Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κοπέλα μου είπε ότι έγινε αλλαγή οθόνης...πάντως η συσκευή μου περιμετρικά της οθόνης στα πλάγια της δηλαδή είχε κάτι μικρά χτυπηματάκια επειδή μου είχε πέσει και δεν είχα θήκη, πλέον δεν υπάρχει τίποτα φαίνεται λες και είναι ολοκαίνουργιο!
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν υπάρχουν σημάδια έγινε αλλαγής οθόνης γιατί πλαίσιο και οθόνη πάει σετ. :)

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Digitizer θα ηθελες να πεις. Σου αλλαξαν δηλαδη και το πλαισιο;

Στο service δεν σου αλλαζουν digitizer,μονο ανταλλακτικα ολοκληρα σου αλλαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου είπε ότι έγινε αλλαγή οθόνης...πάντως η συσκευή μου περιμετρικά της οθόνης στα πλάγια της δηλαδή είχε κάτι μικρά χτυπηματάκια επειδή μου είχε πέσει και δεν είχα θήκη, πλέον δεν υπάρχει τίποτα φαίνεται λες και είναι ολοκαίνουργιο!

Οποτε εγινε αλλαγη και δεν σου ειπαν μπαρουφες :up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο service δεν σου αλλαζουν digitizer,μονο ανταλλακτικα ολοκληρα σου αλλαζουν.

 

Το γνωριζω :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νεότερο για την Nougat?

 

Δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ καμια πληροφορια απο καποιον που να την ελαβε (στην Κορεα η αλλου).

 

Περιεργη ησυχια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά όταν είχα αλλάξει οθόνη στο δικό μου (έσπασε μετά από πτώση) παρατήρησα ότι το καινούργιο πλαίσιο (μαζί με τη οθόνη αλλάζει όλο το γύρω πλαίσιο της συσκευής, αυτό που εμπεριέχει τα δύο μικρόφωνα, τη θύρα υπερύθρων, τη microUSB και τη θύρα ακουστικών) είναι πιο ευαίσθητο σε γρατζουνιές. Στην πρώτη βδομάδα που το είχα πάρει απ' το σέρβις, με τις πρώτες φορτίσεις, ξεφλουδίστηκε γύρω από τη microUSB και τη θύρα ακουστικών, κάτι που ένα ολόκληρο χρόνο δεν το έπαθε το παλιό πλαίσιο. Μάλλον βάζουν δευτερότριτης ποιότητας ανταλλακτικά. :what: :blink:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλάζω το LG G4 3/32 έκδοση SWS 512 απροβλημάτιστο με 2 καπάκια χρυσό και κόκκινο δερμάτινο μαζί με όλα τα παρελκόμενα, κουτί ακουστικά LG quadbeat 3, φορτιστή και την απόδειξη αγοράς που έχει και ακόμα εγγύηση με το Leeco Le max 2 με 6 GB RAM.
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλάζω το LG G4 3/32 έκδοση SWS 512 απροβλημάτιστο με 2 καπάκια χρυσό και κόκκινο δερμάτινο μαζί με όλα τα παρελκόμενα, κουτί ακουστικά LG quadbeat 3, φορτιστή και την απόδειξη αγοράς που έχει και ακόμα εγγύηση με το Leeco Le max 2 με 6 GB RAM.

Με 512 το δινεις το πολυ με 90 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Με 512 το δινεις το πολυ με 90 ευρω...

 

https://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html

για δες λίγο πόσο έχει στο σκρούτζ 400 ευρω!!! και πράξε

Link to comment
Share on other sites

Τα αφεντικος τρελάθηκαν και το δίνουν τσάμπα :lol:

 

(Την ίδια στιγμή το g6 κοστίζει ακριβώς τα ίδια χρήματα :lol: )

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Η προπέρσινη ναυαρχίδα στην ίδια τιμή με τη φετινή. Σημεία των καιρών... :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η προπέρσινη ναυαρχίδα στην ίδια τιμή με τη φετινή. Σημεία των καιρών... :what:

 

Ειναι καλυτερη και ειναι κατι σαν τα milf αδελφε :lol:

ή αλλιως..

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό μου από τη procordia. Το πρόβλημα που είχα με το knock on οφειλόταν στην κακή λειτουργία της οθόνης. Μου έβαλαν καινούργια και όλα τέλεια! Εντός εγγύησης!
Ερωτηση πολυ κρισιμη...

Στην αλλαγη οθονης δε χρειαζεται να σου κανουν επαναφορα ρυθμισεων, σωστα?

Ή αυτο ειναι κατι που δε το γλιτωνεις με τιποτα?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερη και ειναι κατι σαν τα milf αδελφε :lol:

ή αλλιως..

