Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε 'σεις το diesel store πόσο καιρό κάνει να σου στείλει τα refunds όταν τους δόσεις bank account details? από την προηγούμενη πέμτη μου έστειλαν μήνυμα ότι έδωσαν σήμα στη τράπεζα τους να το διευθετήσει και ακόμα τπτ =/ να τους στείλω κανά mail να τους βρίσω? θυμάμαι στο yoox (που και to diesel store είναι δικό τους) με credit card όλα έγιναν πολύ γρήγορα... heeeeelpppp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη βιάζεσαι και διάβασε τα return policies και τα refunds.

 

Nαι έχω δει ότι λέει up to one month to appear... απλά ώπος έιχα πει και σε προηγούμενο post, τα στοιχεία μου τα συμπλήρωσα είναι σωστά (iban/swift code, name etc) όμως εκεί που έλεγε bank account number, δεν το συμπλήρωσα απλά γιατί δεν χωρούσε ήταν 20 ψήφιο και μπαζο site έπερνε εκεί μέχρι 15 ψηφία .. οπότε καράφλιασα, και έγραψα ένα σχόλιο τύπου --> its 20 digits...

 

οπότε παίζει να περάσει κανένας μήνα και να μου πουν... ξέρεις δεν συμπλήρωσες bank account number ...και μετά να περιμένω και άλλο μήνα... άσε που δεν μπορώ να συνενοηθώ με αυτούς , τους λέω ότι δεν πέρνει 20 ψήφια bank account το site τους και αυτοί να μου απαντάνε, την επόμενη φορά να σημπληρώνεις όλα σου τα στοιχεία... μιλάμε 3ης λαλούν και 2 χορεύουν...

 

Αν το ήξερα θα τα έπερνα με την κάρτα μου... αλλά ήθελα να δω πως είναι με αυτόν τον τρόπο για αλλαγή αλλά τλκ δεν αξίζει νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια γνωμη να ζητησω για ενα θεμα ντυσιματος...

Ποιο χρωμα μακο μπλουζακι απο μεσα θα λεγατε οτι παει περισσοτερο ,οταν φοραω μαυρη λεπτομαλλινη μπλουζα με V ? λευκο/γκρι/μαυρο ?

Link to comment
Share on other sites

Thank you for contacting yoox.com.

 

yoox.com usually has different catalogues and pricing lists for all the Countries served, depending on the nature of its local positioning, distribution system and costs.

 

Therefore some Designers or specific products may not be available in all of the Countries served and prices may vary between nations.

 

We remain at your service should you require further assistance.

 

 

Αυτά από το Yoox...

:cry:
Link to comment
Share on other sites

ριπλάι με τσαμπουκά ,μη μασάς .Όταν το yoox φαίνεται αδιάφορο ,κάτι καλό θα ετοιμάζει.

 

ΥΓ Υπομονή holic,στείλτους ξανά

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Υπομονή holic,στείλτους ξανά

 

τα νεύραααα μου... ότι τους στέλνω μου απαντάνε με μια ίδια copy-paste απάντηση... βλάκες ιταλοί...μόνο ρούχα ξέρουν να φτιάχνουν...

 

james, εσύ paypal ή credit card χρησιμοποιήσεις όταν θέλεις να δοκιμάσεις/αγοράσεις ρούχα ?ενοώ από τα yooxo sites....

Link to comment
Share on other sites

james, εσύ paypal ή credit card χρησιμοποιήσεις όταν θέλεις να δοκιμάσεις/αγοράσεις ρούχα ?ενοώ από τα yooxo sites....

 

Με την credit card αργούν πολύυυυυυυυυυ...ενώ με paypal σε λιγότερο από μια μέρα τα χαν επιστρέψει

Link to comment
Share on other sites

Με την credit card αργούν πολύυυυυυυυυυ...ενώ με paypal σε λιγότερο από μια μέρα τα χαν επιστρέψει

 

χμμ, paypal account έχω for sure, αλλά αυτό που δεν ξέρω σχετικά με το paypal είναι αυτό... έστω ότι έχουμε ένα σενάριο τέτοιο --> πέρνω ένα ρούχο, δίνω το paypal account μου, το paypal πέρνει τα χρήματα από την κάρτα και τα δίνει στο yoox.... τελικά το ρούχο δεν μου άρεσε τους το στέλνω πίσω....το λαμβάνουν και μετά μου επιστρέφουν τα χρήματα αμέσως στο paypal account όχι όμως στην κάρτα που είναι associated με το paypal account... και τώρα η ερώτηση lol... γίνεται να μεταφέρεις το ποσό από το paypal account στην visa? και αν ναι... πόσο καιρό κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

χμμ, paypal account έχω for sure, αλλά αυτό που δεν ξέρω σχετικά με το paypal είναι αυτό... έστω ότι έχουμε ένα σενάριο τέτοιο --> πέρνω ένα ρούχο, δίνω το paypal account μου, το paypal πέρνει τα χρήματα από την κάρτα και τα δίνει στο yoox.... τελικά το ρούχο δεν μου άρεσε τους το στέλνω πίσω....το λαμβάνουν και μετά μου επιστρέφουν τα χρήματα αμέσως στο paypal account όχι όμως στην κάρτα που είναι associated με το paypal account... και τώρα η ερώτηση lol... γίνεται να μεταφέρεις το ποσό από το paypal account στην visa? και αν ναι... πόσο καιρό κάνει ?

