Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετο αν το κανω η οχι καλο ειναι να εξηγησεις για οσους θελουν να το κανουν,αν θες φυσικα,εξ αλλου αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου,διαβασες καθολου το thread?

7 σελιδες πισω ειναι αυτο που θες οχι 107...

Και ξερω τον σκοπο του forum γιαυτο σου απανταω

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει πλακα με το ΠΟΣΟ κραταει....

Το φορτισα Τεταρτη πρωι,με ορισμενο στην αυτοματη φωτεινότητα,greenify,χωρις data,με μπολικα τηλεφωνα,καθε μεσημερι μεχρι την αλλη μερα το πρωι μονιμα wi-fi ειμαι στο 63%...

και κανα 2-3 ωρο μουσικη

Με την 7s + την kernel την καινουργια...

Τελειο ακουγεται , επομενως τα προβληματα βρισκονται στη ρομ/κερνελ που εχουν οι υπολοιποι φανταζομαι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν περασουμε την ρομ περναμε και το ζιπ της κερνελ η το εχει ηδη μεσα?και αν εχουμε την πρωτη 7s χρειαζεται να κανουμε τα wipes?
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την 07S RL δεν χρειαζεται να κανεις τίποτε.

Αν έχει κάποιος την 07S , μπορεί μέσα απο το recovery να κάνει install το ζιπ της κέρνελ , χωρίς wipes κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει πλακα με το ΠΟΣΟ κραταει....

Το φορτισα Τεταρτη πρωι,με ορισμενο στην αυτοματη φωτεινότητα,greenify,χωρις data,με μπολικα τηλεφωνα,καθε μεσημερι μεχρι την αλλη μερα το πρωι μονιμα wi-fi ειμαι στο 63%...

και κανα 2-3 ωρο μουσικη

Με την 7s + την kernel την καινουργια...

 

O επεξεργαστής παίζει το ίδιο ή τον χαμήλωσαν?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ερωτηση... Είχα το twrp προεγκατεστημενο στα κινεζικα... Εβαλα twrp theme και αλλαξε στα αγγλικα αλλα μετα δε με αφηνε να κανω το swipe για να κανω τα απαραιτητα install, backup κτλ. Ακολουθησα τον οδηγο που προαναφερθηκε στο φορουμ του φιλου μας απο εδω http://www.needrom.com/download/letv-x600-twrpadb-driver-easy-way/ και εκανα ολα τα βηματα με την ενδειξη της επιτυχιας στο τελος... Ωστοσο οταν κανει boot σε recovery mode η οθονη μαυριζει... σαν να μην υπαρχει recovery mode και κλεινει. Τι κανω; θελω να περασω την 7s με τον καινουριο kernel γιατι δεν παλευεται η μπαταρια του με την ηδη υπαρχουσα rom. Ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια η μαγικη λεξη είναι ...κλειστο data !!! το ανοιγουμε ΜΟΝΟ όταν το χρησιμοποιούμε και μετα παλι κλείσιμο τουλάχιστον σε μενα ετσ ι εστρωσε η μπαταρια

 

α και δυο τρια προγραματακια από το play store δοκιμασα με ελεγχο των εφορμογων που μπουταρουν

Link to comment
Share on other sites

αυτο που συμβαινει δεν το εχω συναντησει ποτε:wacko:

δεν μπορω να συνδεθω στο wifi με το συγκεκριμενο τηλ {letvx600}ενω το λαπτοπ και ενα jiayu g5 που εχω σαν δευτερο συνδεονται κανονικα!

τι του εκανα επαναφορες εργ. τι του εβαλα 5 αλλες ρομ διαφορετικες τι wifi fix κατεβασα τι του εβαλα μονος μου τις ιρ δεν γινεται τιποτα:wacko:

ειναι δυνατον με επαναφορα εργοστασιακων να μην ερχεται στα ισα του και με αλλες ρομ τι γινεται ρε παιδια ειναι κουφο τελειως λεμε αυτο!!

τo wifi ειναι του γειτονα αλλα δεν εχει να κανει αφου τα αλλα συνδεονται κανονικα α και σε αλλο που δοκιμασα συνδεεται κανονικα μονο σε αυτο !!μα τι γινεται μπανιζει κανενας τιποτα ??