 

:lol:

 

Πλάκα-πλάκα, αν δεν είχα το φόβο του bootloop, και αν δεν μου έκανε συχνές υπερθερμάνσεις, θα το κρατούσα καμιά πενταετία !!! :lol:

Σίγουρα αν ψαχνόμουν αυτή τη στιγμή για κινητό, ΑΝ πήγαινα σε LG (που μάλλον χλωμό το κόβω), ίσως να μην έπαιρνα ούτε G4 ούτε G6. Το G5 φαντάζει πιο ισορροπημένη επιλογή γι' αυτά που ζητάω, κι έχει και στοιχεία που θεωρώ απαραίτητα (αφαιρούμενη μπαταρία, πιο ανθεκτικό απ' το G6 που είναι γυαλί μπρος-πίσω, παίρνει Hi resolution audio DAC, κλπ). Αλλά μάλλον η επόμενη επιλογή μου κατά πάσα πιθανότητα να μην είναι LG, τουλάχιστον όχι σειρά G. Αν μας κάνει την τιμή η κυρία LG να φέρει στην Ευρώπη το V30, και βγει απροβλημάτιστο, βλέπουμε...

 

Αυτή τη στιγμή, η πιο τούμπανο συσκευή της εταιρείας για μένα είναι το V20.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html

για δες λίγο πόσο έχει στο σκρούτζ 400 ευρω!!! και πράξε

 

Με 512 πλακετα ειναι αμεσο bootloop χωρις καμια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

οι οθονες (digitizer πλαισιο ολα) που πουλανε στο ebay τι ποιοτητας ειναι; εχει παρει κανεις γιατι για αλλαγη απο procordia δεν συμφερει, υπαρχει κανεις εδω που να του εχει μεινει μονο η οθονη και να την πουλαει;
Link to comment
Share on other sites

Βαζω μπατερυ μπανκ 2 διαφορετικα για την ακριβεια και κανει συνεχεια αποσυνδεσεις και συνδεσεις ενω με τον φορτιστή λειτουργει κανονικα το εχει παθει κανεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Οποιος τον ενδιαφερει υπαρχει για το H815 beta η nougat σε xda.

Θελει γνωση σε adb για να τη δοκιμασεις απλα το αναφερω.

Την εχω βαλει και παει παρα πολυ καλα.Νεα πνοη στο κινητο.

Αν και ουσιαστικα δεν ειναι UX5 αλλα κατι σαν 4.5 δλδ δεν εχει τον νεο laucher αλλα εχει τα νεα εικονιδια. :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Βαζω μπατερυ μπανκ 2 διαφορετικα για την ακριβεια και κανει συνεχεια αποσυνδεσεις και συνδεσεις ενω με τον φορτιστή λειτουργει κανονικα το εχει παθει κανεις??

 

Βλεπω πως μαλλον κανεις δεν το εχει παθει μπορει καποιος να μου πει τουλάχιστον πως καθαρισω την εισοδο του φορτιστη στην συσκευη μηοως και ψταιει αυτο??τι καθαριστικο να βαλω σκετο νερο?μπατονετα και ετσι??η μπα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πως μαλλον κανεις δεν το εχει παθει μπορει καποιος να μου πει τουλάχιστον πως καθαρισω την εισοδο του φορτιστη στην συσκευη μηοως και ψταιει αυτο??τι καθαριστικο να βαλω σκετο νερο?μπατονετα και ετσι??η μπα

 

Το καλώδιο είναι το ίδιο; Δλδ, βάζεις το καλώδιο του φορτιστή (με τον οποίο φορτίζει κανονικά) στο powerbank και δε σου φορτίζει ή το δοκιμάζεις με το καλώδιο που έχει το powerbank;

 

Αν είναι το πρώτο, δεν είναι πολύ λογικό να συμβαίνει. Αν είναι το δεύτερο, δοκίμασε να βάλεις το καλώδιο του φορτιστή του κινητού στο powerbank να δεις αν δουλεύει. Ή και να δοκιμάσεις να φορτίσεις κάποια άλλη συσκευή με το συγκεκριμένο powerbank.

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι το ίδιο; Δλδ, βάζεις το καλώδιο του φορτιστή (με τον οποίο φορτίζει κανονικά) στο powerbank και δε σου φορτίζει ή το δοκιμάζεις με το καλώδιο που έχει το powerbank;

 

Αν είναι το πρώτο, δεν είναι πολύ λογικό να συμβαίνει. Αν είναι το δεύτερο, δοκίμασε να βάλεις το καλώδιο του φορτιστή του κινητού στο powerbank να δεις αν δουλεύει. Ή και να δοκιμάσεις να φορτίσεις κάποια άλλη συσκευή με το συγκεκριμένο powerbank.

 

Εχω δοκιμασει 3 διαφορετιλα καλωδια με 2 διαφορετικα μπανκς και κανει το ιδιο εκει ειναι που προβληματίζομαι μηοως οαιζει κατι με το λογισμικο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πως μαλλον κανεις δεν το εχει παθει μπορει καποιος να μου πει τουλάχιστον πως καθαρισω την εισοδο του φορτιστη στην συσκευη μηοως και ψταιει αυτο??τι καθαριστικο να βαλω σκετο νερο?μπατονετα και ετσι??η μπα
Οχι νερό. Δοκίμασε μπατονετα με καθαρό οινόπνευμα ή ακόμη καλύτερα αν έχεις W40 ή κάποιο αντίστοιχο σπρέι

 

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...