Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ρε παιδια τον messenger δεν τον βρισκω πουθενα.

μπορει να μου δωσετε ενα link για τον messenger?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=334621

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρατηρησει κατι,ειμαι με voda και δειχνει να ειναι οκ

 

η καρτα μου ειναι απο ebay αγορασμενη 12in1 κι οχι οι εταιρικες με 2 νουμερα. ισως γι αυτο να εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

γύρισα πάλι πίσω στα wm5 και αδυνατώ να συγχρονίσω πλέον με exchange (συγκεκριμένα με το mail2web ) βγάζωντας σφάλμα 85002009 . Δυστυχώς δεν βλέπω πουθενά λύση για αυτό.

 

 

Έχει κανένας καμιά παρόμοια εμπειρία? ή λύση :)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από αρκετό ψάξιμο διαπίστωσα πως τα wm5 είναι εξίσου γρήγορα (και πιο γρήγορα μάλιστα σε κάποια πραγματάκια) από τα 6.

 

έχω 2 Universal και τα δοκιμάζω με διαφορετικές ρομ και ρυθμίσεις. Παράδειγμα η rom της ACE , αφού περαστεί το Framework 3.5 και γίνουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις μέσω advance config είναι πιο γρήγορη από του tomal 8.2 (+) όταν δεν είναι υπερχρονισμένη φυσικά.

 

Επισης με το framework 3.5 και με caching μηδενίζονται τα χαζά κολήματα των μενού. Προυπόθεση φυσικά ειναι να ενεργοποιηθεί από το registry Γιατί αλλιώς χρησιμοποιείται το 1.1 ...

 

Για όσους ακόμα χρησιμοποιούν το 9000 μπορούν να το δοκιμάσουν

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Θαναση δεν ειχα δει το προβλημα σου.Πριν συχγρονιζες και με καποια ρομ το εχασες?

Στη δουλεια συχγρονιζω πανω απο 100 συσκευες με wm5,wm6 και 6.1(πλεον και Iphone και Nokia ;))

αλλα δεν εχω δοκιμασει το 9000 τωρα τελευταια ,θα το δω και θα σου πω (απο δευτερα).

Οσο αφορα τα wm5 δεν μπορω να τα βλεπω :)

 

Μαλλον πουλαω το 1 9000 μου με bt gps μαζι και βαση αυτοκινητου arkon.Δεν καιγομαι για αυτο και δεν βαζω αγγελια οποιος θελει πμ (τιμη σκεφτομαι ολο το πακετο 250).

Link to comment
Share on other sites

για αυτο σου ειπα δεν καιγομαι ;) για 100 ευρω οχι δεν θα δωσω τιποτα ;)

το bt gps εχει κανα 50αρι και η βαση αλλα τοσα (arkon 2 κομματια)

εαν δεν το βρω σε αυτα τα λεφτα μια χαρα καθομαι και το βλεπω στο γραφειο μου :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλα 100 ευρω εβγαλε το σατουρν 30 κομματια και φυγαν σε 2 μερες,δεν νομιζω οτι αξιζει να το σκοτωσει καποιος!!!στο φιναλε το βαζεις για στοπ σε μια πορτα για να μην χτυπαει αν ειναι να το δωσεις τοσο:p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο φιναλε το βαζεις για στοπ σε μια πορτα για να μην χτυπαει αν ειναι να το δωσεις τοσο:p

 

Πολύ καλό!!! :lol:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

............ Παράδειγμα η rom της ACE , αφού περαστεί το Framework 3.5 και γίνουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις μέσω advance config είναι πιο γρήγορη από του tomal 8.2 (+) όταν δεν είναι υπερχρονισμένη φυσικά.

 

Επισης με το framework 3.5 και με caching μηδενίζονται τα χαζά κολήματα των μενού. Προυπόθεση φυσικά ειναι να ενεργοποιηθεί από το registry Γιατί αλλιώς χρησιμοποιείται το 1.1 ...

 

Για όσους ακόμα χρησιμοποιούν το 9000 μπορούν να το δοκιμάσουν

 

Δώσε λίγο τα φώτα σου (πως το ενεργοποιούμε στη registry το framework 3.5) και επίσης αν δοκίμασες στα wm5 να βάλεις και την αναβάθμιση του office, και οτιδήποτε άλλο (απομακρυσμένη σύνδεση κλπ).

Δυστυχώς έχω μόνο μια συσκευή και πριν λίγες μέρες ξαναέβαλα την 8.2 γιατί δεν μπορούσα να έχω τα παραπάνω που σου ζητάω στα wm5.

 

Τα κολλήματα που κάνουν τα menu στα wm5 μήπως διορθωθούν αν αλλάξουμε το pagepool size (pp)?? Δουλεύουν άραγε τα εργαλεία για τα wm6 που αλλάζουν το pagepool size?

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δώσε λίγο τα φώτα σου (πως το ενεργοποιούμε στη registry το framework 3.5)

 

HKLM/Software/Microsoft/.NETCompactFramework/3.5.7283.00

 

Άλλαξε την τιμή από 0 σε 1.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tι εγινε ρε παιδια; Τι νεκρα ειναι αυτη;

 

Εδω ο Τομαλ εχει παρει φωτια και βγαζει την μια ρομ μετα την αλλη και φυγατε ολοι; :D

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν φυγαμε!!!παρακολουθουμε διακριτικα...εγω ειμαι με την 8.70 ακομα και ειναι μια χαρα,στην πρωτη ευκαιρια φλασαρω βεβαια:D
Link to comment
Share on other sites

Εδω ο Τομαλ εχει παρει φωτια και βγαζει την μια ρομ μετα την αλλη και φυγατε ολοι; :D

Περιμένουμε την πρώτη <<καλή>> μετά την 7.7 (άντε ή την 8.5). Καλός, χρυσός ο τομαλ αλλά ας βγάλει και καμιά <<καθαρή>> να παίξουμε και 'μεις, άσε τώρα που το γύρισε 128 ram δεν βλέπω να βγάζει καμιά ελαφριά για μας τους φτωχούς!

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οντως lite δεν βγαζει,παντως οι regular που δινει ειναι νορμαλ απο φορτωμα,βλεπω οτι βγαζει και για 64,ειχε πει οτι θα θα σταματησει αλλα πεσανε να τον φανε:D η χτεσινη beta ειναι αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=513907
Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν απο μερικες μερες εβαλα και εχω αυτη προς το παρον . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=507620
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την 6,5 στο spv m5000 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508548 αλλα οταν την περασα και εκανα ρεσετ το ppc δεν προχwρουσε παρακατω.ετσι εβαλα αλλη ρομ και ευτηχως δεν το χαλασα..:)

πια ρομ 6,5 παιζει στο spv;

γιατι δεν θελω να το χαναρισκαρω ετσι.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα υπάρχοντα beta WM6.5 builds που κυκλοφορούν είναι εντελώς δοκιμαστικά και δεν συνιστώ τη χρήση τους. Θα αργήσουμε αρκετά μέχρι να δούμε κάποιο final build που θα φορεθεί σε συσκευή επίσημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

epidi exo kai to qtek 9090 ta 6,5 pezoun se auto teleia.mhpos einai thema mnhmhs sto qtek 9000?? 64 mb eno 128 sto alo
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η περιορισμένη RAM αποτελεί σίγουρα ανασταλτικό παράγοντα για την απόδοση της συσκευής. Είναι ένας λόγος παραπάνω για να προσέχουμε τι ROM της περνάμε. Δεν είναι για πολλά πολλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...