Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα λέει V20b-EUR-XX

απο που την κατέβασες;

 

κατέβασε απο εδώ

http://forum.xda-developers.com/g4/development/stock-h815-20b-images-flashables-kdz-t3257544

 

Κατέβασα kdz από http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848

Θα δοκιμάσω αυτό που μου έδωσες και θα επανέλθω.

Λες να χρειάζεται και unlock bootloader ? γιατί τελικά το δικό μου είναι branded...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα kdz από http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848

Θα δοκιμάσω αυτό που μου έδωσες και θα επανέλθω.

Λες να χρειάζεται και unlock bootloader ? γιατί τελικά το δικό μου είναι branded...

 

Δε νομίζω να χρειάζεται, αλλά ας απαντήσει και κάποιος άλλος καλύτερα να σιγουρευτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό παραλαμβάνω κι εγώ αύριο από vodafone. Θέλω να ρωτήσω αν της vodafone είναι branded και επίσης ποιο tempered glass είναι καλό και τι παίζει με ασύρματη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καταστηματα της vodafone που το εχουν? Γιατι στο eshop της vodafone εδω και καμια βδομαδα μη διαθεσιμο λεει. Ή τα ειχατε παραγγειλει απο πριν?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει V20b-EUR-XX

απο που την κατέβασες;

 

κατέβασε απο εδώ

http://forum.xda-developers.com/g4/development/stock-h815-20b-images-flashables-kdz-t3257544

 

Καλησπέρα. Η V20b-EUR-XX δεν χρειάζεται unlock boot loader. Είναι η official της LG.

 

Οκ..καλύτερα που δεν χρειάζεται unlock bootloader...γιατί δεν θέλω ακόμη να το κάνω...

Φίλε bill_thes το link που μου έδωσες έχει zip αρχεία. Εγώ θέλω kdm για να φλασάρω με lgup...

Link to comment
Share on other sites

1-2 βδομαδες με MM(factory reset) και εχω 2 προβληματα που με ανησυχουν

~~6/10 ξεκλειδώματα, αφου βαλω το knock code ή swipe, η αρχικη οθονη γκριζάρει και βγαζει ενα loading για 0,5sec(περιπου)

~~στην καμερα οταν υπαρχει φως οσο περιπου ενα απογευμα(λιγο παραπανω ) κανει κατι κυματισμούς σαν τις παλιες καμερες οταν τραβουν μια τηλεοραση(μονο στην 16αρα καμερα),το εκανε και σε λολιποπ

το κινητο ειναι μαμισιο και οσο πιο απλο μπορειτε να το φανταστηστε ,με μια κυρια οθονη και με 4 εφαρμογες,fb,insta,snapchat,whatsapp

 

μονο εγω εχω αυτα τα προβληματα?:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η V20b-EUR-XX δεν χρειάζεται unlock boot loader. Είναι η official της LG.

Που το ειδες;δηλαδη μπορουμε να βαλουμε custom recovery twrp?

Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Οκ..καλύτερα που δεν χρειάζεται unlock bootloader...γιατί δεν θέλω ακόμη να το κάνω...

Φίλε bill_thes το link που μου έδωσες έχει zip αρχεία. Εγώ θέλω kdm για να φλασάρω με lgup...

 

Πατα εκει που λεει CODEFIRE DIRECTORY και θα βρεις το kdz της 20b

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει ρουτ για την 20b?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου παντως Lg g4 εκαψε φλατζα ... και ενω οντως εχει φαει πολυ ξυλο ... ετσι χωρις λογο σημερα ξεκινησε τα bootloop και τελικα πλεον δεν ανοιγει με την καμια και με ολους τους τροπους ... δεν μπαινει recovery η download mode και δειχνει εντελως μπρικαρισμενο ...

εχω βγαλει την μπαταρια μεχρια αυριο που θα κανω αλλη μια προσπαθεια μπας και ανοιξει και μετα εφυγε για το service

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ με 20α ειμαι και "μολις" τελειωσα το στησιμο?Να κανω αναβαθμιση σε 20Β?Αξιζει?Θα εχει τρελες διαφορες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την 20b...αλλά αντί για V20b-EUR-XX μου γράφει V20b-202-01...

Τι γίνεται ρε παιδιά? Αυτό το 202-01 τι @@ είναι...??

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την 20b...αλλά αντί για V20b-EUR-XX μου γράφει V20b-202-01...

Τι γίνεται ρε παιδιά? Αυτό το 202-01 τι @@ είναι...??

20201 ειναι το operator code της Cosmote. Δες εδώ στο "Greece"

http://www.imei.info/operator-codes/

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Γιατί όμως δεν μου γράφει EUR όπως των υπολοίπων? αφού φλάσαρα νέο image και έγινα unbrand...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ανοίξει δικό του νήμα,το έχει πάρει πολύς κόσμος τώρα τελευταία και άρχισε να γίνεται ψιλοχαμος.

Φτάσαμε αισίως τις 3.500 θεάσεις ,όσες δηλαδή και το S6.

