Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ακριβώς αντίθετο μου λένε οι υπάλληλοι των μαγαζιών :) . Έχουν καταστραφεί με το ίντερνετ.

Τελικά πολλοί επιλέγουν να αγοράζουν από internet πλέον και όχι από μαγαζιά ,αν και η ελληνική αγορά ,αν την ψάξεις έχει και τις πιο απίστευτες μάρκες ,που νόμιζα ότι μόνο online θα τις βρω.

Αν και τα πλεονεκτήματα του διαδικτύου είναι πολλά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ψαχνω αυτο το τζινακι...http://ecx.images-amazon.com/images/I/41BRZFip8ZL._AA280_.jpg

Diesel Floy 71J

παιζει να το ειδατε πουθενα?σε κανενα online καταστημα γτ νομιζω δεν παιζει να το βρω στην αγορα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω αυτο το τζινακι...http://ecx.images-amazon.com/images/I/41BRZFip8ZL._AA280_.jpg

Diesel Floy 71J

παιζει να το ειδατε πουθενα?σε κανενα online καταστημα γτ νομιζω δεν παιζει να το βρω στην αγορα...

 

Ρώτα καλού κακού στα Diesel, δεν χάνεις τίποτα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω αυτο το τζινακι...http://ecx.images-amazon.com/images/I/41BRZFip8ZL._AA280_.jpg

Diesel Floy 71J

παιζει να το ειδατε πουθενα?σε κανενα online καταστημα γτ νομιζω δεν παιζει να το βρω στην αγορα...

 

το on line diesel store το εχει στα 158,αλλα εχει μονο το 31w/30L

 

http://store.diesel.com/item/realgender/Women/tskay/361A2971/gender/D/rr/1/women/fall-winter/Jeans/FLOY-0071J/cod10/36116950F4

 

Ο veco καλα σου ειπε....Αν πας σε diesel store οπουδηποτε θα το βρεις λογικα στο νουμερο που θες.Για τη τιμη δεν ξερω μονο επειδη εχει αλλαξει στο on line.

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβώς αντίθετο μου λένε οι υπάλληλοι των μαγαζιών :) . Έχουν καταστραφεί με το ίντερνετ.

Τελικά πολλοί επιλέγουν να αγοράζουν από internet πλέον και όχι από μαγαζιά ,αν και η ελληνική αγορά ,αν την ψάξεις έχει και τις πιο απίστευτες μάρκες ,που νόμιζα ότι μόνο online θα τις βρω.

Αν και τα πλεονεκτήματα του διαδικτύου είναι πολλά...

 

Επειδη τυγχανει να ταξιδευω συχνα εξωτερικο, πιστευω πως ειναι πολυ "χαζο" να ψωνιζεις στην Ελλαδα, οι τιμες ειναι αποστευτα υψηλες επειδη ειναι απλα μαρκα και ξερουν οτι ειμαστε νουμερα και θα το πληρωσουμε ακομα κι αν το μπλουζακι που σου πουλανε ειναι προπερσινο. Αλλα πανω γραφει Ντολτσε οποτε τι σε νοιαζει. Οταν ομως πας εξω και βλεπεις περσινα κομματια να τα πουλανε με την σεσουλα και οταν μιλαμε για στοκ μαγαζια μιλαμε οχι μονο για στοκ αλλα για ΣΟΚ! Παρτε κοσμο ειναι. Και φυσικα στο εξωτερικο βρισκεις εκπτωσεις λογω κρισης, ενω εδω λογο κρισης απλα σου βαζουν πιο πολλες δοσεις στην καρτα! Και βεβαιως στις εκπτωσεις βγαζουν ολες τις παλιατζουρες που τους εχουν ξεμεινει, τα καλα θα ξαναβγουν μετα τις εκπτωσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

το on line diesel store το εχει στα 158,αλλα εχει μονο το 31w/30L

 

http://store.diesel.com/item/realgender/Women/tskay/361A2971/gender/D/rr/1/women/fall-winter/Jeans/FLOY-0071J/cod10/36116950F4

 

Ο veco καλα σου ειπε....Αν πας σε diesel store οπουδηποτε θα το βρεις λογικα στο νουμερο που θες.Για τη τιμη δεν ξερω μονο επειδη εχει αλλαξει στο on line.

