Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Refurbished πλακετα εγραφε στο παραστατικο της procordia ?

 

http://i68.tinypic.com/2w2hr7r.jpg

μπα οχι αλλα δεν νομιζω αυτες που μας βαζουν να ειναι εργοστασιακες αδερφε μου φαινεται παραλογο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

στην νουγκατ εχει καπου επιλογη να μην χρειαζεται να σύρω μετα το διπλο ταμπ ωστε να μου ζητησει μετα το μοτιβο ξεκλειδωματος??να πηγαινει δηλαδη απευθειας στο ξεκλειδωμα μοτιβου και οχι μολις κανεις το διπλο ταμπ να σερνεις και μετα μοτιβο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

στην νουγκατ εχει καπου επιλογη να μην χρειαζεται να σύρω μετα το διπλο ταμπ ωστε να μου ζητησει μετα το μοτιβο ξεκλειδωματος??να πηγαινει δηλαδη απευθειας στο ξεκλειδωμα μοτιβου και οχι μολις κανεις το διπλο ταμπ να σερνεις και μετα μοτιβο!!!

 

Και γω το έψαχνα αυτό αλλά δεν το βρήκα.. Επίσης παρατήρησα πως με σβηστή οθόνη, αν κάνεις με το δάχτυλο κάτω δεν σου φαίνονται οι ειδοποιήσεις όπως με την ΜΜ.

Αν το βρεις πες το και κατά δω..

 

Μετά από καλιμπράρισμα της μπαταρίας, πρώτη φορά βλέπω τέτοιο Sot.. Και είχε περίπου ακόμα 4 λεπτά πριν κλείσει.

 

ufxKYAu.png Gcy6SKR.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω το έψαχνα αυτό αλλά δεν το βρήκα.. Επίσης παρατήρησα πως με σβηστή οθόνη, αν κάνεις με το δάχτυλο κάτω δεν σου φαίνονται οι ειδοποιήσεις όπως με την ΜΜ.

Αν το βρεις πες το και κατά δω..

 

Μετά από καλιμπράρισμα της μπαταρίας, πρώτη φορά βλέπω τέτοιο Sot.. Και είχε περίπου ακόμα 4 λεπτά πριν κλείσει.

 

ufxKYAu.png Gcy6SKR.png

 

αντε ωραια αρα το ελυσες...πως το εκανες??με τις 3 φορτίσεις κλειστο που ελεγε???οχι εμενα κατεβαίνει κανονικα η μπαρα ειδοποιήσεων δεν εχω θεμα δεν ξερω αν υπαρχει σε λειτουργία η επιλογη του....

ειναι σπαστικο ρε συ να κανεις διπλο ταμπ να σερνεις να βαζεις μοτιβο ολα αυτα για να ξεκλειδωσει στην ΜΜ στο εβγαζε απευθειας!!

θα δω πως θα παει και μενα η μπαταρια και αν χρειαστει θα την κανω και γω ενα καλιμπραρισμα καινουρια ρομ καλο θα κανει...εχει τρελο sot!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αντε ωραια αρα το ελυσες...πως το εκανες??με τις 3 φορτίσεις κλειστο που ελεγε???οχι εμενα κατεβαίνει κανονικα η μπαρα ειδοποιήσεων δεν εχω θεμα δεν ξερω αν υπαρχει σε λειτουργία η επιλογη του....

ειναι σπαστικο ρε συ να κανεις διπλο ταμπ να σερνεις να βαζεις μοτιβο ολα αυτα για να ξεκλειδωσει στην ΜΜ στο εβγαζε απευθειας!!

θα δω πως θα παει και μενα η μπαταρια και αν χρειαστει θα την κανω και γω ενα καλιμπραρισμα καινουρια ρομ καλο θα κανει...εχει τρελο sot!!!

 

Ναι με 3 φορτίσεις κλειστό.. Πάει πολύ καλά η μπαταρία και την έχω και 2 χρόνια!! Χμμ εμένα ενώ χτυπάει πως έχω κάποιο mail, όπως είναι με κλειστή οθόνη, αν πατήσω την οθόνη και σύρω το δάχτυλο μου προς τα κάτω δείχνει την ώρα αλλά όχι ότι έχω mail. Με την ΜΜ το έδειχνε. Δεν ξέρω αν έχει άλλη επιλογή.

