Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Έχω το Lumia 640XL LTE με technical preview. Είχα επάνω μία SD 32GB class 10 Kingston, η οποία για κάποιον λόγο μου χάλασε. Δεν νομίζω να φταίει η νέα δοκιμαστική έκδοση που κατέβασα, αλλά ίσως να είναι τυχαίο. Όλες σχεδόν τις SD που έχω αγοράσει στο παρελθόν, τις έχω πάρει από eshop και είναι κυρίως Kingston. Δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, εκτός από αυτή την περίπτωση. Σκέφτομαι να αγοράσω μία άλλη 32GB, αλλά εκτός από τις class 10, βλέπω ότι υπάρχουν και οι UHS-I (ή -1;). Θεωρούνται καλύτερες και πιο γρήγορες από τις class 10, ή δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά;

 

Class 10 και UHS-I είναι το ίδιο πράγμα όσον αφορά τις προδιαγραφές. 10MB/s εγγυημένη ταχύτητα και τα δύο. Βέβαια οι εταιρίες συνήθως διαφημίζουν τις πιο γρήγορες κάρτες τους ως UHS-I αλλά κατά τα άλλα τα δύο πρότυπα είναι τα ίδια.

Αν θέλεις κάτι πιο γρήγορο, πας σε UHS-3, που όμως στο 640 δεν θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή αυτή η κάρτα;http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp16da-eu-evo-16gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.576921

 

Για full HD video ;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα αυτή εδώ.

εχω διαβάσει καλά σχόλια και μένει να την δοκιμάσω στο κινητό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα αυτή εδώ.

εχω διαβάσει καλά σχόλια και μένει να την δοκιμάσω στο κινητό.

Πολύ καλή τιμή. Ωραίος. Τις ταχύτητες να μας πεις αν τελικά είναι αληθινές οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή. Ωραίος. Τις ταχύτητες να μας πεις αν τελικά είναι αληθινές οι τιμές.

 

Μόλις ξελασκάρω λίγο θα θα τις μετρήσω.

edit.]δε πρέπει να τις πιάνει ούτε για πλάκα αυτές τις ταχύτητες αν το κινητό τα λέει καλά.

εχω μια εφαρμογή sd card speed και λέει για Write Speed 11 Mbps....

την έβαλα και στο pc με το H2testw και write speed έχει 15,5.

η πολύ παπά μας πουλάνε η δε ξέρω και γω.

και η παλιά μου samsung πάνω κάτω τόσο βγάζει βέβαια.ίδια κλάση αλλά 3 ετών.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξελασκάρω λίγο θα θα τις μετρήσω.

edit.]δε πρέπει να τις πιάνει ούτε για πλάκα αυτές τις ταχύτητες αν το κινητό τα λέει καλά.

εχω μια εφαρμογή sd card speed και λέει για Write Speed 11 Mbps....

την έβαλα και στο pc με το H2testw και write speed έχει 15,5.

η πολύ παπά μας πουλάνε η δε ξέρω και γω.

και η παλιά μου samsung πάνω κάτω τόσο βγάζει βέβαια.ίδια κλάση αλλά 3 ετών.

 

Ε σωστά στα βγάζει. Class-10 είναι, εγγυημένη ταχύτητα 10Mbps έχει. Αυτά που διαφημίζουν είναι οι μέγιστες ταχύτητες που μπορεί να πιάσει στιγμιαία και κάτω από πολύ συγκεκριμένες συνθήκες. Εξάλλου το 20 από το 15,5 δεν διαφέρει και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα μηπως γνωριζει καποιος κανενα φορτιστη αυτοκινητου για το 950xl?

 

Μερικα μηνύματα πιο πίσω θα βρεις την απαντηση και υπάρχει και λινκ...

Link to comment
Share on other sites

Μερικα μηνύματα πιο πίσω θα βρεις την απαντηση και υπάρχει και λινκ...

