Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γνωρίζω που μπορείς να την βρεις και με ποιόν τρόπο μπορείς να την χρησιμοποιήσεις. Μπορείς να την ζητήσεις από κάποιον Δικηγόρο ή από τον Συνήγορο του καταναλωτή (φαντάζομαι).

 

Σε ένα παρόμοιο πρόβλημα (με ανταλλακτικό ψυγείου), μου αλλάξανε ξανά το προβληματικό ανταλλακτικό (που χάλασε στο 8μηνο) και μόνο στην αναφορά ότι θα κινηθώ νομικά. Είναι και που θα πέσεις γιατί δυστυχώς η υποστήριξη από τον Συνήγορο του καταναλωτή είναι για γέλια.

 

Για την LG όμως δεν γεννάται θέμα. Είναι σίγουρο ότι ανανεώνουν την εγγύηση. Έχω email με επίσημη δική τους απάντηση. Εάν θέλεις στείλε μου το email σου με PM να σου το προωθήσω.

 

from my Mi5s

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται καμια αποδειξη.Σε εχουν καταχωρημενο στη βαση δεδομενων τους και σιγουρα εχεις και επιπλεον εγγυηση .Εχω ρωτησει τρεις φορες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις αν ξέρεις την Ευρωπαϊκή οδηγία? Ο λόγος που το ζητάω είνα για να πάω με αποδείξεις την επόμενη φορά καθώς μου άλλαξαν πλακέτα τον Αύγουστο και επέμεναν ότι δεν ανανεώνεται η εγγύηση. Μου κάνει κάτι κουλά τώρα, πατιόνται διάφορα από μόνα τους (φυσικά έφαγε 2-3 τούμπες το τηλέφωνο) αλλά δεν νομίζω να είναι λόγω αυτών.

 

Δε σε ενδιαφέρει η Οδηγία, αλλά ο νόμος του κράτους με τον οποίο εφαρμόζεται.

Ρίξε μια ματιά εδώ, όπου έχει και παραπομπή στους νόμους.

http://www.efpolis.gr/el/diasfalisi-oikonomikon-symefronton-katanaloton/exasfalisi-asfalon-synallagon/56-polisi-agathon-eggyiseis.html

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με lg και μου ειπανε οτι τωρφα το παρελαβε η procordia. Ρώτησα εκτιμώμενη διάρκεια επισκευής και μου είπανε 8-10 εργάσιμες μέρες. Ισχύει ρε παιδιά; Εδώ μέσα διάβαζα για συνολική διαδικασία 3-4 ημερών.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με lg και μου ειπανε οτι τωρφα το παρελαβε η procordia. Ρώτησα εκτιμώμενη διάρκεια επισκευής και μου είπανε 8-10 εργάσιμες μέρες. Ισχύει ρε παιδιά; Εδώ μέσα διάβαζα για συνολική διαδικασία 3-4 ημερών.

 

σου γραφουμε μηνυματα ολοκληρα κατεβατα ρε αδερφε και μαλλον ουτε τα κοιτας στο ξανακανω copy paste η lg σου δινει διαστημα ασφαλειας δες το μηνυμα ξανα

 

αρχικά δεν παίζει ρόλο που εισαι δεύτερο χέρι ΑΡΚΕΙ να έχεις την απόδειξη αγοράς όπου έχει και επάνω το ΙΜΕΙ(στο λέω γιατί όταν είχα το g3 η απόδειξη δεν το ειχε και έτρεχα στο μαγαζί του σκρουτζ να μου στείλουν αποδειχτικο έβγαλα μεγάλη ταλαιπωρία πρέπει να υπάρχει το ΙΜΕΙ)δεύτερον όπου και να είσαι στην Ελλάδα στέλνουν αυτοι δωρεάν κουριερ επομένως κανένα ζορι απο τις 1000-1300 περνάει και το παίρνει...τα σημάδια δεν έχουν να κάνουν αν αυτοί θέλουν το αλλάζουν δεν σε λεν τίποτα απλα έρχεται αλλαγμένο...έχεις μεγάλες πιθανότητες τέλος το πρόβλημα της οθόνης που έχεις δεν εχει να κανει με πτώση η κάτι άλλο,αλλά αποκλειστικά με παθογένεια της συσκευής εφόσον δεν έχεις καμένα πιξλ και ραγίσματα οθόνης μην αγχώνεσαι είναι εύκολη η διαδικασία άπλα θα είσαι χωρίς τηλ 4-5 μερες

