Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια εδω και ενα μηνα στις ακρες τις οθονης εχω νομιζω ενα ξεθοριασμα της.Σα διάχυση φωτός αλλα καιωστις δυο μεριες και απο πανω μεχρι κατω.Το εχει συναντήσει κάποιος αλλος αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....το μαμα προγραμμα επεξεργασιας φωτο στο g4 πως το βρισκουμε γιατι το εσβησα κατα λαθος??....Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@SAN , και σε εμενα το κανει στο chrome φιλε μου. Απο gallery δε την ανοιγει, αν παω απο τον file manager ομως ανοιγει κανονικα η εικονα. Επισης, αν την μεταφερω σε καποιο φακελο δικο μου, την βλεπει και απο το gallery.

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

όταν μου στέλνουν μήνυμα στο whatsapp έρχεται ειδοποίηση και ανάβει το led.

Αφού το ανοίξω όμως το μήνυμα ,το φωτάκι δεν σταματει να ανάβει .το έχει πάθει κάνεις άλλος ;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Το είχα πάθει αρκετές φορές. Με μια επανεκκίνηση φτιάχνει

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....το μαμα προγραμμα επεξεργασιας φωτο στο g4 πως το βρισκουμε γιατι το εσβησα κατα λαθος??....Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω..

 

το προγραμμα της επεξεργασιας της LG ειναι "δεμενο" με τα google apps (google plus κλπ ). Σε περιπτωση που τα εχεις απενεργοποιησει , απενεργοποιειται και αυτο αυτοματα και δε το βλεπεις στις επιλογες της φωτογραφιας.

Φανταζομαι κατι τετοιο συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα της επεξεργασιας της LG ειναι "δεμενο" με τα google apps (google plus κλπ ). Σε περιπτωση που τα εχεις απενεργοποιησει , απενεργοποιειται και αυτο αυτοματα και δε το βλεπεις στις επιλογες της φωτογραφιας.

Φανταζομαι κατι τετοιο συμβαινει.

Δεν εχω απενεργοποιησει τιποτα απ αυτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω απενεργοποιησει τιποτα απ αυτα

 

Μου φαινεται παραξενο παντως να μη το βρισκεις! Εχοντας τα αυτα, πρεπει να εμφανιζεται το "επεξεργασια" στις λεπτομερειες των φωτο σου :worry:

Link to comment
Share on other sites

Την μετάφραση εννοώ :) Και σε μένα λειτουργεί, απλά αυτό το "Περιστ" μου δίνει στα νεύρα.

Α ναι αυτό όντως.... Λες και δεν χωράει όλη η λέξη και την κοψανε. Σε αφήνει να φανταστείς το υπόλοιπο!! Περιστ-ροφη? Περιστ - ερι? Περιστ-ακτικο? Δικό σας......!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Α ναι αυτό όντως.... Λες και δεν χωράει όλη η λέξη και την κοψανε. Σε αφήνει να φανταστείς το υπόλοιπο!! Περιστ-ροφη? Περιστ - ερι? Περιστ-ακτικο? Δικό σας......!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Προτιμώ το .... Περιστ-ροφο...!!! Μπορεί και να το χρειαστούμε αν συνεχίσουμε να βλέπουμε τέτοιες μεταφράσεις... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το .... Περιστ-ροφο...!!! Μπορεί και να το χρειαστούμε αν συνεχίσουμε να βλέπουμε τέτοιες μεταφράσεις... :blink:

Πάντως είναι όντως περίεργο που κόβει την λέξη!! Αφού χωράει

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ενδιαφερομαι για αγορα του g4,απλα εχω καποιες αποριες......

κατα ποσο μπορει το g4 να σταθει επαξια σε σχεση με τα 2016 κινητα σε hardware και camera?

θα φανει η διαφορα μεταξυ του 808 και του κορυφαιου 820(lg g5 πχ) στη χρηση η ειναι για τα ματια των benchmarks?

τελος ποιες οι διαφορες με το g3 γιατι ειμαι μεταξυ των δυο

 

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα είναι ανάμεσα στα κορυφαία κατά την δική μου γνώμη. Για τα υπόλοιπα θέλει συζήτηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ενδιαφερομαι για αγορα του g4,απλα εχω καποιες αποριες......

κατα ποσο μπορει το g4 να σταθει επαξια σε σχεση με τα 2016 κινητα σε hardware και camera?

θα φανει η διαφορα μεταξυ του 808 και του κορυφαιου 820(lg g5 πχ) στη χρηση η ειναι για τα ματια των benchmarks?

τελος ποιες οι διαφορες με το g3 γιατι ειμαι μεταξυ των δυο

 

ευχαριστω

Καλησπέρα φίλε! Με μειονέκτημα τη μπαταρία του (και του γνωστού bootloop) μια χαρά τα πάει! Ο 820 σε σχέση με τον 808 τα πάει λίγο καλύτερα στα βαριά παιχνίδια (μερικά frames παραπάνω σε παιχνίδια τύπου Modern Combat 5, Dead tigger 2 πχ). Στα υπόλοιπα δεν σε απασχολεί καθόλου (μιας και δεν υπάρχουν σημαντικές διαφορές) και μην δίνεις βάση στα benchmarks.

