Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα στο recovery με πεταξε και εκανα απο εκει update.Απλος δεν κανεις τιποτα wipe.Κανεις κατευθεια install rom.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βοηθεια παιδες!!εκανα instal την νεα miui , εκανα backup πρωτα μετα to install wipe data calvik ...και τελος reboot...αλλα εχει κολησει σχεδόν μια ωρα στην μαυρη οθονη ΜΙΥΙ και δενν λεει να ανοιξει!!την ολη διαδικασια την εκανα 4-5 φορες από την αρχη αλλα τζιφος παντα!!τι κανω λαθος??
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια παιδες!!εκανα instal την νεα miui , εκανα backup πρωτα μετα to install wipe data calvik ...και τελος reboot...αλλα εχει κολησει σχεδόν μια ωρα στην μαυρη οθονη ΜΙΥΙ και δενν λεει να ανοιξει!!την ολη διαδικασια την εκανα 4-5 φορες από την αρχη αλλα τζιφος παντα!!τι κανω λαθος??

 

βαλε παλι την παλια γιατι η καινουργια τουλαχιστον για μενα δεν ειναι καθολου καλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κόλπο για τον καιρό να αλλαζει σε AccuWeather στην miui. Όταν πάω σπίτι θα ποσταρω.

 

τελικα μπορει να γινει αυτο?η παω σε αλλον καιρο?

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια παιδες!!εκανα instal την νεα miui , εκανα backup πρωτα μετα to install wipe data calvik ...και τελος reboot...αλλα εχει κολησει σχεδόν μια ωρα στην μαυρη οθονη ΜΙΥΙ και δενν λεει να ανοιξει!!την ολη διαδικασια την εκανα 4-5 φορες από την αρχη αλλα τζιφος παντα!!τι κανω λαθος??

 

Μετά το install κάνεις wipe cache και dalvik μόνο, όχι data

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμενα στο recovery με πεταξε και εκανα απο εκει update.Απλος δεν κανεις τιποτα wipe.Κανεις κατευθεια install rom.

 

Δεν έχει νόημα η εφαρμογή updater τότε

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην την περασετε.Η προηγουμενη ειναι καλυτερη.
μπορείς να στείλει από που μπορούμε να κατεβάσουμε την προηγούμενη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Προσπαθησα να περασω τη ρομ του ιταλου αλλα χωρις επιτυχια . Εκανα τα βηματα ενα ενα αυτα που παρουσιαζονται στη σελιδα 50 εδω , αλλα στο σημειο που λεει για τον φακελο TWRP δεν γινεται κατι .

Οταν παταω power off κλεινει το κινητο και μετα απο 3 δευτερολεπτα παταω power + volume up και μπαινει στο εργοστασιακο recovery που λεει EUI και ειναι στα κινεζικα , μετα παταω παρατεταμενα το power να κλεισει , κλεινει και οταν το αφηνω το κουμπι ξανα ανοιγει και μπαινει εκει παλι στα κινεζικα . μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι η πρωτη επιλογη ειναι να κανει restart και να ανοιξει το κινητο . Οποτε και ανοιγει μπαινω στην διαχειριση αρχειων και τιποτα πουθενα φακελος TWRP .

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μην την περασετε.Η προηγουμενη ειναι καλυτερη.

 

που ακριβως ειναι καλυτερη γιατι εγω δεν βλέπω καμία διαφορά προς το χειρότερο?

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω την τελευταια μονο οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη. Οι ειδοποιησεις, ομως, του skype(οσοι εχετε) σας ερχονται κανονικα ειτε σε αυτη ειτε στην παλια?

Επιπλεον, δεν μου ερχονται και οι ειδοποιησεις στον 1 απο τους 2 λογαριασμους που εχω βαλει στο blue mail(τους εχω και τους 2 στο push οπως σε ultimate+massopa που ερχοντουσαν κανονικα οι ειδοποιησεις).

Εχω παει και στις ρυθμισεις στα notifications του skype+blue mail και τα εχω ενεργοποιησει οσα χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Προσπαθησα να περασω τη ρομ του ιταλου αλλα χωρις επιτυχια . Εκανα τα βηματα ενα ενα αυτα που παρουσιαζονται στη σελιδα 50 εδω , αλλα στο σημειο που λεει για τον φακελο TWRP δεν γινεται κατι .