Moderator για την LG δεν έχουμε;

Έχεις απόλυτο δίκιο. Έπρεπε να έχει γίνει εδώ και καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι η πρώτη φόρτιση της συσκευής πρέπει να είναι μεγάλη και με κλειστή την συσκευή όσο φορτίζει ;;; η είναι μύθος; ;;; εσείς τι κανετε; Ρωτάω γιατί μου το είπε 3-4 φορες σήμερα ή πωλήτρια που πήγα να το παραγγείλω ! Σε όλες τις προηγούμενες συσκευές που έχω αγοράσει έκανα την πρώτη φόρτιση γύρω στις 5 ώρες αλλά το κινητό το είχα ενεργό στην πρίζα και το χρησιμοποιούσα και δεν έπαθε κανένα τίποτα!! Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι η πρώτη φόρτιση της συσκευής πρέπει να είναι μεγάλη και με κλειστή την συσκευή όσο φορτίζει ;;; η είναι μύθος; ;;; εσείς τι κανετε; Ρωτάω γιατί μου το είπε 3-4 φορες σήμερα ή πωλήτρια που πήγα να το παραγγείλω ! Σε όλες τις προηγούμενες συσκευές που έχω αγοράσει έκανα την πρώτη φόρτιση γύρω στις 5 ώρες αλλά το κινητό το είχα ενεργό στην πρίζα και το χρησιμοποιούσα και δεν έπαθε κανένα τίποτα!!

 

Καλό είναι να είναι κλειστή η συσκευή όποτε φορτίζει ή να παραμένει αδρανής για να μην έχει σκαλώματα η μπαταρία και ανεβοκατεβαίνει , βοηθάει στο να μείνει υγιής. Από'κει και πέρα όμως, η φόρτιση θα γίνεται μέχρι το 100% και θα το βγάζεις. Δεν έχει νόημα όσες ώρες κι αν το αφήσεις.

Μόλις το πάρεις, χρησιμοποίησέ το μέχρι να πέσει περίπου στο 20-25% και μετά βάλτο να φορτίσει κλειστό.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα για το δίκαρτο σήμερα αλλά δεν έχει 6αρα.αλήθεια έχει δώσει? Από υποστήριξη τι λένε τα δίκαρτα?
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα για το δίκαρτο σήμερα αλλά δεν έχει 6αρα.αλήθεια έχει δώσει? Από υποστήριξη τι λένε τα δίκαρτα?

 

Την 6άρα την έχουν πάρει στα 2καρτα καποιες χώρες νομίζω στο H818P 2 χώρες και πολλές περισσότερες στο H818N....οπότε η ψάχνεστε στο xda Και περνάς με Lgup ή περιμένεις όπως και οι υπόλοιποι.....συνήθως αργεί πιο πολύ από τα μονοκαρτα.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα για το δίκαρτο σήμερα αλλά δεν έχει 6αρα.αλήθεια έχει δώσει? Από υποστήριξη τι λένε τα δίκαρτα?

Join the club!!! Το δίκαρτο στα 440 ευρώ ήταν και είναι κλοπή....δεν μπόρεσα να αντισταθώ και εγώ και έκανα το switch από το μονόκαρτο.

Τα κορυφαία dual-sim που κυκλοφορούν στην αγορά είναι ούτως ή άλλως ελάχιστα και αυτά με εγγύηση στην Ευρώπη ακόμη λιγότερα.

Από υποστήριξη δεν πάνε πολύ πίσω σε σχέση με τα single sim. Έχει κυκλοφορήσει εδώ και αρκετό καιρό η 6.0 για το 818Ν και πριν 2 εβδομάδες η 6.0 για το 818P (Ρώσικη αλλά με υποστήριξη για όλες τις γλώσσες), την οποία μπορείς να περάσεις αν θέλεις στο κινητό σου με το LGUP, χωρίς να έχεις θέμα με την εγγύησή σου και χωρίς να περιμένεις πότε θα έρθει επίσημα στο δικό σου κινητό.

Παρόλο αυτά η τελευταία 10H που φοράνε τώρα τα 818P είναι ΕΝΤΕΛΩΣ απροβλημάτιστη, οπότε προσωπικά μπορεί να παραμείνω λίγο καιρό σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πια η τελευταια παρτιδα?

εχει ακομα θεματα με bleeding?η κατι αλλο hardware?

επισης εχει στρωσει καθολου με αναβαθμισεις το touch Του?ηταν καπως στην αρχη.

και τελος,το δικαρτο εχει εγγυηση ελλαδα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πια η τελευταια παρτιδα?

εχει ακομα θεματα με bleeding?η κατι αλλο hardware?

επισης εχει στρωσει καθολου με αναβαθμισεις το touch Του?ηταν καπως στην αρχη.

και τελος,το δικαρτο εχει εγγυηση ελλαδα?

 

Θέματα δεν υπάρχουν καθόλου.

Το touch επίσης είναι μια χαρά ,δεν ξέρω τι θέμα είχε όταν βγήκε,αλλά τώρα είναι όπως πρέπει να είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει online από Vodafone με την προσφορά των 394€, αλλά δεν έχω ακόμα κάτι νεότερο. Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει online παραγγελία και να έχει κάποια εξέλιξη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...