Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πρέπει να το απαιτήσεις με τον τρόπο σου και αν σου δώσουν,μην το εκμεταλλευθείς για 5αρο10ευρα,αλλά κράτα το για κάτι καλό. Τώρα ετοιμάζομαι για full επιθετικό μήνυμα στο customer care του yoox ,για μια προσωπική μου υπόθεση και θα γίνει χαμός. Μην κοιτάτε που επαινώ το yoox συνέχεια, στα email έχω τον τρόπο μου να διεκδικώ διάφορα ,αλλά θέλει επιμονή όταν έχεις δίκιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξει αν ειναι να κανω αγορα θα ξοδεψω κανα 300αρι ευρω, και την προηγουμενη φορα που ειχα ενα κωδικο 10 % αλλα ειχε ληξει μια μερα πριν, τους ειπα και μου στειλαν εναν καινουργιο, απλα αν απαιτησω με την προουποθεση οτι αργισαν 15 μερες απο τον επιπελον χρονο θα μου δωσουν καποιο κουπονι? και αν ναι σε τι ποσοστο πανω απο 10%??? Στο net κυκλοφορουν πολλα site που λενε οτι εχουν discount codes, δουλεουν ή ειναι μουφα? Edited by jim88
Link to comment
Share on other sites

μαρεσει αυτο http://www.yoox.com/item.asp?sec=1&YOOX=DSQUARED2&dept=men&tskay=361A2971&rr=1&cod10=46151130UM&sts=sr_men80 το καπελάκι αλλα ακριβό δεν είναι ρε παιδιά;

δεν παει εύκολα το χέρι στην τσέπη...

υπάρχει κάπου πιο φθηνά;

...
Link to comment
Share on other sites

James55 Αυτο που αναφέρεις στον οn-line οδηγό σου οτι συμφρει να κανουμε αγορές στο asos μετατρεποντας τα ευρώ σε λίρες Αγγλίας ισχύει? Δηλαδή θα γλιτωσω καποια χρήματα? Εγω που κανω τις αγορές μεσω προπληρωμενης καρτας γινεται την επομενη φορα να ζητησω απο την τράπεζα να μου την φορτώσει με λίερες Αγγλιας? και αν γινεται για 200 ευρώ αγορές ποσα χρηματα κερδίζω στην ουσία?
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε την ισοτιμία στο site πάνω δεξιά (change currency) σε pounds και σύγκρινε τις τιμές.Νομίζω συμφέρει να αγοράσεις στο αγγλικό νόμισμα και δε χρειάζεται να επικοινωνήσεις με την τράπεζα .Αυτόματα γίνεται η πληρωμή ,πληρώνει η τράπεζα στο αγγλικό νόμισμα βάσει της σημερινής ισοτιμίας .Αυτό κοστίζει περίπου 0,30 ευρώ ,ίσως και περισσότερο/λιγότερο ,ανάλογα με την χώρα. Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε την ισοτιμία στο site πάνω δεξιά (change currency) σε pounds και σύγκρινε τις τιμές.Νομίζω συμφέρει να αγοράσεις στο αγγλικό νόμισμα και δε χρειάζεται να επικοινωνήσεις με την τράπεζα .Αυτόματα γίνεται η πληρωμή ,πληρώνει η τράπεζα στο αγγλικό νόμισμα βάσει της σημερινής ισοτιμίας .Αυτό κοστίζει περίπου 0,30 ευρώ ,ίσως και περισσότερο/λιγότερο ,ανάλογα με την χώρα.

 

Οκ αρα φορτιζω την καρτα με ευρω απλα θα ψωνισω μεσα στο καλαθι με αγγλικες λιρες, δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Ναι . Τώρα με αν πληρώσεις με paypal ,δεν ξέρω πως γίνεται .Προ-paypal εποχή στο asos ,αγόραζα πάντα σε στερλίνες και πάντα ήταν φθηνότερα ως αρκετά φθηνότερα.

