Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είχαμε νούμερα θα ήταν αλλιώς η συζήτηση. Αλλά μέχρι τότε έχουμε αυτούς που συνάντησαν bootloop (πιθανότητα 100%) και αυτούς που δε συνάντησαν (πιθανότητα 0%), και προσπαθούμε να βγάλουμε συμπεράσματα για το σύνολο. Μπορεί εγώ να υποεκτιμώ το πρόβλημα, ή μπορεί εσείς να το υπερεκτιμάτε.

Πάντως με ένα backup τουλάχιστον δεν χάνεις φωτογραφίες ή ότι άλλο δεν έχεις συγχρονίσει online. Το να μην έχεις κινητό προφανώς το διαβάσω ως δόση υπερβολής. Ακόμη και να κάνουν 2 εβδομάδες (κι εγώ σε νησί είμαι, και το πήγαινε-έλα είναι συνήθως μια εβδομάδα), ένα χαζό τηλέφωνο θα βρεις για να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Εκτιμω αυτα που λες, ομως τελικα, απ'οτι φαινεται, και ενω και εγω θεωρω εξαιρετικο το τηλεφωνο , δεν περιοριζομαστε στα bootloop θεματα, αλλα υπαρχουν πολλα περισσοτερα , για τα οποια η LG σφυριζει αδιαφορα (το εχω πει 1000 φορες και εχω γινει κουραστικος). Προχτες και εγω αρχισα να χανω κλησεις. Το τηλεφωνο απο το πρωι ειχε υποψια προβληματος (ξεκλειδωνα για να δω την ωρα, και ειχε κολλησει στην προηγουμενη ωρα που ειχα ξανακοιταξει, και εκανε 2-3 sec μεχρι να δειξει την κανονικη). Το απογευμα μου εκανε μια αναπαντητη καποιος για να παρω τον αριθμο του, και αφηνω το τηλ στο τσαντακι μου. Παω σπιτι και βλεπω το τηλεφωνο να χτυπαει μανιωδως (ηταν στη δονηση). Νομιζα καποιος με παιρνει. Αμ πως... Ηταν απο την αναπαντητη κολλημενο. Ουτε τερματισμος , ουτε τιποτα. Restart. Χανω το νουμερο (εξαφανιστηκε). 2 φορες δε τερματιζοταν η κληση , και ενω πολλες φορες μου συνεβη , τις 2 μονο η κληση ενω μου εδειχνε οτι τερματιστηκε, πηγε στο background και εμφανιστηκε οταν πατησα το εικονιδιο των κλησεων (για να κανω νεα κληση). Στο μεταξυ, δε δεχομουν κλησεις σε αυτο το διαστημα. Αν δεν μπορω να δεχομαι κλησεις στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ μου επειδη κολλαει οποτε θυμαται (ναι εχω κανει επαναφορα, ναι , ειναι καθαρα στημενο , φοραει MM ), τι να το κανω; Αν ο ανθρωπος δε μπορει να αποθηκευσει σε pc το backup του επειδη ειναι σεζον , τι θα κανει;

Μ'αυτα και μ'αυτα, εχει καταντησει κουραστικο και το γνωριζω, αλλα το τηλεφωνο εμφανιζει ανοητα προβληματα που λυνονται με update για τα οποια η LG δεν κανει τι-πο-τα