Οταν παταω power off κλεινει το κινητο και μετα απο 3 δευτερολεπτα παταω power + volume up και μπαινει στο εργοστασιακο recovery που λεει EUI και ειναι στα κινεζικα , μετα παταω παρατεταμενα το power να κλεισει , κλεινει και οταν το αφηνω το κουμπι ξανα ανοιγει και μπαινει εκει παλι στα κινεζικα . μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι η πρωτη επιλογη ειναι να κανει restart και να ανοιξει το κινητο . Οποτε και ανοιγει μπαινω στην διαχειριση αρχειων και τιποτα πουθενα φακελος TWRP .

Τι να κανω?

μελος nikoscupra...και οσοι αντιμετωπιζετε προβληματα bricked η εγκαταστασης custom recovery..κατεβαστε απο εδω https://cloud.mail.ru/public/EtfJ/kUjXfextS τον φακελο help εδω μεσα εχει τα παντα για το τηλ...ειναι 1 γιγα...απενεργοποιηστε την ψηφιακη υπογραφη των windows βαλτε τους adb και vcom drivers καντε εγκατασταση την ρομ με το sp tools που εχει μεσα τσεκαρετε στα options τις επιλογες cheksum.....κλειστε το τηλ....φορτωστε το scatter file και πατηστε download mode και μετα συνδεστε το κινητο σε 5-10 δευτερολεπτα θα παρει μπρος το download..μολις τελειωσει η ρομ ξεσυνδεστε το κινητο και αναψτε το.....μετα κατεβαστε απο εδω http://bbs.letv.com//zt/eui/le_1.html

την 009s και βαλτε την στην μνημη του κινητου και καντε εγκατασταση απο stock recovery θα εχει κινεζικα αλλα λεει update zip πατα εκει και μετα την πρωτη επιλογη,,περιμεντε την εγκατασταση,,,,μετα στο φακελο help υπαρχει το recovery πριν το βαλετε αντικαταστησε το recovery με αυτο εδω https://mega.nz/#!ZsgXACoY!Wuf44tHaF57bx-23YbfFL-sfV2jQk38rvgjfo16Nd_A μονο το recovery,,,,και μετα πλεον βαλτε του ιταλου την ρομ μεσω recovery....

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να στείλει από που μπορούμε να κατεβάσουμε την προηγούμενη?

χειροτερη σε τι?

σε μενα δειχνει μια χαρα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι κανετε για τον καιρο σε MIUI.

 

Play Store, κατεβαζουμε το BUILD PROP EDITOR.

Ανοιγουμε το προγραμμα κ το κλεινουμε.

Παμε στο κεντρο ασφαλειας στα Δικαιωματα κ του δινουμε προνομια ROOT.

Αφου του δωσουμε, ανοιγουμε παλι το προγραμμα κ πηγαινουμε κατω κατω εκει που λεει:

ro.product.locale.language κ το αλλαζουμε σε "en"

ro.product.locale.region κ το αλλαζουμε σε "US"

 

Επανεκκινηση κ το τωρα θα πρεπει ο καιρος να εχει αλλαξει παροχο σε AccuWeather.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι κανετε για τον καιρο σε MIUI.

 

Play Store, κατεβαζουμε το BUILD PROP EDITOR.

Ανοιγουμε το προγραμμα κ το κλεινουμε.

Παμε στο κεντρο ασφαλειας στα Δικαιωματα κ του δινουμε προνομια ROOT.

Αφου του δωσουμε, ανοιγουμε παλι το προγραμμα κ πηγαινουμε κατω κατω εκει που λεει:

ro.product.locale.language κ το αλλαζουμε σε "en"

ro.product.locale.region κ το αλλαζουμε σε "US"

 

Επανεκκινηση κ το τωρα θα πρεπει ο καιρος να εχει αλλαξει παροχο σε AccuWeather.

που θα καταλαβω οτι αλλαξε παροχο εγω?

Link to comment
Share on other sites

Μπες στον καιρο. Πανε κατω κατω στην καρτελα, θα δεις παροχο AccuWeather.

