Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά βιάζομαι για να το παραγγείλω. Πως σας φαίνεται το wifi? Διαβάζω σε ξένα forum ότι έχει πρόβλημα...

Δυστηχως αμα θες ασφαλης απαντησεις πρεπει να περιμενεις περιπου μετα τις 20-25 οκτωβρη.Υπαρχει ενα κυμα αγοραστων τις τελευταιες 2 εβδομαδες (μαζι και εγω) οποτε το νημα θα ξαναζωντανεψει για τα καλα.

Οσο για το wifi απο αυτα που εχω διαβασει ηταν οτι δουλευε κομπλε στην 2s αλλα η μπαταρια επεφτε γρηγορα.Μετα εφτιαξαν το θεμα με την μπαταρια αλλα εμφανιστηκε το προβλημα με το wifi.Iσως να ειναι θεμα software και να επιλυθει στο αμεσο μελλον με update.

χωρις να γνωριζω ακομα να σου απαντησω, γιατι θα πρεπει να διαβάσεις ενα forum που το λεεθ καποιος, ενω εδω καθως και τοσα αλλα reviews δεν αναφερουν τιποτα για αυτο

 

στο xda εχει αναφερθει απο πολλους χρηστες οτι εχουν προβλημα με το wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την Δευτερα το περιμεω γιατι μου ερχεται με DHL και δεν περναει μαλλον τελωνειο γιατι διαμενω στην Ιταλια.

 

την Δευτερα θα σας πω με το wifi αλλα να ξερετε το wifi ηταν θεμα rom.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη του συμβαινει

http://www.gizchina.com/2015/08/08/are-you-suffering-with-letv-le1-wifi-bugs/

μετα βρισκει την λυση η οποια ειναι softwaρικη, οποτε δεν υπαρχει ουσιαστικο θεμα με το wifi. ΑΝ εχεις καποιο προβλημα ΑΝ (δεν ειναι ολες οι εκδοσεις ιδιες μπορει να σου ερθει updated) μπορει και με το επομενο update της Letv να φτιαξει

http://www.gizchina.com/2015/08/09/how-to-fix-letv-le1-wifi-problems-and-get-double-tap-to-wake/

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ REMOVABLE ΜΠΑΤΑΡΙΑ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ REMOVABLE ΜΠΑΤΑΡΙΑ?

 

Οχι φιλε μου δεν εχει.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν εχει.

 

κριμα και ειναι καλο τηλεφωνο ....ουτε usb otg?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

κριμα και ειναι καλο τηλεφωνο ....ουτε usb otg?

 

Ναι είναι τρομερό τηλέφωνο! Κοίτα αν δεν σε καλύπτει το 16 παρε το 32αρι. Εγω προσωπικά παραγγειλα το 16αρι γιατί καλύπτομαι. Η μπαταρία δεν είναι αποσπωμενη αλλα τα περισσότερα κινητά πλεον έτσι βγαίνουν. Δεν με πειράζει. Usb otg απ ότι ξέρω έχει. Επιβεβαίωσε το όμως.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο μαγαζί συμφέρει να το παραγγείλουμε;

 

Ένα είναι το μαγαζί :Vickmall

(συμπέρασμα μετά από 100+ παραγγελίες από όλα τα γνωστά κινέζικα μαγαζιά)

Link to comment
Share on other sites

+1 vickmall και απο μενα!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το τηλ μου ηρθε με DHL απο Κινα σε 3 εργασιμες.

 

πληρωσα 24Ε τελωνειο,βρισκομαι Ιταλια.

 

πρωτη εντυπωση.

 

αριστη.

απιστευτη κατασκευη και ποιοτητα.

Προσοχη πως βαζετε screenprotector γιατι το γυαλι του ειναι πανω απο το μεταλλικο πλαισιο.

ειναι ενα κινητο που αν σας πεσει,για μενα τελειωσε το γυαλι.Δεν προστατευεται.Του εβαλα tempered glass που ειχα παραγγειλει μια και γνωριζα.

 

ηρθε με την 5S ρομ του BB72.

εχει ελληνικα.

4G δουλευει κανονικα και με τον νομο.

wifi δεν παρατηρω καποιο προβλημα,κατεβαζει στα 800kb/sec τωρα κατι εφαρμογες.απλα αργει στην αρχη να πιασει,θελει 5 δευτερα πανω απο edge+

τα κουμπακια ειναι σαν του Νexus 5, παιζουν λιγο αλλα δεν εχω θεμα.Ειναι μεταλλικα.

