Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΑΠΟ HEADSET MANAGER ΣΤΙΣ EΠΑΦΕΣ ΤΟΥ OUTLOOK? EYXARISTΩ!!!
[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

Agorasa apo tin germania ena T-Mobile MDA (Qtek 9000).

Einai sta germanika ka exi sim Luck den perni kamia karta ektos apo tin germaniki tis T_Mobile.Pos tha to kseklidoso eimai sigouros oti kserete kai tha mporesetai na me voithisete.

Prospathisa na valo tin Rom kenouria ala den tin perni.Mou fenete oti prota prepi na kseklidoso to mixanima kai meta na kano Rom Update.

Grafo sesas giati vlepo oti eiste poli organomeni kai pistevo tha me voithisete.

TO mail mou thedoctor46@freemail.gr

Sas evxaristo apo tora.

Filika makis

Link to comment
Share on other sites

Agorasa apo tin germania ena T-Mobile MDA (Qtek 9000).

Einai sta germanika ka exi sim Luck den perni kamia karta ektos apo tin germaniki tis T_Mobile.Pos tha to kseklidoso eimai sigouros oti kserete kai tha mporesetai na me voithisete.

Prospathisa na valo tin Rom kenouria ala den tin perni.Mou fenete oti prota prepi na kseklidoso to mixanima kai meta na kano Rom Update.

Grafo sesas giati vlepo oti eiste poli organomeni kai pistevo tha me voithisete.

TO mail mou thedoctor46@freemail.gr

Sas evxaristo apo tora.

Filika makis

 

Luck sim T-Mobile MDA (Qtek 9000)

Link to comment
Share on other sites

Agorasa apo tin germania ena T-Mobile MDA (Qtek 9000).

Einai sta germanika ka exi sim Luck den perni kamia karta ektos apo tin germaniki tis T_Mobile.Pos tha to kseklidoso eimai sigouros oti kserete kai tha mporesetai na me voithisete.

Prospathisa na valo tin Rom kenouria ala den tin perni.Mou fenete oti prota prepi na kseklidoso to mixanima kai meta na kano Rom Update.

Grafo sesas giati vlepo oti eiste poli organomeni kai pistevo tha me voithisete.

TO mail mou thedoctor46@freemail.gr

Sas evxaristo apo tora.

Filika makis

ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με orange.μπες στο xda-developers και θα βρεις το αντοιστιχο θεμα.Ειναι καποιος motin και ξεκλειδωνει τα παντα για 40λιρες(60 ευρω).Σε μιαμιση ημερα ειχα τον κωδικο.Αλλιως κανε υπομονη γιατι δεν κυκλοφορει τιποτα free.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος τα εισερχόμενα αρχεία με bluetooth να αποθηκεύονται σε διαφορετικό φάκελο εκτός απο τον My Documents;
Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωριας συνεχεια...

Στο ασυρματο δικτυο του σπιτιου μου δεν συνδεομαι στο ιντερνετ οταν εχω συνδεθει με το καλωδιο στον φορητο, μπαινω ομως (με φοβερη αργη ταχυτητα) μεσω wifi και bluetooth.

Οταν συνδεω το usb καλωδιο μου βγαζει το παρακατω μηνυμα "Δεν μπορεσε να ληφθει μια ΙΡ διευθυνση απο τον διακομιστη. Ξαναπροσπαθηστε αργοτερα η δωστε μια διευθυνση ΙΡ στις ρυθμισεις δικτυου"

Μετα απο αυτο οταν προσπαθω με τον ΙΕ να μπω σε καποια σελιδα μου βγαζει το μηνυμα "Η σελίδα που αναζητατε δεν μπορει να προβληθει λογω αγνωστου σφαλματος 0χ80072f78". Συγχρονισμος γινεται κανονικα αν και η διευθυνση που φαινεται να υπαρχει στο 9000 ειναι 169.254.2.2 ενω ολο το δικτυο του σπιτιου ειναι σεταρισμενο με ρυθμισεις τυπου 192.68.1.1 Ουτε ξερω πως παιρνει τετοια IP

 

Στο γραφειο τωρα μπαινω κανονικα με υsb, bluetooth δεν εχω αλλα με κανεναν τροπο δεν μπορω να μπω μεσω wifi με τις ιδιες ρυθμισεις που εμπαινα με επιτυχια με το παλιο μου ipaq

 

Kαθε βοηθεια δεκτη και με προκαταβολικες ευχαριστιες

 

