Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και 3 μηνες που το εχω εγω το δουλευω με nano sim(!) και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα..Ουτε στο σημα,ουτε στις κλησεις ,αποσυνδεσεις,ουτε πουθενα.Ειναι πολυ μικροτερη απο την θεση που παιρνει την sim card αλλα αν την βαλεις και την σπρωξεις λιγο μεσα δουλευει μια χαρα!!Αυτο το εχω κανει γιατι ειμαι σε Cosmote και δεν κανει διπλη nano και micro στο ιδιο νουμερο και επειδη εχω σαν 2ο κινητο το Huawei p8 τα εχω ετσι....Και φυσικα ο δι@ολος μου ειναι οι ανταπτορες γιατι την ειχα πατησει παλιοτερα με το προηγουμενο μου κινητο το g3 που το δουλευα παλι nano με ανταπτορα σε micro και μου ειχε σπασει τις επαφες στο sim tray...

 

Στο G3 ήταν ευαίσθητο κι έσπαγε με το παραμικρό. Κι εγώ την είχα πάθει και άλλοι πόσοι στο φόρουμ. Ευτυχώς στο τεσσάρι δεν έχει τέτοιο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μηνες που το εχω εγω το δουλευω με nano sim(!) και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα..Ουτε στο σημα,ουτε στις κλησεις ,αποσυνδεσεις,ουτε πουθενα.Ειναι πολυ μικροτερη απο την θεση που παιρνει την sim card αλλα αν την βαλεις και την σπρωξεις λιγο μεσα δουλευει μια χαρα!!Αυτο το εχω κανει γιατι ειμαι σε Cosmote και δεν κανει διπλη nano και micro στο ιδιο νουμερο και επειδη εχω σαν 2ο κινητο το Huawei p8 τα εχω ετσι....Και φυσικα ο δι@ολος μου ειναι οι ανταπτορες γιατι την ειχα πατησει παλιοτερα με το προηγουμενο μου κινητο το g3 που το δουλευα παλι nano με ανταπτορα σε micro και μου ειχε σπασει τις επαφες στο sim tray...

Εδώ με μπερδεψες λίγο......:/

Η νανο σιμ που λες ότι έβαλες εσυ είναι ακόμα πιο μικρή από την micro;

Εγώ έχω αυτΗ που παίρνει το g2. Μιcro λέγεται αν το λέω σωστά!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανταπτορακι έχω και σκέφτομαι πως θα το βγάλω για να πάω να αλλάξω την Sim από nano σε Micro... Τι μα...κια και αυτή με τις εταιρείες δεν βάζουν εκεί πέρα όλοι ένα ίδιο Sim tray να τελειώνουμε όχι τίποτα άλλο δεν μας σκέφτονται καθόλου εμάς που αλλάζουμε συνέχεια τηλέφωνα... Κάθε τρεις και λίγο είμαι στη cosmote σε σημείο που με βλέπουν και λένε αντε πάλι αυτός ο καμένος...

 

Χαχαχ Εγώ που πρέπει να παίρνω τηλέφωνο το boss να τους λέει να στείλουν κάρτα γιατί είναι εταιρικό ,τι να πω;

Μεγάλη πατατια αυτο με τις κάρτες και νομίζω το ξεκίνησε η apple.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στο G3 ήταν ευαίσθητο κι έσπαγε με το παραμικρό. Κι εγώ την είχα πάθει και άλλοι πόσοι στο φόρουμ. Ευτυχώς στο τεσσάρι δεν έχει τέτοιο θέμα.

Αυτό είχα στο μυαλό μου και το είχα άγχος...

Εδώ με μπερδεψες λίγο......:/

Η νανο σιμ που λες ότι έβαλες εσυ είναι ακόμα πιο μικρή από την micro;

Εγώ έχω αυτΗ που παίρνει το g2. Μιcro λέγεται αν το λέω σωστά!

Υπάρχει η κανονική Sim, η Microsim δηλαδή αυτή που έχεις και αυτή που παίρνει και το g4 και η nanosim εφεύρεση της Apple που είναι ακόμα πιο μικρή και άρχισαν να την υοθετουν αρκετά Android

Χαχαχ Εγώ που πρέπει να παίρνω τηλέφωνο το boss να τους λέει να στείλουν κάρτα γιατί είναι εταιρικό ,τι να πω;

Μεγάλη πατατια αυτο με τις κάρτες και νομίζω το ξεκίνησε η apple.

