Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Στο σπίτι μπορώ να το βάλω wep αλλά στη δουλειά με τίποτα.........θα ψάξω μέχρι να σκάσω.....

Ευχαριστώ!

καταλαβα:Oνα σου πω την αληθεια δεν το εψαξα πιο πολυ το θεμα με το ρουτερ,απλα το σκαλισα λιγο και με το που ειδα οτι στο wep δουλεψε το παρατησα ετσι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

troublefun μακραν η καλυτερη ρομ που υπαρχει για το 9000 αυτη την στιγμη,περασες την light;το R 1.04 που βλεπεις ειναι το radio και ειναι πολυ παλιο,θα σου ελεγα να το αλλαξεις στο 1.18 που ειναι το τελευταιο και δουλευει καλυτερα σε σχεση σημα-wifi

 

ευχαριστώ για την απάντηση ! θα ψάξω να το αλλάξω.. τώρα ψάχνω για ελληνικά στα sms γενικά στήσιμο..

 

κάτι άλλο.. τόσο χώρο στη ROM και το .net framework 3 προ-εγκαταστημένο.. μα τι έχανα τόσο καιρό.

 

Από ότι βλέπω μόνο η βίντεο κλήση είναι πρόβλημα αλλά δεν πειράζει..

 

EDIT: ξέχασα να πω πως πέρασα τη light έκδοση ναι !

y4
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
για να μην ψαχνεις απο εδω παρε το radio http://www.darkforcesteam.com/showthread.php?t=117 για πληκτρολογιο πολυ καλο και με 160 χαρακτηρες στα μηνυματα αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312 την εκδοση για vga η light ειναι πολυ καλυτερη
Link to comment
Share on other sites

για να μην ψαχνεις απο εδω παρε το radio http://www.darkforcesteam.com/showthread.php?t=117 για πληκτρολογιο πολυ καλο και με 160 χαρακτηρες στα μηνυματα αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312 την εκδοση για vga η light ειναι πολυ καλυτερη

 

ευχαριστώ και πάλι !!

 

το radio περνάει ήδη στη συσκευή !

μια χαζή ερώτηση αυτό το πληκτρολόγιο θα δουλεύει και με το hardware keyboard ?

y4
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
για το hardware keyboard θα βαλεις αυτο http://ae.inc.ru/aekmap.php υπαρχουν και τα ελληνικα για να γραφεις με 160 χαρακτηρες ειναι τελειο και δουλευει αψογα η εκδοση για το 9000 μπορεις να κανεις και αντιστοιχιση σε καποιο πληκτρο και να σου αλλαζουν οι γλωσσες
Link to comment
Share on other sites

για το hardware keyboard θα βαλεις αυτο http://ae.inc.ru/aekmap.php υπαρχουν και τα ελληνικα για να γραφεις με 160 χαρακτηρες ειναι τελειο και δουλευει αψογα η εκδοση για το 9000 μπορεις να κανεις και αντιστοιχιση σε καποιο πληκτρο και να σου αλλαζουν οι γλωσσες

 

 

ROM – RADIO ROM και πληκτρολόγια έτοιμα ! Η συσκευή αναγεννήθηκε σήμερα.. sorry αλλά με τη ROM της Vodafone - ace σερνόταν (τουλάχιστον το δικό μου)..

 

Τώρα ρυθμίσεις και προγραμματάκια και ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

Όσο για την κοινότητα και ειδικά το φίλο lagoudakis δεν έχω λόγια.. !

y4
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια χαρα θα πανε ολα:)απλα η συσκευη με τα 5αρια ειναι καπως:Oοι ρομ του τομαλ του δινουν αλλο αερα παντου,το μονο προβλημα που δεν μπορεσε να λυσει κανεις ειναι με τις βιντεοκλησεις στα 6.1 οποτε καποιος που τις δουλευει μενει αναγκαστικα στα 5,α και κατι ακομα το μεσημερι ειχα μια δουλεια στο saturn στην συγγρου και ειδα να εχουν 3 9000 (v1640) ακομα,στην τιμη των 99 ευρω,απλα τα εχουν στα ραφια κατω απο τις συσκευες των κινητων οποτε δεν τα βλεπεις ευκολα,οποτε αν υπαρχει καποιος που θελει το τουβλο ας παει:D
Link to comment
Share on other sites

