol:

 

Σε δυο χρόνια θα έχει 300€ περίμενε..!:chair:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα διαθέσιμο στο ΠΛΑΙΣΙΟ. Πέρασε κανείς από εκεί να το δει, να μας πει εντυπώσεις??

 

Το δούλεψα σήμερα...όμορφο τηλ, δεν είδα lag όμορφο και το UX 4 και κλασσικά τρομερή οθόνη...βέβαια από μπροστά με χαλάει λίγο σαν design...Πίσω είναι πιο ωραίο...το έπιασα σε gold και είδα και το δερμάτινο ταμπα-καφέ.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με ότι το αυξημένο μέγεθος δε του φαίνεται λόγω της ελαφριάς κυρτότητας της οθόνης του.

Το τούμπανο πού εχω στα χέρια μου δεν το θυσιάζω προς το παρόν για κανένα αλλο τηλέφωνο :confused:

 

Αντε οταν πέσει κάτω από τα 500 ευρώ ισως και να το σκεφτώ για την what's up μου.

Αν και δύσκολο,γιατί δεν μου αρέσει το πλάτος του,το μάκρος δε με νοιάζει,αλλά το πλάτος είναι μεγάλο θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.οτι πανω απο 5ιντσες ειναι δυσχρηστο στην καθημερινοτητα.Με το νοτε2 στις 5,5 ιντσες δυσκολευομουν πολυ και ας εχω χερια κουπια:p Και αν μπει και θηκη αντε γειααα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω...πιο μεγάλο από το g3 στο χέρι...πιο πλατύ...και το πιάσιμο του είναι λίγο δύσχρηστο...Πολύ καλύτερο το flex2 σε πιάσιμο παρόλο που είναι ίδιες ίντσες..όπως είπα, το πλάτος του κάνει την ζημιά, από ύψος είναι μια χαρά...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όποιος κοιτάει σε αυτές τις ίντσες και σε αυτά τα μεγέθη ξέρει ότι το κινητό δεν θα είναι μικρό. Το ότι το έκαναν μεγαλύτερο από το g3 είναι φάουλ αλλά μήπως όντως το έκαναν για είναι πιο γερό και να αποφύγουν τα ενδεχόμενα ρωγμων? Θεωρητικά θα υπάρχε κάποιος λόγος δεν μπορεί να ξέχασαν πως να σχεδιάζουν ωραία κινητά αν και εμένα προσωπικά μου αρέσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το έκαναν μεγαλύτερο από το g3 είναι φάουλ αλλά μήπως όντως το έκαναν για είναι πιο γερό και να αποφύγουν τα ενδεχόμενα ρωγμων?

 

Αυτή είναι η μόνη λογική εξήγηση που έχω άκουσει.

Πάντως φάουλ που μεγάλωσε, δίπλα-δίπλα εμφανησιακά το g3 φαίνεται να είναι μια γενιά μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω...πιο μεγάλο από το g3 στο χέρι...πιο πλατύ...και το πιάσιμο του είναι λίγο δύσχρηστο...Πολύ καλύτερο το flex2 σε πιάσιμο παρόλο που είναι ίδιες ίντσες..όπως είπα, το πλάτος του κάνει την ζημιά, από ύψος είναι μια χαρά...

 

E,τοτε δεν λεει..Αν ειναι να θυσιασω την ευχρηστια του G3 για να εχω λιγο καλυτερη καμερα,αστο καλυτερα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μόνη λογική εξήγηση που έχω άκουσει.

Πάντως φάουλ που μεγάλωσε, δίπλα-δίπλα εμφανησιακά το g3 φαίνεται να είναι μια γενιά μπροστά.

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δει Live ότι έχω δει από τις παρουσιάσεις. Γενικα για εμένα το εμένα το μέγεθος του κινητού δεν αποτελεί ανασταλτικο παράγοντα στο να το πάρω. Ούτε στο note με πείραξε ούτε στο note 4 που σκέφτομαι να πάρω για αλλαγή του note 4 με πειράζει. Τώρα αν το g4 είναι ένα τηλέφωνο που γενικά αξίζει δεν θα με ενοχλήσει που είναι μεγαλύτερο του g3. Τώρα αν είναι πολύ πιο άσχημο του g3 και δεδομένου ότι με το g3 δεν έχω θέματα θα το σκεφτώ να δώσω το g3 για g4...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δει Live ότι έχω δει από τις παρουσιάσεις. Γενικα για εμένα το εμένα το μέγεθος του κινητού δεν αποτελεί ανασταλτικο παράγοντα στο να το πάρω. Ούτε στο note με πείραξε ούτε στο note 4 που σκέφτομαι να πάρω για αλλαγή του note 4 με πειράζει. Τώρα αν το g4 είναι ένα τηλέφωνο που γενικά αξίζει δεν θα με ενοχλήσει που είναι μεγαλύτερο του g3. Τώρα αν είναι πολύ πιο άσχημο του g3 και δεδομένου ότι με το g3 δεν έχω θέματα θα το σκεφτώ να δώσω το g3 για g4...