Ναι αυτό που λες είναι πολύ σπαστικό μέχρι να ανοίξει μετά με τόσα ταμπ.

 

Ένα άλλο θέμα είναι πως δεν μπορώ να περάσω το ίδιο gps που είχα πριν. Sygic. Πάει να ανοίξει και αμέσως βγαίνει έξω.

Εεεεεε θα με σκάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με 3 φορτίσεις κλειστό.. Πάει πολύ καλά η μπαταρία και την έχω και 2 χρόνια!! Χμμ εμένα ενώ χτυπάει πως έχω κάποιο mail, όπως είναι με κλειστή οθόνη, αν πατήσω την οθόνη και σύρω το δάχτυλο μου προς τα κάτω δείχνει την ώρα αλλά όχι ότι έχω mail. Με την ΜΜ το έδειχνε. Δεν ξέρω αν έχει άλλη επιλογή.

Ναι αυτό που λες είναι πολύ σπαστικό μέχρι να ανοίξει μετά με τόσα ταμπ.

 

Ένα άλλο θέμα είναι πως δεν μπορώ να περάσω το ίδιο gps που είχα πριν. Sygic. Πάει να ανοίξει και αμέσως βγαίνει έξω.

Εεεεεε θα με σκάσει.

 

εχεις δικαιο δεν εμφανιζονται..κριμα!!!αν και εγω δεν το δουλευω σχεδον καθολου...βασικα θα κανω ενα review απο βδομαδα για την ολη φαση της 7.0 να βοηθήσω και γω απο πλευρας μου αν το σκεφτεται να την περασει καποιος....

εχει καλα αλλα οχι κατι ιδιαιτερο σε σχεση με την ΜΜ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικαιο δεν εμφανιζονται..κριμα!!!αν και εγω δεν το δουλευω σχεδον καθολου...βασικα θα κανω ενα review απο βδομαδα για την ολη φαση της 7.0 να βοηθήσω και γω απο πλευρας μου αν το σκεφτεται να την περασει καποιος....

εχει καλα αλλα οχι κατι ιδιαιτερο σε σχεση με την ΜΜ

 

Με βλέπω να γυρίζω στην ΜΜ...

 

 

Έχει περάσει κανείς Gps με την Nougat? Εμένα πάντως δεν μπαίνει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να γυρίζω στην ΜΜ...

 

 

Έχει περάσει κανείς Gps με την Nougat? Εμένα πάντως δεν μπαίνει με τίποτα.

 

ελα εγω αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=el

ειναι δωρεαν κατεβαζεις χαρτες δωρεαν ολα τζαμπε εχω παει με αυτο ιταλια απο κει μοντε καρλο εχω παει αθηνα εχω παει ολη την βορεια ελλαδα εχω παει σκοπια Βελιγράδι γερμανια ολα με αυτο.....το εχω 2 χρονια και ειναι για τζαμπε ολα τα λεφτα τρεχει κανονικα σε μενα τωρα το τσεκαρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ελα εγω αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=el

ειναι δωρεαν κατεβαζεις χαρτες δωρεαν ολα τζαμπε εχω παει με αυτο ιταλια απο κει μοντε καρλο εχω παει αθηνα εχω παει ολη την βορεια ελλαδα εχω παει σκοπια Βελιγράδι γερμανια ολα με αυτο.....το εχω 2 χρονια και ειναι για τζαμπε ολα τα λεφτα τρεχει κανονικα σε μενα τωρα το τσεκαρα

 

Θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι.. Αυτό δουλεύει με δεδομένα??

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι.. Αυτό δουλεύει με δεδομένα??

 

Οχι κατεβάζεις ρους χαρτες που θες μια φορα και τελος offline προγραμμα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Οχι κατεβάζεις ρους χαρτες που θες μια φορα και τελος offline προγραμμα ειναι

 

Ωραίος.. Thanks!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 130€ σε άριστη κατάσταση. Να το αγοράσω λέτε; Το είχα το κινητό και παλαιότερα και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το φοβόμουν λόγω των bootloop.

