Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις την εφαρμογη του τορρεντ να με βοηθήσει σε κατι??παω να κατεβασω κατι και μου λεει ανα απεργοποιησω την επικάλυψη οθονης και κατι τετοια και δεν προχωράει το εργο.....τι φαση??

Το blue light filter κάνει τη "ζημιά".

Απενεργοποίησε το προσωρινά για να κάνεις τη δουλειά σου.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Το blue light filter κάνει τη "ζημιά".

Απενεργοποίησε το προσωρινά για να κάνεις τη δουλειά σου.

 

δεν εκανα τιποτα απο αυτα που ειπατε παραπανω και τελικα δουλεψε αφου απεγκατεστησα και ξαναεκανα εγτατασταση την εφαρμογη!!!περιεργο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Update για android 7 ποτε θα παρουμε;

 

Ναι τι γίνεται? Αοριστίες βρήκα σε μια ρηχή έρευνα στο δίκτυο...

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση... Όταν τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα, το κινητό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όταν το έχουμε στο 4G δίκτυο ή καταναλώνει το ίδιο με το 3G ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση... Όταν τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα, το κινητό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όταν το έχουμε στο 4G δίκτυο ή καταναλώνει το ίδιο με το 3G ?

Έχω την εντύπωση ότι επειδή είναι ρυθμισμένο στο 4g θα ψάχνει συνέχεια να το βρει με αποτέλεσμα να καταναλώνει παραπάνω. Δηλαδή κάπου που θα έχεις 3g σήμα αυτό θα ψάχνει πάντα να βρει το 4g. Αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας απαντήσει γιατί απαντάω υποθετικά

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση... Όταν τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα, το κινητό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όταν το έχουμε στο 4G δίκτυο ή καταναλώνει το ίδιο με το 3G ?

 

Σε καθε κινητο που ειχα, οταν δεν υπηρχε αναγκη για 4g/3g , ειχα το "μονο GSM " , ωστε να μη ψαχνει για σημα 3G/4G (ακομη και σε περιοχες με πολυ καλο σημα). Ετσι παντα κανω λιγη παραπανω οικονομια στην μπαταρια.

Σε αυτο το κινητο , κανω το ιδιο ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι επειδή είναι ρυθμισμένο στο 4g θα ψάχνει συνέχεια να το βρει με αποτέλεσμα να καταναλώνει παραπάνω. Δηλαδή κάπου που θα έχεις 3g σήμα αυτό θα ψάχνει πάντα να βρει το 4g. Αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας απαντήσει γιατί απαντάω υποθετικά

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Εάν για απλούστευση θεωρήσουμε ότι οι κεραίες 3G και 4G είναι στις ίδιες θέσεις και λειτουργούν στις ίδιες συχνότητες (κάτι που εν γένει δεν ισχύει) τότε θεωρητικά τo 3G καταναλώνει λιγότερο, γιατί είναι λιγότερο ενεργοβόρα η διαμόρφωση του σήματος. Βέβαια δυνητικά για 4G μπορούν να χρησιμοποιηθούν και χαμηλότερες συχνότητες με μεγαλύτερη διαπερατότητα και εμβέλεια.

Στην πράξη, υπάρχει καλύτερη κάλυψη 3G και είναι λιγότερο ενεργοβόρα η διαμόρφωση, οπότε εγώ θεωρώ ότι με την τρέχουσα γενιά modems είναι προτιμότερο από πλευράς κατανάλωσης. Εάν θέλεις να μετρήσεις κατανάλωση για συγκεκριμένο όγκο δεδομένων, γίνεται πιο περίπλοκο, καθώς με 4G μπορείς να ολοκληρώσεις τη διαδικασία σε πιο σύντομο χρόνο, γλιτώνοντας ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί είμαι στο δίκτυο της Wind. Στο χώρο της δουλειάς μου έχω άψογο 4G αλλά καθόλου (ή μια μπάρα σήματος) 3G/GSM.

Όταν, λοιπόν, το έχω στο 3G/GSM, στα στατιστικά της μπαταρίας εμφανίζεται "ώρα κατά τη μη κάλυψη σήματος 70+%" ενώ όταν το έχω στο 4G είναι στο 0% αλλά έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία αδειάζει πιο σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί είμαι στο δίκτυο της Wind. Στο χώρο της δουλειάς μου έχω άψογο 4G αλλά καθόλου (ή μια μπάρα σήματος) 3G/GSM.

