Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήθελα να στήσω την συσκευή από την αρχή , επειδή μάλλον κάτι δεν έκατσε καλά στην 200 που έβαλα. Την κατέβασα ξανά από εδώ http://consumer.huawei.com/ro/support/downloads/index.htm

Αλλά όπως και σε κάποιον άλλο εδώ, όταν φτάνει σε κάποιο ποσοστό περίπου στο 60% μου βγάζει μήνυμα "Update failed", οσες φορες και αν το προσπάθησα.

Εξακολουθεί βέβαια να έχει την 200 από πριν αλλά φοβάμαι για προβλήματα.

Πχ. Καθυστερούν πολύ οι ιδιοποιήσεις για νέα mail , sms κλπ, καθυστερεί πολύ επίσης να αφαιρεθεί ο αριθμός των αναγνωσμένων ..

Λέω κατεβάσω από εδώ την version αυτή που είναι παλιότερη

http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/detail/gra-l09.htm?id=46603

Να το κάνω; Θα μου έρχονται οι ενημερώσεις κανονικά; Δεν ρισκάρω ξανά manual..

 

Φίλε καλησπέρα. Εγώ ήμουν αυτός που είχε πάθει το ίδιο. Ήταν vodafone branded το τηλέφωνό σου? Εάν ναι ακολούθησε τη διαδικασία του clean debranding από το xda και μετά θα περάσει κανονικά λογικά. Εγώ αυτό έκανα και ίσιωσε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε καλησπέρα. Εγώ ήμουν αυτός που είχε πάθει το ίδιο. Ήταν vodafone branded το τηλέφωνό σου? Εάν ναι ακολούθησε τη διαδικασία του clean debranding από το xda και μετά θα περάσει κανονικά λογικά. Εγώ αυτό έκανα και ίσιωσε..

 

Καλησπέρα. Η συσκευή είναι unbranded αγορασμένη από κατάστημα skroutz .

Τι ακριβώς είναι το clean debranding; Μπορείς να μου δώσεις ένα link?

Πριν περάσω την 200 είχε την 160. Έκανα βλακεία και δεν κράτησα backup

Link to comment
Share on other sites

εγω εξακολουθω να εχω θεματα με το viber παρα το οτι ειναι protected app...δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει κια δεν ερχονται παντα notifications. φυσικα την εχωσβησει και την εχω ξαναπερασει αλλα εκει αυτο επιμενει...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω από kaizer Shop. Το έχει πάρει κανείς από εκεί, για να μου πει αν είναι καθαρό, ή branded; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

το πηρα εγω επο εκει ηρθε με t-mobile πολωνιας αλλα βαζοντας την Β200 εφθγαν ολα και ειναι καθαρο..οποτε για μενα no problem...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η συσκευή είναι unbranded αγορασμένη από κατάστημα skroutz .

Τι ακριβώς είναι το clean debranding; Μπορείς να μου δώσεις ένα link?

Πριν περάσω την 200 είχε την 160. Έκανα βλακεία και δεν κράτησα backup

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/clean-debranding-p8-gra-l09-t3210658

Link to comment
Share on other sites

 

Το βρήκα μόνος λίγο πριν :)

Εκανα την διαδικασια κανονικα και ολα οκ, αυτή τη στιγμή κανει update την 200..

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Ελληνικό από media markt για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχω εκπλήξεις. Έχω ένα μικρό πρόβλημα. Έχω κάποιες εφαρμογές ηχογράφησης συνομιλίας, οι οποίες δεν γράφουν στο Ρ8. Έχει κάποιος τέτοια εφαρμογή που λειτουργεί κανονικά;

 

EDIT: Τελικά βρήκα ότι μια από τις εφαρμογές που έχω, είχε οδηγίες στην ιστοσελίδα της, με κάποιες ρυθμίσεις με τις οποίες λειτουργεί κανονικά.

Edited by ioterl
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το γραψω και πιο παλια, αλλα παντα το ξεχνουσα. Για οσους θελουν καλα ακουστικα hands free με χειρισμο και επειδη τα xiaomi pistons ειναι αρκετα δημοφιλη, να αναφερω οτι λειτουργουν αψογα στο p8 τα pistons 3. Κουμπια, μικροφωνο κτλ ολα οκ. Ειμαι σιγουρος οτι θα δουλευουν και τα pistons 2 αλλα δυστυχως δεν τα εχω μαζι μου. Αξιζουν και με το παραπανω τα 12 ευρω που κοστιζουν!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω ενθουσιαστεί με το κινητό. Όχι μόνο δεν έχει κάτι να ζηλέψει απά τα LG G4 & Galaxy S6 που είχα πριν, αλλά η αίσθηση στο χέρι είναι καλύτερη.

Μια ερώτηση παρακαλώ. Που μπορώ να βρω το touch plus (κατά προτίμηση Ελλάδα), και πόσο έχει; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Ελληνικό από media markt για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχω εκπλήξεις. Έχω ένα μικρό πρόβλημα. Έχω κάποιες εφαρμογές ηχογράφησης συνομιλίας, οι οποίες δεν γράφουν στο Ρ8. Έχει κάποιος τέτοια εφαρμογή που λειτουργεί κανονικά;

 

EDIT: Τελικά βρήκα ότι μια από τις εφαρμογές που έχω, είχε οδηγίες στην ιστοσελίδα της, με κάποιες ρυθμίσεις με τις οποίες λειτουργεί κανονικά.