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμω αυτα που λες, ομως τελικα, απ'οτι φαινεται, και ενω και εγω θεωρω εξαιρετικο το τηλεφωνο , δεν περιοριζομαστε στα bootloop θεματα, αλλα υπαρχουν πολλα περισσοτερα , για τα οποια η LG σφυριζει αδιαφορα (το εχω πει 1000 φορες και εχω γινει κουραστικος). Προχτες και εγω αρχισα να χανω κλησεις. Το τηλεφωνο απο το πρωι ειχε υποψια προβληματος (ξεκλειδωνα για να δω την ωρα, και ειχε κολλησει στην προηγουμενη ωρα που ειχα ξανακοιταξει, και εκανε 2-3 sec μεχρι να δειξει την κανονικη). Το απογευμα μου εκανε μια αναπαντητη καποιος για να παρω τον αριθμο του, και αφηνω το τηλ στο τσαντακι μου. Παω σπιτι και βλεπω το τηλεφωνο να χτυπαει μανιωδως (ηταν στη δονηση). Νομιζα καποιος με παιρνει. Αμ πως... Ηταν απο την αναπαντητη κολλημενο. Ουτε τερματισμος , ουτε τιποτα. Restart. Χανω το νουμερο (εξαφανιστηκε). 2 φορες δε τερματιζοταν η κληση , και ενω πολλες φορες μου συνεβη , τις 2 μονο η κληση ενω μου εδειχνε οτι τερματιστηκε, πηγε στο background και εμφανιστηκε οταν πατησα το εικονιδιο των κλησεων (για να κανω νεα κληση). Στο μεταξυ, δε δεχομουν κλησεις σε αυτο το διαστημα. Αν δεν μπορω να δεχομαι κλησεις στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ μου επειδη κολλαει οποτε θυμαται (ναι εχω κανει επαναφορα, ναι , ειναι καθαρα στημενο , φοραει MM ), τι να το κανω; Αν ο ανθρωπος δε μπορει να αποθηκευσει σε pc το backup του επειδη ειναι σεζον , τι θα κανει;

Μ'αυτα και μ'αυτα, εχει καταντησει κουραστικο και το γνωριζω, αλλα το τηλεφωνο εμφανιζει ανοητα προβληματα που λυνονται με update για τα οποια η LG δεν κανει τι-πο-τα

 

Τετοια προβλήματα δεν εχω αντιμετωπίσει ποτε μου.

Το πιθανότερο σενάριο ειναι να εχεις βάλει κανένα virus στο android δίχως να το ξέρεις ή να εχεις εγκαταστήσει εφαρμογη-ες και να εχει παίξει μπέρδεμα.

Τι update να δωσει η lg οταν το κινητό ειναι απλά τέλειο;

Κανε επαναφορά ρυθμίσεων αν δεν ξέρεις τι μπορεί να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας, σήμερα πηρα τηλ την Procordia... και μετα απο μια βδομαδα το εφτιαξαν... την Δευτερα θα το εχω στα χερια μου... Ξερει κανεις αν εχω ξανα το ιδιο προβλημα (bootloop)....? Ποια μητρικη πλακετα δεν παρουσιαζει προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο γιατί δεν περνώ ειδοποίησης από εφαρμογές όπως Tapatalk κτλ?

 

Στάλθηκε από το LG G4 Red μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι update να δωσει η lg οταν το κινητό ειναι απλά τέλειο;

 

Όπως διάβασα κ σε ενα post στο facebook..

 

"μεγαλύτερο ψέμα κ απ αυτά του Τσιπρα.."

Link to comment
Share on other sites

Τετοια προβλήματα δεν εχω αντιμετωπίσει ποτε μου.

Το πιθανότερο σενάριο ειναι να εχεις βάλει κανένα virus στο android δίχως να το ξέρεις ή να εχεις εγκαταστήσει εφαρμογη-ες και να εχει παίξει μπέρδεμα.

Τι update να δωσει η lg οταν το κινητό ειναι απλά τέλειο;

Κανε επαναφορά ρυθμίσεων αν δεν ξέρεις τι μπορεί να φταίει.

 

Συμφωνώ μαζί σου όταν αναρωτιέσαι «τί update να δώσει η LG...» Αλλά μέχρι εκεί. Διαφωνώ με το υπόλοιπο της πρότασής σου «...όταν το κινητό είναι απλά τέλειο.»

Υπάρχουν διάφορα προβλήματα. Άλλοι έχουν πάθει bootloop, άλλοι έχουν πρόβλημα με το wi-fi, άλλοι με την εφαρμογή κλήσεων, άλλοι με τα data, άλλοι με το e-mail, άλλοι με την κάμερα, άλλοι με τα play services και λοιπά, και λοιπά. Άλλοι γιατί έκαναν οι ίδιοι λάθη και άλλοι λόγω των λαθών της LG. Ακόμη και οι κάτοχοι G3 (όπως εγώ) έχουν προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε marshmallow.

