Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νιώθεις σαν να βλέπεις ντοκιμαντέρ.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά χαίρεσαι να ακούς και να βλέπεις τα review του τύπου.

Ναι,εχει κανει αρκετα flagships

Νιώθεις σαν να βλέπεις ντοκιμαντέρ.

Κυριολεκτικα,λεει τα παντα στο μισο χρονο απο οτι ο Βλαχακης στο Techblog :P

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος που έχει πάρει το τηλ. να μας πει πως τα πάει η οθόνη κάτω από τον ήλιο, το είδα σήμερα από κοντά και μου άρεσε αρκετά και κάτι άλλο αν το πάρεις με το μαύρο δέρμα το δεύτερο καπάκι που σου έχει μέσα σε τι χρώμα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι μια χαρά κάτω από ήλιο. Για καπάκι δεν ξέρω. Έχω το καφέ δερμάτινο και μέσα είχε το χρυσό σαν δεύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Απλα εξαιρετικό για μένα και σιγουρα το επόμενο τηλέφωνό μου. Έχει κυριολεκτικά τα πάντα και απ' οτι φαίνεται το feeling του otimus g που ομολογώ οτι δεν το έχω ξανά συναντήσει πουθενά.

Η μπαταρία, απ' οτι λεει στο βιντεακι, μια χαρα είναι. Αν βγάζει την μέρα με πολύ σκληρή χρήση (οπως λεει ο τυπος) είναι απόλυτα επαρκείς.

 

Συνοπτικά δηλαδή :

 

1. Ισως την καλύτερη καμερα σε κινητό και αν μη τι αλλο εντυπωσιακή σε δυνατότητες.

2. Αποσπωμενη μπαταρια.

3. Micro SD

4. FM Radio

5. Εξαιρετική οθόνη με τρελές γωνιες θέασης.

6. Πανέμορφο (εντάξει ειναι υποκειμενικό αλλά εγω ετσι το βλεπω).

7. Καλογραμμενο/καλοκουρδισμενο software με άψογο smoothness (optimus g No.2 !!!!! επιτέλους ).

8. Επάρκεια μπαταρίας για σκληρη χρήση.

 

Αν δεν βγάλει παιδικα προβλήματα το κινητό, ειναι απλά "υπερόπλο"

 

Τι Μ9 & S6 μου λετε? Πηγαίνετε μια βολτα απο τα νήματά τους, διαβαστε τα προβλήματά τους και ελατε να τα ξαναπούμε!

 

Το ξαναλέω και το πιστευω, απολυτα. Αν δεν βγάλει τα χαζό προβλήματα του g3 θα είναι το πραγματικό τηλέφωνο της χρονιάς. Οχι στα χαρτιά και στα Antutu!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή με τα lg είχα θέμα με την εναλλαγή 2g σε 3g,(αργουσε πάρα πολύ)το έφτιαξαν επιτέλους αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Όσο το βλέπω τόσο μου αρέσει... Πραγματικά πολύ ωραίο το βίντεο...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσο το βλέπω τόσο μου αρέσει... Πραγματικά πολύ ωραίο το βίντεο...

Τακαρε,ωραιο ειναι το βιντεο...μολις το ειδα επαθα πλακα και ηταν ενα απο τα σοβαρα review και οχι σαν την συγκριση στο techblog s6-m9-g4.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου που το πήρε πήγε από Νote Edge σε G4 και είπε πως είναι πάρα πολύ smooth το menu και scrolling κτλ κτλ

Πιο γρήγορο από το Edge

Γενικά βλέπει διάφορες σε ταχύτητα

;)

Είμαστε σε καλό δρόμο

Θα τον ρωτήσω για μπαταρία μετά από το 24ωρο

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε ετοιμοπαραδοτο leader Brown πια είναι η καλύτερη τιμή στην Ελλάδα σε unbranded?

Τα 568 που μου βγήκε είναι καλά?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Απλα εξαιρετικό για μένα και σιγουρα το επόμενο τηλέφωνό μου. Έχει κυριολεκτικά τα πάντα και απ' οτι φαίνεται το feeling του otimus g που ομολογώ οτι δεν το έχω ξανά συναντήσει πουθενά.

Η μπαταρία, απ' οτι λεει στο βιντεακι, μια χαρα είναι. Αν βγάζει την μέρα με πολύ σκληρή χρήση (οπως λεει ο τυπος) είναι απόλυτα επαρκείς.

 

Συνοπτικά δηλαδή :

 

1. Ισως την καλύτερη καμερα σε κινητό και αν μη τι αλλο εντυπωσιακή σε δυνατότητες.

2. Αποσπωμενη μπαταρια.

3. Micro SD

4. FM Radio

5. Εξαιρετική οθόνη με τρελές γωνιες θέασης.

6. Πανέμορφο (εντάξει ειναι υποκειμενικό αλλά εγω ετσι το βλεπω).

7. Καλογραμμενο/καλοκουρδισμενο software με άψογο smoothness (optimus g No.2 !!!!! επιτέλους ).

8. Επάρκεια μπαταρίας για σκληρη χρήση.

 

Αν δεν βγάλει παιδικα προβλήματα το κινητό, ειναι απλά "υπερόπλο"

 

Τι Μ9 & S6 μου λετε? Πηγαίνετε μια βολτα απο τα νήματά τους, διαβαστε τα προβλήματά τους και ελατε να τα ξαναπούμε!

