Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι φαινεται...

Καλο ειναι ομως να το δουμε στην επισημη ιστοσελιδα της ή καπου αλλου που να ειναι εγκυρο... θελω να ελπιζω δλδ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο οτι φαινεται δεν θα παρουμε Nougat https://www.slashgear.com/huawei-lists-which-phones-will-get-android-nougat-and-when-01466101/

 

αυτο το ξέραμε εδω και καιρό (η google είχε ανακοινώσει πριν αρκετό καιρό τι θα πρέπει να υποστηρίζει cpu για να πάρει πιστοποίηση για το 7)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Δηλαδή τι τι ιδιαίτερο έχει το νουγκάτ και θα πρέπει να το "υποστιρίζει" η CPU?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι σωνει και καλα αναβαθμιση;απροβληματιστο κινητο και εχει ηδη μια αναβαθμιση στην πλατη.διαφορα καμια δεν ειδαμε.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

...εκτος κι εαν ειμαστε πισω απο μια αναβαθμιση συνεχώς...

 

Εαν η οποιαδηποτε αναβάθμιση θα φερει "τα πανω - κάτω" απο την προηγούμενη τοτε ...ενταξει...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Δηλαδή τι τι ιδιαίτερο έχει το νουγκάτ και θα πρέπει να το "υποστιρίζει" η CPU?

 

μια λειτουργεια για hardware keys decrypting/encrypting που ειναι μια απο της σημαντικες δυνατοτιτες για την google

Link to comment
Share on other sites

μια λειτουργεια για hardware keys decrypting/encrypting που ειναι μια απο της σημαντικες δυνατοτιτες για την google

 

Δεν ειμαι ειδικος για να κρινω αλλα ο απλος χρηστης οπως εγω μαλλον "κοιταει" αλλα χαρακτηριστικά. :)

Link to comment
Share on other sites

μια λειτουργεια για hardware keys decrypting/encrypting που ειναι μια απο της σημαντικες δυνατοτιτες για την google

Η ουσία είναι μια, η Huawei χαντάκωσε κινητά οπως το p8 και το mate s. Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου αν θέλει να εδραιωθεί ως μεγάλο όνομα να μην μπορεί να δώσει 2 μεγάλες αναβαθμίσεις σε "ναυαρχίδες" της. Μη αξιόπιστες οι δεσμεύσεις της για τουλάχιστον δύο χρόνια υποστήριξη λογισμικού στις συσκευές της.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ειδικος για να κρινω αλλα ο απλος χρηστης οπως εγω μαλλον "κοιταει" αλλα χαρακτηριστικά. :)

 

google το θεωρεί απαραίτητο για να λειτουργούν πλήρως τα google services ετσι όποιος δεν το έχει απλά δεν παίρνει google services στο android 7 (και προφανώς να εχεις ένα τηλέφωνο χορις Playstore Κλπ δεν λέει και πολλα)

 

Η ουσία είναι μια, η Huawei χαντάκωσε κινητά οπως το p8 και το mate s. Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου αν θέλει να εδραιωθεί ως μεγάλο όνομα να μην μπορεί να δώσει 2 μεγάλες αναβαθμίσεις σε "ναυαρχίδες" της. Μη αξιόπιστες οι δεσμεύσεις της για τουλάχιστον δύο χρόνια υποστήριξη λογισμικού στις συσκευές της.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

αυτη την φορα ειναι καθαρά ανυπαρξία του hardware και απαιτήσεις της google

 

το ιδιο ακριβός έπαιξε με το Snapdragon 800/801 ενω το τραβάει άψογα το λογισμικό η google δεν δινει πιστοπιιση για τα google play services

 

According to a listing on Wikipedia, a prominent source stated that Qualcomm is not releasing updates to the graphic drivers on the Snapdragon 200, 208, 210, 212, 400, 410, 412, 600, 800 and 801 chipsets.Handsets affected by Qualcomm's decision include the Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Note 3, LG G3, LG Nexus 5, Sony Xperia Z3, Motorola Moto X 2nd. Gen., HTC One M8, OnePlus One, Xiaomi Mi4 and many other models.Sony initially released beta builds for Xperia Z3, but then later said there would not be a final release, because Snapdragon 801 don't support Vulkan API. Other unsupported processors are Exynos 5250, 5260, 5410, 5420, 5422, 5430, 5800, (Galaxy A7, A8, Alpha, S5, S5 Plus, Note 4, Note Pro, Tab Pro, Tab S, Meizu MX4 Pro), Exynos 7580 (Galaxy A7, A5 2016, S5 Neo), Mediatek MT6735, MT6753 (Desire 828, 830), Kirin 920, 925, 930, 935 (Honor 6, 7, Huawei P8, Mate S).

