Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχει εμφανιστεί bestprice, παίζει στα 520.

Εφόσον εισάγεται ευρώπη, δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς παρά να τα δεχθούν.

Και το LG g2 32gb εισαγονταν αλλά το δέχτηκαν μετά από πολύ καιρό και με τα χίλια ζόρια για αυτό λέω μπας και υπάρξουν τίποτα παρατραγουδα

 

Edit :πολύ καλή αρχική χαμηλότερη από το g3. Μετά το καλοκαίρι το βλέπω κάτω από 400€

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δε θα καλύπτονται από την LG HELLAS (με κάθε επιφύλαξη) θα είναι τα μπορντό διότι δε πρόκειται να τα εισάγουν.

 

Δε χρειάζεται να εισάγεται ένα προϊόν από την lg hellas, για να το δεχθουν για επισκευή στο service.

Δεν ξέρω αν θα κάνει τίποτα κόλπα η lg, αλλά τα π.χ. τα 32άρια g2 που δεν εισάγονται, μια χαρά τα καλύπτει.

 

Και το LG g2 32gb εισαγονταν αλλά το δέχτηκαν μετά από πολύ καιρό και με τα χίλια ζόρια για αυτό λέω μπας και υπάρξουν τίποτα παρατραγουδα

 

Edit :πολύ καλή αρχική χαμηλότερη από το g3. Μετά το καλοκαίρι το βλέπω κάτω από 400€

 

Πλέον τα δέχονται,όπως και τα nexus 5, οπότε πιστεύω ότι δεν θα αρχίσουν πάλι τα κόλπα, αλλά όπως είναι υποχρεωμένοι θα καλύψουν ότι είναι ευρωπαϊκό.

 

Λόγω s6 πιστεύω ότι θα το δούμε σε χρόνο ρεκόρ στα 400.(πιστεύω και ακόμα πιο κάτω)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε σε πόσο χρόνο θα πέσει, για να το δοκιμάσουμε.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,εχει επικοινωνήσει κάνεις με αυτό το κατάστημά πού λέει ναι μεν διαθέσιμο,γιατί ενα μόνο τα εχει διαθέσιμο και να εχει πάρει κάποια απάντηση?

Πολύ ύποπτη η τιμή στο best.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και οι τιμές μέσω skroutz. http://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html?from=catspan

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Και οι τιμές μέσω skroutz. http://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html?from=catspan

Γιατί στα πρώτα μαγαζιά λέει ότι είναι 16gb 4πυρηνο?

Και χωρίς memory card.... Κάτι μου βρωμάει... :eek:

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και οι τιμές μέσω skroutz. http://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html?from=catspan

Χωρίς διαθεσιμότητά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από εβδομάδα διαθέσιμα παιδιά, αλλά η τιμή στο skroutz και bestbuy είναι πολύ καλά

Ακόμα δεν το φέρανε και ξεκίνησε η πτωση τιμών, στα 517ευρω πλέον (ώρα 13:20)

Σε ένα μήνα ανετα κάτω από 450ευρω

Στα μεταχειρισμενα στάνταρ κάτω από 400

Πολύ καλή αγορά είναι

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλά ας δούμε από βδομάδα πού θα τα έχουν διαθέσιμά την τιμή διάθεσης τους.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το έχω στα χέρια μου απόψε, ένας φίλος μου θα το πάρει σε λίγο, θα το δοκιμάσω λίγο

Τι θέλετε να κοιτάξω? εκτός από Antutu?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το έχω στα χέρια μου απόψε, ένας φίλος μου θα το πάρει σε λίγο, θα το δοκιμάσω λίγο

Τι θέλετε να κοιτάξω? εκτός από Antutu?

 

Η μπαταρία του νομιζω οτι θα πρπει να μας απασχολεί σε αυτό το τηλ.

Αν ειναι σε επιπεδα καλά τοτε θα το κρατήσω.Και εγω δευτερα θα το εχω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του νομιζω οτι θα πρπει να μας απασχολεί σε αυτό το τηλ.

Αν ειναι σε επιπεδα καλά τοτε θα το κρατήσω.Και εγω δευτερα θα το εχω.

 

Μπαταρία μην περιμένεις πολλά πράγματα απο τις φετινές ναυαρχίδες που όλες κολυμπάνε στην μετριότητα.

5%+- δεν αναιρεί την πραγματικοτητα για τις φετινές προτάσεις.;)

 

Ξέρουμε πάνω κάτω οτι εχει μια αρκετα αναβαθμισμένη οθονη και μια πολλά υποσχόμενη κάμερα συν την διατήρηση κάποιων χαρακτηριστικών που προτιμούν αρκετοι(micro sd,αποσπομενη μπαταρία και ραδιόφωνο)

Το μυστικό ειναι να μην εχει τις παιδικές ασθένειες του προκάτοχο του ειτε software ειτε hardware.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα software προβλήματά μην τα φοβάστε.η lg τα διορθώνει γρήγορα.

Τα hardware είναι πού πρέπει να φοβίζουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μην περιμένεις πολλά πράγματα απο τις φετινές ναυαρχίδες που όλες κολυμπάνε στην μετριότητα.

5%+- δεν αναιρεί την πραγματικοτητα για τις φετινές προτάσεις.;)

 

Ξέρουμε πάνω κάτω οτι εχει μια αρκετα αναβαθμισμένη οθονη και μια πολλά υποσχόμενη κάμερα συν την διατήρηση κάποιων χαρακτηριστικών που προτιμούν αρκετοι(micro sd,αποσπομενη μπαταρία και ραδιόφωνο)

Το μυστικό ειναι να μην εχει τις παιδικές ασθένειες του προκάτοχο του ειτε software ειτε hardware.