 

Έχω Android από την εποχή του 2.1 eclair. Με αρκετές συσκευές να έχουν περάσει από τα χέρια μου. Ποτέ δεν έγινα root. Ποτέ δεν έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πήρα όλα τα update OTA. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Η καλύτερη συσκευή που είχα και έχω είναι αναμφισβήτητα το G3. Κι όμως. Μετά την αναβάθμιση σε M, άρχισαν οι δυσλειτουργίες. Αναγκάστηκα να απευθυνθώ στην LG, και μου είπαν να κάνω factory reset και να το στήσω σαν νέα συσκευή χωρίς αυτόματη επαναφορά από τον Google λογαριασμό μου. Το έκανα όπως μου είπε. Αλλά δεν παύει αυτός ο τρόπος να είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

Γιατί να μην το κάνω όπως ορίζει ο δημιουργός του λογισμικού; Γιατί στις προηγούμενες εκδόσεις δεν το ζητούσε αυτό η LG; Ξέρω την απάντηση. Γιατί δεν μπόρεσαν να κάνουν σωστή προσαρμογή της marshmallow.

Ε, λοιπόν, ναι. Τι αναβάθμιση να δώσει η LG, αφού δεν μπορεί; Ξέρει τι φταίει. Και ξέρει ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου όταν αναρωτιέσαι «τί update να δώσει η LG...» Αλλά μέχρι εκεί. Διαφωνώ με το υπόλοιπο της πρότασής σου «...όταν το κινητό είναι απλά τέλειο.»

Υπάρχουν διάφορα προβλήματα. Άλλοι έχουν πάθει bootloop, άλλοι έχουν πρόβλημα με το wi-fi, άλλοι με την εφαρμογή κλήσεων, άλλοι με τα data, άλλοι με το e-mail, άλλοι με την κάμερα, άλλοι με τα play services και λοιπά, και λοιπά. Άλλοι γιατί έκαναν οι ίδιοι λάθη και άλλοι λόγω των λαθών της LG. Ακόμη και οι κάτοχοι G3 (όπως εγώ) έχουν προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε marshmallow.

 

Έχω Android από την εποχή του 2.1 eclair. Με αρκετές συσκευές να έχουν περάσει από τα χέρια μου. Ποτέ δεν έγινα root. Ποτέ δεν έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πήρα όλα τα update OTA. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Η καλύτερη συσκευή που είχα και έχω είναι αναμφισβήτητα το G3. Κι όμως. Μετά την αναβάθμιση σε M, άρχισαν οι δυσλειτουργίες. Αναγκάστηκα να απευθυνθώ στην LG, και μου είπαν να κάνω factory reset και να το στήσω σαν νέα συσκευή χωρίς αυτόματη επαναφορά από τον Google λογαριασμό μου. Το έκανα όπως μου είπε. Αλλά δεν παύει αυτός ο τρόπος να είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

Γιατί να μην το κάνω όπως ορίζει ο δημιουργός του λογισμικού; Γιατί στις προηγούμενες εκδόσεις δεν το ζητούσε αυτό η LG; Ξέρω την απάντηση. Γιατί δεν μπόρεσαν να κάνουν σωστή προσαρμογή της marshmallow.

Ε, λοιπόν, ναι. Τι αναβάθμιση να δώσει η LG, αφού δεν μπορεί; Ξέρει τι φταίει. Και ξέρει ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.

 

Προβληματα που τα εχεις διαβασει εδω μεσα. Προφανως το android ειναι για power users σαν κ μενα. Αν δεν ξερεις τι βαζεις πως και γιατι τοτε απλα του..... Γιαυτο και τοσος κοσμος παει σε iphone. Οι noobs μπορουν να μη ξανα ακουμπησουν android.

