Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Χτες πέρασα την 7s (είχα την 6s) και νομίζω πως έχει διαφορά σε ότι έχει να κάνει με ταχύτητα wifi και μπαταρία (κρατάει περισσότερο με την ίδια χρήση). Έχω ένα θέμα και θέλω να μου πει εάν το έχει παρατήρησή και κάποιος άλλως. Έχει να κάνει με της ειδοποιήσεις viber και messanger περισσότερο,κάποιες φορές χτυπάει κάποιες όχι. Άλλες φορές ανάβει μόνο το led χωρίς κάποια ηχητική ειδοποιήσει οπότε αν δεν το δεις δεν ξέρεις εάν έχει έρθει κάτι. Επίσης πολλές φορές δεν έρχεται τίποτα εάν δεν ανοίξεις την εκάστοτε εφαρμογή.Έχω δοκιμάσει να μην κλείνουν οι εφαρμογές όταν κάνει καθαρισμό μνήμης και στα permissions έχω δώσει πρόσβαση. Αυτό το κάνει και με της 2 ρομ οπότε δεν φταίει η 7s. Καμία ιδέα εάν γνωρίζει κάτι κάποιος.

Ευχαριστώ!

 

Το κάνει μόνο όταν είσαι συνδεμένος σε wifi ή και σε data σύνδεση (3G , 4G κλπ);

 

Και μία ερώτηση παιδιά

Η κάμερα αποθηκευει και σε μορφή raw (DNG κλπ), το υποστηρίζει ο κερνελ; Αν δεν το υποστηρίζει η ενσωματωμένη εφαρμογή, το έχει δοκιμάσει κάποιος με άλλη εφαρμογή πχ camera fv-5;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω ή το X600 ή το Redmi note 2 διαβασα στο XDA για το X600 οτι ειναι πολυ ευαισθητη η οθονη του και σπαει σαν κρυσταλλο βοημιας οπως χαρακτηριστικα λενε.

 

Δηλαδη με ενα απλο πεσιμο μπορει να το παρεις στο χερι που λενε. Ειναι αλήθεια συτο τι πιστευεται? Αν ειναι να το βαλουμε σε θηκη να ειμαστε σιγουροι μικροατυχηματα συμβαινουν και ειναι κριμα να σπαει ευκολα.

 

Οσο για την εκδοση ram με MIUI διαβασα οτι δεν δουλευουν σωστα η πυξιδα και κατι αλλο δεν θυμαμαι ακριβως.

 

Αν καποιος εχουν περασει απο τα χερια του και τα 2 κινητα ας κανει μια συγκριση θα με βοηθησει πολυ η αποψη του να αποφασισω.

 

Φανερά ανώτερο το Χ600 φίλε μου. Και σε ποιότητα κατασκευής και σε επιδόσεις και σε κάμερα.

Τώρα αν υπολογίζεις ότι θα αφήσεις το κινητό ''γυμνό'' και θα πέσει με τα μούτρα την πάτησες όποιο από τα δύο κι αν πάρεις :lol:

Ένα tempered class και η θήκη που συνοδεύει την συσκευασία του Χ600 είναι αρκετά πιστεύω :)

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Φανερά ανώτερο το Χ600 φίλε μου. Και σε ποιότητα κατασκευής και σε επιδόσεις και σε κάμερα.

Τώρα αν υπολογίζεις ότι θα αφήσεις το κινητό ''γυμνό'' και θα πέσει με τα μούτρα την πάτησες όποιο από τα δύο κι αν πάρεις :lol:

Ένα tempered class και η θήκη που συνοδεύει την συσκευασία του Χ600 είναι αρκετά πιστεύω :)

 

Στην κάμερα το xiaomi είναι καλύτερο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χτες παρέλαβα, όλα ρολόϊ, φοβερό κινητό, αλλά θα πάω για το 32άρι τελικά το καινούργιο. Όποιος ενδιαφέρεται να του το δώσω, στείλτε πμ.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε που μπορω να προμηθευτω tempered glass για το συγκεκριμενο απο ελλαδα ομως???

