Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ σωστός ο Vagelis. Ετσι είναι συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Προσφατα μου εκατσε μια Jiayu S3 με 2 ελλατωματικα pixel. Απέδειξα με ένα video ότι είναι ελαττωματικη και μου άλλαξαν την συσκευή. Εάν δεν το έκανα θα έλεγα οτι η εταιρεία είναι για τα μπάζα ? Ναι θα το έλεγα αν αυτο συνέβαινε σε ένα κρίσιμο πλήθος. Και αν σου καθότανε ένα Samsung να είχε το ίδιο ελάττωμα τότε δεν θα ξαναγοραζες Samsung ?

 

Το θέμα είναι οτι δεν βγήκε μονο το δικο μου ελαττωματικό αλλά όπως ειδες και ακομα 2-3 ατομα ανεφεραν το ιδιο προβλημα στα σχολια μου, 'χαζευα' τις αρχικές σελίδες του φόρουμ εδώ και έχει παρατηρηθεί και απο πόλους ακόμα, + που στα ξένα φόρουμ είναι απο τα τοπ συζητήσημα θέματα, δεν λέει κάτι αυτό; Και μιας που πήραμε την Samsung ως παράδειγμα όσα τηλέφωνα είχα εγώ και είχαν γνωστοί μου παρόμοιο πρόβλημα δεν είχα/είχαν συναντήσει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι οτι δεν βγήκε μονο το δικο μου ελαττωματικό αλλά όπως ειδες και ακομα 2-3 ατομα ανεφεραν το ιδιο προβλημα στα σχολια μου, 'χαζευα' τις αρχικές σελίδες του φόρουμ εδώ και έχει παρατηρηθεί και απο πόλους ακόμα, + που στα ξένα φόρουμ είναι απο τα τοπ συζητήσημα θέματα, δεν λέει κάτι αυτό; Και μιας που πήραμε την Samsung ως παράδειγμα όσα τηλέφωνα είχα εγώ και είχαν γνωστοί μου παρόμοιο πρόβλημα δεν είχα/είχαν συναντήσει..

 

Για να μην παρουσιάζονται μονο τα άσχημα για το τηλέφωνο αυτό, εγω αγόρασα 2 συσκευές Χ600 από pandawill και δεν έχουν κανένα απολύτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για το Led τώρα που το δοκίμασα δουλεύουν όλα τα Χρώματα που έχει στην λιστα(το εκανα δοκιμή στις κλησεις) βέβαια δεν βρήκα επιλογή να προσθέσεις και άλλες εφαρμογές για να ανάβει το Led όταν έρχεται ειδοποιηση(πχ fb). O vazarg δίνει δύο miui. Αν είναι update της ίδιας την περνάς από πάνω, αν θες να πας απ την μια στην άλλη κάνεις clean install. Θα σου προτεινα να βάλεις το smart app lock που σίγουρα δουλεύει με κωδικο(το χρησιμοποιώ). Για το πληκτρολόγιο δεν χρησιμοποιώ το stock οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω όπως και για την φωτεινότητα που ποτέ δεν την έχω στο αυτόματο. Αν θες πάντως για την φωτεινότητα δοκίμασε το lux από το στορ η καλύτερα κανε ερώτηση στον vazarg στο letv.re απαντάει παντα

Κατά αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

Για το led αυτό που βλέπω είναι πως δεν γίνεται η εγώ δεν κάνω κάτι καλά να έχει 2 διαφορετικά χρώματα η και 3 μιας και το έχει σαν επιλογή.Δηλαδή αν βάλω πχ πράσινο στης ειδοποιήσεις και μπλε στης κλείσεις αν κάνω αναπάντητη θα ανάψει πράσινο. Δεν είναι κάτι φοβερό και δεν νομίζω πως θα ασχοληθώ και πολύ αφού ανάβει όλα καλά :)

Το app lock θα το δοκιμάσω και μάλλον θα βάλω άλλο πληκτρολόγιο και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο skroutz(δεν θυμάμαι το όνομα του καταστηματος)

Λόγω δουλειάς κάποιες μέρες δεν μπόρεσα να δω το forum.

Και βέβαια δε θέλω να κάνω τον έξυπνο.

 

Νομίζω, όμως ότι από τη στιγμή που το αγόρασες από Ελληνικό site πριν ενάμιση μήνα και βέβαια γι αυτό το πληρωσες 250 ευρώ, το καλύτερο θα ήταν να ζητήσεις εγγύηση από τον πωλητή, χωρίς να δοκιμάσεις πιο πριν κάποια πατέντα.

Αν βέβαια το έχεις κάνει και δε σε κάλυψε ο πωλητής, καλό είναι να γράψεις ποιος είναι, για να προσέχουμε οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος αν και πως μπορώ να κάνω να ανάβει η οθόνη όταν ανοίγει το πορτάκι της θήκης όπως γίνεται με την εργοστασιακή ρομ. Περασα την MIUI στης κοπέλας μου το κινητό που έχει θήκη πορτοφολάκι και πρέπει να πατήσεις το power για να ανάψει.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος αν και πως μπορώ να κάνω να ανάβει η οθόνη όταν ανοίγει το πορτάκι της θήκης όπως γίνεται με την εργοστασιακή ρομ. Περασα την MIUI στης κοπέλας μου το κινητό που έχει θήκη πορτοφολάκι και πρέπει να πατήσεις το power για να ανάψει.