Εδω μπαινεις εσυ να κλαψεις για το lg g4 με την εμπειρια σου απο lg g3. Τι να πουμε; Οτι το lg g3 ειναι το χειροτερο κινητο εβγαλε ever;

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια χωρίς προσβολές και ύβρεις
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου όταν αναρωτιέσαι «τί update να δώσει η LG...» Αλλά μέχρι εκεί. Διαφωνώ με το υπόλοιπο της πρότασής σου «...όταν το κινητό είναι απλά τέλειο.»

Υπάρχουν διάφορα προβλήματα. Άλλοι έχουν πάθει bootloop, άλλοι έχουν πρόβλημα με το wi-fi, άλλοι με την εφαρμογή κλήσεων, άλλοι με τα data, άλλοι με το e-mail, άλλοι με την κάμερα, άλλοι με τα play services και λοιπά, και λοιπά. Άλλοι γιατί έκαναν οι ίδιοι λάθη και άλλοι λόγω των λαθών της LG. Ακόμη και οι κάτοχοι G3 (όπως εγώ) έχουν προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε marshmallow.

 

Έχω Android από την εποχή του 2.1 eclair. Με αρκετές συσκευές να έχουν περάσει από τα χέρια μου. Ποτέ δεν έγινα root. Ποτέ δεν έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πήρα όλα τα update OTA. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Η καλύτερη συσκευή που είχα και έχω είναι αναμφισβήτητα το G3. Κι όμως. Μετά την αναβάθμιση σε M, άρχισαν οι δυσλειτουργίες. Αναγκάστηκα να απευθυνθώ στην LG, και μου είπαν να κάνω factory reset και να το στήσω σαν νέα συσκευή χωρίς αυτόματη επαναφορά από τον Google λογαριασμό μου. Το έκανα όπως μου είπε. Αλλά δεν παύει αυτός ο τρόπος να είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

Γιατί να μην το κάνω όπως ορίζει ο δημιουργός του λογισμικού; Γιατί στις προηγούμενες εκδόσεις δεν το ζητούσε αυτό η LG; Ξέρω την απάντηση. Γιατί δεν μπόρεσαν να κάνουν σωστή προσαρμογή της marshmallow.

Ε, λοιπόν, ναι. Τι αναβάθμιση να δώσει η LG, αφού δεν μπορεί; Ξέρει τι φταίει. Και ξέρει ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.

Αυτά που λες δεν υπάρχουν φίλε μου, η μάλλον υπάρχουν παντού σε όλα τα λειτουργικά και σε όλες τις πλατφόρμες. Ή καθαρή εγκατάσταση μιας μεγάλης αναβάθμισης σχεδόν επιβάλλεται θα έλεγα.

Το ίδιο και στο ios, το ίδιο και παντού

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είναι τέλειο. Προτείνω μάλιστα να ζητήσουμε μια υποβάθμιση για να μην νιώθουν άσχημα οι κάτοχοι με τα υπόλοιπα κινητα όταν το βλέπουν :p

Καλημέρα σας

Link to comment
Share on other sites

Προβληματα που τα εχεις διαβασει εδω μεσα. Προφανως το android ειναι για power users σαν κ μενα. Αν δεν ξερεις τι βαζεις πως και γιατι τοτε απλα του....... Γιαυτο και τοσος κοσμος παει σε iphone. Οι noobs μπορουν να μη ξανα ακουμπησουν android.

Εδω μπαινεις εσυ να κλαψεις για το lg g4 με την εμπειρια σου απο lg g3. Τι να πουμε; Οτι το lg g3 ειναι το χειροτερο κινητο εβγαλε ever;

1. Όχι. Δεν είναι προβλήματα που τα έχω διαβάσει μόνο εδώ μέσα. Επειδή τυχαίνει στον κύκλο μου να με ρωτούν πολλοί περί συσκευών, έχω προτείνει το G4 σε 15-20 ανθρώπους. Οι 10 το πήραν. Τα 7 παρουσίασαν πρόβλημα (3 με bootloop και άλλαξαν πλακέτα). Το ένα από αυτά το είχε ο γιος μου. Οι υπόλοιποι τα χαίρονται όπως εσύ και πάρα πολλοί άλλοι. Βέβαια, σε καμία περίπτωση, δεν είναι κριτήριο ούτε η προσωπική μου εμπειρία, ούτε τα μέλη του φόρουμ που γράφουν εδώ.