Νομίζω πως αυτό που φταίει είναι ότι το PDA σου έχει πάρει τις ρυθμίσεις του proxy server της δουλειάς σου. Για την ακρίβεια παίρνει τα settings του Proxy σου από τον IE κάθε φορά που συνδέεσαι με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να είμαι συνδεδεμένος μέσω GPRS/3G από το pocket (Qtek9000) και να σερφάρω από το laptop???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να είμαι συνδεδεμένος μέσω GPRS/3G από το pocket (Qtek9000) και να σερφάρω από το laptop???
Bluetooth, infrared και φαντάζομαι και μέσω της usb...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να είμαι συνδεδεμένος μέσω GPRS/3G από το pocket (Qtek9000) και να σερφάρω από το laptop???

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το post του psybill και στο επόμενο του Mythozz και ίσως βοηθηθείς. (Δεν το έχω κάνει γι' αυτό σε παραπέμπω εκεί).

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με orange.μπες στο xda-developers και θα βρεις το αντοιστιχο θεμα.Ειναι καποιος motin και ξεκλειδωνει τα παντα για 40λιρες(60 ευρω).Σε μιαμιση ημερα ειχα τον κωδικο.Αλλιως κανε υπομονη γιατι δεν κυκλοφορει τιποτα free.

Μη κάνεις τίποτα τέτοιο...

Επικοινωνησε με Τ-Mobile Γερμανίας (μέσω site) και ζήτα να σου στείλουν τον κωδικό.

Θα χρειαστείς επιμονή και πιθανός να χρειαστεί να στείλεις αρκετά e-mail.

Ο επιμένων νικά

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια Secure Digital 2GB 150x της transcend για το 9000...

 

Το θέμα είναι ότι η συσκευή βλέπει τη μνήμη για 512 ΜΒ αντί για 2GB...

 

Πως λύνεται αυτό ρε παιδιά...

 

Η έκδοση του firmware που έχω είναι η τελευταία Ελληνική...

 

Μπορώ να κάνω κάτι η τσάμπα πήρα 2GB....????

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Agorasa apo tin germania ena T-Mobile MDA (Qtek 9000).

Einai sta germanika ka exi sim Luck den perni kamia karta ektos apo tin germaniki tis T_Mobile.Pos tha to kseklidoso eimai sigouros oti kserete kai tha mporesetai na me voithisete.

Prospathisa na valo tin Rom kenouria ala den tin perni.Mou fenete oti prota prepi na kseklidoso to mixanima kai meta na kano Rom Update.

Grafo sesas giati vlepo oti eiste poli organomeni kai pistevo tha me voithisete.

TO mail mou thedoctor46@freemail.gr

Sas evxaristo apo tora.

Filika makis

me ena email stin t-mobile stin parakatw diefthinsi - t-mobile@com-base.de -, me episynaptomeni apodeiksi agoras ws sketi siskevi kai oxi me symvolaio kinitis tilefwnias, exeis se 5 lepta to unlock code. ;)

an aftos pou sto poulise to pire me symvolaio, prepei na ta skaseis ta lirakia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας πως μπορώ να κάνω ROM update στο VODA V1640?

katevase to episimo AKU2 update apo edw:

http://s131209249.online.de/vodafone_software/index.htm

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια Secure Digital 2GB 150x της transcend για το 9000...

 

Το θέμα είναι ότι η συσκευή βλέπει τη μνήμη για 512 ΜΒ αντί για 2GB...

 

Πως λύνεται αυτό ρε παιδιά...

 

Η έκδοση του firmware που έχω είναι η τελευταία Ελληνική...

 

Μπορώ να κάνω κάτι η τσάμπα πήρα 2GB....????

 

Το έλυσα το πρόβλημα κάνοντας ένα απλό φορμάτ της μνήμης με τον reader στον υπολογιστή...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πιο αργό και από χελώνα...Δυστυχώς έχω απογοητευτεί τα μέγιστα με την ταχύτητα του...

 

Για εμένα που έχω στα χέρια μου και ένα G500 μου φαίνεται όταν αλλάζω τη συσκευή ότι από ferrari πηγαίνω σε Lada...

 

Το destinator πχ ανοίγει στο G500 στο 1/4 του χρόνου που χρειάζεται για να ανοίξει στο 9000...

 

Και μην γυρίσει κανείς να μου πει ότι η οθόνη είναι vga...

 

Τι να την κάνεις την οθόνη όταν το μηχάνημα σέρνεται...???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποια προβληματ με το 9000 μου.

