Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι εχθές ήδη το double tap ενεργοποιημενο

 

Μερικές φορές δεν νιώθει όμως , και πάντα στο κλείδωμα . Μετα την ενημέρωση έγινε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές δεν νιώθει όμως , και πάντα στο κλείδωμα . Μετα την ενημέρωση έγινε αυτό

 

Ανέκαθεν σε όλα τα LG μερικές φόρες δεν "ακούει" και θέλει και δεύτερη ειδικά όταν έχεις ώρα να χρησιμοποιήσεις την συσκευή και ειναι σε deep sleep

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν σε όλα τα LG μερικές φόρες δεν "ακούει" και θέλει και δεύτερη ειδικά όταν έχεις ώρα να χρησιμοποιήσεις την συσκευή και ειναι σε deep sleep

 

 

πως είναι σε deep sleep αφού μου το κάνει με ανοιχτή οθόνη και αφού έχω ολοκληρώσει την δουλειά μου ? στο ξεκλείδωμα μια χαρά ακούει πάντα

Link to comment
Share on other sites

πως είναι σε deep sleep αφού μου το κάνει με ανοιχτή οθόνη και αφού έχω ολοκληρώσει την δουλειά μου ? στο ξεκλείδωμα μια χαρά ακούει πάντα

 

Δεν ξέρω φίλε μου εμένα στο κλείδωμα σπάνια δεν ακούει. Στο άνοιγμα νόμιζα σου το κάνει. Έχεις αφήσει καθόλου κενό στην αρχική σου ή την έχεις γεμίσει widgets?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως είναι σε deep sleep αφού μου το κάνει με ανοιχτή οθόνη και αφού έχω ολοκληρώσει την δουλειά μου ? στο ξεκλείδωμα μια χαρά ακούει πάντα

 

Για το κλείσιμο, το πιο ασφαλές είναι να δοκιμάζεις πάνω στη μπάρα των ειδοποιήσεων, γιατί εάν υπάρχει κάποιο ενεργό στοιχείο στην οθόνη (πχ widget) κλέβει το χτύπημα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου εμένα στο κλείδωμα σπάνια δεν ακούει. Στο άνοιγμα νόμιζα σου το κάνει. Έχεις αφήσει καθόλου κενό στην αρχική σου ή την έχεις γεμίσει widgets?

 

έχει κενό αρκετό . οκ δεν το κάνει πάντα αλλά όταν το κάνει είναι λες και δεν είναι LG :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μερικές φορές δεν νιώθει όμως , και πάντα στο κλείδωμα . Μετα την ενημέρωση έγινε αυτό

 

Δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο θέμα, ειδικά στο κλείδωμα δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση, εκτός και αν κάνεις εσύ κάτι λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο θέμα, ειδικά στο κλείδωμα δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση, εκτός και αν κάνεις εσύ κάτι λάθος.

 

Δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος γιατί στο κενό το βαράω... δεν το κάνει πάντα όμως και δεν με έχει ενοχλήσει , απλά σε περίπτωση που γίνει το 1ο κινητό μου δεν θέλω να μου το κάνει ούτε που και που :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι κάτοχος Nexus 4 από τον Μάρτιο του 2013.

Ψάχνω να πάρω το G4 από κάποιο σκρουτζομαγαζο. Ποιο προτεινετε εσείς.

Προσανατολιζομαι σε αυτό με τις περισσότερες κριτικές (πόλη). Θα κάνω καλά ή έχετε άλλη άποψη?

Από εγγύηση κατάλαβα ότι ισχύει μόνο η επισκευή, αλλά έχει συμβει σε κανέναν να μην επισκευάζεται το κινητό?

Και το Nexus 4 από Αγγλία ήταν αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ.... Οπότε με αυτά που διαβάζω για πλακέτες και προβλήματα με τα OTA upgrades με ψιλοτρομαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι κάτοχος Nexus 4 από τον Μάρτιο του 2013.

Ψάχνω να πάρω το G4 από κάποιο σκρουτζομαγαζο. Ποιο προτεινετε εσείς.

Προσανατολιζομαι σε αυτό με τις περισσότερες κριτικές (πόλη). Θα κάνω καλά ή έχετε άλλη άποψη?

Από εγγύηση κατάλαβα ότι ισχύει μόνο η επισκευή, αλλά έχει συμβει σε κανέναν να μην επισκευάζεται το κινητό?

Και το Nexus 4 από Αγγλία ήταν αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ.... Οπότε με αυτά που διαβάζω για πλακέτες και προβλήματα με τα OTA upgrades με ψιλοτρομαζουν.

 

Καλησπέρα. Προχώρα άφοβα.. Αφού θα το πάρεις τώρα θα είναι (λογικά) και νέα παρτίδα. Αν μπορεις όταν είναι να το παραγγείλεις ρώτα να σε πουν το S/N.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι κάτοχος Nexus 4 από τον Μάρτιο του 2013.

