Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί πέρασα την v20d μέσω lg bridge. Δεν έκανα κάποιο reset μετά που το πέρασα . Η μπαταρια δεν τα πάει καλά ομως...

Θα την δοκιμάσω αύριο όλη μέρα , και αν είναι το ίδιο θα δοκιμάσω reset.

Πάντως μέχρι τώρα , το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο ....

Link to comment
Share on other sites

Καπου κάποιος να έχει προσπαθήσει να δουλέψει με ΝTFS usb φλασακι? Πριν την 6 με την εφαρμογή ES file manager, εβλεπα το φλασακι. Τωρα με τίποτα, και FAT 32 το έκανα και πάλι δεν το βλέπει.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πέρασα την v20d μέσω lg bridge. Δεν έκανα κάποιο reset μετά που το πέρασα . Η μπαταρια δεν τα πάει καλά ομως...

Θα την δοκιμάσω αύριο όλη μέρα , και αν είναι το ίδιο θα δοκιμάσω reset.

Πάντως μέχρι τώρα , το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο ....

 

μην φοβασαι μερα με την μερα η μπαταρια θα στρώνει θελει καποιες χρήσεις για γραφτουν τα στατιστικά της

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια γρήγορη ερώτηση. Στο leather black τα πίσω κουμπιά και ο φακός είναι μαύρα η χρυσά;

Χρυσά αλλά αλλάζουν πανεύκολα αν θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Χρυσά αλλά αλλάζουν πανεύκολα αν θέλεις!

Ευχαριστώ για την απάντηση απλά αλλού τα βλέπω χρυσά αλλού μαύρα μάλλον το grey έχει μαύρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση απλά αλλού τα βλέπω χρυσά αλλού μαύρα μάλλον το grey έχει μαύρα.

 

Τα leather έχουν μέσα και χρυσό καπάκι. Ίσως γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτη την στιγμη στην τιμη του δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη εγω μπορει να την αλλαξα για τα μστια του V10 που ειναι κινηταρα,Ομως το τζι 4 παραμενει απο τα κορυφαια.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας σημερα εχω προσεξει πως τα κουτια των 2 LG G4 ασπρο χρυσο και καφε δερματινο που εχω δεν ειναι τα ιδια:

http://s23.postimg.org/kp09ectt7/image.jpg

 

http://s23.postimg.org/7nekoi5ez/image.jpg

 

http://s23.postimg.org/76td22hnv/image.jpg

 

http://s23.postimg.org/cxjjfspnv/image.jpg

 

Το εχει παρατηρηση κανενας αλλος αυτο ; Ισως γιατι το ασπρο χρυσο δεν περιεχει καπακι μεσα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας σημερα εχω προσεξει πως τα κουτια των 2 LG G4 ασπρο χρυσο και καφε δερματινο που εχω δεν ειναι τα ιδια:

http://s23.postimg.org/kp09ectt7/image.jpg

 

http://s23.postimg.org/7nekoi5ez/image.jpg

 

http://s23.postimg.org/76td22hnv/image.jpg

 

http://s23.postimg.org/cxjjfspnv/image.jpg

 

Το εχει παρατηρηση κανενας αλλος αυτο ; Ισως γιατι το ασπρο χρυσο δεν περιεχει καπακι μεσα ;

Σίγουρα αυτό με το δερμάτινο καπάκι ήθελε επιπλέον χώρο για να μπει και το χρυσό ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό με το δερμάτινο καπάκι ήθελε επιπλέον χώρο για να μπει και το χρυσό ;)

 

Μαλιστα γι αυτο ωστε :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, το πλαίσιο στο g4 δεν είναι μεταλλικό, είναι πλαστικό. Για να αλλάξεις μόνο το πλαίσιο σε επίσημο σέρβις ούτως ώστε να μην χάσεις και την εγγύηση δεν γίνεται παραμονο αν αλλάξεις και την οθόνη. Για μένα δεν αξίζει τα 130€+ για ένα βαθουλωματακι. Απλά προσοχή την επόμενη φορά και μια ωραία θηκουλα που θα σου έρθει με το καλό

 

Edit : το να το περάσεις στην εγγύηση δεν γίνεται εφόσον δεν σου έχει παρουσιάσει κάτι η οθόνη πχ καμένο pixel.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες και τις συμβουλές!

Το τηλ δουλεύει κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα από το πέσιμο αλλά είναι θέμα οπτικό πιο πολύ, γι'αυτό θέλω να το επισκευάσω και σκέφτηκα μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να το περάσω στην εγγύηση!

Εννοείται πώς θα βάλω θήκη και πάντα σε όλα τα τηλ μου έχω θήκη απλά στο συγκεκριμένο δεν είχα πάρει ακόμη και τελικά έγινε η ζημιά!

Να είσαι καλά πάντως!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μάγκες! απέκτησα κι εγώ το g4!

θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιος είναι ο καλύτερος και πιο αποτελεσματικος τρόπος να μεταφέρω αρχεία από το Optimus G στο G4

 

ευχαριστώ πολύ..