Τέλος δεν θα έπαιρνα το G3 στη θέση σου. Βασικά αν δεν βιάζεσε περίμενε να ανακοινωθεί το V20 και πάρε το V10 που λογικά θα έχει πέσει στα 300~ε σε 2-3 μήνες που είναι απροβλημάτιστο, έχει 4GB RAM, και κορυφαία κάμερα όπως και το G4.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ενδιαφερομαι για αγορα του g4,απλα εχω καποιες αποριες......

κατα ποσο μπορει το g4 να σταθει επαξια σε σχεση με τα 2016 κινητα σε hardware και camera?

θα φανει η διαφορα μεταξυ του 808 και του κορυφαιου 820(lg g5 πχ) στη χρηση η ειναι για τα ματια των benchmarks?

τελος ποιες οι διαφορες με το g3 γιατι ειμαι μεταξυ των δυο

 

ευχαριστω

 

εχεις κανει μια σύγκριση και εναν αχταρμα σε πολλα πραγματα(καλοπροαιρετα στο λεω)g3,g4,g5 τα ποσα και οι διαφορες τους δεν τα κατατάσσουν στην ιδια κατηγορια ωστε να σου πουμε ποιο ειναι καλυτερο...φυσικα το g5 ειναι γιατι φοραει τον 820 φυσικα με 4αρα ραμ ειναι σφεντονα και φυσικα μεταξυ του προβληματικου g4 και το φθηνου αλλα αξιοπρεπους g3 θα σου λεγαμε παρε το g5....φυσικα ο 820 ειναι η τελευταια τεχνολογια και ειναι επιπεδα επανω και αν θες την γνωμη μου μεταξυ του g3,g4 θα επαιρνα το 3αρι(32Gb) γιατι η καμερα του εχει ελαχιστες διαφορες εχει ραμ 3αρα και επειδη το ειχα ειναι για τα λεφτα του πολυ καλη επιλογη χωρις ιδιαιτερα προβληματα οπως το g4....αν δεν ειχε Bootlloop το g4 θα σου ελεγα μην παρεις καν το 5αρι μην παρεις κανενα αλλο τηλ στη κατηγορια του 2016 γιατι θα ηταν value buy μιλωντας για αυτα που εχει σαν τηλ.......επομενος μια σύνοψη......

 

1.διαθετω λιγα λεφτα αλλα παίρνω καλο τηλ(G3-32GB)

2.δινω λιγα παραπανω αλλα ειμαι υποψήφιο θύμα bootloop αρα και προβληματικό τηλ(G4)

3.ειμαι άπλας στα λεφτα και θελω να κανω μια καλη αγορα(G5)

4.ειμαι τοσο άπλας που δεν εχω οικονομικό θεμα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ LG (εγω θα κοιτούσα s6,s7)

ελπίζω να βοήθησα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

S7 edge απλά εξαιρετική επιλογή!

G5 αν δεν σου κάτσει προβληματική οθόνη με bleeding δύο φορές εξαιρετική επιλογή επειδή είναι οικονομικοτερο και έχεις και dual camera με wide angle.

To g3 32 έχει ανέβει η τιμή τώρα τελευταία. Αν δεν κάνεις update σε ΜΜ αξίζει είναι και πιο compact από όλα με καλή κάμερα την νύχτα δεν συγκρίνεται με g4 k g5.

Όπως ανέφερε και ο KIRIS αν το τεσσαρι δεν είχε το θέμα με το γνωστό bootloop ακόμα θα πουλούσε τρελά και θα ήταν φυσικά best buy... Εσύ αποφασίζεις.!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα είναι ανάμεσα στα κορυφαία κατά την δική μου γνώμη. Για τα υπόλοιπα θέλει συζήτηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

φιλε mitso,

 

για παιχνιδια δεν ενδιαφερομαι.....

απλα βλεπω στα benchmarks τον 820 να εχει τεραστιες διαφορες με τον 808,

αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ορατες οι διαφορες τους σε απλη καθημερινη χρηση.

αν δεν υπαρχει διαφορα τοτε κομπλε.....

παντως δεν βλεπω το g4 να υποχωρει απο τα 330 ευρω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπραβο σας παιδια για τα σχολια αφου φαινετε οτι ειστε γνωστες.

σημαντικη βοηθεια.

απ οτι φαινεται ολα γινονται για τα benchmarks.........

πιστευω πως το g3 ειναι τιμιο(καποιος να προτεινει αξιοπιστη αγορα απο κινα)

δεν διαθετω χρηματα για g5 h galaxy

παντως το g4 μου φαινετε value for money και σεν σε κολαει κανενας,μπορεις να κανεις με 3κατοσταρικα οτι κανουν οι αλλοι με 750

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το G4, και το G3, στην κατοχή μου. Και τα δύο με MM.

