Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κ καινουριες απο ebay (προτιμοτερο) αν κ νομιζω πως θα βρεις ολοκληρο παλαιοτερης σειρας με bootloop πχ στο insomnia.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με bootloop δύσκολο να βρει γιατί καλύπτεται από την εγγύηση και επισκευάζεται δωρεάν. Μόνο αν το είχε rootάρει κάποιος και δεν του το κάλυψαν στην εγγύηση μπορεί να βρει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Με bootloop δύσκολο να βρει γιατί καλύπτεται από την εγγύηση και επισκευάζεται δωρεάν. Μόνο αν το είχε rootάρει κάποιος και δεν του το κάλυψαν στην εγγύηση μπορεί να βρει κάτι.

 

Κατα καιρους βγαινουν μερικα μη το λες! Αμα εισαι λιγο τυχερος βρισκεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει να πετυχω στο insomnia συσκευες προς πωληση εκτος εγγυησης με bootloop αλλα ομολογουμενως σπανια.

 

Φαντασου πως για λιγοτετο απο 3 εβδομαδες θα ημουν πιθανοτατα ενας απο αυτους!

 

Προτιμοτερο για το συνφορουμιτη ειναι μια νεα οθονη μιας κ οι παλιες μπορουν να εχουν ψιλοθεμα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει να πετυχω στο insomnia συσκευες προς πωληση εκτος εγγυησης με bootloop αλλα ομολογουμενως σπανια.

 

Φαντασου πως για λιγοτετο απο 3 εβδομαδες θα ημουν πιθανοτατα ενας απο αυτους!

 

Προτιμοτερο για το συνφορουμιτη ειναι μια νεα οθονη μιας κ οι παλιες μπορουν να εχουν ψιλοθεμα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι πω.Εγω παλια που χρειαστηκα βρηκα.Και τις προαλλες που εστειλα σ εναν ετσι για δοκιμη να μου κανει κανενα παζαρι(απο 70,50) στην στην αρχη με απερριψε και στη συνεχεια μου το κατεβασε στα 40€.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι σε αναζήτηση κινητού με budget 220-240 ευρώ. Ήμουν μεταξύ mi A1 και j7 2017, μέχρι που είδα ότι και η τιμή του G4 έχει πέσει σε αυτά τα επίπεδα. Εσείς σαν κάτοχοι τι λέτε, το κινητό αξίζει και εν έτη 2017? Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα? Μέχρι στιγμής είμαι κάτοχος G Flex 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι σε αναζήτηση κινητού με budget 220-240 ευρώ. Ήμουν μεταξύ mi A1 και j7 2017, μέχρι που είδα ότι και η τιμή του G4 έχει πέσει σε αυτά τα επίπεδα. Εσείς σαν κάτοχοι τι λέτε, το κινητό αξίζει και εν έτη 2017? Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα? Μέχρι στιγμής είμαι κάτοχος G Flex 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος ...

 

Αγορασέτο φίλε μου. Εδώ κάποιοι από εμάς το αγόρασαν με πολλά παραπάνω και δεν το μετάνιωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι σε αναζήτηση κινητού με budget 220-240 ευρώ. Ήμουν μεταξύ mi A1 και j7 2017, μέχρι που είδα ότι και η τιμή του G4 έχει πέσει σε αυτά τα επίπεδα. Εσείς σαν κάτοχοι τι λέτε, το κινητό αξίζει και εν έτη 2017? Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα? Μέχρι στιγμής είμαι κάτοχος G Flex 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος ...

 

Εάν είσαι πολύ ευχαριστημένος, ίσως η μοναδική αναβάθμιση που θα δεις θα είναι η κάμερα...