 

Πού ακριβώς ? Συγκεκριμένα εγώ ενδιαφέρομαι για φορτιστή αυτοκινήτου για το 640 XL. Ή τουλάχιστον βύσμα που από Micro USB να καταλήγει σε USB ώστε να μπορώ να φορτίζω το κινητό με οποιοδήποτε USB φορτιστή ή φορητή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με αυτές τις θήκες είναι ότι παρέχουν μεγάλη ασφάλεια και το γεγονός πως όταν χρησιμοποιείς το κινητό το χαίρεσαι όπως είναι...

 

Το κακό αντίστοιχα είναι ότι δεν είναι και τόσο βολικές (βάλε βγάλε συνέχεια) και όταν θα το χρησιμοποιείς θα είναι εκτός θήκης άρα και αν σου πέσει δεν έχεις προστασία...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλος αγορασα απο ebay θηκη παρεμφερη με την πρωτη στα 1,60.Πολυ καλη γιατι δεν την χτυπας απο εκει?

 

Να σου πω την αλήθεια δεν εχω ξανααγοράσει απο το ebay. Για στείλε λινκ αν δου ειναι εύκολο, τα μεταφορικά πόσο είναι?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/291545826244?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=590602169959&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

αυτη πηρα φιλος.Δεν εχει για το τηλεφωνο μας αλλα αν βαλεις για Note 3+4 εισαι οκ (εχυν το ιδιο μεγεθος).

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος tempered glass απο Ελληνικό μαγαζί όμως...βαριεμαι να περιμένω τόσες μέρες να έρθει κάτι απο το εξωτερικο:p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από Αγγλία και ήρθαν Κρήτη σε μιάμιση εβδομάδα. Πολύ καλή αφή, ούτε σημάδια και γενικά μου φαίνονται πολύ καλά.

 

 

 

Δες εδώ http://ebay.us/ikBa7p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από Αγγλία και ήρθαν Κρήτη σε μιάμιση εβδομάδα. Πολύ καλή αφή, ούτε σημάδια και γενικά μου φαίνονται πολύ καλά.

 

 

 

Δες εδώ http://ebay.us/ikBa7p

 

 

Καλή αλλά δεν έχω τόσο καιρό, το χρειάζομαι άμεσα γιατί στην δουλειά υπάρχουν κίνδυνοι.

Και η θήκη που πήρα να φανταστείς πέφτει το κινητό και χοροπηδάει και αντέχει πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλή αλλά δεν έχω τόσο καιρό, το χρειάζομαι άμεσα γιατί στην δουλειά υπάρχουν κίνδυνοι.

Και η θήκη που πήρα να φανταστείς πέφτει το κινητό και χοροπηδάει και αντέχει πολλά.

 

Τώρα δεν ξέρω αν παίζει πρόβλημα με διαφήμιση (sorry αν υπάρχει πρόβλημα) αλλά από το agorashop που πήρα εγώ ήρθε σε 1 μέρα και οι άνθρωποι εκεί είναι εξυπηρετικότατοι!!!!!!

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορείτε να μου προτείνεται ένα γυαλί για lumia 950xl δοκιμασμένο όμως που να το έχει βάλει κάποιος γιατί 2 που δοκίμασα σε nokia care δεν καθότανε καλά περιμετρικά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει/δει κάποιο αλλά γενικά σε tempered glass η Nilkin είναι η κορυφαία...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει/δει κάποιο αλλά γενικά σε tempered glass η Nilkin είναι η κορυφαία...

 

Συμφωνώ απόλυτα από ρολόγια μέχρι tablet Nillkin. Κάποιοι γνωστοί δεν με άκουσαν και πήραν το φθηνότερο και τελικά τα ξήλωσαν. Δεν νομίζω ότι πρέπει να παίζουμε με την οθόνη της συσκευής μας που μπορεί να κοστίζει χαλαρά και 200€.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...