Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε και wm6.5 rom για τη συσκευή μας (στο γνωστό μαγαζί) by tomal, αλλά από τις πρώτες δοκιμές δείχνει μέτρια (14-15 ΜΒ ελεύθερη μνήμη).
Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πολλα χρονια θα ζησεις!!!μολις ειμουνα ετοιμος να το ποσταρω,σοβαρα ε; τοσο λιγο;αν δεν το φτιαξει αυτο ειναι προβλημα,γιατι με λιγη χρηση θα εχεις πεσει στα 10mb οποτε δεν θα δουλευει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το θέμα είναι... μπορεί να κατέβει άλλο;

 

Θέλω να πω από τα 6 πήγαμε στα 6.1 και τώρα στα 6.5. Τα σηκώνουν τα 64ΜΒ RAM; :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το θέμα είναι... μπορεί να κατέβει άλλο;

 

Θέλω να πω από τα 6 πήγαμε στα 6.1 και τώρα στα 6.5. Τα σηκώνουν τα 64ΜΒ RAM; :worry:

πολυ σωστη η παρατηρηση,εχω την εντυπωση οτι απο 6 σε 6.1 δεν υπηρχε σοβαρη διαφορα,τωρα στα 6.5 ισως αλλαζουν τα πραγματα:O
Link to comment
Share on other sites

Αν αναλογιστουμε τα 256ΜΒ DDR RAM που εχουν στο ελαχιστο οι νεες συσκευες λογικα θα ειναι πολυ απαιτητικα σε μνημη τα 6.5.

 

Αλλα και παλι πιστευω πως οι "μαγειροι" μας κατι θα κανουν να τα φερουν στα μετρα της συσκευη μας.

 

Ρε παιδια μηπως κατα πασχα μερια να κανουμε μια μαζικη αποστολη συσκευων για τοποθετηση 128ΜΒ;;;Δυστυχως ΔΕ βρισκω συσκευη που να με καλυπτει οπως το Universal.Βλεπω το HD αλλα ειναι χειροτερο στο GPS και στην αναπαραγωγη πολυμεσων απο το omnia, αλλα κανενα απο τα 2 δεν εχει πληκτρολογιο ,μετα κοιταω το XPeria ,αλλα 3" οθονη και αβολο πληκτρολογιο....

 

Πουλαει κανεις παμφτηνα κανα Χ7500???:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλη η προταση σου για μαζικη αποστολη...

εαν μας το κανουν με κανα 100αρι θα ειναι αρκετα καλη ιδεα.

ακομα δεν εχω αξιωθει να τα δωσω για να δουμε τι μπορει να γινει εδω ελλαδα :(

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει 2 μεγαλα μαγαζια υποστηριξης PPCs εξω απο HTC αλλα δηλωσαν πεντακαθαρα οτι ΔΕΝ προκειται ουτε στο μελλον να εκτελεσουν αναβαθμιση RAM.

 

Αλλιως τον οδηγο τον εχουμε ,μενει να βρεθει αξιοπιστος ηλεκτρονικος να του παμε τα τσιπακια να τα βαλει...Οι μνημες δεν εχουν πανω απο 40-50 ευρω παλιοτερα που ειχα δει....

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα στα χέρια μου το v1640 και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.Το ασημί χρώμα μου αρέσει περισσότερο από το μαύρο.Υπάρχει πουθενά ενισχυμένη μπαταρία σε ασημί χρώμα,για να μην έχω ασημί το εμπρός μέρος και μαύρο το πίσω;Εαν βάλω στο V1640 μια cooked rom,μπορώ να ξαναβάλω την γνήσια;Mε την ελληνική ρομ πως γράφουμε ελληνικά με το hard πληκτρόλογιο;

Eυχαριστώ εκ προτέρων για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εαν βάλω στο V1640 μια cooked rom,μπορώ να ξαναβάλω την γνήσια;

 

Δύσκολο γιατί δεν την έχουμε βρει πουθενά.

 

Mε την ελληνική ρομ πως γράφουμε ελληνικά με το hard πληκτρόλογιο;

 

Με double click στο CAP LOCK.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

πρωτα απ'ολα ενα μεγαλο ευχαριστω στον Γιαννη γιατι μου βρhκε ενα v1640.

 

απο εξωτερικης εμφανησης θα ελεγα οτι το ασημι χρωμα μου αρεσει πολυ.

αλλα αλλο να γραφει vodafone και αλλο QTEK,πως να το κανουμε.

