Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος είναι πιο ψαγμένος ας μου απαντήσει, σε διάφορες ιστοσελίδες μου πετάει ότι έχω ιο στο κινητό και βέβαια το κινητό δονείται φαντάζομαι θα το έχετε δει πολύ. αν πατήσω back στην ιστοσελίδα την κλίνη τελείως, αυτή τη διαφήμιση που την εμφανιζουν πολλά site, πως μπορώ να την αποφύγω γιατί σίγουρα είναι διαφήμιση και δεν έχει το κινητό ιο, τι πρέπει να κάνω για να μην ξαναεμφανίζει τέτοια θέματα τέτοια προβλήματα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι πιο ψαγμένος ας μου απαντήσει, σε διάφορες ιστοσελίδες μου πετάει ότι έχω ιο στο κινητό και βέβαια το κινητό δονείται φαντάζομαι θα το έχετε δει πολύ. αν πατήσω back στην ιστοσελίδα την κλίνη τελείως, αυτή τη διαφήμιση που την εμφανιζουν πολλά site, πως μπορώ να την αποφύγω γιατί σίγουρα είναι διαφήμιση και δεν έχει το κινητό ιο, τι πρέπει να κάνω για να μην ξαναεμφανίζει τέτοια θέματα τέτοια προβλήματα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και σε μενα το παθαινει και μπακ μπακ και φευγει πρεπει να φταιει ο browser του φβ γιατι απο κει μου το κανει....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα σπαστικό. και σε μενα συμβαινει στον chrome , στις περισσότερες σελίδες.

 

Η λύση ειναι adguard...

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Το παθαινω και εγω οταν παω να διαβασω τις ειδησεις google. (Δεν ξερω ποιον browser ανοιγουν οι ειδησεις. Τον στοκ ή τον chrome).

Οτιδηποτε ομως ανοιγω μεσα απο τον uc browser που εχω, δεν πεταει ποτε μυνηματα για ιους. Μαλλον εχει να κανει με το ενσωματωμενο adblock που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Το παθαινω και εγω οταν παω να διαβασω τις ειδησεις google. (Δεν ξερω ποιον browser ανοιγουν οι ειδησεις. Τον στοκ ή τον chrome).

Οτιδηποτε ομως ανοιγω μεσα απο τον uc browser που εχω, δεν πεταει ποτε μυνηματα για ιους. Μαλλον εχει να κανει με το ενσωματωμενο adblock που εχει.

 

Ο UC είναι ότι πρέπει για τις διαφημίσεις!!!! Μπλοκάρει πολλές χωρίς κάτι πρόσθετο.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω το ξεκολλησα απο bootloop το συνδεσα στον υπολ και εκανα recovery mode και τωρα κανει firmware update...το εχει δοκιμασει κανενας αλλος;;
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει το g4 αρχες Μαιου κι απο το Σαββατο το μεσημερι ενω το ειχα βαλει να φορτιστει σταματησε να λειτουργει εντελως . Δεν μπορω να του κανω ουτε hard reset , ουτε ανγνωριζει φορτιστη , pc . Πηρα την εξυπηρετηση πελατων κι θα το παρουν το κινητο. Εχετε δει , ακουσει κατι παρομοιο ; Γιατι μου φενεται πολυ περιεργο να συμβει ετσι ξαφνικα χωρις καμια υπαιτιότητα μου . Απο την αρχη ειμουν ετοιμος για ενα πιθανο bootloop αλλα οχιτετοιο πραγμα . Back up δεν νομιζω να μπορω κανω ...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει το g4 αρχες Μαιου κι απο το Σαββατο το μεσημερι ενω το ειχα βαλει να φορτιστει σταματησε να λειτουργει εντελως . Δεν μπορω να του κανω ουτε hard reset , ουτε ανγνωριζει φορτιστη , pc . Πηρα την εξυπηρετηση πελατων κι θα το παρουν το κινητο. Εχετε δει , ακουσει κατι παρομοιο ; Γιατι μου φενεται πολυ περιεργο να συμβει ετσι ξαφνικα χωρις καμια υπαιτιότητα μου . Απο την αρχη ειμουν ετοιμος για ενα πιθανο bootloop αλλα οχιτετοιο πραγμα . Back up δεν νομιζω να μπορω κανω ...

