Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ένα κινητό των €135 με gorilla glass να πάρεις tempered glass και θήκη; Σαν να αγοράζεις lada niva και να του βάζεις συναγερμό με gps και αισθητήρες δόνησης.

 

Δεν έχει να κάνει με την τιμή του κινητού. Εγώ προσωπικά αλλάζω κινητό μόνο όταν χαλάσει δηλαδή πάνω από 3 χρόνια οπότε θέλω να το προστατέψω και να είναι σε άριστη κατάσταση μέχρι το τέλος. Δεν θέλω να είναι χτυπημένο και γρατζουνισμένο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ε ναι άλλωστε μια έτσι να κάνεις τσουπ 135 ευρώ στο πεζοδρόμιο τα βρίσκεις.

Καλό είναι να βάλεις το γυαλί όσοι το θέλετε.Κόβει πολύ πράμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο καλό να προτείνεις; όταν λέω καλό εννοώ να είσαι ευχαριστημένος.

 

Τώρα έχω ένα της Blue Star (μαύρο κουτί ματ, με γαλάζιες λεπτομέρειες, Πολωνικής κατασκευής), που εφαρμόζει τέλεια. Την πήρα από ένα κατάστημα στο Γαλάτσι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχει ακριβώς την ίδια αίσθηση με το εργοστασιακό. Αυτό το πήρα 7€ ή 8€.

 

Και σε περίπτωση που αυτό χαλάσει, έχω κι ένα σαν του ParafronGR. Είναι σε πορτοκαλί κουτί, με λευκό εξώφυλλο. Το έχω πάρει από το ίδιο κατάστημα που γράφει. Το έχει βάλει φίλος στο δικό του και από όσο έχω δει, δεν έχει και αυτό διαφορά από το εργοστασιακό. Αυτό 4€ και κάτι ψιλά.

 

Πριν πάρω τη συσκευή, πήρα ένα tempered glass από κατάστημα στην Πατησίων (είναι στο Skroutz) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Λίγο οι άκρες είναι εκτός αλλά έτσι ήταν και στο 930.

 

Πάντως, όσο ωραία κι αν είναι η αίσθηση της οθόνης, θήκη και tempered glass τα παίρνω πριν από την αγορά ενός κινητού. Ειδικά τώρα στις γιορτές, σε μαγαζιά και τραπέζια ποτέ δεν ξέρεις πότε θα το πάρει κάποιος να το χαζέψει ή πότε κάποιο πιτσιρίκι θα το σουφρώσει. :p

 

Εγώ πρέπει να σε είχα στείλει. :lol:

 

Για ένα κινητό των €135 με gorilla glass να πάρεις tempered glass και θήκη; Σαν να αγοράζεις lada niva και να του βάζεις συναγερμό με gps και αισθητήρες δόνησης.

 

Για κάποιον, το κινητό των 135€ μπορεί να είναι "iPhone". Επίσης, αν το δεις πρακτικά, καλύτερα να σου σπάσει κάτι που κοστίζει 4€-8€, παρά 80€-100€.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρέπει να σε είχα στείλει. :lol:

 

Πές το ψέματα. :lol:

 

Καλές γιορτές σε όλους και με μια καλή Win 10 RTM.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο καλό να προτείνεις; όταν λέω καλό εννοώ να είσαι ευχαριστημένος.

 

Οι περισσότεροι προτιμούν Nilkin από eBay. Έχω παραγγείλει αυτό αλλά περιμένοντας να έρθει τοποθέτησα ΑΥΤΟ και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι προτιμούν Nilkin από eBay. Έχω παραγγείλει αυτό αλλά περιμένοντας να έρθει τοποθέτησα ΑΥΤΟ και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος.

Thank you! Τσίμπησα ένα Blue Star (https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/Microsoft-lumia-cases/Lumia-640-cases/Blue-Star-Premium-Tempered-Glass-9H-for-Microsoft-Lumia-640) και αναμένω. Θα του βάλω και μια σκληρή θήκη από αυτές που το "αγγαλιάζουν" το κινητό και επειδή είμαι λίγο ψείρας, δε νομίζω να πάθει το παραμικρό :) Προς το παρόν είναι από τσέπη σε τσέπη, με προσοχή πάντα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ε'ιναι εύκολη η εφαρμογή / πέρασμά τους ?

Από ότι διάβασα εδώ μέσα από άλλους χρήστες, ναι. Γιαυτό και την ψώνισα. Δεν έχει έρθει ακόμη, όταν έρθει θα ενημερώσω.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ε'ιναι εύκολη η εφαρμογή / πέρασμά τους ?