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βδομάδα φίλε, παπατζιλίκι το ότι έφτασε Ελλάδα, τσέκαρε τα ΕΛΤΑ. Εμένα έβγαλε 1 Νοεμβρίου το signpost, αλλά παρέλαβα σήμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε, απλά το μετονομαζω σε update.zip και μέσω recovery το κάνω ? Δεν πειράζει που δεν είμαι root? Επίσης, θα πρέπει να κάνω wipe cache, data ή κάτι άλλο πριν ? Σ'ευχαριστω για τον χρόνο σου.

Τελικά έχεις δίκιο! Πήρα σήμερα στα ΕΛΤΑ και ενώ στο sg post λέει αφιχθεί στην Ελλάδα από 9/11, εδώ δεν έχει έρθει ακόμα μου λένε..ξενέρωσα!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που συμβαινει δεν το εχω συναντησει ποτε:wacko:

δεν μπορω να συνδεθω στο wifi με το συγκεκριμενο τηλ {letvx600}ενω το λαπτοπ και ενα jiayu g5 που εχω σαν δευτερο συνδεονται κανονικα!

τι του εκανα επαναφορες εργ. τι του εβαλα 5 αλλες ρομ διαφορετικες τι wifi fix κατεβασα τι του εβαλα μονος μου τις ιρ δεν γινεται τιποτα:wacko:

ειναι δυνατον με επαναφορα εργοστασιακων να μην ερχεται στα ισα του και με αλλες ρομ τι γινεται ρε παιδια ειναι κουφο τελειως λεμε αυτο!!

τo wifi ειναι του γειτονα αλλα δεν εχει να κανει αφου τα αλλα συνδεονται κανονικα α και σε αλλο που δοκιμασα συνδεεται κανονικα μονο σε αυτο !!μα τι γινεται μπανιζει κανενας τιποτα ??

 

δοκίμασε να αλλάξεις το κανάλι του wifi στο ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχεις δίκιο! Πήρα σήμερα στα ΕΛΤΑ και ενώ στο sg post λέει αφιχθεί στην Ελλάδα από 9/11, εδώ δεν έχει έρθει ακόμα μου λένε..ξενέρωσα!

 

Μέχρι την Τρίτη θα παραλάβεις. Μην αγχώνεσαι ;)

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να αλλάξεις το κανάλι του wifi στο ρουτερ

 

αφου είναι του γειτονα το ρουτερ !!! τι να του πει?? με συγχωρεις δεν πιανει το τηλεφωνο μου αλλαξε καναλι ?? :)

Link to comment
Share on other sites

αφου είναι του γειτονα το ρουτερ !!! τι να του πει?? με συγχωρεις δεν πιανει το τηλεφωνο μου αλλαξε καναλι ?? :)

 

θεωρείς οτι παίρνει παράνομα απο το γείτονα,εγώ πάλι θεωρώ οτι έχει συνεννοηθεί

Link to comment
Share on other sites

αυτο που συμβαινει δεν το εχω συναντησει ποτε:wacko:

δεν μπορω να συνδεθω στο wifi με το συγκεκριμενο τηλ {letvx600}ενω το λαπτοπ και ενα jiayu g5 που εχω σαν δευτερο συνδεονται κανονικα!

τι του εκανα επαναφορες εργ. τι του εβαλα 5 αλλες ρομ διαφορετικες τι wifi fix κατεβασα τι του εβαλα μονος μου τις ιρ δεν γινεται τιποτα:wacko:

ειναι δυνατον με επαναφορα εργοστασιακων να μην ερχεται στα ισα του και με αλλες ρομ τι γινεται ρε παιδια ειναι κουφο τελειως λεμε αυτο!!

τo wifi ειναι του γειτονα αλλα δεν εχει να κανει αφου τα αλλα συνδεονται κανονικα α και σε αλλο που δοκιμασα συνδεεται κανονικα μονο σε αυτο !!μα τι γινεται μπανιζει κανενας τιποτα ??

