Jump to content

myphone POLL: Ποιο πληκτρολόγιο Android προτιμάτε;


one_tree_hill
 Κοινοποίηση

Ποιο είναι το πληκτρολόγιο Android της προτίμησής σας;  

851 members have voted

  1. 1. Ποιο είναι το πληκτρολόγιο Android της προτίμησής σας;

    • Προεπιλογή κατασκευαστή (stock)
      143
    • Fleksy
      21
    • Go Keyboard
      11
    • Google Keyboard
      95
    • Minuum
      0
    • Smartkeyboard
      13
    • MultiLing keyboard
      10
    • Swiftkey
      315
    • Swype
      161
    • Άλλο
      82


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το γιατί δεν είναι στην ψηφοφορία το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο μπορεί να απαντήσει ο editor. Λόγο του ότι όμως η πλατφόρμα του vBulletin έχει περιορισμό μέχρι δέκα επιλογές στις ψηφοφορίες πάντα κάτι θα μένει από έξω. :)

Θα μπορούσε να μπει όμως και να μην μπουν κάτι go keyboard κλπ. Προφανώς ο editor το ξέχασε.

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey και από μένα γιατί μπορείς εύκολα να ρυθμίζεις το ύψος, και να το κάνεις για χρήση με το ένα χέρι.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Το Touchpal το είχα στο προηγούμενο κινητό μου και μπορώ να πω ότι είναι καλό. Το καινούργιο ερχόταν με το SwiftKey και το δοκίμασα στην αρχή για να δω τι παίζει, αλλά τώρα δεν το αλλάζω. Πολύ καλά και τα δύο που ανέφερα παραπάνω πάντως.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey και από μένα γιατί μπορείς εύκολα να ρυθμίζεις το ύψος, και να το κάνεις για χρήση με το ένα χέρι.

Αυτό γίνεται και στο TouchPal πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είχα το εργοστασιακό που είχε το nexus 5. Μετά πήγα στο swiftkey, δεν μου άρεσε καθόλου και τελικά κατέληξα στο Fleksy. Δεν υπάρχει καλύτερο,πραγματικά, οι λειτουργίες του απαξ και το μαθεις ειναι απίστευτες, μεγάλο αρνητικό ότι πρέπει να το αγοράσεις μόλις λήξει η δοκιμαστική περίοδος.
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο της HTC. Ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Swype εδώ και χρόνια. Μερικές φορές γράφω (με swyping φυσικά) χωρίς να κοιτάζω καν την συσκευή. (Σας πήγα πολύ πίσω τώρα!!!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

A.i.type. βολικο παραμετροποιησιμο, εχει αριθμους, βελη και κερσορα στο αρχικο πληκτρολογιο. Επισης μεγαλωνει και μικραινεις το μεγεθος του οπως σου αρεσει. Edited by sasman
Link to comment
Share on other sites

Swype και από εμένα.Το έχω βολευτεί απίστευτα.Μετά την αναβάθμιση του Note3 σε lollipop μου κάνει μερικά κολλήματα.Επειδή λαγκάρει το τηλέφωνο και σε άλλες εφαρμογές και δεν έχω κάνει hard reset μετά το update ίσως να είναι η αιτία
Link to comment
Share on other sites

touchpal, απορώ κιόλας που δεν συμπεριλαμβάνεται στις επιλογές...
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Οκ το έχω δοκιμάσει το touchpal αλλά δεν έχει την γρήγορη εναλλαγή γλώσσας όπως το Swiftkey.

Είναι το ίδιο γρήγορη η εναλλαγή γλώσσας. Με σύρσιμο στο space bar ή με πάτημα ενός κουμπιού. Έχει δύο επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Swype με sliding πληκτρολόγηση και πρόβλεψη λέξεων, ώστε να τονίζονται αυτόματα οι λέξεις...

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασμένα SWYPE και SWIFTKEY. Χρησιμοποιώ μονο SWYPE πλέον γιατι ειναι το μονο πληκτρολογιο που δεν χρειάζεται να πληκτρολογήσεις. Του λες, τα γράφει, στέλνεις. Τελος.

 

Επιπροσθετα μου την έχει σπάσει το swiftkey το οποιο θελει προσβαση στο google account μου για να μου δώσει τα εξτρα θεματα (για μενα που το χω αγορασμενο), οποτε δεν μπορώ να απολαύσω αυτο που πήρα πλέον (οχι πως θα το βαζα πλεον)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ έρχεται και ο ξενέρωτος να σας τη σπάσει με το Greek Keyboard on demand!

0 χρήση αποθηκευτικού χώρου, 3mb χρήσης ram και κάνει αυτό που λέει και το όνομά του, σου δίνει πληκτρολόγιο να κάνεις τη δουλειά σου.

Παλιότερα χρησιμοποιούσα το σκέτο Greek Keyboard που πιάνει μηδέν του μηδενός, αλλά μου την έσπαγε η εναλλαγή που είχε ανάμεσα στις γλώσσες, οπότε και το εγκατέλειψα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από εποχή S4 χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της Samsung .Δοκίμασα αρκετές φορές τα swype Swiftkey και μπορώ να πω πως το μαμά είναι ότι καλύτερο .Στο Swiftkey δεν μου αρέσει αριθμό σειρά που έχει σε στυλ κομπιουτεράκι και στο swype δεν μου αρέσει η εναλλαγή γλώσσας .Επίσης στο μαμά όπως και σε όλα τα άλλα να το κάνεις να "μαθαίνει "από Facebook emails twitter κτλ πράγμα που σου κάνει την ζωή πιο εύκολη .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...