 

Το ξαναλέω και το πιστευω, απολυτα. Αν δεν βγάλει τα χαζό προβλήματα του g3 θα είναι το πραγματικό τηλέφωνο της χρονιάς. Οχι στα χαρτιά και στα Antutu!

 

Συμφωνω σε ολα αλλα θα το ηθελα σε μεγεθος G2.Τοτε θα ηταν τελειο!

 

Αν στην πραξη ολα δουλευουν τελεια τοτε θα κανω ενα συμβιβασμο στο μεγεθος και θα το δοκιμασω στο μελλον οταν η τιμη πε σει.

Link to comment
Share on other sites

Και μετα τρελενόμαστε με τα benchmarks....Πολύ ωραίο βίντεο review του φίλου.. Απίστευτη κινητάρα φοβερή υλοποίηση από την LG και ήδη βλέπω οι τιμές στο Skroutz είναι δελεαστικές.... Μέσα στο χειμώνα θα το τσιμπήσω σίγουρα
Link to comment
Share on other sites

Και μετα τρελενόμαστε με τα benchmarks....Πολύ ωραίο βίντεο review του φίλου.. Απίστευτη κινητάρα φοβερή υλοποίηση από την LG και ήδη βλέπω οι τιμές στο Skroutz είναι δελεαστικές.... Μέσα στο χειμώνα θα το τσιμπήσω σίγουρα

 

Πραγματικά οι τιμές των lg κατρακυλάνε κατευθείαν. άκου 560 μέσα σε μια βδομάδα, κινητό που λανσάρετε με επίσημη τιμή 760! όποιος έχει λίγο υπομονή κατά τον Αύγουστο θα το πάρει με κάτω από 500 ευρώ

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά οι τιμές των lg κατρακυλάνε κατευθείαν. άκου 560 μέσα σε μια βδομάδα, κινητό που λανσάρετε με επίσημη τιμή 760! όποιος έχει λίγο υπομονή κατά τον Αύγουστο θα το πάρει με κάτω από 500 ευρώ

 

Αυτό ισχύει για όλα τα κινητά αλλά όντως η Lg σε αυτό το τομέα κρατάει τα σκήπτρα!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Σε γοητεύει κυρίως η εξωτερική του πραγματική δερμάτινη επένδυση που δένει πολύ ωραία, έχει ωραία υφή και δεν προεξέχουν στο πλάι οι ραφές καθόλου, ενώ και η οθόνη του πραγματική είναι κρύσταλλο, αρκετά αναβαθμισμένη συγκριτικά με το LG G3. Η κάμερα εξαιρετική, ζουμάρεις ζουμάρεις και δεν αλλοιώνεται η εικόνα σου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αύγουστο θα παίζει 400ευρω,άσε που θα έχουν φύγει οι πρώτες παρτίδες.

Τότε ειναι προτιμότερη αγορά.

Εκτός τωρα μονο απο Amazon αγορά να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε αναποδιές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία του G4 κατά 15% καλύτερο από το Note Edge που είχε ο φίλος μου

Μια χαρά μέχρι στιγμής

Το note edge να υποθέσω έχει καλύτερη μπαταρία από το g3 σωστά? Γιατί δεν έχω διαβάσει καθόλου το νήμα..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία του G4 κατά 15% καλύτερο από το Note Edge που είχε ο φίλος μου

Μια χαρά μέχρι στιγμής

 

Άρα βγάζει μέρα, εκτός και αν το λιώσεις(π.χ. παιχνίδια ή 4G σερφάρισμα για ώρες).

Aν τσιμπήσει και ένα 5% ακόμα, όταν στρώσει η μπαταρία, θα μιλάμε για αυτονομία κοντά στο note 4.

Link to comment
Share on other sites

Άρα βγάζει μέρα, εκτός και αν το λιώσεις(π.χ. παιχνίδια ή 4G σερφάρισμα για ώρες).

Aν τσιμπήσει και ένα 5% ακόμα, όταν στρώσει η μπαταρία, θα μιλάμε για αυτονομία κοντά στο note 4.

Πόσες ώρες οθόνη βγάζει το note 4 στην μέρα?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη βγάζει το note 4 στην μέρα?

 

Ότι και να σου πω θα ναι αναξιόπιστο, μιας και εξαρτάται από τη χρήση.

Γενικώς, στο περίπου μπορώ να πω ότι σε παρόμοια χρήση με note edge/ note 4/ g2 :

στο g2 είχα 45' με 1h sot παραπάνω από το 4, ενώ το edge υπολείπεται καμιά ώρα από το 4.

 

Αναφέρομαι όταν πρωτοείχα το g2, γτ μετά από 16μήνες χρήσης έχει πέσει αισθητά.

Link to comment
Share on other sites

Άρα βγάζει μέρα, εκτός και αν το λιώσεις(π.χ. παιχνίδια ή 4G σερφάρισμα για ώρες).

Aν τσιμπήσει και ένα 5% ακόμα, όταν στρώσει η μπαταρία, θα μιλάμε για αυτονομία κοντά στο note 4.

 

Είναι power user, τα λιώνει τα κινητά

Μία μέρα ολόκληρη έβγαλε, φαντάζομαι ότι μετά από 10 φουλ κύκλους φόρτισης θα είναι ακόμα καλύτερα

Ειδομεν

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...