 

Smart screen on off απο playstore

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.καλη ανασταση σε ολους.επειδη εχω θεμα με οσες θηκες δοκιμασα (σηκωνουν το tempered glass) εχει κανεις αυτη να μου πει αν παταει γυρω γυρω στην οθονη ετσι ωστε να κραταει και το tempered glass?

http://www.aliexpress.com/item/Letv-One-Metal-Aluminum-Bumper-For-Letv-One-Le-1-X600-Prismatic-Shape-Frame-Metal-Button/32476732964.html?spm=2114.01010208.3.40.z4wSXk&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_1_10017_10005_10006_10034_10021_507_10022_10009_10020_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=100e8862-3c70-4a2f-82c2-9245e0a66630

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή είδα ότι αντιμετώπισαν & άλλοι το ίδιο πρόβλημα με μένα, θα ήθελα να μοιραστώ την δικιά μου εμπειρία όσον αφορά την εγκατάσταση rom μέσω windows 7.

Μπορεί να μην χρειάζεται απενεργοποίηση ψηφιακών υπογραφών, έχει όμως το εξής πρόβλημα: δεν έχει -τις περισσότερες φορές- εγκατεστημένο οδηγό για mtp drivers, κάτι που χρειάζεται για να "δει" ο υπολογιστής το λειτουργικό του κινητού. Ή κάτι τέτοιο. (να δει ο υπολογιστής το κινητό ως συσκευή πολυμεσων)

Την πρώτη φορά που πήγα να βάλω & γω rom, το PC δεν έβλεπε με τίποτα το κινητό. Ναι μπορούσα να δω/αντιγραψω αρχεία, αλλά ως εκεί. Όταν πήγαινα να κάνω "install recovery" (έχοντας ακολουθήσει τις οδηγίες κατά γράμμα), δεν "έβλεπε" το κινητό. Απλά. Ψάχνοντας το λοιπόν έμαθα ότι χρειάζεται να εγκατασταθουν mtp drivers πρώτα -το οποίο με παιδεψε αρκετά μέχρι να βγάλω άκρη.

Μετά από αυτό τα υπόλοιπα ήταν παιχνιδάκι. Πέρασα (τότε) την 10αρα rom, πιο μετά το μπρικαρα προσπαθώντας να βάλω την 11 του Ιταλού, τα χρειάστηκα γιατί ούτε καν άνοιγε, αλλά & εκεί ψάξε/παλεψε, τη βρήκα την άκρη & ετσι έμαθα & γω...

Εν κατακλείδι, στα windows 7 χρειάζονται mtp drivers...

Letv x600 :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.καλη ανασταση σε ολους.επειδη εχω θεμα με οσες θηκες δοκιμασα (σηκωνουν το tempered glass) εχει κανεις αυτη να μου πει αν παταει γυρω γυρω στην οθονη ετσι ωστε να κραταει και το tempered glass?

http://www.aliexpress.com/item/Letv-One-Metal-Aluminum-Bumper-For-Letv-One-Le-1-X600-Prismatic-Shape-Frame-Metal-Button/32476732964.html?spm=2114.01010208.3.40.z4wSXk&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_1_10017_10005_10006_10034_10021_507_10022_10009_10020_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=100e8862-3c70-4a2f-82c2-9245e0a66630

Την θηκη αυτη εχω παρει,ειναι πολυ ωραια και εφαρμοζει καλα

κραταει το tempered glass αλλα υπαρχει ενα μεγαλο αλλα.

Το σημα πεφτει λογω του αλουμινιου.

Αναγκαστικα την εβγαλα απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Την θηκη αυτη εχω παρει,ειναι πολυ ωραια και εφαρμοζει καλα

κραταει το tempered glass αλλα υπαρχει ενα μεγαλο αλλα.

Το σημα πεφτει λογω του αλουμινιου.

Αναγκαστικα την εβγαλα απο το κινητο.

 

Είχα πάρει μια άλλη θήκη η οποία είχε και πίσω κάλυμμα και με αυτή είχα θέμα με το σήμα. Πίστευα ότι αυτή εδώ επειδή δεν έχει το πίσω κάλυμμα και είναι μόνο γύρω γύρω στο τηλέφωνο δεν θα είχε προβλημα

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν ο xposed installer δουλευει κανονικα στις eui rom ?

Δουλεύει αλλά θέλει μια κάποια διαδικασία. Εγώ το είχα κάνει όταν δοκίμασα την 11s VMmod

http://www.letv.re/topic/556-rom-vnmod-eui-55-011s-multilanguage-s40-for-x600/

Το είχα κάνει όπως το γράφει.

Τώρα έχω την 11s του BB72 αλλά δεν έχω δοκιμάσει να κάνω το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας προβλημα με το multitouch να μην δουλευει συνεχεια?