 

μια συσκευή που δεν πουλιέται Ελλάδα, που γενικά δεν είναι τόσο γνωστή , ε δυσκολάκι να έχει φέρει κάποιος :)

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει μόνο όταν είσαι συνδεμένος σε wifi ή και σε data σύνδεση (3G , 4G κλπ);

Δεν εχει σημασία η 3g η wifi το ιδιο κάνει δεν εχει διαφορά.

Επίσης σήμερα για καποιο λόγο κόλλησε ο επεξεργαστής στα 806 mhz με αποτέλεσμα να αδειάζει η μπαταρία. Αναγκαστικα να κανω επανεκκίνηση για να μπαίνει deep sleep.!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρελαβα κι εγω !! πολύ ευχαριστημενος από τις πρωτες εντυπσεις ,αρχαριος είμαι αλλωστε δε νεχω τρομερες απαιτησεις αλλα για τα κυβικα μου το βρισκω πολύ καλο :)

μια ερωτηση πλζ εχω την μαμα 7s επανω , περασμενο τ ο google play και θελω μια kalh δωρεαν εφαρμογή gps που σε οδηγει φωνητικα κιολας ,

 

οποιος ξαιρει καλη επι πληρωμη δεκτη για ελλαδα μονο δεν παω εξω ετσι κα ι αλλιως

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παρελαβα ενα x600 το οποιο δεν ειναι ροοτ .εχω φουλ κινεζια στο recovery και δεν υπαρχει φακελος twrp για να περασω το theme του

pik.κατεβασα τη ρομ του ιταλου αλλα κολλαω να παω λιγο στα τυφλα.καμια βοηθεια?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν μπορω με τιπτα να περασω twrp....

βασικα περναει επιτυχως απ`οτι δειχνει αλλα οταν κανει reboot δεν βρισκει recovery και μπαινει κανονικα στην rom....

μονο η στοκ recovery περναει και δουλευει..

Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν μπορω με τιπτα να περασω twrp....

βασικα περναει επιτυχως απ`οτι δειχνει αλλα οταν κανει reboot δεν βρισκει recovery και μπαινει κανονικα στην rom....

μονο η στοκ recovery περναει και δουλευει..

 

Developers options ->ADB Debuging ON

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει πάρει android 5.1?

 

Βασικά υπάρχει κάποιος σύνδεσμος από κανένα dev forum που ασχολείται με costum roms για το κινητό αυτό;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το leagoo elite 1 αλλα βλεποντας τη προσφορα του vickmall ειμαι πολυ κοντα στο να το αγορασω . Βεβαια δεν ξερω καθολου τι παιζει με αγορες μεσω paypal πλεον με τα capital controls ,η διαδικασια ειναι διαφορετικη απο τη στανταρ? Υπαρχει καποιο λινκ που να εξηγει αναλυτικα ? Γιατι δεν μπορεσα να βρω και πολλα :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το leagoo elite 1 αλλα βλεποντας τη προσφορα του vickmall ειμαι πολυ κοντα στο να το αγορασω . Βεβαια δεν ξερω καθολου τι παιζει με αγορες μεσω paypal πλεον με τα capital controls ,η διαδικασια ειναι διαφορετικη απο τη στανταρ? Υπαρχει καποιο λινκ που να εξηγει αναλυτικα ? Γιατι δεν μπορεσα να βρω και πολλα :cry:

 

Με PayPal αγοράζεις κανονικά από Vickmall

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παρελαβα ενα x600 το οποιο δεν ειναι ροοτ .εχω φουλ κινεζια στο recovery και δεν υπαρχει φακελος twrp για να περασω το theme του

pik.κατεβασα τη ρομ του ιταλου αλλα κολλαω να παω λιγο στα τυφλα.καμια βοηθεια?

 

αποψε θα ανεβασω οδηγο ,καλησπερα.

 

PS. θα παρακαλεσω να μην μου στελνετε ΠΜ για να μου πειτε αν μπορω να βοηθησω.Θα ανεβασω τον οδηγο αποψε και μετα ο,τι θελετε ρωτηστε εδω.