 

σας ευχαριστω πολυ και τους 2.

δεν ειναι στο νουμερο μου:Pβασικα πιστευω οτι δεν ειναι εντελως καινουριο σχεδιο γιαυτο δεν νομιζω να το εχουν, περασα απο τα diesel αλλα δεν μου φανηκε να το ειδα...(πριν το δω ον) εκτος κ αν δεν ειναι αξιοπροσεχτο απο κοντα:)

 

(πολλα δεν:P)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τυγχανει να ταξιδευω συχνα εξωτερικο, πιστευω πως ειναι πολυ "χαζο" να ψωνιζεις στην Ελλαδα, οι τιμες ειναι αποστευτα υψηλες επειδη ειναι απλα μαρκα και ξερουν οτι ειμαστε νουμερα και θα το πληρωσουμε ακομα κι αν το μπλουζακι που σου πουλανε ειναι προπερσινο. Αλλα πανω γραφει Ντολτσε οποτε τι σε νοιαζει. Οταν ομως πας εξω και βλεπεις περσινα κομματια να τα πουλανε με την σεσουλα και οταν μιλαμε για στοκ μαγαζια μιλαμε οχι μονο για στοκ αλλα για ΣΟΚ! Παρτε κοσμο ειναι. Και φυσικα στο εξωτερικο βρισκεις εκπτωσεις λογω κρισης, ενω εδω λογο κρισης απλα σου βαζουν πιο πολλες δοσεις στην καρτα! Και βεβαιως στις εκπτωσεις βγαζουν ολες τις παλιατζουρες που τους εχουν ξεμεινει, τα καλα θα ξαναβγουν μετα τις εκπτωσεις!!!

 

+πολλα

προσωπικα, εχω σταματησει εδω κ 3-4 χρονια να αγοραζω απο Ελληνικα μαγαζια, οτιδηποτε μπορω να βρω στο εξωτερικο (κυριως μεσω net)

υπαρχουν επισης αξιολογοτατες μαρκες που δεν εισαγονται στην Ελλαδα (στην Ελλαδα των 5-10 μεγαλοεισαγωγεων που ουσιαστικα ελεγχουν και το τι εισαγεται, αλλα και τις τιμες) και που ειναι απειρως καλυτερες σε ποιοτητα απο τις γνωστες που "προωθουν" εδω τα μαγαζια και τα περιοδικα

 

η μονη "διευκολυνση" της ελληνικης αγορας ειναι οι δοσεις...εκει παω πασο...

 

αλλα οταν βλεπεις online (και μαλιστα σε φετεινο ρουχο) διαφορα 20-25% παραπανω στην Ελλαδα, ενω ακομα κ σε περιοδους sales η διαφορα ειναι πανω απο 50% απ'οτι σου το δινουν με εκπτωση στην Ελλαδα, τοτε sorry δε θα παρω

 

ας ριξουν τις τιμες πρωτα ολοι τους (εισαγωγεις-μεσαζοντες-retailers) σε συγκρισιμα μετρα με οτι ισχυει στην ΕΕ, κ μετα βλεπουμε περι υποστηριξης των ελληνικων μαγαζιων κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ και τους 2.

