Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έλαβα κι εγώ σήμερα! Πραγματικά πολύ ωραίο! Εχει κανένας να μου προτείνει κάποια καλή θήκη;

 

Dimster μεγιά μας, εγώ όταν παίρνω ένα νέο κινητό πρώτα το αφήνω να τελειώσει η μπαταρία ,το κλείνω και το φορτίζω για καμιά 8-10 ωρες μετά το ανοίγω και το αφήνω να ξεφορτίσει μέχρι να κλείσει. Φορτίζω κανονικά μέχρι να φορτίσει πλήρως και να αδειάσει τελείως 3 φορές. Οπότε θες μετά φορτίζεις, απλά μια φορά το μήνα ας το να κλείνει από μπαταρία.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι version έχει φορτωμένη ? έχει την 5.5.0006S_v1.6-CUOCO92 (αυτή την έβγαλε ο Ιταλός στις 06.11.2015 )

Αν έχει παλιότερη version της 006s πώς θα περάσουμε την τελευταία ? (εγώ θα το πάρω στα χέρια μου αύριο)

Link to comment
Share on other sites

off topic sorry αλλα με εχει φαει το αγχος καποιος που να εχει παραγγειλει απο honobuy ποσες μερες κανει να ολοκληρωθει η πληρωμη με τραπεζικο εμβαζμα?? Edited by teomk
Link to comment
Share on other sites

off topic sorry αλλα με εχει φαει το αγχος καποιος που να εχει παραγγειλει απο honobuy ποσες μερες κανει να ολοκληρωθει η πληρωμη με τραπεζικο εμβαζμα??

 

ποιος πληρώνει απευθείας με έμβασμα ;;;

 

πότε το έστειλες (θέλει 2-3 μέρες) και επικοινώνησες μαζί τους ; (για να τους δώσεις τις πληροφορίες)

Link to comment
Share on other sites

off topic sorry αλλα με εχει φαει το αγχος καποιος που να εχει παραγγειλει απο honobuy ποσες μερες κανει να ολοκληρωθει η πληρωμη με τραπεζικο εμβαζμα??

 

Παιζει να χρειαστέι και ελαφρώς πανω απο εβδομάδα ...

Link to comment
Share on other sites

ποιος πληρώνει απευθείας με έμβασμα ;;;

 

πότε το έστειλες (θέλει 2-3 μέρες) και επικοινώνησες μαζί τους ; (για να τους δώσεις τις πληροφορίες)

 

 

το εστειλα την τριτη και κατευθειαν τους εστειλα το αποδεικτικο πληρωμης.

επικοινωνησα μαζι τους παλι σημερα και μ ειπαν οτι δεν εχουν λαβει ακομα την πληρωμη και να κανω υπομονη

Link to comment
Share on other sites

το εστειλα την τριτη και κατευθειαν τους εστειλα το αποδεικτικο πληρωμης.

επικοινωνησα μαζι τους παλι σημερα και μ ειπαν οτι δεν εχουν λαβει ακομα την πληρωμη και να κανω υπομονη

 

ε καλά μη βιάζεσαι το 48ώρες είναι η καλύτερη περίπτωση , από τρίτη και μετά να ανησυχείς :)

Link to comment
Share on other sites

off topic sorry αλλα με εχει φαει το αγχος καποιος που να εχει παραγγειλει απο honobuy ποσες μερες κανει να ολοκληρωθει η πληρωμη με τραπεζικο εμβαζμα??

 

2 εργάσιμες ημέρες κάνει. Αν έστειλες σήμερα θα είναι Δευτέρα πρωί στο λογαριασμό τους. Αν στείλεις τώρα απόγευμα μάλλον Τρίτη πρωί. Κ εγώ έτσι το αγόρασα από spemall. Αλλά δυστυχώς πληρώσαμε τζάμπα προμήθειες ελέω capital controls.

Link to comment
Share on other sites

2 εργάσιμες ημέρες κάνει. Αν έστειλες σήμερα θα είναι Δευτέρα πρωί στο λογαριασμό τους. Αν στείλεις τώρα απόγευμα μάλλον Τρίτη πρωί. Κ εγώ έτσι το αγόρασα από spemall. Αλλά δυστυχώς πληρώσαμε τζάμπα προμήθειες ελέω capital controls.

