Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή; Υπάρχει κάποιο feature που χάνουμε από την official;

 

Επίσης o bb72 αναφέρει κάποια θέματα στο wifi στην 8s;

 

Εμένα μου αρεσει η official γιατι μοιαζει με τη miui της xiaomi.

Αυτοί οι εκκινητες που εχει ο Ιταλος ειναι βλακεια. ...Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η καμερα μεταμορφωνεται με την camera FV-5 που μου ειχε προτεινει πριν δυο τρεις μερες ο "μηχανικος" καλυτερευει ας πουμε αισθητα τη φωτογραφια με δυο πειραγματα μεσα στις αναλυσεις που εχει. Οποιος εχει Blackmart καλά ειναι να την κατεβασει απο κει την επι πληρωμη εκδοση γιατι στο playstore η απλη βγαζει πολλες διαφημησεις και συγκρινετε την χωρις να τραβηξετε φωτο πως δειχνει η οθονη με τη μαμα και με αυτη.Οποιος νοιωσει τη διαφορα ας μας το πει μηπως κανω και λαθος δεν ξερω.

 

H FV-5 έχει τις πιο πολλές Manual ρυθμίσεις άλλά πρέπει να κατεβάσεις την pro, είναι πιο πλήρης από την free, δεν είνα ιδηλαδή μόνο το θέμα τω νδιαφημίσεων, που λύνετε

Για να μην βλέπετε διαφημίσεις γενικώς κατεβάζετε το adaway ή adfree και το βάζετε να κατεβάσει τις λίστες για μπλακάρισμα και δεν βλέπεις και σε εφαρμογές και στο ιντερνετ.

Απλά οι ιστοσελίδες αργούν ελάχιστα περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω περάσει την 7s και σε γενικές γραμμές είναι οκ. Λίγο αδύναμο wifi ίσως ενώ έχω και κάποια θεματάκια με την εφαρμογή των επαφών και το συγχρονισμό viber κλπ.

Έχει βγει καμιά λύση; Η 8s αξίζει τον κόπο του ξαναστησίματος; Η official έχει ελληνικά; Θεωρώ ότι η συσκευή είναι πολύ καλή για τα λεφτά της αλλά με καλύτερο λογισμικό θα πετούσε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω περάσει την 7s και σε γενικές γραμμές είναι οκ. Λίγο αδύναμο wifi ίσως ενώ έχω και κάποια θεματάκια με την εφαρμογή των επαφών και το συγχρονισμό viber κλπ.

Έχει βγει καμιά λύση; Η 8s αξίζει τον κόπο του ξαναστησίματος; Η official έχει ελληνικά; Θεωρώ ότι η συσκευή είναι πολύ καλή για τα λεφτά της αλλά με καλύτερο λογισμικό θα πετούσε...

 

 

Περα το wi-fi δεν εχω δει τα προβληματα που λες..

Περνα την 8s χωρις factory reset,cache,dalvik μονο....

Link to comment
Share on other sites

Περα το wi-fi δεν εχω δει τα προβληματα που λες..

Περνα την 8s χωρις factory reset,cache,dalvik μονο....

 

Οκ. Ευχαριστώ.

Αναφορικά με τις επαφές, δεν έχω καταφέρει να περάσω τις επαφές στον κινητό μόνο. Επιλέγω τοπικός λογαριασμός με απενεργοποιημένο το συγχρονισμό gmail αλλά μου τις εμφανίζει 2 και 3 φορές... Τελικά τις έχω μόνο από gmail για να μην έχω τέτοια θέματα.

Επίσης δεν έχω βρει αν μπορεί να εμφανίζει τον κατάλογο πρώτα με το επίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τις επαφές, δεν έχω καταφέρει να περάσω τις επαφές στον κινητό μόνο.

 

Αν εννοείς τις επαφές που έχεις αποθηκευμένες στην sim , πας ρυθμίσεις > κάτω δεξιά ( App settings ) > Επαφές > Show contacts ....

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τις επαφές που έχεις αποθηκευμένες στην sim , πας ρυθμίσεις > κάτω δεξιά ( App settings ) > Επαφές > Show contacts ....