δεν ειναι στο νουμερο μου:Pβασικα πιστευω οτι δεν ειναι εντελως καινουριο σχεδιο γιαυτο δεν νομιζω να το εχουν, περασα απο τα diesel αλλα δεν μου φανηκε να το ειδα...(πριν το δω ον) εκτος κ αν δεν ειναι αξιοπροσεχτο απο κοντα:)

 

(πολλα δεν:P)

 

Αν έχεις τον κωδικό του μοντέλου μπορείς να τους τον πεις στο κατάστημα. Μπορεί να υπάρχει σε κάποιο άλλο και να σου το φέρουν. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

30 Απριλιου παρήγγειλα 2 t-shirt απο το: http://www.asos.com

Τα παρελαβα στις 5 Μαιου με εξοδα αποστολης 5 euro και 50% κατω

σε συγκριση με τις τιμες εδω................:)

Οποτε εχουν δικαιο στην Ελλαδα δοκιμαζεις και εξω αγοραζεις :D;):D

Link to comment
Share on other sites

+πολλα

προσωπικα, εχω σταματησει εδω κ 3-4 χρονια να αγοραζω απο Ελληνικα μαγαζια, οτιδηποτε μπορω να βρω στο εξωτερικο (κυριως μεσω net)

υπαρχουν επισης αξιολογοτατες μαρκες που δεν εισαγονται στην Ελλαδα (στην Ελλαδα των 5-10 μεγαλοεισαγωγεων που ουσιαστικα ελεγχουν και το τι εισαγεται, αλλα και τις τιμες) και που ειναι απειρως καλυτερες σε ποιοτητα απο τις γνωστες που "προωθουν" εδω τα μαγαζια και τα περιοδικα.

 

μπορεις να πεις ποιες μαρκες εννοεις ;;; γιατι ολα οκ με το ιντερνετ αλλα δεν μπορω να

καταλαβω τη ποιοτητα των ρουχων που θελω να αγορασω !!!!!

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να πεις ποιες μαρκες εννοεις ;;; γιατι ολα οκ με το ιντερνετ αλλα δεν μπορω να

καταλαβω τη ποιοτητα των ρουχων που θελω να αγορασω !!!!!

 

Αφού είπαμε πως στην Ελλάδα δοκιμάζεις, στο διαδίκτυο αγοράζεις. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαμε πως στην Ελλάδα δοκιμάζεις, στο διαδίκτυο αγοράζεις. :)

 

το ειπαμε το ειπαμε :D:D:D:D

αλλα, απο οτι εχω δει , μαρκες οπως calvin klein ή tommy hilfigier ή burberrys ή και αλλες γνωστες επωνυμες εχουν πανω κατω τις ιδιες τιμες !!!!!

 

σορρυ, αν κανω λαθος επειδη δεν εχω ψαξει σωστα ,οποτε μπορειτε να με ενημερωσετε !!!! :D:D:D

 

ασχετο, ξερετε καποιο καλο στοκ στο μιλανο ;;; οι τιμες θα εχουν διαφορα ή θα ειναι στα ιδια επιπεδα ;;; (θα παω σε 15 μερες περιπου οποτε θελω να μαθω εαν εχει κατι καλο !!)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

το ειπαμε το ειπαμε :D:D:D:D

αλλα, απο οτι εχω δει , μαρκες οπως calvin klein ή tommy hilfigier ή burberrys ή και αλλες γνωστες επωνυμες εχουν πανω κατω τις ιδιες τιμες !!!!!

 

σορρυ, αν κανω λαθος επειδη δεν εχω ψαξει σωστα ,οποτε μπορειτε να με ενημερωσετε !!!! :D:D:D

 

ασχετο, ξερετε καποιο καλο στοκ στο μιλανο ;;; οι τιμες θα εχουν διαφορα ή θα ειναι στα ιδια επιπεδα ;;; (θα παω σε 15 μερες περιπου οποτε θελω να μαθω εαν εχει κατι καλο !!)

 

οκ, ενα ενδεικτικο παραδειγμα φιλε μου

 

εαν πας στο timberland (αν κ δεν μου αρεσουν αυτα, απλα ως παραδειγμα) online store (UK) θα δεις τιμη για το ΦΕΤΕΙΝΟ κλασσικο "Men's Classic 2-Eye Boat Shoe" 85 GBPs

 

σημ. αυτοι ΔΕΝ αποστελλουν εκτος uk, αλλα με καλο search σε αλλα online μαγαζια (ειτε αγγλικα ειτε γερμανικα) παπουτσιων θα τα βρεις παντου...