Όταν, λοιπόν, το έχω στο 3G/GSM, στα στατιστικά της μπαταρίας εμφανίζεται "ώρα κατά τη μη κάλυψη σήματος 70+%" ενώ όταν το έχω στο 4G είναι στο 0% αλλά έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία αδειάζει πιο σύντομα!

 

Το κακό σήμα είναι ο βασικότερος παράγοντας κατανάλωσης μπαταρίας, γιατί αυξάνει η ισχύς εκπομπής. Εάν μιλάμε για το G4, δεν γνωρίζω εάν έχει επιλογή 4G μόνο, επομένως εάν καταναλώνει πολύ ενέργεια είναι επειδή συνεχίζει να ψάχνει και για GSM/WCDMA.

Εάν δεν απατώμαι (ας το αναφέρει όποιος θυμάται) από το κρυφό μενού μπορείς να ενεργοποιήσεις επιλογή μόνο για 4G, επομένως εσένα θα σου έλυνε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρεα!Κατοχος κιεγω απο σήμερα του g4 (μου το έδωσαν απο procordia λόγω της έλλειψης ανταλλακτικών για το g2 εννοείται καινούργιο με 2 χρόνια εγγύησης αχρειαστη να ειναι,παρτιδα 611) ήθελα να σας ρωτήσω αν η τελευταία έκδοση android του g4 ειναι η 6?Ευχαριστω και καλώς σας βρήκα! Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρεα!Κατοχος κιεγω απο σήμερα του g4 (μου το έδωσαν απο procordia λόγω της έλλειψης ανταλλακτικών για το g2 εννοείται καινούργιο με 2 χρόνια εγγύησης αχρειαστη να ειναι,παρτιδα 916) ήθελα να σας ρωτήσω αν η τελευταία έκδοση android του g4 ειναι η 6?Ευχαριστω και καλώς σας βρήκα!

 

Η 6.0 ειναι ναι. Δες λιγο καλυτερα την παρτιδα, γιατι δεν νομιζω οτι υπαρχει 916 παρτιδα. 609 μηπως;

Link to comment
Share on other sites

απο ιμει δεν φενεται η παρτιδα?πανω απο το ιμει εχει και ενα αλλο που λεει Ν serie 611kpgs και κατι αλλα παιζει να ειναι αυτο?

edit

οκ ναι ακυρο,απο το s/n το βρηκα τωρα και ειναι 611,διορθωσα και το απο πανω ποστ.

Ευχαριστω tommy

Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

απο ιμει δεν φενεται η παρτιδα?πανω απο το ιμει εχει και ενα αλλο που λεει Ν serie 611kpgs και κατι αλλα παιζει να ειναι αυτο?

edit

οκ ναι ακυρο,απο το s/n το βρηκα τωρα και ειναι 611,διορθωσα και το απο πανω ποστ.

Ευχαριστω tommy

 

Κομπλε :) 611 ειναι σειρα Νοεμβριου. Ας ελπισουμε να μην αντιμετωπισεις το γνωστο θεμα ουτε εσυ ουτε κανενας αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα, μια ερώτηση να σας κάνω εσείς που τα ξέρετε καλύτερα. Λοιπόν, το κινητό ξαφνικα freezare και κολησε στο σήμα της LG (νομιζω bootloop λέγεται αλλα δεν ειμαι σιγουρος). το εστειλα πισω μου το φερανε ολα καλα αλλαξανε την πλακετα, το κανανε και format, αλλα οι φωτογραφιες δεν διαγράφτηκαν. Πως γίνεται αυτο? μου φάνηκε πολύ περίεργο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα, μια ερώτηση να σας κάνω εσείς που τα ξέρετε καλύτερα. Λοιπόν, το κινητό ξαφνικα freezare και κολησε στο σήμα της LG (νομιζω bootloop λέγεται αλλα δεν ειμαι σιγουρος). το εστειλα πισω μου το φερανε ολα καλα αλλαξανε την πλακετα, το κανανε και format, αλλα οι φωτογραφιες δεν διαγράφτηκαν. Πως γίνεται αυτο? μου φάνηκε πολύ περίεργο

Ναι bootloop ηταν!