 

Όχι, δεν έχω επαφές στις sim. Εννοώ, εκεί που λέει στις επιλογές των επαφών, τοπικός λογαριασμός (που λογικά θα έπρεπε να διαβάζει τις αποθηκευμένες στη συσκευή επαφές) ή gmail...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει πάρει κανείς το γκρι χρώμα να πει εντυπώσεις? Το πίσω πλαστικό στις φωτογραφίες φαίνεται διαφορετικό, όχι τόσο γυαλιστερό.

Το έχει το geek σε καλή τιμή...είναι αξιόπιστο το geekbuying? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εννοειται υπαρχει.

 

αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ ειναι μονο για φλασαρισμα αν το κινητο φοραει την 7s.

Kernel 5.5.030E

 

https://mega.nz/#!Motg0TbJ!CXWNKzhPOzjtoAFAXHoD-0srApaMWbB_q_OwAIOqbSw

 

Kernel 5.5.007S για να επιστρεψετε αν θελετε.

 

https://mega.nz/#!wxtERbJC!EvOt8cLDKB3pz62omz6l0kNoh0kUdkTEj7FFAoRdHYw

 

οπως και να εχει η 7s RL (reloaded) εχει μεσα ηδη τον νεο κερνελ.

 

Επειδή είμαι ψιλοάσχετος και ακόμη περιμένω να παραλάβω την συσκευή, έχω καθίσει και διαβάσει όλες τις σελίδες του νήματος αλλά ακόμη με μπερδεύουν κάποια πράγματα..

 

Δηλαδή η 8s έχει διαφορετική kernel? Αν δεν έχει, και αργότερα βγει καινούργια kernel, θα πρέπει να την περάσουμε ξεχωριστά?

Link to comment
Share on other sites

κανεις πρωτα εγκατασταση την ρομ και μετα τον κερνελ αλλα προφανως στην 8ς θα τον εχει ηδη τωρα οταν καποιος εχει την 7ς η την 6 και κανει εγκατασταση την 8 και εχει βαλει πριν τον κερνελ δε χρειαζεται να το ξανακανει. αυτα τα δυο zip δηλ ειναι αχρηστα πια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και με τα theme που εχει μεσα τιι κανουμε?

τα κατεβαζει αλλα δεν τα εχει καπου να τα επιλεξεις μηπως δεν τα υποστιριζει ο kernel δηλ δεν υποστηριζει theme chooser?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις παρελαβα και γω ! πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες. Φοραει την 7s να παω στην 8 rom ; Αγορασμενο απο vickmall Edited by Bellem
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τελικα την 8s . Ειχα προβλημα με τα notif . Τελικα δοκιμασα αυτα με το script που προτεινε καποιος φιλος και δειχνει να δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τελικα την 8s . Ειχα προβλημα με τα notif . Τελικα δοκιμασα αυτα με το script που προτεινε καποιος φιλος και δειχνει να δουλευει.

 

Στην 7s δεν δούλευαν... Στην 8s ναι δηλαδη!;

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα , θελω να ρωτησω στις πληροφοριες αναγραφονται τα εξης :

 

EUI version :5.5.007S (stable)

Kernel :3.10.61+ letv@ubuntu #1

 

Φοραει τον τελευταιο kernel και rom ? Δηλαδη μπορω να παω κατευθειαν στην 8s μονο με το ζιπ ? Eυχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα , θελω να ρωτησω στις πληροφοριες αναγραφονται τα εξης :

 

EUI version :5.5.007S (stable)

Kernel :3.10.61+ letv@ubuntu #1

 

Φοραει τον τελευταιο kernel και rom ? Δηλαδη μπορω να παω κατευθειαν στην 8s μονο με το ζιπ ? Eυχαριστω !

 

ναι μπορεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με την 5s οπως μου ηρθε απο βικμολ πριν 1 μιση μηνα..αξιζει μεταβαση στην 8s?

