Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετίσματα σε όλη την ομάδα από την παγωμένη Σκωτία. :cold: :cold: :cold:

Πρόσφατα που ήρθε ένα μέιλ για προσφορά Letv x600 32gb 3gb ram στις 140 λίρες (189 ευρώ) και μπορώ να πω ότι το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

 

Έχω όμως κάποιες απορίες:

1. Τι γίνεται με το google store?

2. Γίνεται πολύς ντόρος για φλάσαρισμα (πολύ απ έξω έχω ψιλοκαταλάβει τι είναι) το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ όλοι με το που παίρνουν καινούργιο κινητό πάνε και το σκαλίζουν? Δεν μπορεί να λειτουργήσει όπως είναι.

3. Ποια είναι η γνώμη σας. Για αυτά τα χρήματα αξίζει?

4.Υπάρχει κάτι άλλο ίσως πιο αξιόπιστο ή πιο οικονομικό με τα ίδια χρήματα?

5. Από προβλήματα πως τα πάει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετίσματα σε όλη την ομάδα από την παγωμένη Σκωτία. :cold: :cold: :cold:

Πρόσφατα που ήρθε ένα μέιλ για προσφορά Letv x600 32gb 3gb ram στις 140 λίρες (189 ευρώ) και μπορώ να πω ότι το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

 

Έχω όμως κάποιες απορίες:

1. Τι γίνεται με το google store?

2. Γίνεται πολύς ντόρος για φλάσαρισμα (πολύ απ έξω έχω ψιλοκαταλάβει τι είναι) το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ όλοι με το που παίρνουν καινούργιο κινητό πάνε και το σκαλίζουν? Δεν μπορεί να λειτουργήσει όπως είναι.

3. Ποια είναι η γνώμη σας. Για αυτά τα χρήματα αξίζει?

4.Υπάρχει κάτι άλλο ίσως πιο αξιόπιστο ή πιο οικονομικό με τα ίδια χρήματα?

5. Από προβλήματα πως τα πάει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

καλημέρα από Ελλάδα και όχι κρύο ακόμα.

 

Το τηλέφωνο είναι καλό . Το σκάλισμα πάντα γίνεται το πολύ σκάλισμα είναι άλλη ιστορία (flashmaniacs).

To τηλέφωνο λειτουργεί καλά και χωρίς σκάλισμα για όποιον δεν έχει ειδικές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

γιατι σε μενα λεει not supported

 

περιεργο,γιατι το χω κανει 2 φορες, μετα απο install aosp masopa και 9s και μου το δεχτηκε

ο αλλος τροπος ειναι να το βαλεις χειροκινητα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λευκο ή μαυρο προτεινεται?? :D

Απο τις πιο απλες ερωτησεις που θα μπορουσαν να γινουν αχαχαα....καθαρα υποκειμενικο το θεμα,τις γνωμες σας θελω ποιο ειναι ωραιοτερο κατα εσας :D

Link to comment
Share on other sites

Το έχει γνωστός μου σε άσπρο και μετράει πολύ.

Το ψήνω και εγώ να πάρω το άσπρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτό που θέλω από το κινητό (και δεν μπορούσε να το κάνει το Samsung s7582) είναι:

*Να έχω φορτωμένα standby 5 mail. (2 yahoo, 1 gmail, 2 από ιδιωτικούς server)

*Να φορτώσω εφαρμογές τύπου πλατφόρμας πανεπιστημίων, δημόσιων υπηρεσιών, δρομολόγια λεωφορείων, καρτοκινητής...

*Επιπλέον τα κλασικά Skype, WhatsApp, Viber, Messenger(fb), Facebook

*Θέλω απροβλημάτιστο συχρονισμό επαφών καθώς επίσης και σελιδοδείκτες από google Chrome.

γενικά ότι έχει να κάνει με επικοινωνία είτε τηλεφψνική, sms, μέσω ίντερνετ...

*Διαβάζω για προβλήματα σε πυκνοκατ. περιοχές με το GPS. Ισχύει κάτι τέτοιο?

*Να μην ξεχάσω πως τα ΣΚ παρακολουθώ μια εκπαίδευση και μας επιτρέπουν να βιντεοσκοπούμε. Οπότε μια καλή κάμερα είναι το κερασάκι στην τούρτα. Δεν σκάω όμως, μπορώ να αγοράσω με 30-40 λίρες κάτι.

Edited by giannakoz
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Τι γίνεται με το google store?

2. Γίνεται πολύς ντόρος για φλάσαρισμα (πολύ απ έξω έχω ψιλοκαταλάβει τι είναι) το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ όλοι με το που παίρνουν καινούργιο κινητό πάνε και το σκαλίζουν? Δεν μπορεί να λειτουργήσει όπως είναι.