μην ξεχασω να σου πω εφοσον το παρεις αποφαση παιρνεις τηλ εδω http://www.lg.com/gr/support/contact/telephone ειναι η LG και κανονίζεις ραντεβού παραλαβής οποτε σε βολευει δεν μιλάς δηλαδή με τον σερβις της προκορντια σε ρωτανε στοιχεία ΙΜΕΙ ημερομηνια αγορας αν δηλαδη ειναι ετνος εγγυησης και τα κανονιζουν αυτοι αυτα ελπιζω να βοήθησα αλλα εγω επειδή εχω φαει μεγαλη ταλαιπορια με την εν λογω συσκευη ειμαι 100% απόλυτος να την αλλάξεις εφόσον εχεις το δικαίωμα χωρίς κόστος!!και κατι τελευταιο αν την στειλεις τελικα μπαινεις εδω http://www.procordia.gr/service/trackit.php βαζεις το ΙΜΕΙ και βλεπεις σε τι κατασταση ειναι συσκευη οταν δεις τιμολογιση σημαινει πως εφυγε απο αυτους και το πρωι θα το εχεις εγψ το εστειλα Τριτη και το πηρα Παρασκυη

 

το εβαλα ολο γιατι ξαναρωτησες και για το πλαισιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

σου γραφουμε μηνυματα ολοκληρα κατεβατα ρε αδερφε και μαλλον ουτε τα κοιτας στο ξανακανω copy paste η lg σου δινει διαστημα ασφαλειας δες το μηνυμα ξανα

 

αρχικά δεν παίζει ρόλο που εισαι δεύτερο χέρι ΑΡΚΕΙ να έχεις την απόδειξη αγοράς όπου έχει και επάνω το ΙΜΕΙ(στο λέω γιατί όταν είχα το g3 η απόδειξη δεν το ειχε και έτρεχα στο μαγαζί του σκρουτζ να μου στείλουν αποδειχτικο έβγαλα μεγάλη ταλαιπωρία πρέπει να υπάρχει το ΙΜΕΙ)δεύτερον όπου και να είσαι στην Ελλάδα στέλνουν αυτοι δωρεάν κουριερ επομένως κανένα ζορι απο τις 1000-1300 περνάει και το παίρνει...τα σημάδια δεν έχουν να κάνουν αν αυτοί θέλουν το αλλάζουν δεν σε λεν τίποτα απλα έρχεται αλλαγμένο...έχεις μεγάλες πιθανότητες τέλος το πρόβλημα της οθόνης που έχεις δεν εχει να κανει με πτώση η κάτι άλλο,αλλά αποκλειστικά με παθογένεια της συσκευής εφόσον δεν έχεις καμένα πιξλ και ραγίσματα οθόνης μην αγχώνεσαι είναι εύκολη η διαδικασία άπλα θα είσαι χωρίς τηλ 4-5 μερες

μην ξεχασω να σου πω εφοσον το παρεις αποφαση παιρνεις τηλ εδω http://www.lg.com/gr/support/contact/telephone ειναι η LG και κανονίζεις ραντεβού παραλαβής οποτε σε βολευει δεν μιλάς δηλαδή με τον σερβις της προκορντια σε ρωτανε στοιχεία ΙΜΕΙ ημερομηνια αγορας αν δηλαδη ειναι ετνος εγγυησης και τα κανονιζουν αυτοι αυτα ελπιζω να βοήθησα αλλα εγω επειδή εχω φαει μεγαλη ταλαιπορια με την εν λογω συσκευη ειμαι 100% απόλυτος να την αλλάξεις εφόσον εχεις το δικαίωμα χωρίς κόστος!!και κατι τελευταιο αν την στειλεις τελικα μπαινεις εδω http://www.procordia.gr/service/trackit.php βαζεις το ΙΜΕΙ και βλεπεις σε τι κατασταση ειναι συσκευη οταν δεις τιμολογιση σημαινει πως εφυγε απο αυτους και το πρωι θα το εχεις εγψ το εστειλα Τριτη και το πηρα Παρασκυη

 

το εβαλα ολο γιατι ξαναρωτησες και για το πλαισιο

 

Και παλι, απο πτωση να εχει προκυψει το προβλημα παλι δεν υπαρχει θεμα, το αλλαζουν χωρις δευτερη κουβεντα.Πρεπει το κινητο να ειναι διπλωμενο στα δυο για να σου πουνε οτι φταις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με lg και μου ειπανε οτι τωρφα το παρελαβε η procordia. Ρώτησα εκτιμώμενη διάρκεια επισκευής και μου είπανε 8-10 εργάσιμες μέρες. Ισχύει ρε παιδιά; Εδώ μέσα διάβαζα για συνολική διαδικασία 3-4 ημερών.