ΠΜ δεν θα απαντησω εκτος αν ειναι κατι επειγον και μονο για 5 λεπτα.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια από ότι διαβασα και ειδα και στο δικο μου , εχιε λιγο θεμα ετσ ι δε ν ειναι ?? με την 7s που είμαι μου κρατησε ένα απόγευμα με μερικα τηλεφωνα και αρκετ ο σεφαρισμα , βεβαια εινα ι η πρωτη φορτιση ισως καλυτερεψει αργοτερα
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρηγγειλα απο Vickmall στα $169.99! Προσφορα της ημερας πριν λιγο ανοιξε για λιγα κομματια λεει! :) :) :)

 

Μια από τα ίδια ,12 € λιγότερα νομίζω απο τιην αρχική του τιμη. αλλά ξέχασα να βάλω έξτρα τεμπερ γκλασ .

Εσείς που το έχετε είδη ,λέτε να είναι απαραίτητο??

Edited by tzeskos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

οταν το κινητο μας Letv 1 x600 ερχεται απο την Κινα χωρις custom recovery,τοτε εχουμε μεσα πολλες κινεζικες εφαρμογες, μαλλον δεν ειμαστε root και εννοειται δεν εχουμε ελληνικα.

 

με αυτον τον απλο οδηγο θα περασουμε twrp στο κινητο ωστε μετα να βαλουμε οποια ρομ θελουμε.

αρχικα ας δουμε τι recovery εχουμε.

σβηνουμε το κινητο και κραταμε volume up + power πατημενα μεχρι να ανοιξει κατι στην οθονη .

Τοτε τα αφηνουμε και βλεπουμε τι recovery εχουμε.

 

αν δουμε κινεζικα σαν αυτο

 

http://imgur.com/lDQVNcY

και αυτο

http://imgur.com/LaMylbx

τοτε εχουμε ηδη recovery twrp ομως ειναι στα κινεζικα και πρεπει να της βαλουμε το theme οπως εχει γραφτει σε αλλον οδηγο πριν λιγες σελιδες.

αν ομως εχουμε κατι σαν αυτο

 

http://i.imgur.com/szBKykp.png

 

τοτε ακολουθουμε τα εξης.

 

1.στο κινητο μας ενεργοποιουμε το developer mode πατωντας πολλες φορες στο μενου settings/info /buld και μετα ενεργοποιουμε το usb debugging απο το νεο μενου developer που εμφανιζεται

 

2.βαζουμε τα drivers του κινητου μας στον υπολογιστη ,τα κανουμε προφανως install

https://mega.nz/#!BsZxjLIK!cBbHa2yLZ_f5CWOTzcyQqtk3iMa1boBzz9WJ3Huff_8

 

 

2.κατεβαζουμε απο εδω

https://mega.nz/#!R8NUSSqC!0coDkQ85edqJG36m-jSaQo5GuMZu37pKDFAYOqnqUrw

 

την recovery της οποιας τον φακελο βαζουμε στο desktop μας.

 

3.με το κινητο ενωμενο στον υπολογιστη κλικαρουμε το recovery.bat παταμε συνεχως enter και οταν το κινητο μας ζητησει να ειναι παντα σε usb debug mode λεμε ναι.

 

4.το κινητο μας θα κανει restart και θα εχει πλεον twrp με ενα ομορφο θεμα στα αγγλικα.

 

5.μετα μπορουμε να κανουμε restart system και να μπουμε παλι στο μενου του κινητου και να περασουμε οποιαδηποτε ρομ θελουμε

 

πχ

https://yadi.sk/d/g4e5TB_NkJcLG ειναι η 7s Reloaded που εχει το Κερνελ απο την experimental 30E

https://drive.google.com/file/d/0B8qw-UthdTzpbFVqVE1yOTJjZWc/view ειναι η 6s ΒΒ72 η καλυτερη σε μπαταρια.

 

αυτα αφου τα περασουμε χυμα μεσα στο κινητο μας οταν το συνδεσουμε με τον υπολογιστη

Ανοιγουμε το κινητο σε recovery mode με volume up+ power και παμε πρωτα wipe advanced --> cache/data/dalvik/system

μετα ειναι ευκολο…παμε πισω και κανουμε install το zip της rom που θελουμε.

 

εδω ενδεικτικο video στα ιταλικα

ελπιζω να βοηθησα.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...