Ακούγεται για 1ωρα πιο κάτω σε οθόνη από το s6 edge.

Αν ισχύει αμέσως το καθιστά όχι επαρκες.

Θα δούμε, έφτασε η ώρα!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται για 1ωρα πιο κάτω σε οθόνη από το s6 edge.

Αν ισχύει αμέσως το καθιστά όχι επαρκες.

Θα δούμε, έφτασε η ώρα!

Δύσκολο το κόβω να έχει χειρότερη αυτονομία αλλά ποτέ δεν ξέρεις(λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας) ... Ας ελπίσουμε ότι το καινούργιο πάνελ θα είναι λιγότερο ενεργοβορο από το g3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται για 1ωρα πιο κάτω σε οθόνη από το s6 edge.

Αν ισχύει αμέσως το καθιστά όχι επαρκες.

Θα δούμε, έφτασε η ώρα!

Όλοι οι κάτοχοι του s6 κλαίγονται για την αυτονομία του. Tο g4 πόσο θα έχει εάν έχει μία ώρα λιγότερη από το s6; θα φτάνει την ώρα sot; Παιδιά ας μη τα πάρα λέμε, στη χειρότερη, η αυτονομία του θα είναι εφάμιλλη του g3 που από ότι αντιλαμβάνομαι για το έτος 2015 δεν είναι απλά καλή.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αν φτάνει την αυτονομία του g3 απλά είναι επαρκής.στο λιγότερο θα ηθελα αυτονομία s6.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι κάτοχοι του s6 κλαίγονται για την αυτονομία του. Tο g4 πόσο θα έχει εάν έχει μία ώρα λιγότερη από το s6; θα φτάνει την ώρα sot; Παιδιά ας μη τα πάρα λέμε, στη χειρότερη, η αυτονομία του θα είναι εφάμιλλη του g3 που από ότι αντιλαμβάνομαι για το έτος 2015 δεν είναι απλά καλή.

Όλοι αποκλείεται. Εγώ ας πούμε και κάποιοι άλλοι από εδώ έχουμε πει πως το s6 edge έχει ανώτερη μπαταρία και από το Noteli 4.

Και ξαναλέω. Το τηλ (g4) τώρα κυκλοφορεί και δεν έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα, αλλά κάποια review που έχω δει στο net σχετικά με την μπαταρία του το έχουν αρκετά κάτω από το s6 edge.

Μακάρι να μην ισχύει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πόση αυτονομία έχει το s6 γιατί σε 2ύο φίλους μου, δεν έχει. Εκτός και εάν θεωρούμε τις 4:20 ώρες του g3 επαρκής και τις 4:50 του s6 πέραν του ανταγωνισμού! Εάν η μισή ώρα κάνει τη διαφορά, τότε και εγώ μαζί σας, ας θάψουμε το g4.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής πολύ πιο γρήγορο από το G3 32gb μου, όλες η εφαρμογές ανοίγουν πολύ πιο γρήγορα

Ανώτερη Camera, ειδικά το μπροστινό, δεν παίζεται

Ζεσταινετε το ίδιο με το G3, κανένα restart μέχρι στιγμής

Στο χέρι πολύ ωραίο είναι τελικά, λίγο μεγαλύτερο σε μέγεθος λόγο bezel αλλά δεν το κατάλαβα σχεδων καθόλου

Χρώματα στην οθόνη σαν Amoled μου θυμίζει, μου άρεσε πάρα πολύ

Στο Antutu δεν κατάφερα να βγάλω πάνω από 48000....?????

Κατα τα άλλα εάν θα το αγοράσω εγώ? ΈΝΑ ΜΕΓΆΛΟ ΝΑΙ!!!

Αξίζει τα λεφτά του

 

Για μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα τίποτα

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε galanakop δεν αντιλέγω, όντως είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε. Απλώς η δική μου ένσταση είναι στο ότι ένα κινητό το οποίο οι πιο πολύ δε το έχουμε πιάσει καν στα χέρια μας, αρχίσαμε να το θάβουμε και δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα ή στο ταξιδιώτης22 αλλά γενικά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Φίλε galanakop δεν αντιλέγω, όντως είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε. Απλώς η δική μου ένσταση είναι στο ότι ένα κινητό το οποίο οι πιο πολύ δε το έχουμε πιάσει καν στα χέρια μας, αρχίσαμε να το θάβουμε και δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα ή στο ταξιδιώτης22 αλλά γενικά.

Εννοείται πως κουβέντα κάνουμε. Εγώ σου λέω το έχω παραγγείλει και το περιμένω. Αν ήθελα να τρολαρω δεν θα το παραγγελνα.

Όπως και να έχει Κυριακή κοντή γιορτή.

Φίλος που το έχει μόλις τώρα μου είπε πως είναι στα επίπεδα του g3.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην οθόνη έχει κάνει σημαντικό άλμα από το g3 και δεν έχει να ζηλέψει από το s6 θα έλεγα.

http://www.notebookcheck.net/LG-G4-First-Impressions.143170.0.html

 

http://s18.postimg.org/my5cux2ah/image.png

 

 

Για εμένα θα προτιμούσα την οθόνη του g4 έναντι του flex 2 κυρίως διότι σε τιμές φωτεινότητας υπερέχει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα review το οποιο ειναι συντομο σχετικα αλλα λεει τα παντα γυρω απο το g4

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενα review το οποιο ειναι συντομο σχετικα αλλα λεει τα παντα γυρω απο το g4

Πραγματικά χαίρεσαι να ακούς και να βλέπεις τα review του τύπου.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...