 

Ανάλογα την σειρά προτεραιότητας και αν υπάρχει το ανταλλακτικό. Το δικό μου σε 9 ημέρες θα το έχω στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την σειρά προτεραιότητας και αν υπάρχει το ανταλλακτικό. Το δικό μου σε 9 ημέρες θα το έχω στα χέρια μου.

 

Ποτε δεν ειναι σιγουρο. Μου εχουν αλλαξει πλακετα και οθονη σε 3 μερες.Για τη καμερα ειχαν κανει 3 βδομαδες και 4 αν θυμαμαι καλα για αλλη οθονη.Απ οτι εχω καταλαβει σε περιοδο γιορτων ειναι πιο γρηγοροι.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειναι σιγουρο. Μου εχουν αλλαξει πλακετα και οθονη σε 3 μερες.Για τη καμερα ειχαν κανει 3 βδομαδες και 4 αν θυμαμαι καλα για αλλη οθονη.Απ οτι εχω καταλαβει σε περιοδο γιορτων ειναι πιο γρηγοροι.

 

Ναι αυτό λέω. Και μένα όταν μου άλλαξαν οθόνη σε 3-4 ημέρες το είχα. Τώρα για αλλαγή πλακέτας έχουν αργήσει.

Αύριο θα το παραλάβω!

Link to comment
Share on other sites

φίλε KIRIS το ειχα διαβασει το μηνυμα σου και σε ειχα ευχαριστησει παρα πολυ για τις ολοκληρες εκθέσεις σου..απλα θυμόμουν από σένα αυτο το 4-5 μέρες, γι αυτό μου φάνηκαν πολλες οι 8-10..άρα κρατάω το ότι οι 8-10 μέρες είναι διάστημα ασφαλείας...σε ευχαριστώ και εσένα και όλους τους υπόλοιπους..
Link to comment
Share on other sites

φίλε KIRIS το ειχα διαβασει το μηνυμα σου και σε ειχα ευχαριστησει παρα πολυ για τις ολοκληρες εκθέσεις σου..απλα θυμόμουν από σένα αυτο το 4-5 μέρες, γι αυτό μου φάνηκαν πολλες οι 8-10..άρα κρατάω το ότι οι 8-10 μέρες είναι διάστημα ασφαλείας...σε ευχαριστώ και εσένα και όλους τους υπόλοιπους..

 

μπες στο track it παντως βαλε το ΙΜΕΙ σου και δες την εξελιξη αρχικα γραφει (στο περίπου ετσι)παραλαβή της συσκευής σας απο το σερβις μετά επισκευή σε εξέλιξη και μόλις γράψει ''Η συσκευή σας τιμολογήθηκε'' ειναι ετοιμο την επομενη ερχεται....εργάσιμη εεε ειπα 4-5 γιατι το εστειλα 2 φορες Τριτη το πηραν Τεταρτη το παρελαβαν Πεμπτη εγραφε επισκευαζεται και το μεσημερι εδειξε τιμολόγηση Παρασκευή μεχρι το μεσημερι ηρθε εφοσον εχεις ιδιο θεμα με μενα θα εχουν ανταλλακτικό παλι με την λογικη και θα γινει με την μια.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανάλογα την σειρά προτεραιότητας και αν υπάρχει το ανταλλακτικό. Το δικό μου σε 9 ημέρες θα το έχω στα χέρια μου.

 

πωωω η αδερφη ψυχη μου ταλαιποριεται!!!!αυτο που λεγαμε???το εστειλες οπως ηταν??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την περιεργάζομαι κι εγώ. Συνολικά έκανε 7 λεπτά το φλασάρισμα και 5 λεπτά το upgrade πριν μπει στην κύρια οθόνη. Λέω να το πατήσω και ένα factory reset γιατί ψιλοσέρνεται χωρίς λόγο :p Έχω και αρκετά γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας λίγο που το είδα. Μάλλον θέλει factory reset για να στρώσει λίγο.

Είπα να περιμένω μέχρι το Μάρτη αλλά δεν άντεξα :lol:

Αν υπήρχε και ένα root/unlock τι καλά θα ήταν :rolleyes: :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε εμένα δεν είναι μαύρη η κουρτίνα :( Περιμένω να δω μήπως φταίει που δεν είχα κάνει factory reset. :) Την πέρασες σε συνδυασμό με κάτι ακομη μήπως;

Εστρωσε μετα απο επαναφορα ρυθμισεων η εκανες και hard ρεσετ?Εγω την περασα μεσω lg up upgrade....οχι το διπλα που γραφει τι πρεπει τωρα απο το μενου μεσα εργοστασιακες ρυθμισεις και μετα hard reset?η πρωτα hard ρεσετ και μετα να περασω την ρομ απο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Η "Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων" είναι το "Hard Reset" με πιο soft λεξιλόγιο. ;)