 

Δεν το λέω για το μέγεθος, αλλά για το γεγονός ότι χάλασαν σε ένα βαθμό τα πολύ ωραία bezel των g2/g3 αντι να τα βελτιώσουν κιόλας.

Όπως και να χει η αγορά μιας συσκευής δεν γίνεται συναρτήσει ενός χαρακτηριστικού αλλά ως σύνολο, λαμβάνοντας υπόψιν και τιμολόγηση/εκάστοτε εναλλακτικές.

Γενικώς το g4 αν ρολάρει σωατά & έχει και αξιοπρεπή αυτονομία το θεωρώ μια πολύ αξιόλογη επιλογή, όταν φυσικά εξομαλυνθεί και η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω για το μέγεθος, αλλά για το γεγονός ότι χάλασαν σε ένα βαθμό τα πολύ ωραία bezel των g2/g3 αντι να τα βελτιώσουν κιόλας.

Όπως και να χει η αγορά μιας συσκευής δεν γίνεται συναρτήσει ενός χαρακτηριστικού αλλά ως σύνολο, λαμβάνοντας υπόψιν και τιμολόγηση/εκάστοτε εναλλακτικές.

Γενικώς το g4 αν ρολάρει σωατά & έχει και αξιοπρεπή αυτονομία το θεωρώ μια πολύ αξιόλογη επιλογή, όταν φυσικά εξομαλυνθεί και η τιμή του.

 

Η αλήθεια είναι ότι με τα τα bezels την έκαναν φέτος... Τώρα για την τιμή ελπίζω να έχει τους ρυθμούς πτώσης των προηγούμενων μοντέλων γιατί στα επίπεδα που παίζει αυτή τη στιγμή το βλέπω δύσκολο να τα πηγαίνει καλά...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τα bezels την έκαναν μόνο φέτος?

Το ότι έδιναν φήμες ότι θα κυκλοφορήσουν premium συσκευή κι ότι το g4 θα είναι ενα πολύ καλά μελετημένο τηλέφωνο και με χρήση αλουμινίου κιόλας?

Εντάξει,έβαλαν δέρμα στο καπάκι,σιγά τα λαχανα.κίνησή της τελευταίας στιγμής για να πουν ότι έβαλαν κάτι ποιοτικό στο τηλέφωνο,κι απορώ τώρα,ποιοι θα το χαψουν Αυτό,κι ακόμα πιο κορυφαίο,η απελπισμένη κίνησή της επιλογής του επεξεργαστή.

Παίζει να είναι και η μόνη εταιρεία πού τον έβαλε,προς το παρόν.

Επιλογές φέτος μηδενικές.

Κι οχι ότι είναι κακός ο επεξεργαστής,θυμηθείτε ότι στα reviews θα τον βγάλουν και κορυφαίο,για να σπρώξουν και λίγο την κατάσταση.

Από αντικειμενική άποψη όμως,οχι,δεν είναι κορυφαίος,τουλάχιστον οχι για επεξεργαστής πού θα χτυπήσει κάποια αλλη γνωστή ναυαρχίδα.

απλά η qualcomm εχει το μονοπώλιο,βγήκε και η φήμη του 810?σού λένε,τι θα βάλουμε τώρα?805???πάμε στον 808.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Speedtest εναντίον s6. Δεν την παλεύει με το multitasking το s6... Πάει πολύ καλά όμως το g4 παρόλο τον 808. Αναρωτιέμαι τι θα κάνει με αντιπαλο το m9

 

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άλλο που δεν το αναφέραμε καθόλου σαν χαρακτηριστικό, με γάντια μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε? Για το s6 νομίζω ότι το υποστηρίζει αν δεν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα σηματος και συνομηλιας πως παει το G4? εχω ακουσει οτι το G3 ειχε προβληματα σε αυτον τον τομεα.

 

Απο το λιγο που το ειδα ειναι σαν βελτιωμενο στα σημεια G3. Μου αρεσε και το καφε δερμα.

 

Στα 279 ποτε πιστευεται θα βγει σε προσφορα; Σε 6 μηνες; Καλα τα 769 που ζηταει αυτην την στιγμη ειναι για γελια για πλαστικο τηλεφωνο :X

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα σηματος και συνομηλιας πως παει το G4? εχω ακουσει οτι το G3 ειχε προβληματα σε αυτον τον τομεα.

 

Απο το λιγο που το ειδα ειναι σαν βελτιωμενο στα σημεια G3. Μου αρεσε και το καφε δερμα.

 

Στα 279 ποτε πιστευεται θα βγει σε προσφορα; Σε 6 μηνες; Καλα τα 769 που ζηταει αυτην την στιγμη ειναι για γελια για πλαστικο τηλεφωνο :X

 

Λίγο δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος γιατί αύριο βγαίνει νομίζω για όσους έχουν προπαραγγελία. Με τις εκπτώσεις του Αυγούστου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...