 

 

EDIT : όπως πάντα προλαβαίνω το yoox...Happy Birthday Yoox ....αυτό θα λάβετε αύριο....μαζί με αυτό

10ANNIVERSARY@YOOX -15% + free delivery...Enjoy ,φιλικά james55.

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις τις βαφες ρουχων? στα βαμβακερα ειναι οκ. οταν προσπαθησα να βαψω τζιν ελλαστικο δεν βαφοταν. θελει ιδικη βαφη/διαδηκασια?αν ξερει κανεις..
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help όποιος μπορεί.

Το Σάββατο τα ξημερώματα έκανα 2 παραγγελίες, μία από το yoox, και μία από το thecorner.

To thecorner την έστειλε την ίδια μέρα (19/06)

Το yoox μέχρι και σήμερα μου λέει αυτό:

We have received the information regarding your order, and it will soon be sent to our warehouse.

 

Επειδή τη Δευτέρα το πρωί θα φύγω λέτε να ακυρώσω την παραγγελία ή θα έρθει μέχρι την Παρασκευή;

Και στις δύο παραγγελίες επέλεξα τρόπο πληρωμής cash on delivery.

Aν δεν με βρούνε στέλνουνε πίσω τα δέματα και εγώ δεν πληρώνω τίποτα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα ,θα έρθει την Πέμπτη,αλλιώς Παρασκευή.Το tracking number θα το λάβεις το απόγευμα στο myoox και το βράδυ κατά τις 10-11 θα ανανεωθεί και θα γράφει την ακριβή ημερομηνία παράδοσης.

Αν δε σε βρούνε , θα κάνουν άλλες 2 προσπάθειες ακόμη τις επόμενες εργάσιμες ημέρες .Αν αποτύχουν και αυτές οι προσπάθεις ,το δέμα πάει πίσω στην Ιταλία. Σε περίπτωση που θες να το αποφύγεις και αυτό ,συννενοήσε με τη ups , σου κρατάνε το δέμα και κάνουν την επόμενη παράδοση την ημέρα που επιθυμείς ή στην τελική περνάς και το παραλαμβάνεις εσύ ,έχοντας μαζί σου την ταυτότητα. Το τελευταίο το χω κάνει περίοδο Χριστουγέννων παλιότερα.

Για επαρχία τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά .

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα ,θα έρθει την Πέμπτη,αλλιώς Παρασκευή.Το tracking number θα το λάβεις το απόγευμα στο myoox και το βράδυ κατά τις 10-11 θα ανανεωθεί και θα γράφει την ακριβή ημερομηνία παράδοσης.

Αν δε σε βρούνε , θα κάνουν άλλες 2 προσπάθειες ακόμη τις επόμενες εργάσιμες ημέρες .Αν αποτύχουν και αυτές οι προσπάθεις ,το δέμα πάει πίσω στην Ιταλία. Σε περίπτωση που θες να το αποφύγεις και αυτό ,συννενοήσε με τη ups , σου κρατάνε το δέμα και κάνουν την επόμενη παράδοση την ημέρα που επιθυμείς ή στην τελική περνάς και το παραλαμβάνεις εσύ ,έχοντας μαζί σου την ταυτότητα. Το τελευταίο το χω κάνει περίοδο Χριστουγέννων παλιότερα.

Για επαρχία τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά .

 

Eυχαριστώ για την απάντηση!

Καταρχήν να πω πως είμαι από Αθήνα.

Έχει πάει Τρίτη και το yoox βγάζει το εξής status:

Our warehouse is preparing your order. You will receive a confirmation e-mail as soon as it has been shipped.

 

Aφού δεν έχει σταλεί ακόμα δύσκολα να έχει έρθει μέχρι την Παρασκευή, ε;

 

Όσο για τη συννενόηση και την παραλαβή το θέμα είναι πως εγώ την Δευτέρα φεύγω και θα λείπω για 1,5+ μήνα οπότε μάλλον θα πάει για επιστροφή..

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση!

Καταρχήν να πω πως είμαι από Αθήνα.