 

Κατευθείαν στην visa δεν γίνεται(μετά από επικοινωνία με το paypal και σχετική ερώτηση )αλλά πρέπει να δώσεις bank account(iban)και όταν σου έρθουν στον λογαριασμό της τράπεζας φορτίζεις την viza μέσω e-banking ...Τώρα το πόσο καιρό κάνει ας απαντήσει κάποιος που χει μεγαλύτερη πείρα :D

Edited by alexdd
Link to comment
Share on other sites

paypal πάντα χρησιμοποιώ και moneyoox ,το πιο γρήγορο ,για τους πιο γρήγορους :happy: .Πάντως για ένα πράγμα δεν μπορώ να κατηγορήσω το yoox : για τα refund times ,τα οποία εδώ και χρόνια ήταν για μένα προσωπικά το πολύ 7-10 εργάσιμες. Είπαμε για το myphone είναι στα μέτρα του το asos ...μέχρι να με διαολοστείλει κανένας που έχει ταλαιπωρηθεί αφάνταστα από το asos.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το paypal δε το κατάλαβα.Σε εμένα πάντα μετά απο επιστροφές στο paypal μου πάνε τα λεφτά στην τράπεζα και δεν έχω δώσει λογαριασμό στο paypal, απλά την VISA.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το paypal δε το κατάλαβα.Σε εμένα πάντα μετά απο επιστροφές στο paypal μου πάνε τα λεφτά στην τράπεζα και δεν έχω δώσει λογαριασμό στο paypal, απλά την VISA.

Ίσως να κάνεις και την αντίστοιχη πληρωμή με paypal .Αν όμως πληρώσεις με αντικαταβολή (η με πιστωτική κατευθείαν)και κάνεις refund στο paypal, δεν τα πάει από μόνο του στην κάρτα αλλά τα προσθέτει στο paypal balance.

Edited by alexdd
Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω να πω πως είναι πολύ απαράδεκτο από το diesel store ... και σε όποιο άλλο store οι φόρμες που βάζεις τέτοια στοιχεία που είναι πολύ σημαντικά όπως bank account number να μην μπορούν να πέρνουν περισσότερα από 15 ψηφία και γενικά ένα επαρκή αριθμό ψηφίων που να καλύπτει όλες τις χώρες/τράπεζες που συνεργάζεται... απλά τελείως άκυρο , από άλλο πλανήτη και δείχνει σαφέστατα έλλειψη επαγγελματισμού...

 

και φυσικά βλακεία μου να μην πληρώσω με credit/paypal ... ένας θεός ξέρει πότε και αν πάρω τελικά πίσω τα χρήματα μου... ευτυχώς το ποσό δεν ήταν πολύ μεγάλο αλλιώς κλάφτα χαράλαμπε...

 

και από την άλλη να στέλνεις e-mails και να μην μπορείς να βγάλεις άκρη με τα bots που στέλνουν τα απαντητικά μηνύματα...

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω, καθώς η συζήτηση παρουσιάζει μία ροπή προς εκτός θέματος υποθέσεις:

Υ.Γ.

Ήδη η συζήτηση περιφέρεται κατά κόρον γύρω από διαδικτυακά καταστήματα, οπότε κάλλιστα θα μπορούσε να θεωρηθεί εκτός θέματος καθώς υπάρχει άλλο θέμα για αγορές από ηλεκτρονικά καταστήματα. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να ξεφεύγουμε περαιτέρω.

 

Υ.Γ.2

Επίσης, ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. :)

Edited by VeCo

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα 3 διαφορετικες παραγγελιες απο το asos γιατι ειχα 3 διαφορετικα discount codes αλλα δεν θα μου ερθουν ολα μαζι θα ερθει δυστυχως το καθενα ξεχωριστα, απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν παρεχουν tracking nymber με το standard delivery? Εχω παραγγειλει απο το e-bay και αλλα siteι μου δινουν tracking number με την απλη ασποτσολη, πολυ μεγαλη βλακεια του asos.

 

Επισης παιδια τι γινεται αν δεν φτασουν τα χρηματα που εχω στην καρτα την προπληρωμενη, επειδη πληρωσα σε λιρες και η τραπεζα κρατει καποια προμηθεια νομιζω οτι μου ερχονται ισα ισα, αλλα δεν γνωριζω μηπως πεζει τιποτα με το ποτε θα γινει η συναλλαγη με την τραπεζα λογω της ισοτιμιας, παντως και στις 3 παραγγελεις μου ηρθε confirmation mail, αλλα προς το παρον εφυγε μονο η μια.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω μια μπλούζα αλλά εκτός από το μέγεθος (L,XL,XXL)

το μετράνε και με ίντσες. μπορεί κανείς να μου πει κάποιον εύκολο τρόπο

για να το μετρήσω σε ίντσες?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση,

 

Tα skiny jeans λένε? αμα είσαι αδύνατος και έτσι λέει? ή το θεωρήτε πολύ gayiko ας πούμε?

 

Kαι όταν λέω skiny, δεν λέω να είναι ιδιαίτερα κολιτά πάνω από τα γόνατα, αλλά αρκετά κολιτά κάτω από τα γόνατα, τι λέτε? heelpp!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται πού μπορώ να βρω ρούχα Tresor Fashion? http://www.tresorfashion.gr/greek.html

 

Ευχαριστώ πάρα, πάρα πολύ....

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...