 

λοιπον προχτες ειδα το ΙΔΙΟ ακριβως παπουτσι, και οι "πονηροι" στην Ελλαδα το εχουν

174 ΕΥΡΩ (σκαρτα 165 σε ποιο φθηνο μαγαζι)

 

δηλ. ο ενας (με μισθους Αγγλιας) το δινει 95ΕΥΡΩ (και που παλι ακριβα το δινει γιατι στο ΟΥΖΑ εχει δεν εχει 50δολλαρια), και

ο αλλος (με μισθους Ελλαδας) το δινει 174!!!

 

κανε το ποσοστιαια, να μας πεσουν ολων τα μαλλια...

 

μαξιμουμ μεταφορικα ειναι δεν ειναι 15 ευρω...

 

οσο για τη ποιοτητα των ρουχων που λες, η γνωμη μου ειναι -διαμορφωμενη απο αγορες στο διαδικτυο- οτι υπαρχουν πολυ περισσοτερες μαρκες -οχι κατ'αναγκην αυτες που φερνουν οι μεγαλοεισαγωγεις εδω- που αξιζουν πολυ περισσοτερο απο το "made in romania/turkey/Macao" pique μπλουζακι που εχει ενα αλογο επανω, και τιμαται πανω απο 100

 

βεβαια, πολλες φορες ειναι hit-&-miss και -ειλικρινα εχω στειλει πισω αρκετα ρουχα- αλλα this is the price to pay για το χαμηλοτερο κοστος...

 

καλο κυνηγι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζοντας όλες τις σελίδες έβγαλα συμπέρασμα οτι τα καλύτερα eshop ειναι το yoox kai to asos. Μπορείτε να κάνετε μια λίστα με όλα τα αξιόπιστα eshop αν είναι εύκολο; Και τέλος, ψάχνω κάποιο που να έχει polo shirts καλοκαιρινά στις παρακάτω μάρκες. Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Nautica, Gant.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγω γνωριζω και το zappos.com που εχει απιστευτη ποικιλια και τιμες! Και φυσικα πολυ αξιοπιστο!

 

ANSWER13 οι μαρκες που ανεφερες στην Αμερικη σου δινουν και δωρο ενα που λεει ο λογος! Παιρνεις μπλουζακια tommy,calvin με 10-20$! Η κοπελα μου αγορασε καμπαρντινα τομυ με 12$(!!!!!!!!!!!!!) επειδη ηταν περσινο σχεδιο! μπερμπερυ στην αγγλια σε στοκ περσινα κτλ τα βρισκεις 50% κατω! Φυσικα μιλαω για απλα καζουαλ ρουχα! Οχι haute-coutoure! Στην Ελλαδα θα πας σε απλο μαγαζι με μαρκες και θα δεις μπλουζακια καλβιν (ουτε ξερεις του ποτε ειναι) 80-160 ευρω απλα επειδη ειναι "μαρκα" και ως φασιον βικτιμ καποιος στανταρ θα το παρει!

 

Και ενα τελευταιο παραδειγμα για νεα προιοντα!

Νεα Υορκη Χριστουγεννα- Marc Jacobs γυναικεια παπουτσια 175$,πορτοφολι 80$

Αθηνα Ιανουριος-Marc Jacobs τα ιδια γυναικεια παπουτσια 250ευρω(ή 300 δεν θυμαμαι), το πορτοφολι 130ευρω!

Βαλε και το δολλαριο στο 1,30 και καλημερα σας...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ήμουν στην Αγγλία και πήγα να ψωνίσω από 2 καταστήματα, μπουφάν, fleece, παπούτσια. Περιττό να πω ότι μας τον πιάνουν κανονικά στην Ελλάδα, αφού είχα αγοράσει μποτάκια salomon από εδώ σε στοκ 150€ και εκεί βρήκα τα νέα μοντέλα 95 λιρόνια (110€ περίπου)!! Επίσης είχαν τρελές προσφορές σε μπουφάν και fleece. Με 1 north face μπουφαν σου έδιναν 2 fleece δώρο! Το ένα μαγαζί στέλνει Ελλάδα με έξοδα αποστολής 7.50 λίρες (όχι ανα αντικείμενο, ανα παραγγελία) και είναι το https://www.cotswoldoutdoor.com

το άλλο δεν στέλνει αλλά ο διευθυντής του καταστήματος μου έδωσε το mail του και θα μου τα στέλνει ο ίδιος.