1.Καταρχάς όταν συνδέομαι με το ασύρματο δίκτυο που έχω σπιτι μου το μόνο πρόγραμμα που μπαίνει στο ιντερνετ είναι ο Opera.Τα υπόλοιπα προγράμματα (internet explorer,pocket weather, msn messenger)δεν ανταποκρίνονται καθόλου , σαν να μην είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο.(αυτό στην αρχή δεν μου το παρουσίαζε).

2.Όταν πάω να στείλω ή να λάβω ένα ΜΜΣ μου λέει ότι δεν είναι δυνατό να γίνει αυτό και θα μείνει μόνο μια ειδοποίηση στον αντιστοιχο κατάλογο. Παρεπιπτώντως υπάρχουν κανονικά οι ρυθμίσεις της Cosmote που με αυτές είχα στείλει κανονικά ΜΜΣ παλιότερα.

Συγγνώμη για την πολυλογία μου :rolleyes: αλλά ξέρετε μήπως τι φταίει για αυτά τα δύο προβληματάκια?? Θέλω μήπως format? :-(

Ευχαριστώ.

http://card.mygamercard.net/sig/BeWooW.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι με κάποια αναβάθμιση θα αυξηθεί η ταχύτητα όπως αυξήθηκε σημαντικά στο 9100...Εγω είχα βάλει αγγελία να το πουλήσω ωστόσο όμως σκέφτομαι να το κρατήσω ως pda γιατι κατα βάθος το 9000 μαρέσει. Δεν είναι σωστή κίνηση να το κρατήσω ως pda και το 9100 σαν τηλέφωνο?
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ!

 

Απέκτησα πρόσφατα το Qtek 9000 με αγγλική ROM από expansys και θα ήθελα να ρωτήσω τους ειδικούς κάποια πράγματα:

 

1)Υπάρχει δυνατότητα να μπει στο τηλέφωνο η τελευταία ROM της ACE;

2)Πώς μπορώ να το κάνω να συνδεθεί με το ρημάδι το BT SPS;

3)Πώς μπορώ να κάνω activesync μέσω BT;

4)Τα ερωτήματα 3, 4 σχετίζονται ή υποθέτω λάθος;

5)Πού μπορώ να βρω μια καλή βάση για το αυτοκίνητο;

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία Radio Version για το 9000...Έχω την 1.09...Αλλά καμιά φορά μου χάνει το σήμα...Υπάρχει καμία καλύτερη? Χρησιμοποιώ GSM καρτα βέβαια και όχι 3G...και έχω επιλέξει GSM στις επιλογές του τηλεφώνου...
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Τα off-topic ποστς μεταφέρθηκαν σ'αυτό το thread.

Όσοι έχουν ακόμα απορίες ας διαβάσουν το τελευταίο μου ποστ εκεί, ελπίζω να τους λυθούν :) .

 

Παρακαλώ όπως συνεχίσουμε στο θέμα μας.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποια προβληματ με το 9000 μου.

1.Καταρχάς όταν συνδέομαι με το ασύρματο δίκτυο που έχω σπιτι μου το μόνο πρόγραμμα που μπαίνει στο ιντερνετ είναι ο Opera.Τα υπόλοιπα προγράμματα (internet explorer,pocket weather, msn messenger)δεν ανταποκρίνονται καθόλου , σαν να μην είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο.(αυτό στην αρχή δεν μου το παρουσίαζε).

2.Όταν πάω να στείλω ή να λάβω ένα ΜΜΣ μου λέει ότι δεν είναι δυνατό να γίνει αυτό και θα μείνει μόνο μια ειδοποίηση στον αντιστοιχο κατάλογο. Παρεπιπτώντως υπάρχουν κανονικά οι ρυθμίσεις της Cosmote που με αυτές είχα στείλει κανονικά ΜΜΣ παλιότερα.

Συγγνώμη για την πολυλογία μου :rolleyes: αλλά ξέρετε μήπως τι φταίει για αυτά τα δύο προβληματάκια?? Θέλω μήπως format? :-(

Ευχαριστώ.

Πρέπει να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις στα Settings. Θα πρέπει να είναι επιλεγμένος ο My ISP για να μπαίνεις στο ιντερνετ από το wifi και ο λ/μος της cosmote στα mms (τουλάχιστον έτσι δουλεύει σε μένα με τη vodafone). Για περισσότερα pm me για να αντιπαραβάλλουμε τις ρυθμίσεις.

Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...