Κατά τα άλλα, εκτός εάν βγάλει πρόβλημα το G4 και εάν αγνοήσεις ότι η LG έχει "ξεχάσει" να το ενημερώσει, είναι μια χαρά τηλέφωνο, ακόμη και για το 2017...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοτατο το G4 αλλα νομιζω πως το Xperia A1 ειναι καλυτερο, πλην μεγεθους οθονης με android 7 ηδη εγκατεστημενο. Προσφορα στα 229€ στο πλαισιο, φανταζομαι κ στα αλλα γνωστα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοτατο το G4 αλλα νομιζω πως το Xperia A1 ειναι καλυτερο, πλην μεγεθους οθονης με android 7 ηδη εγκατεστημενο. Προσφορα στα 229€ στο πλαισιο, φανταζομαι κ στα αλλα γνωστα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Xperia Xa1 καλύτερο;

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πάνω από όλα, και πιο όμορφο :p Bezels με λίγη οθόνη (720p ) , 2300 μπαταρία. Αλλά αφού είναι του 2017, και φοράει 7.1, είναι καλύτερο.

Θα σε στεναχωρήσω φίλε μου, αλλά δεν είναι καλύτερο :) Στα 200€ μεταχειρισμένο ένα G4 , είναι ακόμη ανώτερη επιλογή από κάθε midrange κινητό της sony.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση, περιμενω εδω και ποσους μηνες να κανω αναβαθμιση σε nougat. Συνδεω το κινητο με το lg bridge και δεν βρισκει κατι. Εχετε και εσεις ακομα marshmallow ? Υπαρχει τροπος να το βαλω χωρις ρουτ, και εννοειται να μην χασω την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε Nougat κυκλοφόρησε μόνο στη Κορέα και σαν beta στη Πολωνία. Όλοι εδώ (με εξαίρεση όσους βάλαν custom rom φυσικά) είμαστε ακόμα σε ΜΜ και αμφιβάλω αν θα αναβαθμιστεί ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση, περιμενω εδω και ποσους μηνες να κανω αναβαθμιση σε nougat. Συνδεω το κινητο με το lg bridge και δεν βρισκει κατι. Εχετε και εσεις ακομα marshmallow ? Υπαρχει τροπος να το βαλω χωρις ρουτ, και εννοειται να μην χασω την εγγυηση?

 

Αν είχε θα το ήξερες και θα ερχόταν και OTA κάποια στιγμή.

Μάλλον το ξέχασε η LG. Φοβούνται μην πεθάνει από μαζικά bootloop μάλλον :lol:

Link to comment
Share on other sites

Xperia Xa1 καλύτερο;

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πάνω από όλα, και πιο όμορφο :p Bezels με λίγη οθόνη (720p ) , 2300 μπαταρία. Αλλά αφού είναι του 2017, και φοράει 7.1, είναι καλύτερο.

Θα σε στεναχωρήσω φίλε μου, αλλά δεν είναι καλύτερο :) Στα 200€ μεταχειρισμένο ένα G4 , είναι ακόμη ανώτερη επιλογή από κάθε midrange κινητό της sony.

Δε θα το ελεγα. Ειπα πως αν εξαιρέσεις τη μικρότερη οθονη -σε ολα-, εχει μεν μπαταρια 2300 αλλα +40% διαρκεια στη μερα. Σε σχεση με τις 54h του G4, φτανει τις 72h (πηγη gsmarena). Η μπαταρια παιζει για πολλους σημαντικο ρολο στην τελικη επιλογη.

Επισης 8πυρηνο με 32g/3g ram σημερα ειναι midrange ενω το 2015 ηταν flagship.

Η καμερα του ειναι πολυ καλη ενω η απόδοση του +20% στο antutu (60607 vs 49295).

Για καποιυς οι ενημερωσεις λογισμικου, κ μαλιστα ασφαλειας, ειναι πολυ σημαντικες. Το G4 σχεδον δεν υποστηριζεται πλεον.

 

Αν λοιπον η οθονη ειναι ανασταλτικος παραγοντας, ας παρει ενα G4. Ισως κ η εμφανιση, πλην ομως ειναι τελειως υποκειμενικο. Για ολα τα αλλα, το midrange Sony οπως ειπες, ειναι μπροστα. Πικρη αληθεια.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι απο εμένα.

Λύστε μου μια απορία... η κάμερα του V20 είναι καλύτερη από του G4; Αν και η μπροστινή είναι πιο λίγα Mp η πίσω που είναι διπλή τι επιδόσεις έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καμία κάμερα της LG (και όχι μόνο της LG θα έλεγα...) αυτήν την στιγμή δεν είναι καλύτερη από G4-V10 και G5-G5se.