Παντως για 2 μερες που το ξαναειχα σαν τηλεφωνο με την Light του tomal ηταν σφαιρα(αυτο το lag οταν σηκωνεις το τηλεφωνο μου ξαναεσπασε τα νευρα) Αλλα ειναι το ατιμο ακομα νο1 στη καρδια μου.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παντως για 2 μερες που το ξαναειχα σαν τηλεφωνο με την Light του tomal ηταν σφαιρα(αυτο το lag οταν σηκωνεις το τηλεφωνο μου ξαναεσπασε τα νευρα) Αλλα ειναι το ατιμο ακομα νο1 στη καρδια μου.
οντως!!οκ ειναι λιγο μεγαλο αλλα....βασικα μονο με bt ακουστικο μπορεισ να μιλας,ειδικα εγω που του εχω και την μεγαλη μπαταρια πρεπει να ειμαι τωρα λογικα καπου στο μισο κιλο:lol:αλλα εχει και τα καλα του..εχω κανει κατι μπρατσα τρελα τωρα για το καλοκαιρακι:pαν και δουλευω και το hd μαζι
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ψαξιμο μιας μέρας και αρκετών hard reset και δοκιμές wm5 rom, έχω συνδεθεί σε wpa tkip ρούτερ. Η πλάκα είναι πως δεν κατάλαβα αν έγινε από τη ρομ ή απο τις εντολές που έβαλα στη registry από το Windows Embedded Developer Center που έψαξα. Οπότε wm5 αγγλικά (που πάνε σφαιρα!) + βιντεοκλήσεις + wifi (wpa/tkip) + remote desktop. Του έχω και 4gb noSDHC, τι άλλο να θέλω πλέον??:D

 

Δεν έχω το κουράγιο να ξαναγυρίσω στα ελληνικά να δοκιμάσω, η uni wm5 2.041 tmob unbranded πάει τρομερά γρήγορα...

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αφου δουλεψε μην πειραζεις τιποτα!!!παντως η ρομ της t-mobile ηταν η καλυτερη των 5 οπως εχουν πει πολλοι;)οποτε αφου σου ειναι απαραιτητη η βιντεοκληση μενεις εκει
Link to comment
Share on other sites

πράγματι όλα καλά με τις αναβαθμίσεις του πέρασα και κάποια βασικά προγράμματα και ρυθμίσεις wifi και gprs.

 

Μπήκα αργά στο παιχνίδι με τη συγκεκριμένη συσκευή.. πάντως για internet στα γρήγορα έχει τα πάντα. Ακόμα και τώρα δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο ή να υπάρχει κάτι που κάνει τόσο μεγάλη διάφορα από το universal. 3g wifi, vga οθόνη, πληκτρολόγιο, καλή μπαταρία, αρκετά δυνατό. Το μόνο που θα μπορούσε να έχει με τα σημερινά δεδομένα είναι μεγαλύτερη RAM (αυτό είναι σημαντικό) άντε και ένα gps ενσωματωμένο (λίγο το κακό).

 

Για τηλέφωνο συμφωνώ δεν είναι ότι πιο βολικό.. προσωπικά το έχω για gps, internet και λίγο multimedia.

y4
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εγω απο αυτη την συσκευη μονο ραμ θα ηθελα,εστω 125,το gps δεν με πειραζει,αλλωστε το δουλευω μονο στο αυτοκινητο,οποτε εχω στο ντουλαπακι παρατημενο το fortuna slim που εχω και ολα οκ,ασε που δεν ρουφαει την μπαταρια της συσκευης(παραδειγμα εχω απο το hd)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο και εγώ με το bt gps κανένα πρόβλημα! μακάρι να μπορούσαμε να βάλουμε ram εύκολα και.. οικονομικά.

 

5 χρόνια μετά.. λίγο που εκείνη την εποχή τα ppc έφτασαν σε πολύ ικανοποιητικό σημείο (οθόνες, επεξεργαστές, συνδεσιμότητα κλπ .) λίγο που η εξέλιξη τους φρέναρε, και το τιμούμε όπως του αξίζει !