 

 

εγω το εστειλα τριτη πρωι πρωι οποτε αν μεχρι αυριο δεν μου εχουν δωσει απαντηση να αρχισω να κλαιω ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

εγω το εστειλα τριτη πρωι πρωι οποτε αν μεχρι αυριο δεν μου εχουν δωσει απαντηση να αρχισω να κλαιω ευχαριστω φιλε μου

 

ΟΧΙ ΛΕΜΕ , δευτέρα (επειδή είσαι βιαστικός) να κλαίς

 

το 48ώρες είναι η καλύτερη περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

εγω το εστειλα τριτη πρωι πρωι οποτε αν μεχρι αυριο δεν μου εχουν δωσει απαντηση να αρχισω να κλαιω ευχαριστω φιλε μου

 

Κ εγώ επικοινώνησα πολλές φορές με το spemall μέχρι να ενδιαφερθούν για να κοιτάξουν την πληρωμή. Τα λεφτά σου θα πάνε εκεί που πρέπει, απλά θα τους πρήξεις στα μηνύματα μέχρι να το κοιτάξουν και αλλάξουν το στάτους της παραγγελίας από unpaid σε paid. Γίνεται χειροκίνητα ο έλεγχος, σε αντίθεση με την πληρωμή με κάρτα που εμφανίζονται αυτόματα οι πληρωμές. Μην ανησυχείς πάντως. Κ εμένα έφτασαν τα λεφτά σε δύο μέρες και μετά από άλλη μιάμιση ενημέρωσαν το σύστημα ότι η παραγγελία πληρώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. λοιπόν να καταθέσω την εμπειρία μου γιατί ίσως έτσι βοηθήσω κάποιο παιδί που ίσως αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με εμένα. Σήμερα παρέλαβα και εγώ το LETV L1 pro. Μετά την πρώτη απίστευτα καλή εντύπωση, είπα και εγώ να ακολουθήσω τα βήματα αυτού του οδηγού http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782 ώστε να περάσω custom rom. Εκεί ξεκίνησαν και τα προβλήματα. Αφού έφτανα και ξεκινούσε μια χαρά το twrp δεν μπορούσα με τίποτα να κάνω flash custom rom γιατί δεν τερμάτιζε το slide to install στην οθόνη. Μετά από αρκετό ψάξιμο online και προσεκτική παρατήρηση της οθόνης διαπίστωσα ότι το πρόβλημα ήταν στο resolution του theme του twrp. Με λίγα λόγια το theme του twrp ήταν μέχρι 1080p ενώ η οθόνη του letv είναι 1440p. Αυτό είχε σαν συνέπεια να μην τερματίζει το slide εντός ορατής οθόνης αλλά έξω από αυτή και συνεπώς να μην μπορώ να κάνω κανένα flash. Δοκίμασα με άλλα θέματα μέσω του TWRP theme manager που κατέβασα από το google play store (ήμουν τυχερός γιατί το τηλέφωνο το πήρα από την ευρωπαϊκή αγορά του honorbuy και είχε ήδη εγκατεστημένο το playstore) αλλά κανένα δεν υποστήριζε 1440p. Τελικά το θέμα λύθηκε ως εξής. Πρώτον κατέβασα ένα 1440p θέμα από εδώ https://s.basketbuild.com/devs/z31s1g/1440/ (287Χ..)και το έβαλα στο φάκελο twrpthemes της συσκευής. Στη συνέχεια έκανα 0,50 ευρώ donate στον δημιουργό του TWRP theme manager ώστε να μου δώσει το δικαίωμα να βλέπω τα downloaded themes στην συσκευή μου. (αυτό γίνεται μέσα από το ίδιο το app). Κατόπιν έκανα επανεκκίνηση του app. και μπήκα και βρήκα το 1440p theme που είχα κατεβάσει και το εγκατέστησα. Στη συνέχεια έκανα boot σε twrp και μπίνγκο, μπορούσα πια να κάνω flash τη rom.

Ελπίζω στους λοιπούς να μην τους εμφανίσει το πρόβλημα που έκατσε σε εμένα αλλά αν γίνει, αυτή η λύση δούλεψε.

Να σε καλα φιλε μου με βοηθησε ο οδηγος σου,ευχαριστω.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Πηγα χτες γερμανο, μου λενε δεν εχουμε νανο σιμ θα σου δωσουμε πακετακι twin sim κανονικη (που ηθελα) και μικρο σιμ (νανο ηθελα) και θα την κοψουμε τη μικρο σε νανο ξερουμε εμεις.