Εάν θες κάμερα...παίρνεις ΜΟΝΟ ένα από τα παραπάνω. :rolleyes:

Εάν ξέρεις να χειρίζεσαι το manual...γίνεσαι ΑΡΧΗΓΟΣ!

 

Υ.Γ βάλε και το Nexus 6p στα παραπάνω. Αλλά χάνεις σε φυσικότητα χρωμάτων.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καμία κάμερα της LG (και όχι μόνο της LG θα έλεγα...) αυτήν την στιγμή δεν είναι καλύτερη από G4-V10 και G5-G5se.

Εάν θες κάμερα...παίρνεις ΜΟΝΟ ένα από τα παραπάνω. :rolleyes:

Εάν ξέρεις να χειρίζεσαι το manual...γίνεσαι ΑΡΧΗΓΟΣ!

 

Υ.Γ βάλε και το Nexus 6p στα παραπάνω. Αλλά χάνεις σε φυσικότητα χρωμάτων.

 

Συμφωνώ, όντας κάτοχος V10!

 

 

 

Edit: Σήμερα παραλαβή το G4 από Procordia. Μιλάμε, οι άνθρωποι πετάνε, πήγαινε-έλα με Courrier από Θεσσαλονίκη-Αθήνα και τούμπαλιν, αλλαγή πλακέτας (πλέον φοράει 709 με εγκατεστημένο 6.0 ΜΜ) σε 1 εβδομάδα. Πλέον 2 χρόνια εγγύηση εκ νέου για την πλακέτα. Όχι και άσχημα.

 

Λυπάμαι που θα πωληθεί και θα το αποχωριστούμε, αλλά εκπλήρωσε το σκοπό του μια χαρά. Αν τυχόν μέλος ενδιαφέρεται για αγορά του, τα λέμε με πμ.

Edited by Prakt0ras
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς g4 για ανταλλακτικα; ενδιαφέρομαι κυριως για την οθόνη.η δική μου ράγισε μετά από πτωση Δεν νομίζω οτι αξίζει να το στείλω στην αντιπροσωπεία.

 

Σου έστειλα πμ με link, 50€ γνήσια από Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το ελεγα. Ειπα πως αν εξαιρέσεις τη μικρότερη οθονη -σε ολα-, εχει μεν μπαταρια 2300 αλλα +40% διαρκεια στη μερα. Σε σχεση με τις 54h του G4, φτανει τις 72h (πηγη gsmarena). Η μπαταρια παιζει για πολλους σημαντικο ρολο στην τελικη επιλογη.

Επισης 8πυρηνο με 32g/3g ram σημερα ειναι midrange ενω το 2015 ηταν flagship.

Η καμερα του ειναι πολυ καλη ενω η απόδοση του +20% στο antutu (60607 vs 49295).

Για καποιυς οι ενημερωσεις λογισμικου, κ μαλιστα ασφαλειας, ειναι πολυ σημαντικες. Το G4 σχεδον δεν υποστηριζεται πλεον.

 

Αν λοιπον η οθονη ειναι ανασταλτικος παραγοντας, ας παρει ενα G4. Ισως κ η εμφανιση, πλην ομως ειναι τελειως υποκειμενικο. Για ολα τα αλλα, το midrange Sony οπως ειπες, ειναι μπροστα. Πικρη αληθεια.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο βγαζει 49295 στο antutu? To xperia? γιατι το lg g4 βαραει απο 64000 - 70000

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που θα βρω Παιδιά μπαταρία καλή η καλύτερη από της LG και σχετικά φτηνη από Ελλάδα η από κινα

 

Διαβαζω καλες κριτικες για τη παρακατω και την εχω στο καλαθι μου. Καποια στιγμη αν δεν παω σε γνησια καινουργια (δεν εχω βεβαιωθει ακομα αν η procodia ερχεται σφραγισμενη..) μαλλον θα την παρω. Ειναι και ενα τσικ πιο παχια.

https://www.aliexpress.com/item/Original-NOHON-Battery-For-LG-G4-H818-H815-H819-H810-BL-51YF-Rechargeable-Li-ion-Internal/32676100734.html