3. Ποια είναι η γνώμη σας. Για αυτά τα χρήματα αξίζει?

4.Υπάρχει κάτι άλλο ίσως πιο αξιόπιστο ή πιο οικονομικό με τα ίδια χρήματα?

5. Από προβλήματα πως τα πάει?

 

1. Κανένα πρόβλημα.

2. Επειδή με τη stock rom δεν γίνεται δουλειά, θα κάνεις και εσύ ότι κάνουν και οι υπόλοιποι... θα περάσεις μια από τις γνωστές custom rom που κυκλοφορούν.

3. Ναι.

4. Δεν αφορά το παρόν θέμα.

5. Διάβασε το παρόν θέμα και θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,βοήθεια !!!! μπρίκαρα το κινητό .μου ήρθε με κινέζικη ρομ και μετά από λίγο είπα να δοκιμάσω του Ιταλού,πέρασα TWRP ,αλλά μάλλον κάτι έκανα λάθος και τώρα απλά βγάζει την αρχική οθόνη και κολλάει εκεί. δοκίμασα με sp flash tool ,αλλά τίποτα ,δεν το βλέπει ο υπολογιστής -απλά φορτίζει.υπάρχει κάποιος από Αθήνα να βοηθήσει,να του το φέρω ,να ρίξει μιά ματιά ?? 2-3 μέρες παιδεύομαι και δεν βρίσκω άκρη.Ή έστω εναλλακτικά αν γνωρίζει κάποιος κανένα μαγαζί με κινητά που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν.ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,βοήθεια !!!! μπρίκαρα το κινητό .μου ήρθε με κινέζικη ρομ και μετά από λίγο είπα να δοκιμάσω του Ιταλού,πέρασα TWRP ,αλλά μάλλον κάτι έκανα λάθος και τώρα απλά βγάζει την αρχική οθόνη και κολλάει εκεί. δοκίμασα με sp flash tool ,αλλά τίποτα ,δεν το βλέπει ο υπολογιστής -απλά φορτίζει.υπάρχει κάποιος από Αθήνα να βοηθήσει,να του το φέρω ,να ρίξει μιά ματιά ?? 2-3 μέρες παιδεύομαι και δεν βρίσκω άκρη.Ή έστω εναλλακτικά αν γνωρίζει κάποιος κανένα μαγαζί με κινητά που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν.ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.needrom.com/download/letv-x600s1/

Αν δεν βρεις άκρη στείλε pm για περαιτέρω βοήθεια αν μπορώ.

Δες και για unbrick rom: http://www.androidbrick.com/download/letv-x600-unbrick-rom-scatter-file-sp-flash-tool-mtk-drivers/

Edited by gatos69nib
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.needrom.com/download/letv-x600s1/

Αν δεν βρεις άκρη στείλε pm για περαιτέρω βοήθεια αν μπορώ.

Δες και για unbrick rom: http://www.androidbrick.com/download/letv-x600-unbrick-rom-scatter-file-sp-flash-tool-mtk-drivers/

 

φίλε τα έχω κάνει αυτά όλα,αλλά δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή,ακόμα και με όλες τις διαδικασίες και πέρασμα drivers ,πάλι δεν το ''βλέπει'' ο υπολογιστής..απελπισία

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λευκο ή μαυρο προτεινεται?? :D

Απο τις πιο απλες ερωτησεις που θα μπορουσαν να γινουν αχαχαα....καθαρα υποκειμενικο το θεμα,τις γνωμες σας θελω ποιο ειναι ωραιοτερο κατα εσας :D

 

Γκρι φυσικα :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φίλε τα έχω κάνει αυτά όλα,αλλά δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή,ακόμα και με όλες τις διαδικασίες και πέρασμα drivers ,πάλι δεν το ''βλέπει'' ο υπολογιστής..απελπισία

 

τι λειτουργικο εχεις ?

αλλαξες πορτες USB ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι βύσμα είναι αυτό το usb που έχει το τηλέφωνο;;!!

 

ειναι το usb οφ δε νεξτ τζενερεησιον.

ελαχιστα κινητα το εχουν...

 

τα Letv,το Μeizu Pro5 και τα Νexus...και το Ζuk.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ή συγκεκριμένη Ρομ είναι ίσως ή καλύτερη σύνολικα που έχω δοκιμάσει.

Στα +

Πολλές, παρά πολλές επιλογές παραμετροποίησης της συσκευής

Δυνατότητα themes (miui) και μιλαμε για 100αδες

Τρομερή αυτονομία σε αναμονη. 28 ώρες με 75 λεπτά οθόνης, μπαταρία στο 63%. Καμμια άλλη Ρομ δεν έχει τόσο χαμηλή κατανάλωση σε ελαφριά χρήση της συσκευής.