Edited by testarossa
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια γρήγορη ερώτηση. Στο leather black τα πίσω κουμπιά και ο φακός είναι μαύρα η χρυσά;

Εμένα είναι ασήμι. Και το δεύτερο καπάκι που είχε μέσα είναι ασήμι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας μάγκες! απέκτησα κι εγώ το g4!

θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιος είναι ο καλύτερος και πιο αποτελεσματικος τρόπος να μεταφέρω αρχεία από το Optimus G στο G4

 

ευχαριστώ πολύ..

 

Το LG Bridge δεν υποστηρίζει το Optimus G σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το LG Bridge δεν υποστηρίζει το Optimus G σου;

 

θα το τσεκάρω.είχα μείνει στο pc suite Πιτ δεν υποστηρίζει lolipop.

 

btw πια sd 64 gb ταιριάζει στο g4 από την εμπειρία σας;

Link to comment
Share on other sites

θα το τσεκάρω.είχα μείνει στο pc suite Πιτ δεν υποστηρίζει lolipop.

 

btw πια sd 64 gb ταιριάζει στο g4 από την εμπειρία σας;

 

Sdca3 της kingston

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μολις ελαβα την νεα συσκευη μου και εχει την lolipop.Tι κανω τωρα παιδια για να περασω την MM σωστα;Απο εφαρμογες κατεβηκαν ολες με ενημερωσεις.Και η μπαταρια επειδη ηταν στο 23% το εβαλα για φορτιση μεσω του υπολογιστη μου.Καλα εκανα; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μολις ελαβα την νεα συσκευη μου και εχει την lolipop.Tι κανω τωρα παιδια για να περασω την MM σωστα;Απο εφαρμογες κατεβηκαν ολες με ενημερωσεις.Και η μπαταρια επειδη ηταν στο 23% το εβαλα για φορτιση μεσω του υπολογιστη μου.Καλα εκανα;

Στον υπολογιστή θα αργήσει πολύ να φορτίσει. Βάλε το να φορτίσει στην πρίζα και μετά συνδεσε το στον υπολογιστή να περάσεις την ΜΜ. Και στον υπολογιστή φορτίζει που το έβαλες. Δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά θα πάρει πολύ περισσότερο χρόνο να γεμίσει. Ότι σε βολεύει όμως! Να το έχεις στο 100% όταν πας να του βάλεις την ΜΜ!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή θα αργήσει πολύ να φορτίσει. Βάλε το να φορτίσει στην πρίζα και μετά συνδεσε το στον υπολογιστή να περάσεις την ΜΜ. Και στον υπολογιστή φορτίζει που το έβαλες. Δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά θα πάρει πολύ περισσότερο χρόνο να γεμίσει. Να το έχεις στο 100% όταν πας να του βάλεις την ΜΜ όμως!!

Ναι καταλαβα για την μπαταρια.Για την 6 την ΜΜ πως ειναι καλυτερα να την περασω;Ρωταω σαν πρωταπειρος αλλα λογω νεας συσκευης....:O

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα για την μπαταρια.Για την 6 την ΜΜ πως ειναι καλυτερα να την περασω;Ρωταω σαν πρωταπειρος αλλα λογω νεας συσκευης....:O

Νομίζω πως είναι καλύτερα να την περάσεις μέσω του προγράμματος της lg απο υπολογιστή. lg bridge.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μάγκες! απέκτησα κι εγώ το g4!

θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιος είναι ο καλύτερος και πιο αποτελεσματικος τρόπος να μεταφέρω αρχεία από το Optimus G στο G4

 

ευχαριστώ πολύ..

 

Εάν το Optimus G έχει LG Backup ίσως μπορείς να κάνεις και απευθείας μεταφορά μεταξύ των τηλεφώνων. Προσωπικά δε μου έχει δουλέψει πολύ καλά αυτή η μέθοδος...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι καλύτερα να την περάσεις μέσω του προγράμματος της lg απο υπολογιστή. lg bridge.

Eνταξει φιλε μου την κατεβασα την εφαρμογη κ περιμενω να φτασει στο 100% η μπαταρια με τον φορτιστη και να την περασω.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι καταλαβα για την μπαταρια.Για την 6 την ΜΜ πως ειναι καλυτερα να την περασω;Ρωταω σαν πρωταπειρος αλλα λογω νεας συσκευης....:O

 

Όπως και να την περάσεις δεν θα έχεις θέμα, ακόμα και ΟΤΑ. Αναβάθμισε το όπως σε βολεύει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να την περάσεις δεν θα έχεις θέμα, ακόμα και ΟΤΑ. Αναβάθμισε το όπως σε βολεύει περισσότερο.

Ενταξει το αναβαθμισα με της lg το προγραμμα κ ολα μια χαρα.Με την μπαταρια για καλυτερο στρωσιμο τι να κανω;Χθες απο 23% που το πρωτοανοιξα το φορτισα full.Σημερα να το αφησω γυρω στο 15-20% κ μετα να το φορτισω παλι στο 100% μεσω pc;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...