 

Supported processors are: Snapdragon 415, 430, 435, 615, 616, 617, 625, 650, 652, 805, 808, 810, 820, 821, Exynos ARMv8 5433, 7420, 7870, 8890, Kirin 950, 955, MediaTek with Mali MT6732, MT6722, Helio P10 (MT6755), Helio X20 (MT6797), MediaTek with PowerVR MT6595M, MT6595T, MT6595M, MT6795, MT8135, MT8173, MT8176, Helio X30 (MT679x), Atom Z3460, Z3480, Z3530, Z3560, Z3570, Z3580, Rockchip RK3368, Tegra K1, X1, GeForce 600, 700, 800, 900, 1000, etc.

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

google το θεωρεί απαραίτητο για να λειτουργούν πλήρως τα google services ετσι όποιος δεν το έχει απλά δεν παίρνει google services στο android 7 (και προφανώς να εχεις ένα τηλέφωνο χορις Playstore Κλπ δεν λέει και πολλα)

 

 

 

αυτη την φορα ειναι καθαρά ανυπαρξία του hardware και απαιτήσεις της google

 

το ιδιο ακριβός έπαιξε με το Snapdragon 800/801 ενω το τραβάει άψογα το λογισμικό η google δεν δινει πιστοπιιση για τα google play services

Κάπου διάβασα ότι δεχόταν πολλές πιέσεις η google για να κάνει υποχώρηση όσον αφορά τις απαιτήσεις στην nougat, αλλά δεν ενέδωσε. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς το nexus 6p είναι συμβατό με nougat. Έχω την εντύπωση ότι έχει τις ίδιες θεωρητικα ελλείψεις σε hardware όπως λένε για το Ρ8 και το mate s. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Είναι αυτή η ιστορία που πέταξε εκτός και τους 800αριδες. Ναι τώρα που το λες θυμήθηκα που το είχα διαβάσει.

Άρα και ο κιριν την πάτησε για τον ίδιο λόγο!!

Never mind. Να δώσουν μια καλή ΜΜ και στα ... αντίδια μας η νουγκατ. Λες και θα φέρει και τίποτα σοβαρό σαν αναβάθμιση.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι δεχόταν πολλές πιέσεις η google για να κάνει υποχώρηση όσον αφορά τις απαιτήσεις στην nougat, αλλά δεν ενέδωσε. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς το nexus 6p είναι συμβατό με nougat. Έχω την εντύπωση ότι έχει τις ίδιες θεωρητικα ελλείψεις σε hardware όπως λένε για το Ρ8 και το mate s. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

ίδιες δυο ελλείψεις έχουν και αυτα τα δυο κινιτα no vulkan support και No hardware endyption module

 

Α μάλιστα. Είναι αυτή η ιστορία που πέταξε εκτός και τους 800αριδες. Ναι τώρα που το λες θυμήθηκα που το είχα διαβάσει.

Άρα και ο κιριν την πάτησε για τον ίδιο λόγο!!

Never mind. Να δώσουν μια καλή ΜΜ και στα ... αντίδια μας η νουγκατ. Λες και θα φέρει και τίποτα σοβαρό σαν αναβάθμιση.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

yap για τον ιδιο ακριβος λογο....

 

ουσιαστικά το αν βγαλει android 7 δεν ειναι θέμα (και μπορεί να το βγάλει μάλιστα για την έκδοσή που είναι μόνο για την κίνα που είναι χωρίς τα google services)

 

πιστοποίηση δεν παιζει να πάρει πάντως που να χτυπιέται μόνο αν κάνει πίσω η google

 

αντε το 8 παει και έρχεται 4.4 5.0 και την 6.0 και ολες ηταν αψογες... το καημένο mate s το θάψε η google χορις να υπάρχει αύριο

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Χαντακωθηκε επειδη δεν προβλεψε δυο επομενες αναβαθμισεις;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ από αυτούς που βλέπω ως λάθος κίνηση να μην αναβαθμίσει το P8 αλλά και το Mate S.