Ε ποιος άλλος κλασσικά η Apple και οι άλλοι εκεί μην χάσουν από πίσω... Εσύ είσαι σε χειρότερη μοίρα από εμένα με το αφεντικό... :eek::eek::eek::eek:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είδα ότι το έβαλε και η cosmote στα 394. Το είχε κανείς άλλος;

 

Eγω πουθενα δεν το βρισκω με 394 στα eshop των καταστηματων παντου μη διαθεσιμο... Αμα παμε στα καταστηματα υπαρχει πιθανοτητα να το βρουμε με αυτη την προσφορα?

 

υγ. Μηπως να μεταφερατε και αυτο το τοπικ απο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως κανετε upload τα screenshots? Κατ αρχας το screenshot μου ειναι πανω απο 1mb που επιτρεπει το σαιτ συνηθως 1.05 ειναι κ δευτερων είναι σε μορφή png οπου παλι το σαιτ δε θελει. Μονο jpg δεχεται
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είδα ότι το έβαλε και η cosmote στα 394. Το είχε κανείς άλλος;

 

Eγω πουθενα δεν το βρισκω με 394 στα eshop των καταστηματων παντου μη διαθεσιμο... Αμα παμε στα καταστηματα υπαρχει πιθανοτητα να το βρουμε με αυτη την προσφορα?

 

υγ. Μηπως να μεταφερατε και αυτο το τοπικ απο πανω?

 

Εχει ανοίξει νεο τοπικ με τιμες και διαθεσιμοτητα παιδιά, ας απευθυνομαστε εκει καλύτερα για να αποσυμφορηθεί λίγο το παρόν..;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428592

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θελω βοηθεια το εβγαλα απο την μπριζα στις 4 το μεσημερι κ τωρα π μιλαμε εχει παει στο 60% χωρις να εχω κανει τιποτα τρελο... Κ ολα αυτα απο τοτε που εχω βαλει το 6 με lg up.. Επισης καθε φορα που κανω κληση μολις τερματιζει χανει το σημα κ επανερχεται... Παταω στην μνημη κ μου λεει 48 εφαρμογες στις 3 ωρες... Υγ εχω λιγοτερες εφαρμογες απο πριν..κ στα 3 λεπτα που με πηρε να γραψω αυτο εχω χασει 2% μπαταρια Edited by rufere
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα απίστευτη φωτο στο σαλόνι με μοναδικό φωτισμό τα φώτα του δένδρου και σε manual mode με iso50, κλειστρο στα 30sec και το κινητο ακουμπισμενο καπου για να ειναι σταθερο.

Κανενα αλλο κινητο δε βγαζει τετοια φωτο με τοσο χαμηλο φωτισμο.

Τραβηξα κ αλλη μια στο αυτοματο κ ηταν σχεδον πισα σκοταδι...

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα απίστευτη φωτο στο σαλόνι με μοναδικό φωτισμό τα φώτα του δένδρου και σε manual mode με iso50, κλειστρο στα 30sec και το κινητο ακουμπισμενο καπου για να ειναι σταθερο.

Κανενα αλλο κινητο δε βγαζει τετοια φωτο με τοσο χαμηλο φωτισμο.

Τραβηξα κ αλλη μια στο αυτοματο κ ηταν σχεδον πισα σκοταδι...

 

Για να συνηθίζουμε, παραπέμπω και στο αντίστοιχο θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428590

 

Πάντως κι εγώ μόλις το πήρα έβγαλα μια φωτογραφία με το διπλό volume down (όλα στο αυτόματο) και εντυπωσιάστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είδα ότι το έβαλε και η cosmote στα 394. Το είχε κανείς άλλος;

Στις μεγάλες αλυσίδες είναι παντού μη διαθέσιμο στα 394€! Κοσμοτε, γερμανος και τέτοια δηλαδή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια πως κανετε upload τα screenshots? Κατ αρχας το screenshot μου ειναι πανω απο 1mb που επιτρεπει το σαιτ συνηθως 1.05 ειναι κ δευτερων είναι σε μορφή png οπου παλι το σαιτ δε θελει. Μονο jpg δεχεται

Ανέβασε την φώτο εδώ http://postimage.org/ και μετά ποσταρε ένα από τα λινκ που θα σου δωσει εδω στο φορουμ.