του εχω αλλαξει οθονη 3 φορες αυτη που εχω τώρα απο vopmart 24€) και σε ενα αλλο ψορουμ ειδα οτι εχουν και αλλοι πρόβλημα χωρίς να έχουν αλλάξει οθονη

παρατηρω οτι αρχίζει να κάνει νούμερα οταν το πολυχρησιμοποιώ δε ζουμαρει και τετοια αλλου παταει αλλου βρισκει.

αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα το οποίο εμφανίστηκε μια εβδομάδα μετά την παραλαβή και το έστειλα πισω. Μετά από dispute και claim έλαβα full refund από minideal.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια πσιδια.αλλαξα την οθονη γιατι ειχε σπασει.ομωςψτωρα δεν φορτιζει.. Οταν ειναι κλειστο δονητε για ξεκινηση η φορτιση αλλα κανει μονο την δονηση.ανοιχτο δεν φορτιζει. Καποια βοηθεια.???
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια πσιδια.αλλαξα την οθονη γιατι ειχε σπασει.ομωςψτωρα δεν φορτιζει.. Οταν ειναι κλειστο δονητε για ξεκινηση η φορτιση αλλα κανει μονο την δονηση.ανοιχτο δεν φορτιζει. Καποια βοηθεια.???

κοιτα αν εχεις κουμπωσει καλα τα κλιπς των συνδεσεων και μην εχεις τσακισει η σκισει τη φαρδια ταινια κατω απ τη μπαταρια η οποιαδηποτε ταινια. λυσε παλι Αναγκαστικά και τσεκαρε τα ολα παλι βαση βίντεο. εγω εχω αλλαξει 4 οθονες!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν εχεις κουμπωσει καλα τα κλιπς των συνδεσεων και μην εχεις τσακισει η σκισει τη φαρδια ταινια κατω απ τη μπαταρια η οποιαδηποτε ταινια. λυσε παλι Αναγκαστικά και τσεκαρε τα ολα παλι βαση βίντεο. εγω εχω αλλαξει 4 οθονες!

 

 

 

Χαχαχαχ, εγώ έχω αλλάξει δύο και μου ράγισε και η τρίτη, οπότε νόμιζα ότι έχω το ρεκόρ ... η τρίτη μου ράγισε κατά την τοποθέτηση, όταν με μαλακές κινήσεις την πίεζα να κολλήσει στο πλαίσιο ... :mad:

 

ωραία παλιοκατάσταση και αυτή .... σε λίγο θα διπλασιαστεί το κόστος της αρχικής αξίας του τηλεφώνου ...

 

το τηλέφωνο είναι καλό αλλά εννοείται ότι δεν το συνιστώ για αγορά σε κανέναν ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ, εγώ έχω αλλάξει δύο και μου ράγισε και η τρίτη, οπότε νόμιζα ότι έχω το ρεκόρ ... η τρίτη μου ράγισε κατά την τοποθέτηση, όταν με μαλακές κινήσεις την πίεζα να κολλήσει στο πλαίσιο ... :mad:

 

ωραία παλιοκατάσταση και αυτή .... σε λίγο θα διπλασιαστεί το κόστος της αρχικής αξίας του τηλεφώνου ...

 

το τηλέφωνο είναι καλό αλλά εννοείται ότι δεν το συνιστώ για αγορά σε κανέναν ...

Φίλε μου μιας που μάλλον το τηλ σου το έχεις ανοιχτό θα ήθελα μία πληροφορία αν έχεις την καλοσύνη...

Θέλω να μου μετρήσεις την μπαταρία

Ύψος φάρδος πάχος....

Δεν βρίσκω πουθενά πληροφορίες

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν εχεις κουμπωσει καλα τα κλιπς των συνδεσεων και μην εχεις τσακισει η σκισει τη φαρδια ταινια κατω απ τη μπαταρια η οποιαδηποτε ταινια. λυσε παλι Αναγκαστικά και τσεκαρε τα ολα παλι βαση βίντεο. εγω εχω αλλαξει 4 οθονες!
όταν λες φαρδια ταινία εννοεις την ασημένια ?
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ, εγώ έχω αλλάξει δύο και μου ράγισε και η τρίτη, οπότε νόμιζα ότι έχω το ρεκόρ ... η τρίτη μου ράγισε κατά την τοποθέτηση, όταν με μαλακές κινήσεις την πίεζα να κολλήσει στο πλαίσιο ... :mad:

 

ωραία παλιοκατάσταση και αυτή .... σε λίγο θα διπλασιαστεί το κόστος της αρχικής αξίας του τηλεφώνου ...

 

το τηλέφωνο είναι καλό αλλά εννοείται ότι δεν το συνιστώ για αγορά σε κανέναν ...

 

Εμάς πάλι που δεν μας έσπασε και είμαστε η πλειοψηφία το συνιστουμε

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμάς πάλι που δεν μας έσπασε και είμαστε η πλειοψηφία το συνιστουμε

 

Ισχυει .. παρολα αυτα μου φαινεται σε οποιον εχει πεσει εχει σπασει κατευθειαν και ειναι λιγο τρομακτικο , τη πρωτη φορα που θα μου πεσει θα πεθανω απ' το φοβο :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...