2. Το 85% του παγκόσμιου πληθυσμού που κατέχει Android είναι power users; Όχι βέβαια. Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια. Ότι είναι ΚΑΙ για power users συμφωνώ. Για τους πολύ ψαγμένους βέβαια υπάρχουν και τα Linux phones.

3. Δέν κλαίγομαι. Συζήτηση κάνουμε. Δεν λέω ότι το G3 είναι η χειρότερη συσκευή. Ίσα ίσα. Είναι από τις καλύτερες, ακόμα και σήμερα 2,5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Λέω ότι η LG απέτυχε παταγωδώς να υποστηρίξει το ΜΜ. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

 

 

Αυτά που λες δεν υπάρχουν φίλε μου, η μάλλον υπάρχουν παντού σε όλα τα λειτουργικά και σε όλες τις πλατφόρμες. Ή καθαρή εγκατάσταση μιας μεγάλης αναβάθμισης σχεδόν επιβάλλεται θα έλεγα.

Το ίδιο και στο ios, το ίδιο και παντού

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ. Όπως το λες. Σχεδόν επιβάλλεται. Καλό κάνει μία καθαρή εγκατάσταση. Εκεί που διαφωνώ (όχι μαζί σου, αλλά με την LG) είναι στο ότι θα πρέπει να το στήσω από την αρχή σαν νέος χρήστης. Το σωστό είναι να το στήσω από την αρχή σαν νέα συσκευή. Όχι σαν νέος χρήστης. Κανένας άλλος δεν βάζει αυτόν τον περιορισμό. Ούτε η LG τον έβαζε. Τώρα τον βάζει, με την ΜΜ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Τετοια προβλήματα δεν εχω αντιμετωπίσει ποτε μου.

Το πιθανότερο σενάριο ειναι να εχεις βάλει κανένα A) virus στο android δίχως να το ξέρεις ή να εχεις εγκαταστήσει εφαρμογη-ες και να εχει παίξει μπέρδεμα.

Τι update να δωσει η lg οταν B) το κινητό ειναι απλά τέλειο;

Κανε επαναφορά ρυθμίσεων αν δεν ξέρεις τι μπορεί να φταίει.

 

A) Δυσκολακι.. Δεν ειμαι αρχαριος χρηστης φιλε μου. :) Αυτα τα προβληματα δε τα ειχα ποτέ με το optimus G, ουτε καν με το Xperia Arc S που ειχα πριν 5 χρονια.

Β) Θα ηθελα να ισχυει αυτο που λες , και εγω ο ιδιος υποστηριζα (σθεναρα μαλιστα) οτι το κινητο ειναι απροβληματιστο. ΗΞΕΡΑ ομως οτι ΔΕΝ ειναι. Ειχα πολυ minor issues, αλλα θεωρω χειροτερο και απο bootloop να χανεις κλησεις, γιατι μπορει να επηρεασει ΣΟΒΑΡΑ την δουλειά μου. ΠΟΛΥ σοβαρα ομως.

Να σημειωσω πως το προβλημα με τις κλησεις που δε τερματιζονται εμφανιζοταν σε πολυ κοσμο, προσωπικα το ελυνα με τερματισμο της κλησεις απο την μπαρα ειδοποιησεων. Ομως πλεον δεν μπορω να κανω ουτε αυτο. Και ειναι κορωνα-γραμματα το αν θα συμβει και ειδικα το αν θα το καταλαβω. Γιατι καμμια φορα μου δειχνει τερματισμενη κληση, ενω αυτη τρεχει στο background , χωρις να κανω απολυτως τιποτα. Οταν γινεται αυτο, αυτος που με καλει απλα νομιζει οτι δε σηκωνω το τηλεφωνο (λαμβανει κανονικο σημα οτι χτυπαει). Και οταν εχω 3 και 4 κλησεις απο το boss καθημερινα στο κινητο μου, σκεψου λιγο τι σημαινει για μενα να χανω κλησεις. Moving back on my optimus G I think.