 

Αξίζει να το ρισκάρω λέτε; Αν ήταν να εμφανίσει bootloop δεν θα το είχε εμφανίσει ήδη;

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 130€ σε άριστη κατάσταση. Να το αγοράσω λέτε; Το είχα το κινητό και παλαιότερα και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το φοβόμουν λόγω των bootloop.

 

Αξίζει να το ρισκάρω λέτε; Αν ήταν να εμφανίσει bootloop δεν θα το είχε εμφανίσει ήδη;

 

Ας πει ο καθενας την αποψη του απο μενα οχι για κανενα λογο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 130€ σε άριστη κατάσταση. Να το αγοράσω λέτε; Το είχα το κινητό και παλαιότερα και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το φοβόμουν λόγω των bootloop.

 

Αξίζει να το ρισκάρω λέτε; Αν ήταν να εμφανίσει bootloop δεν θα το είχε εμφανίσει ήδη;

Όχι......!
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 130€ σε άριστη κατάσταση. Να το αγοράσω λέτε; Το είχα το κινητό και παλαιότερα και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το φοβόμουν λόγω των bootloop.

 

Αξίζει να το ρισκάρω λέτε; Αν ήταν να εμφανίσει bootloop δεν θα το είχε εμφανίσει ήδη;

 

 

Καλυτερα να το αγορασεις καινουργιο βασικα. ;)

 

Εδω δεν ρισκαρες οταν το ειχες θα το ρισκαρεις τωρα σε μτχ?

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 130€ σε άριστη κατάσταση. Να το αγοράσω λέτε; Το είχα το κινητό και παλαιότερα και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το φοβόμουν λόγω των bootloop.

 

Αξίζει να το ρισκάρω λέτε; Αν ήταν να εμφανίσει bootloop δεν θα το είχε εμφανίσει ήδη;

 

ΟΧΙ και απο μενα οπως εχω ξαναπει και σε προηγουμενο. Τελειωμενο κινητο απο καθε αποψη. Αξιζε να το παρεις οταν δεν ειχαν σκασει τα προβληματα, απο κει και περα ειναι κακη επιλογη. Εν τελη ειμαι ευχαριστημενος και κερδισμενος μη σου πω,καθως εχω εγγυηση μεχρι Απριλιο του 19, ενω το πηρα Σεπτεμβρη του 15, αλλα αν προλαβαινα το bootloop δεν θα το επαιρνα ουτε μεταχειρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 130€ σε άριστη κατάσταση. Να το αγοράσω λέτε; Το είχα το κινητό και παλαιότερα και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το φοβόμουν λόγω των bootloop.

 

Αξίζει να το ρισκάρω λέτε; Αν ήταν να εμφανίσει bootloop δεν θα το είχε εμφανίσει ήδη;

 

Αν η πλακέτα είναι 604 ή νεότερη και έχει ακόμα εγγύηση, η τιμή είναι χώμα.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 130€ σε άριστη κατάσταση. Να το αγοράσω λέτε; Το είχα το κινητό και παλαιότερα και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά το φοβόμουν λόγω των bootloop.

 

Αξίζει να το ρισκάρω λέτε; Αν ήταν να εμφανίσει bootloop δεν θα το είχε εμφανίσει ήδη;

Συσκευή με τα προσόντα του G4 δεν υπάρχει ούτε με 100 ευρώ παραπάνω. Όμως, όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε, είναι "τελειωμένη" η συσκευή.

Το bootloop προσωπικά δεν μου έχει τύχει σε 6 συσκευές με τις οποίες βλέπω καθημερινά (δική μου, φίλων και συναδέλφων). Είναι όλα από σειρά 603 και πάνω.

Είναι τί ψάχνεις φίλε μου. Εάν θέλεις απλά μία συσκευή που να κάνει ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΑΨΟΓΑ (τέτοια ποιότητα ήχου - κάμερας - βιντεο οθόνης - δεν βρίσκεις ούτε με 400 ευρώ) χωρίς να ζητάς επιδόσεις και υποστήριξη τότε είναι καλή επιλογή.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, σας ευχαριστώ όλους σας, που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε.