 

Από ταχύτητα, δε το συζητάμε καν, όσο αναφορά το G4. Μη κοιτάς benchmarks και μη κολλάς σε specs. Το κινητό πάει σφαίρα και δεν μου έχει κολλήσει ποτέ και για κανέναν λόγο. Το G3, με MM πάει κι αυτό πολύ καλά, αλλά ίσως το δεις σε κάποιες φάσεις να ζορίζεται (λόγω της υπερβολικής -για τον SPD801- ανάλυσης) ενώ το G4, δε πρόκειται σε καμία περίπτωση.

 

Από κάμερα, το G3 είναι πολύ καλό, αλλά το G4 είναι άλλο επίπεδο, απλά.

 

Το ηχείο είναι απλά ικανοποιητικό στο G3, ενώ στο G4 είναι αρκετά πιο δυνατό και πιο ποιοτικό.

 

Οθόνη καμία σύγκριση. Επίπεδα ανώτερη του G4, παρόλο που έχουν την ίδια ανάλυση-πυκνότητα (PPI).

 

Αν θες να μάθεις κάτι συγκεκριμένο, πες μου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε alientechgr

 

ευχαριστω πολυ για την παραθεση σου,

δηλαδη απο οτι λες το g4 εχει καλυτερη οθονη,καλυτερη καμερα,και επεξεργαστη απο το g3.

και γω το χω δουλεψει το g4 για κανα 2 μηνες,και μου φανηκε πολυ γρηγορο απλα δεν θελω να μου βγει συντομα outdated.

απλα βλεπω στα benchmarks το θηριο 820 και δεν θελω μετα απο μερικα updates o 808 να σερνεται.........

ας μας πει καποιος που εχει δουλεψει και με τα 2 cpu.

ειναι αληθεια οτι ο 808 εχει γινει optimized για το g4?

μηπως δεν ειναι καν μεσα στην 5αδα των καλων cpu?

τελος ελπιζω το g4 na einai value for money αλλιως να σκεφτω κατι αλλο.......

 

ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι περιεργος εαν με το android N θα σταματησουν τα bootloop κατα το Δεκεμβριο οταν θα κυκλοφορησει ισως για το G4. Σκεφτεστε να σταματησουν και για ολα να εφταιγε το android 6. ? (ωπα φιλε...ακυρη η πωληση, δωσε μου πισω το g4 που σου πουλησα) :lol:
Link to comment
Share on other sites

φιλε alientechgr

 

ευχαριστω πολυ για την παραθεση σου,

δηλαδη απο οτι λες το g4 εχει καλυτερη οθονη,καλυτερη καμερα,και επεξεργαστη απο το g3.

και γω το χω δουλεψει το g4 για κανα 2 μηνες,και μου φανηκε πολυ γρηγορο απλα δεν θελω να μου βγει συντομα outdated.

απλα βλεπω στα benchmarks το θηριο 820 και δεν θελω μετα απο μερικα updates o 808 να σερνεται.........

ας μας πει καποιος που εχει δουλεψει και με τα 2 cpu.

ειναι αληθεια οτι ο 808 εχει γινει optimized για το g4?

μηπως δεν ειναι καν μεσα στην 5αδα των καλων cpu?

τελος ελπιζω το g4 na einai value for money αλλιως να σκεφτω κατι αλλο.......

 

ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα

Εντάξει, αυτά που έγραψα ήταν λίγο πολύ, αναμενόμενα. Εννοείται πως είναι ανώτερη συσκευή το G4 από το G3.

 

Στα του SPD808 τώρα, θα σου βγάλει άνετα την 2ετία, για να μη πω και παραπάνω.

 

Σκέψου μόνο, ότι ο SPD800 του 2013, ακόμα και σήμερα παραμένει θηρίο, και δεν υπάρχει κάτι που να μην μπορεί να κάνει ή να σηκώσει.

 

Όποτε μην αγχώνεσαι. Ο SPD808 είναι τούμπανος, κι ας είναι αρκετά πιο κάτω από τον SPD820. Διαφορά μόνο σε παιχνίδια θα δεις και εκεί λίγα FPS παραπάνω, όχι κάτι εξωφρενικό.

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι περιεργος εαν με το android N θα σταματησουν τα bootloop κατα το Δεκεμβριο οταν θα κυκλοφορησει ισως για το G4. Σκεφτεστε να σταματησουν και για ολα να εφταιγε το android 6. ? (ωπα φιλε...ακυρη η πωληση, δωσε μου πισω το g4 που σου πουλησα) :lol:

 

οχι ρε φιλαρακι απλα θα πουμε επιτελους πηρα οτι πληρωσα και ας περασα ψυχική οδύνη δηλαδη θα πουμε και ευχαριστω??!!!! για το αυτονόητο ελεος!!σιχαμένη lg

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...