 

Βάλτο στην πρίζα κ άστο εκεί 5-6 ώρες χωρίς να προσπαθείς να το ανοίξεις στο ενδιάμεσο. Και μετά δες αν ανοίγει. Άστο στην πρίζα ακόμα κ αν φαίνεται ότι δεν τραβάει ρεύμα το κινητο.

Με λίγα λόγια Μου είχε τύχει με παλαιότερη συσκευή να σβήσει ξαφνικά και να μην ανοίγει κ όταν το έβαλα στην πρίζα φαινόταν νεκρό και δεν τραβαγε ρευμα. Σε λίγες ώρες όμως άνοιξε. Μπορεί να σου λέω και βλακειες και να έχει άλλο θέμα το δικό σου. αλλά δες το δεν χάνεις κάτι.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειχα αγορασει το g4 αρχες Μαιου κι απο το Σαββατο το μεσημερι ενω το ειχα βαλει να φορτιστει σταματησε να λειτουργει εντελως . Δεν μπορω να του κανω ουτε hard reset , ουτε ανγνωριζει φορτιστη , pc . Πηρα την εξυπηρετηση πελατων κι θα το παρουν το κινητο. Εχετε δει , ακουσει κατι παρομοιο ; Γιατι μου φενεται πολυ περιεργο να συμβει ετσι ξαφνικα χωρις καμια υπαιτιότητα μου . Απο την αρχη ειμουν ετοιμος για ενα πιθανο bootloop αλλα οχιτετοιο πραγμα . Back up δεν νομιζω να μπορω κανω ...

 

Σιγουρέψου ότι η μπαταρία "πατάει" σωστά στη θέση της για να δίνει ρεύμα στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορείτε να επιβεβαιώσετε, όσοι έχετε ουγγρικό G4, ότι αυτή είναι η επίσημη και τελευταία έκδοση λογισμικού;

http://i1292.photobucket.com/albums/b573/harisma23/G4_zpsbks4trq2.png

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Ρουμανίας αυτήν πάντως έχει με ίδια ημερομηνία και έκδοση
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά θέλω το ουγγρικό και αν είναι αυτή η έκδοση ακριβώς.

Όχι μόνο αν είναι η V20d-EUR-XX.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε οτι υποστηριζει quick charge για ποσα αμπερ μιλαμε;;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κινητό σίγουρα τραβάει ~1.8Α από τον μαμά φορτιστή. Το Quick Charge είναι τεχνολογία της Qualcomm που επιτρέπει σε συμβατό φορτιστή και συσκευή να "συνεννοούνται" δυναμικά τη φόρτιση σε κάθε δεδομένη στιγμή αλλάζοντας τόσο τάση όσο και ένταση του ρεύματος (περισσότερη ισχύ σε χαμηλή φόρτιση, λιγότερη σε υψηλή).

Για να αξιοποιήσεις Q.C. στο G4 πρέπει να πάρεις κατάλληλο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σίγουρα τραβάει ~1.8Α από τον μαμά φορτιστή. Το Quick Charge είναι τεχνολογία της Qualcomm που επιτρέπει σε συμβατό φορτιστή και συσκευή να "συνεννοούνται" δυναμικά τη φόρτιση σε κάθε δεδομένη στιγμή αλλάζοντας τόσο τάση όσο και ένταση του ρεύματος (περισσότερη ισχύ σε χαμηλή φόρτιση, λιγότερη σε υψηλή).

Για να αξιοποιήσεις Q.C. στο G4 πρέπει να πάρεις κατάλληλο φορτιστή.