Ψάχνω να πάρω το G4 από κάποιο σκρουτζομαγαζο. Ποιο προτεινετε εσείς.

Προσανατολιζομαι σε αυτό με τις περισσότερες κριτικές (πόλη). Θα κάνω καλά ή έχετε άλλη άποψη?

Από εγγύηση κατάλαβα ότι ισχύει μόνο η επισκευή, αλλά έχει συμβει σε κανέναν να μην επισκευάζεται το κινητό?

Και το Nexus 4 από Αγγλία ήταν αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ.... Οπότε με αυτά που διαβάζω για πλακέτες και προβλήματα με τα OTA upgrades με ψιλοτρομαζουν.

 

Εγω απο το γνωστό σκρουτζομάγαζο που το πήρα προχθές αγόρασα καινούργια παρτίδα . Πιο καινούργια δεν πάει δηλαδή καθως το imei έδειξε ότι είναι 30 ημερών κινητό ( ερχόμενο απο εργοστάσιο ) . Λογικά οι καινούργιες παρτίδες δεν έχουν κανένα θέμα , είναι τεράστια εταιρία για να το αφήσουν έτσι .

Link to comment
Share on other sites

Σε v20D έχει τύχει σε κανένα να μην τερματίζει την κλήση....? Μιλάς μιλάς..... Και απλά δεν κάνει τίποτα με το end button.... Όπως ήταν το έκλεισα με το κουμπί on/off και όλα κουλ... Μεμονωμένο γεγονός...? Ή......? Δεν ξέρω..... Νομίζω κάτι είχα διαβάσει εδώ μέσα αντίστοιχο αλλά δεν θυμάμαι.....

 

Κατά τα άλλα κανένα θέμα... Το πρώτο που βγήκε... 0 lug... Μπαταρία σαφώς βελτιωμένη

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

Σε v20D έχει τύχει σε κανένα να μην τερματίζει την κλήση....? Μιλάς μιλάς..... Και απλά δεν κάνει τίποτα με το end button.... Όπως ήταν το έκλεισα με το κουμπί on/off και όλα κουλ... Μεμονωμένο γεγονός...? Ή......? Δεν ξέρω..... Νομίζω κάτι είχα διαβάσει εδώ μέσα αντίστοιχο αλλά δεν θυμάμαι.....

 

Κατά τα άλλα κανένα θέμα... Το πρώτο που βγήκε... 0 lug... Μπαταρία σαφώς βελτιωμένη

Το έχει κάνει και σε άλλους πρέπει να είμαι bug της 6.0.

 

Παιδια αν κάποιος βαρέθηκε το καφέ δερμάτινο καπάκι του και θέλει να το ανταλλαξει με μαύρο δερμάτινο και είναι Αθήνα ας στείλει ένα pm :cool: :cool:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από οταν το πήρα , όπως είχα ξαναγράψει , είναι το κινητό μου στην v10a-eur-xx . Δεν έπρεπε να έχω πάρει update σε 6.0 ?
Link to comment
Share on other sites

Από οταν το πήρα , όπως είχα ξαναγράψει , είναι το κινητό μου στην v10a-eur-xx . Δεν έπρεπε να έχω πάρει update σε 6.0 ?

Το έχεις συνδέσει καθόλου με lg bridge?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα , και δεν είχε κάποιο update. Αύριο θα ξανατσεκαρω μήπως και μου βγάλει....
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα , και δεν είχε κάποιο update. Αύριο θα ξανατσεκαρω μήπως και μου βγάλει....

Το πιο πιθανό είναι να σου βγάλει. Και εμένα τόσο καιρό την 20d δεν μου την έχει φέρει ΟΤΑ σύνδεσα χτες με pc και voila η V20d... Άσχετα αν δεν την έκανα ακόμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λόγω bugs δεν την έκανες ?

Όχι καμία σχέση, τα παιδιά που την έχουν βάλει λένε ότι είναι καλή. Απλά λόγω του προβλήματος που έχει προκύψει με τα bootloops και επειδή κάποιες φορές έχει τύχει να είναι κατά την αναβάθμιση (πιθανότατα λόγω ζορισματος του κινητό δεν είναι θέμα η αναβάθμιση από μόνη της στο hardware είναι το πρόβλημα) δεν την έκανα πιο πολύ για ψυχολογικους λόγους καθώς είμαι με ξεκλειδωμενο bootloader και εκτός εγγύησης. Η έκδοση από όσο διαβάζω είναι καλή και έχει και μια μικρή βελτίωση στη μπαταρία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι!

Λοιπόν 2 ακομα ερωτήσεις εχω όποιοι μπορούν ν απαντήσουν..