 

Τεσπα αφου εξαντλησα οτι υπηρχε να κανω για το θεμα με τη σιμ, μου λεει ο πατερας, παμε γερμανο ξανα σημερα να παρεις κανονικες twin νανο σιμ γιατι μπορει να μην ειναι καλα κομμένη τη βλεπω στραβη (πολυ λιγο ηταν αλλα λεω οκ οταν την πηρα, ξερει αυτος τι κανει..) και να δοκιμασεις παλι. Το κανουμε, βαζω τη νανο, τιποτα. Ερχομαι σπιτι μου μετα απο 3 ωρες και κανω το 1312ο ρεμπουτ με ελαχιστες ελπιδες πλεον να δω κατι διαφορετικο, και μπαμ, διαβαζει τη σιμ(τη νανο). Βαζω πιν παιρνω τηλ, ολα κομπλε. Αυτη ειναι η ιστορια μου.

 

Να σημειωσω οτι το προβλημα το διορθωσε η διαδικασια που βρηκα στο ιταλικο φορουμ με φλας την 31Ε μεσω TWRP,και εν συνεχεια update με την 2s μεσω στοκ recovery με update.zip . Η κακη σιμ του γερμανου απλα εμποδιζε το να δω οτι το προβλημα διορθωθηκε και να συνεχιζω να ψαχνομαι. Aν θελει καποιος τη μεταφραση στα αγγλικα της διαδικασιας την εχω ετοιμη.

 

Τωρα μου παει τρεις και μια να βαλω twrp κ να περασω του ιταλου (ειμαι στην στοκ 8s τωρα με στοκ recovery) μη χαλασει παλι. Μαζευω κουραγια..

 

ΥΓ: 20 ε για τις 2 twin + 3 ε για ανταπτορακι νανο σε κανονικη για ενα αλλο κιν που εχω , 23ε πλουσιοτερος ο γερμανος επειδη με βρηκε σε αναγκη :lol:

Edited by Kadaz93
Link to comment
Share on other sites

Από το spemall το παραλάβατε κανονικά; Η τιμή είναι αρκετά χαμηλή σε σχέση με τον ανταγωνισμό και σε όσους κινέζους την έστειλα μου λένε ότι δε γίνεται να την κατεβάσουν, και μιλάμε για 60$ διαφορά και πάνω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

265 ευρώ το silver στο to2c. Δεν ξέρω αν είναι μόνο για σήμερα (black Friday):

http://www.to2c.com/letv-le1-pro.html

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εν λόγω κινητό εδώ και 5 μέρες έχει το εξής πρόβλημα κατά τις κλήσεις ο ήχος του ακουστικού είναι πολύ χαμηλός έως που δεν ακούγεται.

# λύθηκε το πρόβλημα με wipe data wipe case wipe dalvic

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

265 ευρώ το silver στο to2c. Δεν ξέρω αν είναι μόνο για σήμερα (black Friday):

http://www.to2c.com/letv-le1-pro.html

 

$299.99 το βλεπω

Link to comment
Share on other sites

$299.99 το βλεπω

 

Σωστά, εγώ το είδα με τον (λάθος) μετατροπέα του εν λόγω site. Πάνω δεξιά.

Προφανώς και τα 300 δολλάρια δεν είναι 265 ευρώ. Last year ίσως :lol:

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

off topic sorry αλλα με εχει φαει το αγχος καποιος που να εχει παραγγειλει απο honobuy ποσες μερες κανει να ολοκληρωθει η πληρωμη με τραπεζικο εμβαζμα??

Δες στο λογαριασμο της τραπεζας σου την ''κινηση/πληρωμη''. Στην ''κινηση'' σου αν γραφει """Valeur χχ/χχ/2015""" τοτε, την επομενη μερα του valeur θα μεταφερθουν τα χρηματα σου στον παραληπτη.

 

Sorry για το off

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Από το Honorbuy.com με ενημέρωσαν οτι έριξαν τιμή 20$ στο Χ800 (στα 299$) και με το κουπόνι myphone το παίρνετε και 5€ πιο φθηνά. Από Ευρωπαική αποθήκη όλες οι εκδόσεις του.

 

Δεν είναι και πολλά, αλλά αν κάποιος ενδιαφέρεται, σκέφτηκα να ενημερώσω ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

εαν λειτουργουσε η prepayd μου θα ειχα παρει το 64gb αξιζει με την τιμη που το εχει στο spelmall. Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχει κανείς αγοράσει από grossoshop.net; Έχει σε καλή τιμή το x800 και θέλω να το παραγγειλω.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω καταλαβει καλα, το καταστημα πρεπει να συνεργαζεται με τους Ιταλους που βγαζουν τις rom...Φαινεται καλη περιπτωση... Θα το κοιταξω και εγω...
Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...