Η εναλλακτικα, πανε πανω στις τρεις τελιτσες, πατα λεπτομερειες κ θα σε πεταξει στην σελιδα του AccuWeather.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στον καιρο. Πανε κατω κατω στην καρτελα, θα δεις παροχο AccuWeather.

Η εναλλακτικα, πανε πανω στις τρεις τελιτσες, πατα λεπτομερειες κ θα σε πεταξει στην σελιδα του AccuWeather.

 

το εκανα αυτο που λες αλλα δεν βλεπει την εφαρμογη στα δικαιωματα και δεν γινεται.μενει με τον παλιο παροχο.εχω supersu αρα ειμαι ρουτερ.τι αλλο να κανω?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο που λες αλλα δεν βλεπει την εφαρμογη στα δικαιωματα και δεν γινεται.μενει με τον παλιο παροχο.εχω supersu αρα ειμαι ρουτερ.τι αλλο να κανω?

 

Εγώ άλλαξα το buildprop αλλά δεν άλλαξε τίποτα τα ίδια κινέζικα βγάζει. Άλλαξε εφαρμογή

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι άλλαξε το build.prop (πρέπει να είναι root αλλιώς δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις). Είμαι σίγουρος ότι πιάνει τουλάχιστον σε κάτι ΡΟΜ MIUI κ EMUI που το είχα δοκιμάσει σε Coolpad.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι άλλαξε το build.prop (πρέπει να είναι root αλλιώς δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις). Είμαι σίγουρος ότι πιάνει τουλάχιστον σε κάτι ΡΟΜ MIUI κ EMUI που το είχα δοκιμάσει σε Coolpad.

 

Ναι το έλεγξα και μετά το reboot είναι αλλαγμένο. Την αλλαγή την έκανα με τον es explorer που έχει τα δικαιώματα ρουτ και έχει text editor

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μια πανέμορφη και πολύ ποιοτική aluminium frame,gorilla glass back θήκη.Και εδώ ένα διαιρούμενο βιδωτό ποιοτικό Aluminum Bumper σε διάφορα χρώματα. Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το FB Messenger στη Miui? Δε μου βγάζει τους αναδυομενους κύκλους των συνομιλητών ενώ στις ειδοποιήσεις λέει πχ "2 συζητήσεις"...

Επίσης, όταν από τη εφαρμογή του FB θείων να ανοιξω μια συνομιλία, δεν πετάει τον κύκλο του ατόμου ενώ το έχει ανοίξει στο background...

Ευχαριστώ!

Edited by Adam164
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το FB Messenger στη Miui? Δε μου βγάζει τους αναδυομενους κύκλους των συνομιλητών ενώ στις ειδοποιήσεις λέει πχ "2 συζητήσεις"...

Επίσης, όταν από τη εφαρμογή του FB θείων να ανοιξω μια συνομιλία, δεν πετάει τον κύκλο του ατόμου ενώ το έχει ανοίξει στο background...

Ευχαριστώ!

η miui αν θυμαμαι καλα στις ριθμησεις της εχει καπου τα δικαιοματα τον εφαρμογων μπες στα δικαιωματα του messenger και τηκαρε εκει που λεει αναδυομενο παραθυρο edit:εχει το app secirity(ασφαλεια) και μεσα στην εφαρμογη γραφει Permissions(δικαιωματα) και εκει βρισκεις το messenger και επιλεγεις να επιτρεπει στην εφαρμογη τα αναδυομενα παραθυρα !https://www.youtube.com/watch?v=UNaZBixZzbc Edited by thomas93
edit
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ καλή η θήκη με την πλάτη την tempered !!! Tempered glass έχει βάλει κανείς που να ταιριάζει ? Εγώ είχα πάρει ένα και ακουμπούσε στη διαφανής θήκη με αποτέλεσμα να ξεκολλήσει διότι δεν καθόταν πολύ καλά.
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μια πανέμορφη και πολύ ποιοτική aluminium frame,gorilla glass back θήκη.Και εδώ ένα διαιρούμενο βιδωτό ποιοτικό Aluminum Bumper σε διάφορα χρώματα.

 

Την ειχα παρει αυτη τη θηκη οταν παρηγγειλα το κινητο αλλα μου φανηκε αρκετα βαρυ μετα και εβαλα την κανονικη που μου εστειλαν απο το minideal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...