 

Αν αναφέρεσαι στα tempered glass, ναι, είναι αρκετά εύκολη αρκεί να έχεις σταθερό χέρι. Θα πρέπει να τρίψεις καλά την οθόνη και με τα δύο μαντηλάκια ειδικά αν το έχεις καιρό κι έχει μαζέψει σκόνη ή σκουπιδάκια και μετά το βάζεις από πάνω προς τα κάτω κι αν κάνει το "rainbow effect" ή φουσκάλες όπως στο screen, απλά το πιέζεις προς τα έξω.

Στο δικό μου μόλις ακούμπησα το πάνω μέρος κάτω από την ff κάμερα, κόλλησε από μόνο του σαν να το έβαζα σε μαγνήτη, πάλι καλά που μπήκε ίσιο. :p (απλό 640)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση του tempered glass είναι σαν το γυαλί της οθόνης ή εχει αίσθηση πλαστικού;

 

Αυτό ειναι tempered glass;

http://www.spigen.co.uk/blackberry-z10-screen-protector-steinheil.html#.VoAC5K_iWrU

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση του tempered glass είναι σαν το γυαλί της οθόνης ή εχει αίσθηση πλαστικού;

 

Αυτό ειναι tempered glass;

http://www.spigen.co.uk/blackberry-z10-screen-protector-steinheil.html#.VoAC5K_iWrU

 

Αυτό που δίνεις στο link είναι η απλή ζελατίνα/screen protector που γίνεται ένα με το κινητό.

Το tempered glass έχει όντως, την αίσθηση του γυαλιού και συνήθως (όπως στην περίπτωση του 640) φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι πάνω στην οθόνη, δεν γίνεται ένα με αυτή. Εκεί, δηλαδή, που υπάρχει η εγκοπή για να μην καλύψει την μπροστινή κάμερα, φαίνεται ότι δημιουργείται κάτι σαν λακουβίτσα μεταξύ αυτής και του tempered.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ πήρα της 3MK από e-shop.gr για το 735, όχι το tempered glass, και έχει φοβερή αίσθηση. Είναι σαν γυαλί, το έχω 3 μήνες και δεν έχει χαραχθεί, παρόλο που το κακομεταχειρίζομαι. Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει πολύ καλά προϊόντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί το gorilla glass δεν χαράζεται,οπότε δεν χρειάζεται γυαλί...:lol::lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα tempered glass ισως φανει χαζη η ερωτηση αλλα αν θελω μπορω να το αφαιρεσω μετα απο την οθονη η μενει εκει για παντα;;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια bluetooth ζώνη για παρακολούθηση καρδιακών παλμών που να είναι συμβατή με Windows 8.1 (Lumia 640XL) ? Όλες στο eBay αναφέρουν συμβατότητα με iOS ή Android. Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα για την γυναίκα μου ένα lumia 532. Επειδή υπάρχουν δύο μικρά σπίτι που δεν αφήνουν τίποτα ηλεκτρονικό στην ησυχία του, ενδιαφέρομαι για tempered glass και θήκη. Έκανα μια παραγγελία από ebay κάτι φθηνά αλλά θα αργήσουν να έρθουν.

 

Τουλάχιστον όσον αφορά το tempered glass το χρειάζεται σίγουρα? Γιατί διάβασα στα specs ότι έχει gorilla glass?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον όσον αφορά το tempered glass το χρειάζεται σίγουρα? Γιατί διάβασα στα specs ότι έχει gorilla glass?

 

Το Gorilla Glass είναι ένα πολύ ανθεκτικό τζαμάκι. Δεν είναι αγρατζούνιστο. Τίποτα δεν είναι αγρατζούνιστο, ας μην τρελαθούμε. Και αν μιλάς και για πιτσιρίκια, ούτε το Gorilla 1000 δεν θα μπορεί να τα αντιμετωπίσει.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτή τη θήκη, ή μάλλον καπάκι μπαταρίας με καπάκι και εμπρός και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είχα αγοράσει κατά καιρούς και άλλες τέτοιου είδους θήκες για android συσκευές που είχα, αλλά την ποιότητα της συγκεκριμένης δεν την είχα συναντήσει μέχρι τώρα. Το καπάκι που κλίνει εμπρός, είναι αρκετά στιβαρό και ενώ δεν έχει κάποιο μαγνήτη, σου δίνει την αίσθηση όταν κλίνει ότι έχει. Εδώ Ελλάδα θα ήθελα 22 με 23 ευρώ περίπου για μία τέτοια θήκη, οπότε τα 12 ευρώ περίπου μου φάνηκαν καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσφατα αγόρασα το lumia 950xl μπορείτε να μου προτείνεται μια micro sd στα 16gb που να έχει την μεγιστη ταχύτητα που υπάρχει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...