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω με το δερμάτινο το μαύρο καπάκι,απο θέμα αντοχής πως τα πάει το δερμάτινο? Οκ καταλαβαίνω οτι λογικά θα υπάρχουν φθορές και κυρίως στις γωνιες,αλλα το μαύρο αντέχει καλύτερα να φανταστώ από τ' αλλα?

 

Και κατι ακομα,υπάρχει κίνδυνος απο το άνοιξε κλείσε του καπακιού συχνά πυκνά (πχ για αλλαγή με το πλαστικό που θα έχει μέσα η συσκευασια σαν δευτερο ώστε να μην φθείρω πολύ το δέρμα),να χαλαρώσουν τα κουμπώματα να το πω έτσι και να τρίζει ή να κουνιέται στο μέλλον?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια να ρωτησω κατι ,χθες το κινητο εσβησε κ δεν αναβε ,εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα κ ανοιξε μου το εκανε 4 φορες μεχρι το βραδι του εκανα επαναφορα κ παλι το ιδιο.Περασα την 6 μεσο wifi οταν το πηρα κ δεν ειχε κανει κατι αντιστοιχο σημερα κανει αυτο το πραγμα το πηρα πριν 2 βδομαδες κ ειναι παρτιδα 507

Εντομεταξυ δεν αλλαξα κατι να περασα καποια καινουργια εφαρμογη κτλπ.να εχω το γνωστο προβλημα με την πλακετα;τι να κανω να του περασω ξανα την 6 απο το pc ?επισης αν ειχε το γνωστο προβλημα με .την πλακετα δεν θα επρεπε να μου το κανει απο την πρωτη στιγμη κ οχι μετα απο μια εβδομαδα λειτουγιας;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια να ρωτησω κατι ,χθες το κινητο εσβησε κ δεν αναβε ,εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα κ ανοιξε μου το εκανε 4 φορες μεχρι το βραδι του εκανα επαναφορα κ παλι το ιδιο.Περασα την 6 μεσο wifi οταν το πηρα κ δεν ειχε κανει κατι αντιστοιχο σημερα κανει αυτο το πραγμα το πηρα πριν 2 βδομαδες κ ειναι παρτιδα 507

Εντομεταξυ δεν αλλαξα κατι να περασα καποια καινουργια εφαρμογη κτλπ.να εχω το γνωστο προβλημα με την πλακετα;τι να κανω να του περασω ξανα την 6 απο το pc ?επισης αν ειχε το γνωστο προβλημα με .την πλακετα δεν θα επρεπε να μου το κανει απο την πρωτη στιγμη κ οχι μετα απο μια εβδομαδα λειτουγιας;

 

Επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων εκανες αφου την περασες?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι να το αγοράσω με το δερμάτινο το μαύρο καπάκι,απο θέμα αντοχής πως τα πάει το δερμάτινο? Οκ καταλαβαίνω οτι λογικά θα υπάρχουν φθορές και κυρίως στις γωνιες,αλλα το μαύρο αντέχει καλύτερα να φανταστώ από τ' αλλα?

 

Όλα το ίδιο αντέχουν μιας και το υλικό είναι ακριβώς το ίδιο ανεξαρτήτως χρώματος. Λόγω υλικού, με τον καιρό διαμορφώνεται βάσει της χρήσης που κάνει ο καθένας αλλά όχι σε βαθμό φθοράς την οποία θα έχεις μόνο σε περίπτωση χτυπημάτων.

 

Και κατι ακομα,υπάρχει κίνδυνος απο το άνοιξε κλείσε του καπακιού συχνά πυκνά (πχ για αλλαγή με το πλαστικό που θα έχει μέσα η συσκευασια σαν δευτερο ώστε να μην φθείρω πολύ το δέρμα),να χαλαρώσουν τα κουμπώματα να το πω έτσι και να τρίζει ή να κουνιέται στο μέλλον?

 

Δεν αποκλείεται...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι!

Λοιπόν 2 ακομα ερωτήσεις εχω όποιοι μπορούν ν απαντήσουν..

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω με το δερμάτινο το μαύρο καπάκι,απο θέμα αντοχής πως τα πάει το δερμάτινο? Οκ καταλαβαίνω οτι λογικά θα υπάρχουν φθορές και κυρίως στις γωνιες,αλλα το μαύρο αντέχει καλύτερα να φανταστώ από τ' αλλα?

 

Και κατι ακομα,υπάρχει κίνδυνος απο το άνοιξε κλείσε του καπακιού συχνά πυκνά (πχ για αλλαγή με το πλαστικό που θα έχει μέσα η συσκευασια σαν δευτερο ώστε να μην φθείρω πολύ το δέρμα),να χαλαρώσουν τα κουμπώματα να το πω έτσι και να τρίζει ή να κουνιέται στο μέλλον?

 

Το τελευταίο μόνο ο χρόνος θα το δείξει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...