 

ϊσως έχει βάλει στις ρυθμίσεις του ρούτερ του να μην συνδέονται νέες συσκευές (το δικό μου έχει τέτοια ρύθμιση).

δοκίμασε να αλλάξεις τη mac address του κινητού, και βάλε να φαινεται μια γνωστή μάρκα.

EDIT

ή αυτή του jiagu αν δεν το χρησιμοποιείς

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών αυτό με της ειδοποιήσεις έχει καταντήσει εκνευρηστικο. Το θεωρώ απαράδεκτο να πρέπει να κάνω ενα σωρό αλχημείες για να έρχονται ειδοποιησεις. Ισως το μεγαλύτερο μείον που έχει αυτή τη στιγμή.

Επίσης χτες φλασαρα των νεο kernel διαφορά στην μπαταρία δεν νομίζω πως εχει. Με αρκετή χρίση απο το πρώι ανοιχτά data ειμαι 23% αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει πλακα με το ΠΟΣΟ κραταει....

Το φορτισα Τεταρτη πρωι,με ορισμενο στην αυτοματη φωτεινότητα,greenify,χωρις data,με μπολικα τηλεφωνα,καθε μεσημερι μεχρι την αλλη μερα το πρωι μονιμα wi-fi ειμαι στο 63%...

και κανα 2-3 ωρο μουσικη

Με την 7s + την kernel την καινουργια...

 

Εχθες εγραψα αυτο επανω...δεν το φορτισα,10-11 τηλεφωνα, αλλα τοσα μυνηματα.

Μπαταρια στο 53%...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών αυτό με της ειδοποιήσεις έχει καταντήσει εκνευρηστικο. Το θεωρώ απαράδεκτο να πρέπει να κάνω ενα σωρό αλχημείες για να έρχονται ειδοποιησεις. Ισως το μεγαλύτερο μείον που έχει αυτή τη στιγμή.

Επίσης χτες φλασαρα των νεο kernel διαφορά στην μπαταρία δεν νομίζω πως εχει. Με αρκετή χρίση απο το πρώι ανοιχτά data ειμαι 23% αυτή τη στιγμή.

 

Τα data σε όλα τα τηλέφωνα ρουφάνε την μπαταρία( ιδιως αν δεν έχεις καλό 3G/4G σήμα, ή καλή κεραία το κινητό).

(μόνο η μπαντα 800 πρέπει να καταναλώνει λιγότερο)

Link to comment
Share on other sites

Τα data σε όλα τα τηλέφωνα ρουφάνε την μπαταρία( ιδιως αν δεν έχεις καλό 3G/4G σήμα, ή καλή κεραία το κινητό).

(μόνο η μπαντα 800 πρέπει να καταναλώνει λιγότερο)

 

Δεν με απασχολεί τόσο το θεμα της μπαταρίας όσο των ειδοποιησεων. Απλά δεν ξέρεις πότε κι αν σου έχει έρθει κάτι. Πρέπει μόνιμος να κοιτάς και να ανοιγεις της εφαρμογές για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί παρήγγειλα και το letv x500 λέτε να αξίζει να το αλλάξω με το καινούριο μοντέλο; Μια άποψη θέλω για να πάρω την απόφαση :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

ϊσως έχει βάλει στις ρυθμίσεις του ρούτερ του να μην συνδέονται νέες συσκευές (το δικό μου έχει τέτοια ρύθμιση).

δοκίμασε να αλλάξεις τη mac address του κινητού, και βάλε να φαινεται μια γνωστή μάρκα.

EDIT

ή αυτή του jiagu αν δεν το χρησιμοποιείς

 

Είσαι γατονι μεγαλο κατεβασα απο το αλλο τηλ την εφαρμογη chamelemac την εστειλα στο αλλο με bluetooth και αλλαξα την mac και μπηκε κατευθειαν!

Με εσωσες να σαι καλα..!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί παρήγγειλα και το letv x500 λέτε να αξίζει να το αλλάξω με το καινούριο μοντέλο; Μια άποψη θέλω για να πάρω την απόφαση :)

 

? το x500 δεν είναι το καινούριο μοντέλο ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...