φυσικα δεν θα το πειραξω,θα το αφησω μαμα,και θα μπορω πιο ανετα να λιωσω το 9000:lol:

 

και παλι Γιαννη ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να μην με ευχαριστεις καθολου μητσο!!!!εσενα σε ξεχασα οταν πηγαμε να τα παρουμε:(και δεν σε ενημερωσα,τελος καλο ολα καλα φιλε:happy:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το πήρα σήμερα στα χέρια μου το v1640 και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.Το ασημί χρώμα μου αρέσει περισσότερο από το μαύρο.Υπάρχει πουθενά ενισχυμένη μπαταρία σε ασημί χρώμα,για να μην έχω ασημί το εμπρός μέρος και μαύρο το πίσω;Εαν βάλω στο V1640 μια cooked rom,μπορώ να ξαναβάλω την γνήσια;Mε την ελληνική ρομ πως γράφουμε ελληνικά με το hard πληκτρόλογιο;

Eυχαριστώ εκ προτέρων για τις απαντήσεις σας

δυστυχως μονο σε μαυρη υπαρχει και δεν δειχνει ωραια με το 1640 γιατι ειναι πολυ ανοιχτο ασημι,του imate ειναι πιο σκουρο και ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα,στο δε qtek τελειο:)για ρομ τωρα μονο την original αγγλικη μπορεις να βαλεις

 

Ειχα ρωτησει 2 μεγαλα μαγαζια υποστηριξης PPCs εξω απο HTC αλλα δηλωσαν πεντακαθαρα οτι ΔΕΝ προκειται ουτε στο μελλον να εκτελεσουν αναβαθμιση RAM.

 

Αλλιως τον οδηγο τον εχουμε ,μενει να βρεθει αξιοπιστος ηλεκτρονικος να του παμε τα τσιπακια να τα βαλει...Οι μνημες δεν εχουν πανω απο 40-50 ευρω παλιοτερα που ειχα δει....

παντως κολλαω να το δωσω στον καθενα να μου κανει τετοια δουλεια:O
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντως κολλαω να το δωσω στον καθενα να μου κανει τετοια δουλεια:O

 

Και καλά κάνεις! Δεν θα εμπιστευόμουν κάποιον όχι επαγγελματία σε κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα που εχω και μια δευτερη συσκευη,σκεφτωμαι πραγματικα να του κανω την αναβαθμηση.

ετσι και αλλιως γνωριζω ατομο που την εχει κανει και μου λεει οτι ειναι αλλη συσκευη.

η καλυτερη που μπορεις να φανταστεις:)

αν αποφασισουμε καμια ομαδικη αποστολη για αλλαγη ram ειμαι μεσα.

χωρις δευτερη σκεψη

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα που εχω και μια δευτερη συσκευη,σκεφτωμαι πραγματικα να του κανω την αναβαθμηση.

ετσι και αλλιως γνωριζω ατομο που την εχει κανει και μου λεει οτι ειναι αλλη συσκευη.

η καλυτερη που μπορεις να φανταστεις:)

αν αποφασισουμε καμια ομαδικη αποστολη για αλλαγη ram ειμαι μεσα.

χωρις δευτερη σκεψη

 

+1 και από εμένα :D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και εγω ειμαι μεσα για τον λογο οτι εχω 3 9000 και θα θυσιαζα το ενα μονο αν ηταν εμπειρος ο τεχνικος που θα το εκανε,σε καμμια περιπτωση στον μαστρομητσο!!και φυσικα αν ειχα μονο 1 9000 ουτε που θα το τολμουσα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να θυμίσω μόνο ότι η συσκευή έχει 2x32ΜΒ RAM. Θα πρέπει να προμηθευτείτε 2 καινούργια τσιπάκια των 64ΜΒ (γιατί όχι των 128 εάν υπάρχουν; ) για να μπορέσει να γίνει πραγματικότητα αυτή η μετατροπή.

 

Το λέω γιατί κάπου είχα ακούσει ότι "θα βγάλω από τη μία συσκευή για να το βάλω στην άλλη". Όπως καταλαβαίνουμε... αυτό δεν παίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι μεσα για τον λογο οτι εχω 3 9000 και θα θυσιαζα το ενα μονο αν ηταν εμπειρος ο τεχνικος που θα το εκανε,σε καμμια περιπτωση στον μαστρομητσο!!και φυσικα αν ειχα μονο 1 9000 ουτε που θα το τολμουσα
ναι αλλα σε βλεπω να ποσταρεις σε αλλο thread συνεχως:Oτι εγινε γιαννη το παρατησες το 9000;:(
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα σε βλεπω να ποσταρεις σε αλλο thread συνεχως:Oτι εγινε γιαννη το παρατησες το 9000;:(

 

να παρατησει ο γιαννης το 9000??

πλακα κανεις??

απλα βρηκε καινουργιο παιχνιδακι,για λιγο καιρο...ενα hd αν εχω δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να παρατησω το 9000;:blink:πλακα κανεις ζαχο!!!παρεουλα θα πηγαινουν μαζι με το hd:) απλα πρωτες μερες ειναι και εχω πεσει με τα μουτρα να το τελειωσω;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...