Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Ναι η δωρεάν εχει θεμα με το storage. Δεν το παίρνει. Για bug το κόβω. Η payed γυρνάει κανονικά. Προσοχή, νομιζω οτι η free εφαρμογή εχει και time limit (δεν γνωρίζω πόσο είναι).

 

Τωρα για την 350, τι να σου πω. Αν και beta, τα παιδια λένε ειναι άψογη. Εγω προτιμώ να περιμένω.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το G8 αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι

Α)καλο σημα

Β)μεγαλη διαρκεια μπαταριας

Γ)να μην λαγκαρει σε σερφαρισμα στο διαδύκτιο

Δ)ικανοποιητικες καμερες

και

Ε)να είναι ομορφο

Λοιπον τι λετε?????

 

G8 η P8 η καποιο άλλο huawei που ισως αγνοω την υπαρξή του????

 

 

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το G8 αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι

Α)καλο σημα

Β)μεγαλη διαρκεια μπαταριας

Γ)να μην λαγκαρει σε σερφαρισμα στο διαδύκτιο

Δ)ικανοποιητικες καμερες

και

Ε)να είναι ομορφο

Λοιπον τι λετε?????

 

G8 η P8 η καποιο άλλο huawei που ισως αγνοω την υπαρξή του????

 

 

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

Υπαρχει ειδικο μέρος για τετοιες ερωτησεις. Ανοιξε ενα νεο θέμα εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Και ρώτα αυτό που θέλεις. Εδω είσαι εκτος θέματος.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ναι η δωρεάν εχει θεμα με το storage. Δεν το παίρνει. Για bug το κόβω. Η payed γυρνάει κανονικά. Προσοχή, νομιζω οτι η free εφαρμογή εχει και time limit (δεν γνωρίζω πόσο είναι).

 

Τωρα για την 350, τι να σου πω. Αν και beta, τα παιδια λένε ειναι άψογη. Εγω προτιμώ να περιμένω.

 

την αγορασμενη εχω, απλα οταν το βαζω να αποθηκευσει στην καρτα, καθυστερει να ξεκινησει κ γενικα ανταποκρινεται αργα.ισως φταει κ η καρτα βεβαια.

ξερει κανεις αν κ πως μπορω να ξαναπερασω την B200?(χωρις ρουτ κτλ)εχω την εντυπωση οτι κατι δεν εχει κατσει καλα.το λεω αυτο γιατι αφενος δεν μου εμφανιζει την επιλογη για το touchplus στο αναλογο μενου,αφετερου οταν κανω reset κ διαγραφη ολων των δεδομενων μου βγαζει σφαλμα( παρολο που το κανει ομως).το αγορασα μεταχειρισμενο ,οποτε δεν ξερω τι κ πως ειχε κανει το προηγουμενο παιδι.γιαυτο σκεφτομαι μηπως να την ξαναπερνουσα "σωστα" κ μετα να περιμενω κεγω την offcial αναβαθμιση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για την sd, εμενα μου παει μια χαρά. Δεν δείχνει να "κολλάει" πουθενά. SD του εχω βαλει αυτή : http://www.itsmart.gr/product_info.php?products_id=13636

 

Για την Β200, εχουμε λινκ πιο πισω. Την κατεβάσεις, την περνας στην sd και την φλασαρεις ειτε μέσα απο το λειτουργικό ειτε μεσα απο το recovery. Υπαρχουν και οδηγίες αν και είναι εξαορετικα απλο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα, έβαλα μια sd παλιά που είχα, και μου έβγαλε μήνυμα ότι η κάρτα είναι αργή. Όταν έβαλα μια class 10 ήταν ΟΚ
Link to comment
Share on other sites

κ εμενα ετσι γραφει η καρτα μου αλλα δε νομιζω οτι ειναι,μου το βγαζει αυτο το μηνυμα που λες.

παντως πολυ ακριβη καρτα αυτη που πηρες fanatikos!

σευχαριστω για τις info για την B200.(αν κ αυτα που διαβαζω στο thread του xda στο οποιο ανακατευθυνουν τα παιδια μου φαινονται λιγο μπερδευτικα).

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA-Developers υπάρχουν εμπεριστατωμένες αναφορές ότι δεν ενδείκνυνται οι κάρτες Class 10 για κινητά και ότι είναι προτιμότερες οι χαμηλότερης κλάσης αλλά υψηλής ποιότητας.