Μάλλον δε θέλει να ανταγωνιστεί τη Samsung και να ανεβάσει το brand name της.

Από την άλλη όμως παίδες, όποιος θέλει αναβαθμίσεις, κακός πήρε Huawei.

Θα μπορούσε να πάρει η Nexus ή κάποιον άλλον ΟΕΜ.

Το σενάριο ότι έδωσα τόσα λεφτά και θέλω υποστήριξη, το δέχομαι. Υπάρχει και το άλλο σενάριο όμως.

Δεν χάνεται τπτ από τα features του μαντολάτου (nougat). Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν το split screen για real multitask.

Κατά τα άλλα η emui ακόμα και στην τέταρτη έκδοση, πάλι πιο πλούσια είναι από το Android 7.

Είναι ανάλογα όπως το βλέπει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ από αυτούς που βλέπω ως λάθος κίνηση να μην αναβαθμίσει το P8 αλλά και το Mate S.

Μάλλον δε θέλει να ανταγωνιστεί τη Samsung και να ανεβάσει το brand name της.

Από την άλλη όμως παίδες, όποιος θέλει αναβαθμίσεις, κακός πήρε Huawei.

Θα μπορούσε να πάρει η Nexus ή κάποιον άλλον ΟΕΜ.

Το σενάριο ότι έδωσα τόσα λεφτά και θέλω υποστήριξη, το δέχομαι. Υπάρχει και το άλλο σενάριο όμως.

Δεν χάνεται τπτ από τα features του μαντολάτου (nougat). Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν το split screen για real multitask.

Κατά τα άλλα η emui ακόμα και στην τέταρτη έκδοση, πάλι πιο πλούσια είναι από το Android 7.

Είναι ανάλογα όπως το βλέπει ο καθένας.

 

διάβασε λίγο και γιατι δεν το πήρε το 7 :) εκει ειναι ολο το ζουμι

Link to comment
Share on other sites

διάβασε λίγο και γιατι δεν το πήρε το 7 :) εκει ειναι ολο το ζουμι

 

 

Εσύ τι λές; Να μπήκα και να είπα την εξυπνάδα μου χωρίς να διαβάσω τον λόγο;

Τα μάθαμε τα άλλοθι τους.

Το ζουμί είναι φίλε μου ότι δε θα πάρει την 7 ένα τηλέφωνο του 2015 (Απρίλιος).

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόγραμμα κρασαρει και looparei στην μνήμη μέχρι να κάνει reset το kernel

Λοιπόν κάνεις factort reset περνάς μόνο επαφές και το κάνεις χρήση κάνα 3 μέρες έτσι χωρίς apps αν όλα καλά περνάς τα apps σιγά σιγά και παρακολουθεις

 

Σε Ευχαριστώ για την συμβουλή και την βρήκα την εφαρμογή με την πρώτη και Χωρίς να κάνω factory reset.απλά προσπάθησα να θυμηθώ τι είχα κατεβάσει όταν ξεκίνησαν τα προβλήματα και την πέτυχα.Ήταν ένα εορτολόγιο που είχα βάλει και widget για να βλέπω μπροστά στην οθόνη Ποιος γιορτάζει.ο φίλος που είχε το ίδιο πρόβλημα με εμένα που του έκανε επανεκκίνηση συνέχεια το τηλ μήπως έχει την ίδια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ολοι περιμεναν τις αναβαθμισεις να διορθωσουν μπαγκς του παρελθοντος.

Ειμαι υπερ του καλου-απροβληματιστου με οτι αυτο συνεπάγεται.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό λίγους μήνες αλλά είμαι ακόμα σε lollipop δεν μου βγάζει να κάνω ενημέρωση....τι πρέπει να κάνω?και γενικά αξίζει να κάνω ενημέρωση ή να μείνω εδώ που είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά κάνεις ενημέρωση. Έκανα στου γιου μου. Και μάλιστα επειδή είναι και minor η αναβάθμιση δεν έκανα ούτε καν factory reset. Μια χαρούλα παίζει! :happy:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε ΟΤΑ. Έψαξες xda?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...