 

Οθονη ειναι σαν του Meizu M1 Note/M2 Note εχει ελαχιστο κιτρινο πανω,ομως το κινητο δινει δυνατοτητα σεταρισματος της οθονης

το εβαλα στο natural και εκει εχει ομορφα χρωματα...αν το βαλετε στο soft ειναι εντελως κιτρινη.Αυτα ειναι γουστα.

Μην σας παραξενεψει που πανω η οθονη εχει λιγο εντονο κιτρινο και φως,εκει ειναι τα led της οθονης,ειναι ενα χαρακτηριστικο που επιβεβαιωσα σε 2 άλλα Le1.

κατασκευη γενικα απιστευτη για αυτα τα χρηματα και παει αερας.

 

λογικη δυναμη στο ακουστικο αλλα εχω δει και καλυτερα.

ηχειο κορυφαιο.

κατω απο τον ηλιο ειναι μετριο,σιγουρα δεν ειναι πανω απο τον μεσο ορο.

gps με την ΒΒ72 ακαριαιο.

 

http://imgur.com/a/bnHWU

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε Δημήτρη,να το χαρείς το κινητάκι σου....Μαζί παραγγείλαμε απλά εμένα έρχεται με απλό ταχυδρομίο....Θα χαρούμε όλοι να μας πεις +- από το κινητό μιας και είναι καλό να ακούμε γνώμες....Και μια ερώτηση προς όσους γνωρίζουν,πια είναι η τελευταία rom του Ιταλού για το κινητό μας μιας και το παράγγειλα χωρίς multilanguage και θα κάνω την εγκατάσταση μόνος μου.Ευχαριστώ Edited by baros10
Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε χτες το tracking number και αναμένω να φυγει για το ταξίδι του :lol: . Πόσες μέρες κάνει να έρθει? Από την στιγμή που θα σου δώσουν το trucking number μετά από πόσο διάστημα μπορείς να το παρακολουθήσεις?

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση της τελευταίας ROM του Ιταλού (5.0.005S 30/08/2015):

Πρώτα κάνουμε back up τα αρχεία μας.

Κατεβάζουμε τους drivers από εδώ :https://mega.co.nz/#!BsZxjLIK!cBbHa2yLZ_f5CWOTzcyQqtk3iMa1boBzz9WJ3Huff_8

Αποσυμπιέζουμε το αρχείο στην επιφάνεια εργασίας και τέχου το αρχείο AdbDriverInstaller kai πατάμε install για να μπούν οι

drivers.

Κατεβάζουμε την recovery από εδώ: https://mega.nz/#!R8NUSSqC...7pKDFAYOqnqUrw και αποσυμπιέζουμε στην επιάφάνεια εργασίας.

Την τελευταία rom του ιταλού την κατεβάζουμε από εδώ :https://drive.google.com/file/d/0B8qw-UthdTzpNWJ5cGhsQnIwbWs/view

Την αντιγράφουμε χύμα στην μνήμη του τηλεφώνου.

Πηγαίνουμε στο τηλέφωνο Settings - Advanced settings- Developer Options και ενεργοποιούμε το USB debugging.

Συνδέουμε το τηλέφωνο με το PC και ανοίγουμε τον φάκελλο που αποσυμπιέσαμε με την recovery, και τρέχουμε το αρχείο

recovery (2KB). Ανοίγει ένα παράθυρο εντολών των windows και βλέπουμε πάλι στο τηλέφωνο να δούμε αν μας βγάζει μήνυμα για

το USB debugging. Πατάμε always allow και ΟΚ.

Στο πάραθυρο των windows όταν μας ζητηθεί πατάμε ένα πλήκτρο για να συνεχίσει.... (όσες φορές το ζητήσει)

Το τηλέφωνο μπαίνει σε fast boot mode.... κτλ... και όταν ανοίξει ξεκινάει με recovery.

Πάμε wipe - advanced wipe και επιλέγουμε cache, data, dalvik και system και μετά κάτω- κάτω κάνουμε swipe.

Αφού τελειώσει με το βελάκι πάμε πίσω στην αρχική οθόνη και πατάμε install και επιλέγουμε απο τη μνήμη του τηλεφώνου την

rom που αντιγράψαμε( S1_x600-BY_BB72_Multi_Lang-Based_5.0.005S.zip) και την κάνουμε install.