 

Nαι,καλυτερη σε ολα

Link to comment
Share on other sites

k8uRvtnB7jUvjRa98s94jF2w5mnLAYUsg-HnTxL3JjlvKRMmWNMVJuB6TaYRq7AFI2rFDCwzfVG4_HT6QoFASTm7vVHS3EUT-MvD16oM1XDlIMH8XwXDKbuXcHcfQuxevOK57tDTkzlQn2XeafOkqFLNE8mFydBUazVMoyuDJDzL8PE7dTBJa2O3v7wdQt6vaDWwC02v-PeIHp43sJlTLT56v2XzAdb5mQ9prjvV1yuI7AFHduCrjZI07yF9och42AyiUIra3NJ_FrVSPCkrlKQjEnsXXIcsgEaxOLcRUsTT3chDfRXzNfjpYrJhzDZhHwCbHcfp9bGIvXUGvd2bwFerPxjbCHi5V8IqmUON_UWJWaTDDhcGanUbQqVjao1sZNqnDbC9gwAUVZtfiL8k4X0Ek7tiX_3BRedWJ3_igLWtCy_o5ljZp5-Il-bMk_9C--84F58coERczHVE9vneLp_jkP8EkLnrXt2MzvnLUv5yyvQB6wQr1LimYNgt1y3X8BbnGSh4jT09aeFVXKe-I_TQeMDQEL7sF7r6zC4EMH0=w1620-h911-no

 

MtqcGglFuN2Hlxz4NEcdFvA1-uSULBUGqho6nJQWXcDD42BkMk_4OJc7DVKuClrh-1wD7dfWr0NbYum4UPZNDhzq_yIJeor94HzLdK0h0GQsa_R-mFULygek1zWrRuTvnJJpB5KHBsuD6IvcuXJOS6BNqgOReruWpx955094vZg-BQbW7bdavLsGfaLwOsCsv16WxJnCe1IB6GZTMDKvriJBJVbi4eocEcuYksMOlPQHop9tEzYgePsLTGHmdAPc6BfjECT5nf1nRvkagqZ9RddDyiUF9NdHSJxhpIb0w1Iz6GpvzkwuSDI_mVWMvR2HAR5hH3uGtuU9xDToP8juV5HBEDlbQHRSK94M09NwYEPOiXurGvLxRoZr5SUbQ_BOJtUq-vy8rvPSEav40_HjCNmdbXQXujQs4pvyRzXp-hzV4vzcySXQ2X4Dflnr0ETk3ksID9exnGf1lzx_bXGzuXhWcJZd_9nKapIxXPf9h7wKT6ZY7T-sLNjRTXy3j9NzK4yaBVe8cL8DAsdWDIpn7D86KvDD1O_BczLchguWsr8=w1620-h911-no

 

ipEHeikLyQnYbN4BKmgqyyj1RIvUEGoAxhv4976CjDuF-dkMGDIbFz1eLzY0eEB6l6FcjX2PuzeMZ3h2YA6MEg3YNsTL-HUP8ahKJ-ZGa4omGgYipBJkPc-oQgIWCdd4EAwXtztxTq7DV4UF_evXLYazjb60XcLK_XD-FDC48hSuGlOSfgqldhpX1DwrYIAVKYjYK3UeTjBY2RHcjOUozs_N-OLZeM6vnqVY4YwhooxNR3ojPPWw_c1REpVlvsTJAoF36EyRPrGHSnh1JYXdDjj4LB-WXejt32Bjo9dxKGRV3SAPE9q_CHzdmBlo4N3U34EHBloRDLE9r1xWMDcxRjDP3_n4UI2NCwFIVT24MHriAg2YotJJ_S93w47AbdA-dxvOQk8aFzJgNxsyNC-eM8lR8C8WQez8HeeRm1jJnZdwK527JrlKsTtWXEPfTRZI7q_n_Hg4luBnyIU7qFLvJCbPaBO6e0ocL4s6ZJXdpGdFnzYcTS8xiCoE0jfsBS74HHuS6wQatdJg2KCFGZnN2H3K5fLMd8800dxgiX4jSl0=w1620-h911-no