Και αν ειναι και τα δυο?:p

κ εμενα ετσι γραφει η καρτα μου αλλα δε νομιζω οτι ειναι,μου το βγαζει αυτο το μηνυμα που λες.

παντως πολυ ακριβη καρτα αυτη που πηρες fanatikos!

σευχαριστω για τις info για την B200.(αν κ αυτα που διαβαζω στο thread του xda στο οποιο ανακατευθυνουν τα παιδια μου φαινονται λιγο μπερδευτικα).

Ναι δεν ειναι φθηνή. Εχω και μια 16αρα απο την οποία ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και οταν χρειάστηκα παραπανω χώρο δεν το σκέφτηκα καν.

Η 16αρα μου εχει περασει απο galaxy s4, galaxy s5, το p8 και τωρα παίζει σε ενα galaxy tab pro. Οπως καταλαβαινεις την εχω χρόνια, πέρασε απο τοσες συσκευές και ποτέ μα ποτέ δεν ειχα το παραμικρό προβλημα. Χαμενα/κατεστραμενα αρχεια και αλλα τετοια ωραία ούτε για πλάκα!

Ειναι απο τις κορυφαίες κάρτες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεματακι

 

πάω να περάσω την b170 δεν την περνάει πάει μεχρι 95% και βγάζει μήνυμα

update failed incompatibility with customization information
και γενικός ότι και να περνάω αυτό βγάζει....

συσκευη ανοίγει όλα καλά... απλά δεν δουλεύει καθόλου η επιλογή δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (κρασαρει το σύμπαν όταν την πατάω)

 

υπαρχει καποιος τροπος να σοθει η rip?

 

btw ηταν brandad της vodafone με το ηλίθιο logo της αντι για huawei

 

 

edit: άλλαξα γλώσσα από ελληνικά στα αγγλικά(us μονο) και όλα δουλεύουν...... έλεος............

 

btw οποος το πάθει μόνο με την Huawei P8 GRA-L09 V100R001C02B120 Germany / Spain / Italy — VDF λειτουργεί στα ελληνικά........

 

γενικα όποιος εχει παραμικρή ιδεα ας γράψει...

 

edit εψαξα αρκετα.. ειναι γνοστο το θεμα...

 

τωρα οποιος καλος υπαρχει να μου δωσει Link για την

Huawei P8 GRA-L09 V100R001C02B120 Germany / Spain / Italy - VDF

 

 

edit 2: τελικά έκανα clean debranding και τελείωσε η υπόθεση.. πέρασα την τελευταία 200 και όλα άψογα

οδηγός για debranding (όποιος έχει το άθλιο logo της voda)

http://forum.xda-developers.com/android/development/clean-debranding-p8-gra-l09-t3210658

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Όχι!

(10 char).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.... Μια απορια θελω να μου λυσετε... Νεος κατοχος της συσκευης. Ηθελα να ρωτησω εχει double tap για ξεκλείδωμα οθονης η συσκευή ή όχι? και αν ναι πως μπορω να τη ρυθμισω?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Ελεγχος κίνησης > Διπλό άγγιγμα

 

Μάλλον τριπλό θα έπρεπε να το λέει. :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει ρε φιλε διπλο αγγιγμα.... ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΙΝΗΣΗΣ --> ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ

ΠΙΑΣΙΜΟ

ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΟ

ΑΝΑΚΙΝΗΣΗ

ΚΛΙΣΗ.......................

Edited by vaggelis_rs01
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει ρε φιλε διπλο αγγιγμα.... ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΙΝΗΣΗΣ --> ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ

ΠΙΑΣΙΜΟ

ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΟ

ΑΝΑΚΙΝΗΣΗ

ΚΛΙΣΗ.......................

 

Μετά από αυτά που γράφεις, έχει ένα μενού 'χειρονομίες απεν. οθόνης'. Η πρώτη επιλογή λέει 'διπλό άγγιγμα'. Έχω Ελληνικό Ρ8 χωρίς ρουτ με την Β200

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που γράφεις, έχει ένα μενού 'χειρονομίες απεν. οθόνης'. Η πρώτη επιλογή λέει 'διπλό άγγιγμα'. Έχω Ελληνικό Ρ8 χωρίς ρουτ με την Β200

 

Πραγματικα φιλε εμενα δεν λεει τιποτα μετα... Εγω το πηρα την Παρασκευη χωρις ρουτ και εμενα ειναι ομως BRANDED νομιζω γιατι οταν το ανοιγω βγαζει διαφημιση της Vodafone... Και εχει την Β120.. :blink: απο Σκρουτζ αγορασμενο χωρα δεν βγαζω κ πολυ ακρη για που προοριζοταν..