ΥΓ: Επετρεψε μου , με ολο το θαρρος, να μην μπορω να πιστεψω οτι εισαι power user οπως πολλακις ισχυριζεσαι. Power user δεν εχει για κινητο ενα G4 που δε μπορει να ρουταρει γιατι θα χασει την εγγυηση. Δεν ειδα πουθενα να το εχεις root... Επισης εχεις πει στο παρελθον πολλες ανακριβειες, και εσυ ο ιδιος ανοιξες θεμα για lag spikes που εκανε το κινητο σε 2-3 εφαρμογες. Επισης ο power user , δε το φωναζει με καθε ευκαιρια που του δινεται... Αυτα απο εμενα.

ΥΓ2: Εστω οτι εισαι power user ,ασχετως Root. Tι σχεση εχει αυτο με το αν θα βγαλει προβλημα η συσκευη;

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.επειδη δουλεύω σε νησί και οπως καταλαβαίνετε το φοβάμαι μην πεσει σε bootloop και δεν ξερω τι να κανω και μεινω χωρις τηλ με αυτα που διαβαζω, ειναι 512 απροβληματιστο..λεω να κανω την αλλαγη και να παω στο v10. σορρυ για το off topic αλλα ειμαι σε δίλλημα.εσεις τι λετε?

 

Ακομα δεν το πηρες ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το G4 είναι απροβλημάτιστο και το καλύτερο κινητό το 2015. και το v10 άλλωστε είναι καλό.

 

Εάν είσαι ευχαριστημένος με το g4 Μην παρασυρθείς από αυτά που γράφονται εδώ μεσα. Έχει συμβεί σε 15 άτομα το πολύ και προκαλείται μια βαβούρα σαν να Έχει συμβεί στους μισους και βάλε αγοραστές

Link to comment
Share on other sites

και εγω ο ιδιος υποστηριζα (σθεναρα μαλιστα) οτι το κινητο ειναι απροβληματιστο. ΗΞΕΡΑ ομως οτι ΔΕΝ ειναι.

 

:wacko: To κάνω παράθεση γιατί μέσα στο υπόλοιπο κείμενο μπορεί να χαθεί & κάποιοι να μην το διάβασαν. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. φιλε μου το εχω αποφασίσει οτι θα το παρω.απλα φοβαμαι λιγο με την lg γιατι μην βγαλει και το v10 bootloop.αλλα θα το ρισκαρω..με το g4 ειναι καθε μερα στον φοβο μην πεσει σε bootloop εντω μεταξυ το ειχα παρει απο αλλο παιδι και δεν ειχε αποδειξει αγορας.και τωρα φοβαμαι ακομα περισσότερο..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανονικά απόδειξη μέσω imei δεν υπάρχει θέμα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

A) Δυσκολακι.. Δεν ειμαι αρχαριος χρηστης φιλε μου. :) Αυτα τα προβληματα δε τα ειχα ποτέ με το optimus G, ουτε καν με το Xperia Arc S που ειχα πριν 5 χρονια.

Β) Θα ηθελα να ισχυει αυτο που λες , και εγω ο ιδιος υποστηριζα (σθεναρα μαλιστα) οτι το κινητο ειναι απροβληματιστο. ΗΞΕΡΑ ομως οτι ΔΕΝ ειναι. Ειχα πολυ minor issues, αλλα θεωρω χειροτερο και απο bootloop να χανεις κλησεις, γιατι μπορει να επηρεασει ΣΟΒΑΡΑ την δουλειά μου. ΠΟΛΥ σοβαρα ομως.