 

Ερώτηση: παλιότερα αγόραζα t-shirts gildan (απλά) από ένα μάστορα στο ebay αλλά το φαλήρισε το μαγαζί. Ξέρετε κανένα online κατάστημα που να πουλάει;;;:blink:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Εγω γνωριζω και το zappos.com που εχει απιστευτη ποικιλια και τιμες! Και φυσικα πολυ αξιοπιστο!

 

 

...και είναι στην Αμερική

...και στέλνει με UPS

....και +150 ευρω τελωνείο :p

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ήμουν στην Αγγλία και πήγα να ψωνίσω από 2 καταστήματα, μπουφάν, fleece, παπούτσια. Περιττό να πω ότι μας τον πιάνουν κανονικά στην Ελλάδ

 

Σκεψου να εισαι 5 χρονια στην Αγγλια και να γυρισεις στην Ελλαδα... :worry::worry::worry:

Οποτε μπαινω σε μαγαζι με ρουχα σχεδον ποτε δεν ψωνιζω γιατι θυμαμαι τι πληρωνα πριν λιγο καιρο για τα ιδια πραγματα :X μονο κανενα τζιν...

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα. Όσοι μπορούν, ψωνίζουν από διαδίκτυο ή απ' έξω. Ελλάδα και Κύπρο σπανιότατα ψωνίζω και μόνο άμεσα χρειώδη...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν μαζεύουμε λίγο τα online μαγαζιά που έχουμε κάνει αγορές και είμαστε ευχαριστημένοι σε ένα πόστ στην αρχή για να υπάρχουν συγκεντρωμένα. 90 σελίδες είναι πολλές να διαβάσεις άμα δεν το έχεις παρακολουθήσει από την αρχή του θέμα...

 

εεε; φανταστικέ moderator??????

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες με έχει πιάσει μια μανία με τις online αγορές που ελπίζω να μη μου βγει σε κακό :p

 

Αγόρασα κάποιες μπλούζες από play.com που ήρθαν (εκτός από μια με την οποία δεν ξέρω τι παίζει :confused: ), από το yoox.com και από το asos.com.

 

Αρκετά ενδιαφέροντα sites. Και επίσης ενδιαφέρουσα η πρόταση να συγκεντρωθούν όλα τα αξιόπιστα e-shops σε ένα post για να ξέρουμε οι νέοι στο σπορ :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης ενδιαφέρουσα η πρόταση να συγκεντρωθούν όλα τα αξιόπιστα e-shops σε ένα post για να ξέρουμε οι νέοι στο σπορ :p

 

αυτο σκεφτομουν και εγω αυτες τις μερες....να μαζευτουν καποια posts διαμαντια,που αυτη τη στιγμη εχουν χαθει στις τοσες σελιδες,και να γινουν sticky,ή κατι παρομοιο αν γινεται,για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουργιοι...Ειδικα οι συμβουλες ενος συμφορουμιτη για τελωνεια και ups,ηταν για σεμιναριο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και γω με την ιδεα να μαζευτουν και να γινουν στικι καποια σημαντικα ποστ με χρησιμες πληροφοριες με καταστηματα αλλα και τιπς για τυχον προβληματα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να φτιάξω κανά δισέλιδο στο word ,να το κάνω paste και να μπει στα sticky (αν γίνει) από sites -tips -τελωνεία -κάρτες κλπ ,αλλά λόγω φόρτου εργασίας , θα κάνει up to 1 week να είναι έτοιμο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...