Μόλις βάλεις την νέα rom, κάνε "Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων" και είσαι κούκλος. :)

 

Υ.Γ κάποιο προτιμάνε : Επαναφορά - Αναβάθμιση - Ξανά Επαναφορά. Εγώ δεν βρίσκω τον λόγο για την πρώτη επαναφορά.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η "Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων" είναι το "Hard Reset" με πιο soft λεξιλόγιο. ;)

Μόλις βάλεις την νέα rom, κάνε "Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων" και είσαι κούκλος. :)

 

Υ.Γ κάποιο προτιμάνε : Επαναφορά - Αναβάθμιση - Ξανά Επαναφορά. Εγώ δεν βρίσκω τον λόγο για την πρώτη επαναφορά.

Σευχαριστω για την απαντηση σου αλλα η επαναφορα γινεται με 2 τροπους ειτε με hard reset συνδιασμος power volume - ειτε απο μεσα απο το μενου....

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπες στο track it παντως βαλε το ΙΜΕΙ σου και δες την εξελιξη αρχικα γραφει (στο περίπου ετσι)παραλαβή της συσκευής σας απο το σερβις μετά επισκευή σε εξέλιξη και μόλις γράψει ''Η συσκευή σας τιμολογήθηκε'' ειναι ετοιμο την επομενη ερχεται....εργάσιμη εεε ειπα 4-5 γιατι το εστειλα 2 φορες Τριτη το πηραν Τεταρτη το παρελαβαν Πεμπτη εγραφε επισκευαζεται και το μεσημερι εδειξε τιμολόγηση Παρασκευή μεχρι το μεσημερι ηρθε εφοσον εχεις ιδιο θεμα με μενα θα εχουν ανταλλακτικό παλι με την λογικη και θα γινει με την μια.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πωωω η αδερφη ψυχη μου ταλαιποριεται!!!!αυτο που λεγαμε???το εστειλες οπως ηταν??

 

Εμένα αν και το έχουν παραλάβει από προχθές, ακόμη στο στάδιο η συσκευή παραλήφθηκε (25%) είναι...άρα πάμε για τέλη της άλλης βδομάδας..υπάρχει κανένας τρόπος να πιέσω τη κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την απαντηση σου αλλα η επαναφορα γινεται με 2 τροπους ειτε με hard reset συνδιασμος power volume - ειτε απο μεσα απο το μενου....

Όποιον τρόπο και να διαλέξεις το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.

Το ένα (μέσα από το menu) το κάνεις...όταν μπορείς να μπείς στο μενού...

Το άλλο (συνδυασμός πλήκτρων) το κάνεις όταν έχει φάει κάνα χοντρό κόλλημα το κινητό και δεν bootάρει.

 

Εφόσον είναι όλα φυσιολογικά στην συσκευή σου, προχώρα με επαναφορά από το menu.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την παντόφλα από την Procordia. Έγινε αλλαγή στην πλακέτα.

Nα το περάσω ξανά την Nougat ή να το αφήσω έτσι?? Δεν θέλω να πάθει πάλι καμιά λούπα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την παντόφλα από την Procordia. Έγινε αλλαγή στην πλακέτα.

Nα το περάσω ξανά την Nougat ή να το αφήσω έτσι?? Δεν θέλω να πάθει πάλι καμιά λούπα.

 

Βάλε ότι σε κάνει πιο χαρούμενο. Δεν υπάρχει καμία ένδειξη ότι η "ανεπίσημη" Nougat είναι περισσότερο ή λιγότερο αξιόπιστη από την επίσημη MM.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που την δούλεψα μου φάνηκε καλύτερο το κινητό. Έκανε κάτι κολλήματα αλλά οκ. Η μπαταρία ήταν πολύ καλύτερη.

Απλά τώρα έχω τον φόβο μην πάθει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που την δούλεψα μου φάνηκε καλύτερο το κινητό. Έκανε κάτι κολλήματα αλλά οκ. Η μπαταρία ήταν πολύ καλύτερη.

Απλά τώρα έχω τον φόβο μην πάθει τίποτα.

Το κινητό θα δουλεύει αισθητά πιο γρήγορα (σε σχέση με τις παλιές 500άρες πλακέτες) και δεν θα ζεσταίνεται καθόλου.

Βάλε Nougat. Δεν θα πάθει τίποτα.

Και να πάθει κάτι...τώρα ξέρεις τον τρόπο...:p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα ενημέρωση ότι θα χρειαστεί αλλαγή οθόνης και προς έκπληξη μου είπανε ότι δεν το έχουν το ανταλλακτικό και θα αργήσει η διαδικασία..Καλά δεν έχουν οθόνες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...