Όντως περίεργο που έμειναν οι φωτογραφίες μέσα! Εμενα μου γύρισε εντελώς άδειο μετά το σέρβις. Τυχερός είσαι! Αν γινόταν φορματ δεν θα έμενε τίποτα μέσα!!! Πολύ περιεργο...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχει σημασία που έχω καρτα sd? Αλλα δεν νομιζω

Αν οι φωτογραφίες σου είναι στην κάρτα σου, τότε είναι λογικό να μη σβήστηκαν.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να τσεκάρω αν αποθηκεύονται εκει?

 

Διαχείριση αρχείων, όλα τα αρχεία, κάρτα sd και βλέπεις εκεί. Λογικά στο dcim θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...προ ημερών είχα γράψει την εμπειρία μου με bootloop που έπαθα στο g4 μου ,παρτίδα 505. Στις 18/1 ήρθε κούριερ στη δουλειά μου,παρέλαβε σε κουτί το κινητό,κ στις 27/1 μου το επέστρεψαν έτοιμο για χρήση.ένα μπράβο από μέρους μου στην εξυπηρέτηση από την lg οφείλω να το πω κ να πω ότι σπάνια μου έχει τύχει τέτοιου είδους εξυπηρέτηση.κ πάλι μπράβο! πάμε τώρα στα πιο ειδικά....έγινε αλλαγή πλακέτας με refurbished ,δεν ξέρω τι επίπτωση θα έχει αυτό στην απόδοση του κινητού με τον καιρό,ελπίζω μόνο να μην τη ξαναπατησω.το κινητό ρολαρει καλα,ακριβώς όπως πριν.έχω εντοπίσει μόνο το εξής.αργεί δευτερόλεπτα να εντοπίσει το WiFi του σπιτιού μου μόλις πατήσω το σχετικό κουμπί στην μπάρα ειδοποιήσεων,κάτι που πριν το έκανε αστραπιαία.επίσης όταν έβαλα το κινητό να φορτίσει κ άρχισε να ζεσταίνεται ,παρατήρησα μια καθυστέρηση στο scroll...Μου το έκανε 2 3 φορες αλλά λέω μπα..... μέχρι που άνοιξα τις επαφές κ εκεί είδα ότι όντως κολλάει.Από το Α στο Δ να σκρολαρω 3 με 4 φορες κ να πηγαίνει αργά...μετά ξεκόλλησε.πολύ απλά πράγματα.όταν φορτιζει το κινητό το αφήνω στην ησυχία του.....όσον αφορά τώρα το ξεθωριασμα της οθόνης, δεν έφυγε,ήλπιζα μήπως και γινόταν τιποτα με τη καινούρια πλακέτα.οπότε κατεφυγα όπως πριν στην λύση του eyefilter app.μια χαρά δείχνει,κανένα θέμα απολύτως.αν έχω τίποτα άλλο θα ενημερώσω...
Link to comment
Share on other sites

Ανακατασκευασμενη πλακέτα & οθόνη με IR ...για ένα κινητό που κόστιζε αρχικά 769 ευρώ με υποστήριξη τραγική πλέον (refurbished πλακέτα συν το γεγονός ότι δεν αντικαθιστά μια προβληματική οθόνη με ir) γελοία πράγματα ποτέ ξανά lg αν δεν αλλάξουν τακτική και σεβασμό στον πελάτη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση... Όταν τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα, το κινητό καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όταν το έχουμε στο 4G δίκτυο ή καταναλώνει το ίδιο με το 3G ?

Αν είχαμε παντού 4g και volte ναι με 4g θα ήταν λιγότερο τώρα που ψάχνει μόνιμα για 3g/2g για να μπορεί να κάνει και κλίσεις με 4g έχει μεγαλύτερη κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είχα πουλήσει το g4 μου σε φίλο και έσπασε το τζαμάκι της κάμερας.

Μήπως έχετε κάποια εμπειρία με τη συγκεκριμένη βλάβη να τον στείλω κάπου να το φτιάξει;;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...