Να σημειωσω πως το προβλημα με τις κλησεις που δε τερματιζονται εμφανιζοταν σε πολυ κοσμο, προσωπικα το ελυνα με τερματισμο της κλησεις απο την μπαρα ειδοποιησεων. Ομως πλεον δεν μπορω να κανω ουτε αυτο. Και ειναι κορωνα-γραμματα το αν θα συμβει και ειδικα το αν θα το καταλαβω. Γιατι καμμια φορα μου δειχνει τερματισμενη κληση, ενω αυτη τρεχει στο background , χωρις να κανω απολυτως τιποτα. Οταν γινεται αυτο, αυτος που με καλει απλα νομιζει οτι δε σηκωνω το τηλεφωνο (λαμβανει κανονικο σημα οτι χτυπαει). Και οταν εχω 3 και 4 κλησεις απο το boss καθημερινα στο κινητο μου, σκεψου λιγο τι σημαινει για μενα να χανω κλησεις. Moving back on my optimus G I think.

ΥΓ: Επετρεψε μου , με ολο το θαρρος, να μην μπορω να πιστεψω οτι εισαι power user οπως πολλακις ισχυριζεσαι. Power user δεν εχει για κινητο ενα G4 που δε μπορει να ρουταρει γιατι θα χασει την εγγυηση. Δεν ειδα πουθενα να το εχεις root... Επισης εχεις πει στο παρελθον πολλες ανακριβειες, και εσυ ο ιδιος ανοιξες θεμα για lag spikes που εκανε το κινητο σε 2-3 εφαρμογες. Επισης ο power user , δε το φωναζει με καθε ευκαιρια που του δινεται... Αυτα απο εμενα.

ΥΓ2: Εστω οτι εισαι power user ,ασχετως Root. Tι σχεση εχει αυτο με το αν θα βγαλει προβλημα η συσκευη;

Θα σου απαντήσω μόνο στο τελευταίο γιατί τα άλλα είναι η άποψη σου και δεν έχει νόημα να απαντήσω/διαφωνήσω.

Power user είναι και guru ταυτόχρονα.

Ο λόγος που δεν έχω ρουτ είναι διότι σήμερα δεν το χρειάζομαι.Θα μπορούσα να το κάνω αρκετά εύκολα όπως έκανα με την διαδικασία του downgrade.

Ούτε έκανα ποτέ ρουτ στα κινητά μου όταν δεν το χρειαζόμουν.

Οταν σταματήσει να υποστηρίζει το κινητό η lg τότε θα μπει και σουτ κ τα πάντα όλα αν κ εφόσον θα έχω ακόμα αυτό το φοβερό τηλέφωνο.

 

Το κινητό ναι είχε το lag του τόσο σε εφαρμογές όσο και στο ui.Το πρόβλημα διορθώθηκε από μένα δίχως την ανάγκη του service ή να μπαίνω να κλαψουριζω ποσο χάλια είναι το κινητό κλπ κλπ.

Κάθε συσκευή android έχει τα καλά της κ τα κακα της.Αν δεν θες πάρε iphone να ησυχάσεις.Το optimus g το απροβληματιστο που μας το λες κ το ξανά λες μόνο προβλήματα ειχε ήταν και ο λόγος που είχα αγοράσει optimus g pro.

 

 

Τώρα για το πρόβλημα σου με τη κλήση ακόλουθα αυτά που σου είπα κ αν έχεις θέμα να κάνεις επαναφορά σβήσε τα δικαιώματα σε κάθε εφαρμογή που έχει να κάνει με την κλήση.Δεν ξέρω πως το γράφει στα Ελληνικά.

Αυτά.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι επηρεαζομαι απο αυτα που διαβαζω! καποιοι γραφουν να μεινω να μην το αλλαξω, εχω μπερδευτει τελειως τωρα:(, και δεν ξερω τι να κανω..να μεινω με αυτο και αν μου βγαλει προβλημα μου εβγαλε η να παρω το v10?
Link to comment
Share on other sites

Bas13, Δε ξερω που μπερδευτηκες :)

Το υποστήριζα γιατί ήταν minor τα θέματα που αντιμετωπιζόταν και λογικά σε κάποιες συσκευές (οθόνες με burn in ,μπαταρίες προβληματικες, πλακέτες προβληματικές) και τα ψιλολαγκ σπαικς λογικά και αυτά σε ελάχιστες περιπτώσεις (πχ tapatalk). Ήξερα ότι κόσμος έχει πολύ περισσότερα θεματα. Ξεφεύγει απο το απροβλημάτιστο τηλέφωνο όμως όταν κάποιο σου κάνει θέματα με τις κλήσεις,δε νομιζεις; αυτό εννοώ. Εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι είναι πολύ καλό τηλέφωνο.