 

Αν δεν κάνω λάθος, ο δικός του φορτιστής είναι 2Α και υποστηρίζει Quick Charge.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρετε Εγώ πήρα έναν 3.5Α (γερμανος) και δεν τον βλέπει σαν ταχυφορτιστη. Αυτή η ταχια φόρτιση που υποστηρίζει πόσο πρέπει να είναι ο φορτιστής? Εκτός αν έχει πρόβλημα το κινητό μου και με κάποιο τρόπο δεν υποστηρίζει.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρετε Εγώ πήρα έναν 3.5Α (γερμανος) και δεν τον βλέπει σαν ταχυφορτιστη. Αυτή η ταχια φόρτιση που υποστηρίζει πόσο πρέπει να είναι ο φορτιστής? Εκτός αν έχει πρόβλημα το κινητό μου και με κάποιο τρόπο δεν υποστηρίζει.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Θέλει συμβατό φορτιστή (δικός του και κάνα δυο αλλά) και συμβατό καλώδιο (και εδώ ελάχιστα)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει συμβατό φορτιστή (δικός του και κάνα δυο αλλά) και συμβατό καλώδιο (και εδώ ελάχιστα)

Συμβατό? Δηλαδή? Επειδή είμαστε εκτός θέματος εδώ ας μην το συνεχίσουμε :) πες μου τι εννοείς με ένα πμ.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , απο τους τυχερους κι εγω , δεν ανοιγει , κολλαει στο σημα της lg. Μιλησα με procordia και το παω εκει. Ας μου θυμισει καποιος φιλος , αλλαζουν πλακετα; η κατι αλλο;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , απο τους τυχερους κι εγω , δεν ανοιγει , κολλαει στο σημα της lg. Μιλησα με procordia και το παω εκει. Ας μου θυμισει καποιος φιλος , αλλαζουν πλακετα; η κατι αλλο;

 

Δοκίμασες να κάνεις factory reset με συνδυασμό κουμπιών?

 

Συνέχεια συζήτησης εδώ καλύτερα γιατί είμαστε off topic

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Ειχα παλια το. G4. Οταν βγηκε και ημουν πολυ ικανοποιημενος

Τωρα σκεφτομαι να το ξαναπαρω αλλα διαβασα για πολλα προβληματα...

Τι πρέπει να προσεξω;;;(παρτιδα κτλ)

Ωστε να μην εχω το προβλημα με το. Bootloop η οτιδήποτε αλλο

Σας ευχαριστώ Νεκταριος

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Ειχα παλια το. G4. Οταν βγηκε και ημουν πολυ ικανοποιημενος

Τωρα σκεφτομαι να το ξαναπαρω αλλα διαβασα για πολλα προβληματα...

Τι πρέπει να προσεξω;;;(παρτιδα κτλ)

Ωστε να μην εχω το προβλημα με το. Bootloop η οτιδήποτε αλλο

Σας ευχαριστώ Νεκταριος

Δυστυχώς τπτ είναι θέμα διάταξης κυκλωμάτων στην πλακέτα, και παρουσίαση ζημιας σε περίπτωση υπερθερμανσης, ο μόνος τρόπος να αποφύγεις κάτι τέτοιο είναι

1. Να μην πέφτει η συσκευή

2. Να του κάνεις πολύ πολύ χαλαρή χρήση ώστε να μην ζεσταίνεται καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με ουγγρικό G4 μπορεί να απαντήσει στην ερώτηση που έκανα λίγο πιο πίσω; Post #9244.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με ουγγρικό G4 μπορεί να απαντήσει στην ερώτηση που έκανα λίγο πιο πίσω; Post #9244.

 

Ευχαριστώ.

 

η προηγούμενη πλακετα μου ηταν ουγγαρέζικη και ναι αυτη ηταν η τελευταία εκδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με ουγγρικό G4 μπορεί να απαντήσει στην ερώτηση που έκανα λίγο πιο πίσω; Post #9244.

 

Ευχαριστώ.

Κ το δικο μου απο Ουγγαρία εχει ακριβώς την ιδια με τη δικη σου.

 

απο εμενα με αγαπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...