Λειτουργικότητα miui (love it or hate it)

Χωρίς κρασαρίσματος, λαγκ ή οποιοδήποτε κολλημα

 

Αρνητικά δεν εχω να αναφέρω.

Screen οn time ,με τέρμα ανεβασμένο το adaptive brightness χονδρικά στο 4ωρο...όσο και οι υπόλοιπες Ρομ. Εννοείται με συνέχεια ανοιχτo wifi

Καλησπέρα!Που την βρίσκουμε αυτή τη ρομ??Εχω την 8ς αλλά ανκαι ευχαριστημένος..μεψιλό έπεισες νατην δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Που την βρίσκουμε αυτή τη ρομ??Εχω την 8ς αλλά ανκαι ευχαριστημένος..μεψιλό έπεισες νατην δοκιμάσω!

Μπες στο letv.re και βρες τη miui rom by vazarg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πλεον δεν αναβει το (γαλαζιο) λαμπάκι όταν εχω ειδοποιήσεις (messenger, watsapp κ.λ.π) . Δεν βλέπω κάποια ρυθμιση για το συγκεκριμένο. Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει. Εχω την 7s
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-προβολη- φωτεινός παλμός.

μετά πας ρυθμίσεις -ήχος και ειδοποιήσεις και τικαρε ότι θες.

Παίδες έχω και εγώ μια απορία πως μπορώ.ενώ έχω βαλή κανένα κλείδωμα οθόνης με το που πάτο το κουμπί να άνοιξη απευθείας χωρίς να χρειάζεται να περάσω το δάκτυλο.

είμαι με την 7s και τον apex

Edited by tzeskos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

Η miui του vazarg ειναι ηδη ρουταρισμενη η πρεπει να φλασαρουμε και super su zip?

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένα link για θέματα για την miui?

Και αν ξέρει κανείς πως βάζουμε δίκη μας φώτο στην οθόνη κλειδώματος;

επισης μερικές φορές εμφανίζει στο status bar ένα κοκινο εικονίδιο σαν της μπαταρίας αλλά σε πιο μικρό μέγεθος. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό;

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω το δικο μου σημερα.

Μου εχει ερθει με την 4s.Παρολο που προσπαθησα να περασω την TWRP recovery και μετα μια νεοτερη ρομ απο αυτα που εχω βρει εδω μεσα δεν γινεται τιποτα.Εχει κινεζικη recovery και δεν υπαρχει ο φακελος TWRP για να περασω ενα θεμα να την κανω αγγλικη.

Μπορει να παρακαλω καποιος να με βοηθησει γιατι δεν ξερω τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω το δικο μου σημερα.

Μου εχει ερθει με την 4s.Παρολο που προσπαθησα να περασω την TWRP recovery και μετα μια νεοτερη ρομ απο αυτα που εχω βρει εδω μεσα δεν γινεται τιποτα.Εχει κινεζικη recovery και δεν υπαρχει ο φακελος TWRP για να περασω ενα θεμα να την κανω αγγλικη.

Μπορει να παρακαλω καποιος να με βοηθησει γιατι δεν ξερω τι να κανω?

 

Από το link http://www.needrom.com/download/letv-x5001s/ ακολουθείς μόνο τις οδηγίες στην δεύτερη παράγραφο για να περάσεις πρώτα την official rom:

If you have the LeTV X500/1S with an unoriginal ROM (from one of the shops who install a modified ROM with multilanguage) but want the original ROM from LeTV follow these steps:

 

Enable USB debugging on the phone.

2. Download the file from here called "S1_x500-CN-OP-DBXCNOP5500811172S-5.5.008S.zip". Rename it to "update" (with the extention it is named "update.zip") and copy the file to the root of the phone.

3. Shutdown the phone.

4. Hold volume up and the power button together, as soon you see the LeTV bootlogo, let both go again, and it should boot into the stock recovery.

5. Now check Clear Data so both Update system and Clear data are checked – and then press the Start button

6. Now it will start flashing, now just wait for 10 minutes, and it should boot up and you have a clean new original LeTV system – done!

 

Μετά πας στο http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-bb72-su-letv-x500/

για να περάσεις την rom του Ιταλού.

Edited by gatos69nib
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά εγώ έχω το x600 αυτό που μου έγραψες είναι για το x500
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά εγώ έχω το x600 αυτό που μου έγραψες είναι για το x500

Sorry απροσεξία μου, τα αντίστοιχα links για το x600 είναι τα παρακάτω:

http://www.needrom.com/download/letv-x600s1/

http://blog.grossoshop.net/letvx600-rombb72-092/

Link to comment
Share on other sites

Το whats'up application γιατί δεν μου δουλεύει;Μου γράφει ότι η sim cosmote πρέπει να είναι στο slot 1 και εκεί την έχω αλλά δεν.....
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...