Όσο μέγεθος κ αν έχει, ότι Τύπος και να ειναι!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανταπτορακι έχω και σκέφτομαι πως θα το βγάλω για να πάω να αλλάξω την Sim από nano σε Micro... Τι μα...κια και αυτή με τις εταιρείες δεν βάζουν εκεί πέρα όλοι ένα ίδιο Sim tray να τελειώνουμε όχι τίποτα άλλο δεν μας σκέφτονται καθόλου εμάς που αλλάζουμε συνέχεια τηλέφωνα... Κάθε τρεις και λίγο είμαι στη cosmote σε σημείο που με βλέπουν και λένε αντε πάλι αυτός ο καμένος...

 

δικιο εχεις, micro (note3) σε nano (z3c)και ξανα micro (lg g4) ετσι την επαθα και εγω .και την εχω με κομμενη νανο πανω τη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εκανά ανταλλαγή το g3 με το g3 dual sim, αλλά απο οτι είδα δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, υπάρχει κάποια θήκη που να υποστηρίζει αυτή την λειτουργία? Η γενικά δεν το υποστηρίζει σε αυτό το μοντέλο?
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εκανά ανταλλαγή το g3 με το g3 dual sim, αλλά απο οτι είδα δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, υπάρχει κάποια θήκη που να υποστηρίζει αυτή την λειτουργία? Η γενικά δεν το υποστηρίζει σε αυτό το μοντέλο?

 

Βασικά εδώ είναι το νήμα του G4, :p απευθύνσου καλύτερα στο νήμα του G3 που μπορεί κάποιος να έχει πάρει κάποια θήκη ή το ειδικό αυτοκόλλητο που βάζεις στην πλάτη της θήκης και δουλεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εκανά ανταλλαγή το g3 με το g3 dual sim, αλλά απο οτι είδα δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, υπάρχει κάποια θήκη που να υποστηρίζει αυτή την λειτουργία? Η γενικά δεν το υποστηρίζει σε αυτό το μοντέλο?

 

Βασικά εδώ είναι το νήμα του G4, απευθύνσου καλύτερα στο νήμα του G3 που μπορεί κάποιος να έχει πάρει κάποια θήκη ή το ειδικό αυτοκόλλητο που βάζεις στην πλάτη της θήκης και δουλεύει.

 

Συγνώημη εγραψα έκανα ανταλλάγη το g3 με το g3 dual sim. Ηθελα να γράψω με το G4 dual sim

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εκανά ανταλλαγή το g3 με το g3 dual sim, αλλά απο οτι είδα δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, υπάρχει κάποια θήκη που να υποστηρίζει αυτή την λειτουργία? Η γενικά δεν το υποστηρίζει σε αυτό το μοντέλο?

 

Βασικά εδώ είναι το νήμα του G4, απευθύνσου καλύτερα στο νήμα του G3 που μπορεί κάποιος να έχει πάρει κάποια θήκη ή το ειδικό αυτοκόλλητο που βάζεις στην πλάτη της θήκης και δουλεύει.

 

Συγνώημη εγραψα έκανα ανταλλάγη το g3 με το g3 dual sim. Ηθελα να γράψω με το G4 dual sim

 

Όχι.....έχει ξάνα αναφερθεί ότι ασύρματη φόρτιση στο G4 DUAL SIM Δεν υποστηρίζετε ουτε με θηκη ουτε με τίποτα....στο σημείο που θα έπρεπε να υπάρχουν οι μεταλικες επαφές για την ασύρματη φόρτιση έχει μπει η 2η σιμ....και το λέω εγώ που έχω την original circle case με την ασύρματη φόρτιση.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εκανά ανταλλαγή το g3 με το g3 dual sim, αλλά απο οτι είδα δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, υπάρχει κάποια θήκη που να υποστηρίζει αυτή την λειτουργία? Η γενικά δεν το υποστηρίζει σε αυτό το μοντέλο?

 

Βασικά εδώ είναι το νήμα του G4, απευθύνσου καλύτερα στο νήμα του G3 που μπορεί κάποιος να έχει πάρει κάποια θήκη ή το ειδικό αυτοκόλλητο που βάζεις στην πλάτη της θήκης και δουλεύει.