Έχει πάει Τρίτη και το yoox βγάζει το εξής status:

Our warehouse is preparing your order. You will receive a confirmation e-mail as soon as it has been shipped.

 

Aφού δεν έχει σταλεί ακόμα δύσκολα να έχει έρθει μέχρι την Παρασκευή, ε;

 

Όσο για τη συννενόηση και την παραλαβή το θέμα είναι πως εγώ την Δευτέρα φεύγω και θα λείπω για 1,5+ μήνα οπότε μάλλον θα πάει για επιστροφή..

 

απο την αλλη εγω σου λεω πως θα εισαι τυχερος και σε λιγες ωρες απο τωρα το my yoox θα εχει tracking number,συνεπως την Παρασκευη θα το εχεις στα χερια σου :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυριο πεταω για Αγγλία (Κάρντιφ+Λονδίνο). Έχετε να προτείνετε κανα μαγαζάκι για αγορές; Ενδιαφέρομαι για polo μπλουζάκια κυρίως.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυριο πεταω για Αγγλία (Κάρντιφ+Λονδίνο). Έχετε να προτείνετε κανα μαγαζάκι για αγορές; Ενδιαφέρομαι για polo μπλουζάκια κυρίως.

 

Κατ' εμέ, η Hackett βγάζει πολύ καλά polos, μπορείς να τα βρεις πολύ φθηνότερα σε σχέση με την Ελλάδα. Προσωπικά όποτε ανέβω Λονδίνο ψωνίζω. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη εγω σου λεω πως θα εισαι τυχερος και σε λιγες ωρες απο τωρα το my yoox θα εχει tracking number,συνεπως την Παρασκευη θα το εχεις στα χερια σου :D

 

Μακάρι φίλε! Aπό το yoox έχω κάνει αρκετές παραγγελίες και έρχονταν όλες στην ώρα τους.. Κρίμα να το καθυστερήσουν αυτή τη φορά που το βιάζομαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάποιο online μαγαζί που να πουλάει σκειτάδικα ρούχα-παππούτσια (quiksilver, dc, dvs, horsefeathers κτλ) και να τα στέλνει στην Ελλάδα; Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι καλό. Στην Ελλάδα βρήκα μόνο το http://www.skateshop.gr.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να παρω απο το asos 10% εκπτωση,επειδι αργησε το δεμα να προσπαθησω να ζητησω παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη εγω σου λεω πως θα εισαι τυχερος και σε λιγες ωρες απο τωρα το my yoox θα εχει tracking number,συνεπως την Παρασκευη θα το εχεις στα χερια σου :D

 

Μακάρι φίλε! Aπό το yoox έχω κάνει αρκετές παραγγελίες και έρχονταν όλες στην ώρα τους.. Κρίμα να το καθυστερήσουν αυτή τη φορά που το βιάζομαι! :)

 

Τελικά δεν μου έκανε τη χάρη το yoox και το έστειλε δυστυχώς σήμερα.

Your order was shipped on 23-06-2010.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ, η Hackett βγάζει πολύ καλά polos, μπορείς να τα βρεις πολύ φθηνότερα σε σχέση με την Ελλάδα. Προσωπικά όποτε ανέβω Λονδίνο ψωνίζω. :)

 

Όταν ανέβεις Λονδίνο, πας στο Hackett Store, ή κάπου αλλού, για να βρεις καλές τιμές όπως λες ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μου έκανε τη χάρη το yoox και το έστειλε δυστυχώς σήμερα.

Your order was shipped on 23-06-2010.

 

κριμα captain_cook....συνηθως ο,τι προσφορα και αν εχουν, αν κανεις την παραγγελια το βραδυ μεταξυ της αλλαγησ Παρασκευης-Σαββατου,σου το στελνουν Τριτη...Εμενα που την εκανα μεσημερι Παρασκευης μου το στειλαν Δευτερα,πχ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανέβεις Λονδίνο, πας στο Hackett Store, ή κάπου αλλού, για να βρεις καλές τιμές όπως λες ?

 

Hackett store συνήθως...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...