Link to comment
Share on other sites

Ποιο βγαζει 49295 στο antutu? To xperia? γιατι το lg g4 βαραει απο 64000 - 70000

 

 

Δε ξέρω ποιος βαράει ποιον ή τι, τα νούμερα που παρέθεσα είναι από το gsmarena. Και παρακάτω τα του phonearena:

 

G4_Phonearena.jpg

 

Xperia_XA1_phonearena.jpg

 

 

Εδώ το G4 είναι στα 50330 και το Xperia XA1 στα 62167.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την παρέμβαση. Εάν θέλετε απλά την προσπερνάτε.

 

Μην ασχολείστε με το Antutu. Χάνετε την ουσία. Το G4 είναι πολλά παραπάνω από ένα ξερό νούμερο :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ποιος βαράει ποιον ή τι, τα νούμερα που παρέθεσα είναι από το gsmarena. Και παρακάτω τα του phonearena:

 

Εδώ το G4 είναι στα 50330 και το Xperia XA1 στα 62167.

Ναι το gsmarena με 54h το lg g4 στα ονειρα τους. Aσε που επισημα νουμερα antutu δεν εχει.

Στη συγκριση LG G4 Basemark OS II 2.0: 1584 XA1 Basemark OS II 2.0: 1351

 

Μαλλον ολο το youtube (και εγω ο ιδιος) κανουμε ο/c στα g4 μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνώμη για την παρέμβαση. Εάν θέλετε απλά την προσπερνάτε.

 

Μην ασχολείστε με το Antutu. Χάνετε την ουσία. Το G4 είναι πολλά παραπάνω από ένα ξερό νούμερο :)

 

Οσο να ειναι τα νουμερα καποιες φορες μιλανε και απο μονα τους.

Σιγουρα ειναι η εμπειρια χρησης το ολο ζητημα. Και με τετοια bezel που βαζει η sony στα κινητα της εχει πιασει πατο!

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το ελεγα. Ειπα πως αν εξαιρέσεις τη μικρότερη οθονη -σε ολα-, εχει μεν μπαταρια 2300 αλλα +40% διαρκεια στη μερα. Σε σχεση με τις 54h του G4, φτανει τις 72h (πηγη gsmarena). Η μπαταρια παιζει για πολλους σημαντικο ρολο στην τελικη επιλογη.

Επισης 8πυρηνο με 32g/3g ram σημερα ειναι midrange ενω το 2015 ηταν flagship.

Η καμερα του ειναι πολυ καλη ενω η απόδοση του +20% στο antutu (60607 vs 49295).

Για καποιυς οι ενημερωσεις λογισμικου, κ μαλιστα ασφαλειας, ειναι πολυ σημαντικες. Το G4 σχεδον δεν υποστηριζεται πλεον.

 

Αν λοιπον η οθονη ειναι ανασταλτικος παραγοντας, ας παρει ενα G4. Ισως κ η εμφανιση, πλην ομως ειναι τελειως υποκειμενικο. Για ολα τα αλλα, το midrange Sony οπως ειπες, ειναι μπροστα. Πικρη αληθεια.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλα αυτά; Αν είσαι fan της sony, είναι δικαίωμά σου. Οι 2 συσκευές δε συγκρίνονται, απλά. Θες ομορφιά , οθόνη, κάμερα; κλπ. Αυτονομία να το καταλάβω , αφού συγκρίνουμε 720p οθόνη με 1440p και είναι λογικό, είναι μελανό σημείο στο G4, εκτός από την ταλαιπωρία του bootloop.

Σε όλα τα άλλα, κερδίζει κατά κράτος. Το αν βγάζει στο antutu παραπάνω ή λιγότερο, έχει μηδενική (απολύτως μηδενική όμως) σημασία. Η εμπειρία χρήσης μετράει. Για να το καταλάβεις, τα λέμε σε 2 χρόνια που θα είναι το x1a και που είναι γενικότερα τα mid-range της σόνυ, τα οποία παρατάει μετά από ελάχιστο διάστημα.

 

Για τις ενημερώσεις ασφαλείας , θα συμφωνήσω, και μόνο εκεί.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...