 

@vamire Όλα αυτά που έκανες και μπορώ να κάνω κι εγώ και πολλοί ακόμη,δε μας κάνουν guru, δε μας κάνουν τίποτα. Πάντως θα κάνω hard reset σύντομα ,ειδικά αν παρατηρήσω το φαινόμενο 2η φορά. Το τηλ είχε στηθεί πριν 2 μηνες, και το optimus g που ήταν όλο προβλήματα,ήταν στις πολύ αρχικές παρτίδες. Είχα παρτίδα Μαρτίου 13 και ακόμη είναι άψογο. Με custom Rom πλεον, αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα και με τη μαμα. Επίσης είχε μείνει μαμα χωρίς reset για 16 μήνες και δεν έκανε κιχ.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι επηρεαζομαι απο αυτα που διαβαζω! καποιοι γραφουν να μεινω να μην το αλλαξω, εχω μπερδευτει τελειως τωρα:(, και δεν ξερω τι να κανω..να μεινω με αυτο και αν μου βγαλει προβλημα μου εβγαλε η να παρω το v10?

 

Αυτό φίλε πρέπει να το αποφάσισεις μόνος μου αφου υπολογίσεις τις ανάγκες σου και τι χρειάζεσαι. Δες πως μπορείς να εξασφαλίσεις ότι δεν θα μείνεις τελείως από τηλέφωνο (πχ έχε μια δευτερη συσκευή) για να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου

Σε κάθε περίπτωση όποια απόφαση και να πάρεις δεν μιλάμε για μια αποφαση "ζωής"

Για κινητό μιλάμε και τα πράγματα είναι πολυ πιο απλά

 

Από την άλλη βέβαια φαντάσου να είσαι μονος σε κανένα βουνό με ανάγκη για βοηθεια και να πάθεις bootloop :lol: :p

 

τωρα που το ξανασκέφτομαι πάρε το v10 ή ακόμα καλύτερα απέφυγε τελείως την LG! :)

Link to comment
Share on other sites

Bas13, Δε ξερω που μπερδευτηκες :)

 

Δεν ξέρω που είδες να έγραψα ότι μπερδεύτηκα(:blink:), κάθε άλλο, ήσουν πολύ σαφής:

 

και εγω ο ιδιος υποστηριζα (σθεναρα μαλιστα) οτι το κινητο ειναι απροβληματιστο. ΗΞΕΡΑ ομως οτι ΔΕΝ ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε πρέπει να το αποφάσισεις μόνος μου αφου υπολογίσεις τις ανάγκες σου και τι χρειάζεσαι. Δες πως μπορείς να εξασφαλίσεις ότι δεν θα μείνεις τελείως από τηλέφωνο (πχ έχε μια δευτερη συσκευή) για να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου

Σε κάθε περίπτωση όποια απόφαση και να πάρεις δεν μιλάμε για μια αποφαση "ζωής"

Για κινητό μιλάμε και τα πράγματα είναι πολυ πιο απλά

 

Από την άλλη βέβαια φαντάσου να είσαι μονος σε κανένα βουνό με ανάγκη για βοηθεια και να πάθεις bootloop :lol: :p

 

τωρα που το ξανασκέφτομαι πάρε το v10 ή ακόμα καλύτερα απέφυγε τελείως την LG! :)

Ναι ναι μη παρεις lg ειδικα το v10 γιατι 10 φορες θα βλαστημισεις που δεν το πηρες νωριτερα .χαχαχα:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα ωραίος!

 

Στάλθηκε από το LG G4 Red μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...