 

Δώσε μας τότε την εφαρμογή και τις οδηγίες , για να μην ψαχνουμε κ εμεις αυτές που δεν γράφουν στην συσκευή μας :)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας τότε την εφαρμογή και τις οδηγίες , για να μην ψαχνουμε κ εμεις αυτές που δεν γράφουν στην συσκευή μας :)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder

 

Στις ρυθμίσεις πας: call settings - outgoing calls - auto detect max time (seconds) και εκεί βάζεις 15

Σε όλα τα άλλα το άφησα ίδιο (record mode 5)

 

Είναι λίγο ακριβή, αλλά για εμένα που πρέπει να παίρνω παραγγελία οδηγώντας, είναι απαραίτητη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω το Ραδιοφωνο στο κινητο μου. Εβγαλα μερικες εφαρμογες με το link2sd και ισως βγηκε και το ραδιοφωνο μαζι με αυτες. Γνωριζει κανεις πως να το ξαναβαλω? Υπαρχει κανενα apk?
Link to comment
Share on other sites

Το apk δεν το εχω αλλά δες αν κάνεις δουλειά μ' αυτο.

 

https://www.dropbox.com/s/ca2rszkyabfkf7a/Spiritfm.apk?dl=0

 

EDIT: Λαθος link ειχα βάλει πριν. Αυτο ειναι το σωστο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω! Το εβαλα και λεει 'this device may need a kernel with a working fm driver'. Υπαρχει περιπτωση η ρομ που εβαλα να μην ειχε ραδιοφωνο μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω! Μπορεί. Ή μπορεί να εσβησες παραπανω απο 1 αρχεία που χρειάζονται.

Παντως στο xda εχει πολυ πράμα για το συγκεκριμένο apk, αν θέλεις να το ψάξεις.

Αν κσι σου λέει για kernel. ....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω το Ραδιοφωνο στο κινητο μου. Εβγαλα μερικες εφαρμογες με το link2sd και ισως βγηκε και το ραδιοφωνο μαζι με αυτες. Γνωριζει κανεις πως να το ξαναβαλω? Υπαρχει κανενα apk?

Δοκίμασε μήπως σου κάνει αυτή, είναι το apk για fm της huawei από emui3. Στην έχω ανεβάσει εδώ, την έκανα extract από το κινητό μου.

https://mega.nz/#!DUBxWYTS!OHbhQ0SiPDvzVs0GQxG0kPrlN2uA26UW_gxOMawkRoM

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παω να το κανω εγκατασταση και μου λεει η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη. Ευχαριστω παντως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν όλοι το πρόβλημα να μην μπορούν να επεξεργαστούν word στην κάρτα cd??

Είναι μου είπαν περιορισμός της lollipop και θέλει ρουτ…

Έχει κάνει κάνεις ρουτ την συσκευή του;

Μια βοήθεια σας παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν όλοι το πρόβλημα να μην μπορούν να επεξεργαστούν word στην κάρτα cd??

Είναι μου είπαν περιορισμός της lollipop και θέλει ρουτ…

Έχει κάνει κάνεις ρουτ την συσκευή του;

Μια βοήθεια σας παρακαλώ..

 

Nop!

Γράφω κανονικά χωρίς να είμαι root. Απλά στην κάθε εφαρμογή που θέλεις να γράψει στην SD πρέπει να της δώσεις access rights.

 

Θα σε βοηθήσει αυτό:

https://metactrl.com/docs/sdcard-on-lollipop/

 

PS. Μην περιμένεις να βρεις 3 τελείες σε μας. Βγάζει κάτω το "ρυθμίσεις". Άνοιξε τους 2 διακόπτες και πάτα return. Θα πρέπει να σου δείχνει την εσωτερική και την SD. Την επιλέγεις και thats it.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Nop!

Γράφω κανονικά χωρίς να είμαι root. Απλά στην κάθε εφαρμογή που θέλεις να γράψει στην SD πρέπει να της δώσεις access rights.

 

Θα σε βοηθήσει αυτό:

https://metactrl.com/docs/sdcard-on-lollipop/

 

PS. Μην περιμένεις να βρεις 3 τελείες σε μας. Βγάζει κάτω το "ρυθμίσεις". Άνοιξε τους 2 διακόπτες και πάτα return. Θα πρέπει να σου δείχνει την εσωτερική και την SD. Την επιλέγεις και thats it.

 

θα γίνω φανατικός σου fan φανατικέ! :)

Σίγουρα θα βοηθήσει και άλλους αυτό.

Σε ευχαριστώ!

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους τους κατόχους, ενς ιδιώτης πουλάει το p8 στα 265 κουτί ακόμα μρ ζελατίνα κ σε αυτα τα λευτα δεν πιστευω να υπάρχει κάτι καλύτερο,όμως θέλω να ξέρω μήπως υπαρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πχ εκδόσεις απο κινά η κατι τέτοιο,μαζι υπαρχει κ αποδειξη αγοράς με 23 μίνες σκομα εγγύηση,για πειτε μου την γνωμη σας,ευχαριστώ
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους τους κατόχους, ενς ιδιώτης πουλάει το p8 στα 265 κουτί ακόμα μρ ζελατίνα κ σε αυτα τα λευτα δεν πιστευω να υπάρχει κάτι καλύτερο,όμως θέλω να ξέρω μήπως υπαρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πχ εκδόσεις απο κινά η κατι τέτοιο,μαζι υπαρχει κ αποδειξη αγοράς με 23 μίνες σκομα εγγύηση,για πειτε μου την γνωμη σας,ευχαριστώ

 

αν εχει αποδειξη δεν ειναι κινεζικο ,δεν εχει ερθει στην ευρωπαικη αγορα, η τιμη ειναι πολυ καλη ,ακομη και το κινεζικο να ειναι αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...