 

Συγνώημη εγραψα έκανα ανταλλάγη το g3 με το g3 dual sim. Ηθελα να γράψω με το G4 dual sim

 

χαχα εντάξει γίνονται αυτά. Έχει πάρει γνωστός μου από Ebay το ειδικό αυτοκόλλητο λοιπόν που το κολλάς στην πλάτη της θήκης. Άν έχει αυτοκόλλητο με NFC το βγάζεις και βάζεις το αλλο που τα έχει και τα δύο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά το G4 Dual (818P & 818N) δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, καθώς η δεύτερη sim βρίσκεται στην θέση που θα έπρεπε να βρίσκονται οι wireless charging connectors. Πιθανό με κάποια πατέντα να γίνεται , αλλά μάλλον πρόκειται για μπερδεμένη και δύσκολη διαδικασία.

Πάντως πραγματικά έχω απορία, ποιος χρησιμοποιεί ασύρματη φόρτιση σε κινητά, όταν μπορείς να φορτίσεις το κινητό σου σε λιγότερο από 1 ώρα με έναν ταχυφορτιστή. Όσες φορές προσπάθησα να χρησιμοποιήσω wireless charging στο s6 και το single sim G4 περισσότερο μπελάς μου φάνηκε , παρά ευκολία. Να μην αναφερθώ και στους χρόνους φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά το G4 Dual (818P & 818N) δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, καθώς η δεύτερη sim βρίσκεται στην θέση που θα έπρεπε να βρίσκονται οι wireless charging connectors. Πιθανό με κάποια πατέντα να γίνεται , αλλά μάλλον πρόκειται για μπερδεμένη και δύσκολη διαδικασία.

Πάντως πραγματικά έχω απορία, ποιος χρησιμοποιεί ασύρματη φόρτιση σε κινητά, όταν μπορείς να φορτίσεις το κινητό σου σε λιγότερο από 1 ώρα με έναν ταχυφορτιστή. Όσες φορές προσπάθησα να χρησιμοποιήσω wireless charging στο s6 και το single sim G4 περισσότερο μπελάς μου φάνηκε , παρά ευκολία. Να μην αναφερθώ και στους χρόνους φόρτισης.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, κατι άλλο να ρωτήσω mhl υποστηρίζει, θα μου πεί κάποιος έχεις την ασυρματή μετάδοση είκονας, αλλά επειδή δεν υποστηρίζουν παλιες τηλεοράσης ασυρματη μετάδοση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πραγματικά έχω απορία, ποιος χρησιμοποιεί ασύρματη φόρτιση σε κινητά, όταν μπορείς να φορτίσεις το κινητό σου σε λιγότερο από 1 ώρα με έναν ταχυφορτιστή. Όσες φορές προσπάθησα να χρησιμοποιήσω wireless charging στο s6 και το single sim G4 περισσότερο μπελάς μου φάνηκε , παρά ευκολία. Να μην αναφερθώ και στους χρόνους φόρτισης.

 

Ο μόνος λόγος που μπορώ να φανταστώ είναι αμα είσαι ''ψείρας'' και δεν θες να φθείρεται η υποδοχή του φορτιστή και το περιμετρικό bezel απο το πολύ βάλε-βγάλε:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

[...]

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, κατι άλλο να ρωτήσω mhl υποστηρίζει, θα μου πεί κάποιος έχεις την ασυρματή μετάδοση είκονας, αλλά επειδή δεν υποστηρίζουν παλιες τηλεοράσης ασυρματη μετάδοση.

Υποστηρίζει Slimport 4K, όχι MHL.

 

Ο μόνος λόγος που μπορώ να φανταστώ είναι αμα είσαι ''ψείρας'' και δεν θες να φθείρεται η υποδοχή του φορτιστή και το περιμετρικό bezel απο το πολύ βάλε-βγάλε:rolleyes:

Εάν έχεις σε σταθερό σημείο τον φορτιστή και αφήνεις το τηλέφωνο συνέχεια εκεί, είναι πιο εύκολο απ' ότι να βάζεις/βγάζεις καλώδια. Πάντως είναι μικρής διείσδυσης ευκολία, στους περισσότερους δεν είναι πολύ χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ρύθμισω την κάμερα ώστε να μην κάνει κλικ όταν τραβάει φωτογραφία?
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ρύθμισω την κάμερα ώστε να μην κάνει κλικ όταν τραβάει φωτογραφία?

Νομίζω μόνο βάζοντας το κινητό αθόρυβο πριν κάνεις την λήψη. Υποτίθεται δεν επιτρέπεται λόγω νόμου η αθόρυβη λήψη για να καταλαβαίνει ο άλλος ότι τον τραβάς

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.μπορεί να μου πει κάποιος πως τραβάμε screenshots με το g4.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...