 

EDIT: μόλις πρόσεξα πως γράφτηκα στο myphone το μήνα που άνοιξε αυτό το θέμα ! :)

y4
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να σου πω κατι;δεν θυμαμε ποτε να υπηρξε συσκευη σχεδον 5 ετων απο την παρουσιαση της και να υπαρχουν ατομα που ασχολουνται ακομα μαζι της,αυτο λεει κατι νομιζω,στην εποχη της ταραξε γερα τα νερα με τα χαρακτηριστικα της και κυριως την εμφανιση της,μιλαμε για ιστορικο μοντελο:)
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο έχει κάτι το ξεχωριστό ! εμφάνιση μαζί ποιότητα κατασκευής!

 

κάτι που πρόσεξα είναι ότι με τη νέα rom η μπαταριά φορτίζει πιο αργά από ότι πριν.. δυστυχώς δεν έχω το original φορτιστή γιατί τον ξέχασα εξωτερικό :( αλλά είμαι σίγουρος ότι η φόρτιση γινόταν ευκολότερα με αυτό που χρησιμοποιώ τώρα. Στο performance το έχω κατεβάσει στα 520 Mhz και δοκίμασα και στα advanced settings αυτό που λέει usb charge αλλά δεν βλέπω διαφορά. Καμιά ιδέα ?

 

EDIT: ο φορτιστής που έχω είναι usb απο gps.. έχει output: +5V 0.6A αν μπορεί κάποιος να συγκρίνει με τα στοιχεία του γνήσιου.. ευχαριστώ !

y4
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να σου πω την αληθεια δεν εχω προσεξει κατι γιατι το βαζω στην βαση συνηθως για φορτιση οταν φτανω σπιτι και απο το pc και το αφηνω μεχρι να το κλεισω:Oφοραω και την μεγαλη μπαταρια οποτε.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοιταξτε τι αγορασα στον παππου...

 

http://www.pielframa.com/qtek_9000.htm

 

Εχοντας χρησιμοποιησει,εκτος απο την μαμα θηκη,αλλες 2 δερματινες (της brando και της pdair) και γνωριζοντας καποια πραγματα για το δερμα και την επεξεργασια του, μπορω να πω πως αυτες οι θηκες ειναι οτι καλυτερο σε εμπορικο προιον,ενω εφαρμοζει τελεια στο Uni και του παει και πολυ.

Την παρηγγειλα απο ενα τυπο στο ebay απο αμερικη.Ηρθε σε 7 μερες,εννοειται χωρις τελωνεια και ασχημιες,ενω μου κοστισε 15.5 ευρω συνολο.Την προτεινω ανεπιφυλακτα,ειδικα σε αυτη την τιμη.

Εαν μου ζητηθει μπορω να δωσω και λινκ (εχει αλλες 2 αλλα αποτι καταλαβα ανανεωνει συχνα αποθεμα).Επισης εχει και θηκες Piel Frama για παλαιοτερα μοντελα συσκευων σε εξεφτιλιστικες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα δυο εφιαλτικές ημέρες περνώντας ένα ένα τα προγράμματα εις διπλούν, αφού κάτι βάρεσε μπιέλες στους ήχους των sms και έφαγε hard reset, διαπίστωσα πως αντί για την 8.9 του tomal, flashara την 8.7! Δοξάστε με!

 

Δεν πρόκειται να ξαναμπώ στη διαδικασία και προς το παρόν θα μείνω με αυτήν. Άλλωστε γενικώς αλλάζω rom κάθε εξάμηνο και θα περιμένω την επόμενη. Απ'όσο είδα τα build δεν διαφέρουν κατά πολύ, xώρια του οτι με βολέυουν τα +5mb στην flash disk. Περιέργως δε, με καραφορτωμένη την today μου φορτώνει με 23+ mb ram!

 

Καθαρά πληροφοριακά για όσους έχουν δοκιμάσει και τις δυο, η 8.9 έχει καμιά σημαντική διαφορά από την 8.7;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ουφ!!!!!:blink:

διαβασα επιτελους 416 σελιδες!!!!!!Να κανω τωρα μια ερωτηση????Θα μπορεσω να βρω κανενα ''τερατακι''????Σε καλη κατασταση και τιμη εννοειτε!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...