 

c8CxxiyIxhy2LodBDdhK0yKuEIybmC3K63xPFtHcCG4fWwou86b9m-HN_hyFqusno8gRF3q8f6zKtiRVkHxZXyvgqBitiDBAU82TMjLCq-xxu1n12DsrVSoSW7cNHJq-qPON8LNaFtmVkrI6d2TE3Zlh4z5w_5qwkIxEnZqlAKvIf2o8iXH6vOA4vGVDJWcH_LJ6jT8DjPeY0dV3ebaWRZls6jzGuPptmmUxxqduIX5HkOvmIYv_CjOUJ7v6vgswsZAsUy6LO1SbOua9SFFA-MRS-Et31WXD7E5iZmhCYik4rnBSJNcHyi_GNoqz7AynBgGYSkvHA31Lb7JOyZgtLats4rvjmVyqe93UFKSabhpP8Y6VAnmFAdskRg-cX2D-969w2GzQZfKpyaBMWDPipP1d709IWQGYc-gL4sfSxCB8BQf3SjZB-oE8nuHLhpvQnqQ139RRB579KEg9F0o4mRlSfGPF7cs2YWoUuqOZCj4-If2DusxchWBZN_LbEIdpC8fntrDq92RurqASb4SP46uzNzHcFNwXWmAioinz5kg=w1620-h911-no

 

Ut4Aw2AKtOL-HVKiuUADcsgD03ubMLhYANKfIcVfCodXpQsvws1_oSkMFrxAGZuKRP0AlGMhBqp3gCM6NVYMfFz62uXNTLppoRUC5jcs5v2KC_p9UPFpyiZxmul8eFY8-2B7nrTKeo_9bN82QySRHFn5bbUwlk_LIM2gXhsvHwCLnoE0CSYeiY1z9vz0K1xGka0qRPpPFZnmGWY2bj6fko1eT1NM0RtwkbkkZn-lMgRWcYhZ9Q7aGcavJqvsdarBbTKmTP81gPLelDDdog5YgQLsZUfi2oRbyXspy6kJvarG79iwQJ7l9aN7zVTM-JE3pvCUnHoWXW6Pcr9-nB__1qa50MtLjqB_6USfk20hzzrM6N8kIQo7JDlkvDTdiAlSTj3FiZ6qVxExSudiwaOe7lUABGwfozGBba86bOy7fIDDRL_5QKM7V6TrEquF3UAXabNow7MJzZU-bx7G7t3DB4mj12FB8sDHUEGATkeiR1fnzCzAsnh9gsopaP54Y6Sd_E9mfeI3bFMiwau7kFlrzgVqeTFyUk9oW97nT_qSoJg=w1620-h911-no

 

Καλησπέρα,

έχει πάρει κανείς το γκρι χρώμα να πει εντυπώσεις? Το πίσω πλαστικό στις φωτογραφίες φαίνεται διαφορετικό, όχι τόσο γυαλιστερό.

Το έχει το geek σε καλή τιμή...είναι αξιόπιστο το geekbuying? Ευχαριστώ

 

 

Ειναι γυαλιστερό αλλά δεν του φαίνεται μοιαζει με βουρτσισμένο αλουμίνιο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο meizu mx4 PRO παιδιά. Λίγο τη βοήθεια σας. Την meizu την ξέρω και σαν εταιρεία και τη θεωρώ αξιόπιστη. Με το letv τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι και εγω θελω να δω την μαμα πως ειναι...το wi-fi το εκανα αυτο που λεει ο Ιταλος για να μην εχω θεμα.

 

Τι ακριβώς έκανες με το wifi;;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες με το wifi;;

 

If you experience behavior or consumption anumali under WiFi followed This procedure 1. Entering mtk engineering mode from the dialer * # * # 3646633 # * # * (or by mobileuncle) 2. Connectivity / WiFi CTIA 3. CTIA test mode settings 4. Enable CTIA test mode 5. OK Once activated CTIA mode if you want to be notified on the status bar installed by the perennial playstore Notifications off open it: - From deselect the app EngineerMode and outputs - Assign Notifications off to start automatically at boot You should not see the icon on the status Bar

 

Δεν καταλαβα μονο πως φευγει η αυτη η βλακεια απο πανω

Edited by nazgul1379
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...