 

Ναι, ο λόγος που ψήνομαι τόσο πολύ να αγοράσω LG G4, παρόλο που δεν είναι ο ορισμός της αξιοπιστία, είναι ότι κάμερα - οθόνη - ήχος δεν υπάρχει σε καμία μεταχειρισμένη ή καινούρια συσκευή σε αυτά τα λεφτά (ποια αυτά τα λεφτά βασικά, ούτε με αρκετά παραπάνω βρίσκεις).

 

Η δεύτερη επιλογή μου είναι το Nexus 5X που είναι μάλλον λίγο πιο αξιόπιστο, κοστίζει λίγο πιο χαμηλά ενώ επίσης κοιτάω και το Galaxy S6, το οποίο είναι στα επίπεδα του G4 αλλά κοστίζει αρκετά παραπάνω.

 

Δυσκολη επιλογή πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, σας ευχαριστώ όλους σας, που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε.

 

Ναι, ο λόγος που ψήνομαι τόσο πολύ να αγοράσω LG G4, παρόλο που δεν είναι ο ορισμός της αξιοπιστία, είναι ότι κάμερα - οθόνη - ήχος δεν υπάρχει σε καμία μεταχειρισμένη ή καινούρια συσκευή σε αυτά τα λεφτά (ποια αυτά τα λεφτά βασικά, ούτε με αρκετά παραπάνω βρίσκεις).

 

Η δεύτερη επιλογή μου είναι το Nexus 5X που είναι μάλλον λίγο πιο αξιόπιστο, κοστίζει λίγο πιο χαμηλά ενώ επίσης κοιτάω και το Galaxy S6, το οποίο είναι στα επίπεδα του G4 αλλά κοστίζει αρκετά παραπάνω.

 

Δυσκολη επιλογή πάντως...

Κοίτα και το one plus 5T.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και το one plus 5T.

Ρίνα... πλάκα μας κάνεις ε!:blink:

 

Μιλάμε για τριπλάσια-τετραπλάσια τιμή από τα 130 που αναφέρει ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Ρίνα... πλάκα μας κάνεις ε!:blink:

 

Μιλάμε για τριπλάσια-τετραπλάσια τιμή από τα 130 που αναφέρει ο φίλος.

 

αχχααχα και 5 πλασια!!το εχει ο κολλητος μου παντως και ειναι γαιδουρι!!!καποτε καθομσταν για καφε και επαιρναν το δικο μου με τις ωρες μαλωναν ποιος θα το παρει περηφάνια εγω!!!τωρα το 5Τ το περνουμε πα........ζα!!!και ο ιδιος κολλητος με εχει δωσει το optimus g να το εχω οποτε το στελνω σερβις!!αχαχαχα αφου με λεει καθε βδομαδα το στελνεις κρατα το να κανεις την δουλεια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

θα δω αδερφε περασα την 7.0 τωρα αν συνεχιστει θα το στειλω θα το αφησω λιγες μερες γιατι και πριν που μου τα εκανε ειναι με καινουρια πλακετα 710 πριν 2 βδομαδαες μου την αλλαξαν αλλα μεχρι εχθες ηταν ολα καλα ξαφνικά εγινε...τωρα ειναι θεμα πλακετας δεν ειναι ελπιζω πως οχι...ενα τσεκ που εκανα παντως εχθες που κόλλησε με την εφαρμογη Phone check να δω αν ηταν θεμα επεξεργαστη μου τα περασε ολα τα τεστ...αυτο που θελω να αποφυγω ειναι αν παλι εχει θεμα πρεπει να περασω παλι την 6.0 μην μου πουν καμια μα.....α και το βγαλουν εκτος εγγυησης
Μια από τα ίδια, μετά την πρώτη αλλαγή το ξαναέστειλα σε 3 εβδομάδες για πλακέτα και κάμερα που μου έβγαλε μια στάμπα από το πουθενά.

Υπομονή.... σε νοιώθω απόλυτα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρίνα... πλάκα μας κάνεις ε!:blink:

 

Μιλάμε για τριπλάσια-τετραπλάσια τιμή από τα 130 που αναφέρει ο φίλος.

Δεν πρόσεξα τιμή καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

αν εχει κανεις κανενα λινκ για την 6.0 αλλα σε μορφη tot ας το δωσει...το kdz δεν το αναγνωριζει το lg up

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...