Περιμένουμε να γίνει η εγκατάσταση. Την πρώτη φορά θα κάνει αρκετή ώρα να ανοίξει....nothing to worry!!!!

Καλή επιτυχία!!!!!

Θέλω να βάλω αυτην την rom αλλα στο link που έχει το recovery ζητάει key.το ξέρει κανεις? η καποιο αλλο link

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω αυτην την rom αλλα στο link που έχει το recovery ζητάει key.το ξέρει κανεις? η καποιο αλλο link

 

Το link το πήρα από εδώ:

Δοκίμασε να κατεβάσεις από εδώ την recovery, δεν ζητάει κλειδί.

Link to comment
Share on other sites

H 800άρα μπάντα στο 4G υπάρχει, ή παίζει να μπεί με κάποια άλλη ROM, ή δεν? Έχω Jiayu S3, ψήνομαι για αυτό το τηλέφωνο, κάνω την καρδιά μου πέτρα να παραβλέψω την ενσωματωμένη μπαταρία και την έλλειψη SD, αλλά χωρίς την 800άρα στο 4G, η Wind μου δεν θα πιάνει τίποτα και είναι no go για μένα. Οπότε για πείτε, παίζει να μπει update με modem άλλου κατασκευαστή για να έχουμε full 4G?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σε εσας δουλευουν και τα δύο ηχεια?.Σε μενα ακουγετε μονο το δεξια.

Εβαλα και την rom του ιταλου το ίδιο αραγες δεν φταιει η rom

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σε εσας δουλευουν και τα δύο ηχεια?.Σε μενα ακουγετε μονο το δεξια.

Εβαλα και την rom του ιταλου το ίδιο αραγες δεν φταιει η rom

Ένα ηχείο έχει, στις άλλε τρύπες εχουν κρύψει το μικρόφωνο:X

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως απο vickmall μου ηρθε με κινεζικη recovery...

 

τωρα τι να κανω ...να παω μεσω MobileUncle να βαλω αλλη μια και ειναι root?

η μπορω να βαλω με την μια αλλη μεσω zip?

 

δεν θελω να το αφησω με την κινεζικη!

 

edit. ok βρηκα πως αλλαζω την κινεζικη recovery με μια στα αγγλικα.

αυριο θα ανεβασω τι χρειαζεται.

;)

για μπαταρια περισσοτερα απο αυριο γιατι σημερα το στηνω.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

H 800άρα μπάντα στο 4G υπάρχει, ή παίζει να μπεί με κάποια άλλη ROM, ή δεν? Έχω Jiayu S3, ψήνομαι για αυτό το τηλέφωνο, κάνω την καρδιά μου πέτρα να παραβλέψω την ενσωματωμένη μπαταρία και την έλλειψη SD, αλλά χωρίς την 800άρα στο 4G, η Wind μου δεν θα πιάνει τίποτα και είναι no go για μένα. Οπότε για πείτε, παίζει να μπει update με modem άλλου κατασκευαστή για να έχουμε full 4G?

 

η 800αρα δεν υπαρχει και ειναι θεμα hardware οποτε δεν προκειται να αλλαξει κατι με rom.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

η 800αρα δεν υπαρχει και ειναι θεμα hardware οποτε δεν προκειται να αλλαξει κατι με rom.

 

Δεν υπάρχει λόγω Helio, ή λόγω Letv?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγω Helio, ή λόγω Letv?

 

βασικα δεν την χρησιμοποιει κανεις Κινεζος παροχος κινητης οποτε δεν ασχολουνται.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το hardware πάντως που είπε πιό πάνω ο Marlboro, δεν πρέπει να παίζει. Το modem είναι πλέον μέσα στο SOC και δεν νομίζω να έχει παίρνουν άλλον helio ο ένας και άλλον ο άλλος κατασκευαστής. Άλλωστε έχει τηλέφωνα με Helio που με το βάλε-βγάλε ROM, αλλάζουνε και μπάντες, πχ Xiaomi Redmi Note 2. Στον driver του modem είναι οι συχνότητες, και κάποια στιγμή θα βρεθεί συμβατό modem driver να το φορέσετε και το Letv...
Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη φορτιση ειμαι στις 3 ωρες οθονη και μενουν 48%.

 

περισσοτερο με wifi αλλα κατεβασα 50 εφαρμογες.

φοραω την 6s

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...