Edited by vaggelis_rs01
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα φιλε εμενα δεν λεει τιποτα μετα... Εγω το πηρα την Παρασκευη χωρις ρουτ και εμενα ειναι ομως BRANDED νομιζω γιατι οταν το ανοιγω βγαζει διαφημιση της Vodafone... Και εχει την Β120.. :blink: απο Σκρουτζ αγορασμενο χωρα δεν βγαζω κ πολυ ακρη για που προοριζοταν..

 

Πριν δυο εβδομάδες που το πήρα από media markt 499€, το έβρισκα παραεισαγωγή 130€ φθηνότερα. φοβήθηκα τέτοια θέματα και προτίμησα το Ελληνικό. Το πλήρωσα και με δώσεις. Τελικά μάλλον καλά έκανα. Υπάρχει και μια βολική για εμένα λειτουργία σε αυτό το μενού, με την οποία γράφοντας ένα γράμμα στην κλειδωμένη οθόνη, ξεκινάει μια εφαρμογή που έχω επιλέξει.

Edited by ioterl
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα φιλε εμενα δεν λεει τιποτα μετα... Εγω το πηρα την Παρασκευη χωρις ρουτ και εμενα ειναι ομως BRANDED νομιζω γιατι οταν το ανοιγω βγαζει διαφημιση της Vodafone... Και εχει την Β120.. :blink: απο Σκρουτζ αγορασμενο χωρα δεν βγαζω κ πολυ ακρη για που προοριζοταν..

Branded έχεις.. Συλλυπητήρια.. Για να το έχεις όπως όλοι μας με updates και ολα τα σχετικά θα πρέπει να κάνεις clean debrand όπως έκανα εγώ (βλέπε post πλοίο πάνω)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου στοίχισε 330 ευρώ από σκρουτζομάγαζο, είναι ευρωπαϊκό, εντελώς unbranded, και δεν έχω κανένα απολύτως θέμα...με κανένα θέμα. Το να κάνω χάρη στο κάθε Mediamarkt και να τους δώσω 170 ευρώ παραπάνω για το εντελώς ίδιο κινητό μου φαίνεται αδιανόητο.

 

Μηπως εχεις την ευγενη καλωσυνη να μου πεις απο ποιο το αγορασες(εστω και με pm για να μην θεωρηθει διαφημιση), γιατι θελω να κανω κι εγω αγορα κ δεν θελω να πεσω σε branded?Ευχαριστω προκαταβολικα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε. Κάντε ένα clean debranding και όλα θα παίξουν σωστά..

 

Και αν δεν κανω clean debranding δεν γινεται να στρωσει και με αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν κανω clean debranding δεν γινεται να στρωσει και με αναβαθμιση?

 

κατά 99% δεν θα πάρεις ποτέ αναβάθμιση όταν είναι branded... γιατί θα πρέπει να την περιμένεις ουσιαστικά από vodafone γερμανιας και όχι απο huawei...

 

από τότε που βγήκε η συσκευη έχει πάρει 5 6 updates (μπορεί και παραπάνω) το branded ούτε μια....

 

 

btw παιδιά κάνα tempered glass παιζει? γιατί εχω δοκιμάσει 3 το πρώτο δεν καθόταν καλά και στης 4 γωνίες (σηκωνόταν μόνο του το δεύτερο σηκωθεί ένα πρωί και ξεκόλλησε ολόκληρο... και το τρίτο την παλεύει κάπως μόνο σε μια γωνιά είναι λίγο σηκωμένο (το βάζεις ξανά σηκώνετε)

 

ξέρω από ebay θα βρω... στην Ελλάδα κατι της προκοπής έχει? εχω χαλάσει 25 ευρω μεχι τωρα αέρα πάτερα

Link to comment
Share on other sites

btw παιδιά κάνα tempered glass παιζει? γιατί εχω δοκιμάσει 3 το πρώτο δεν καθόταν καλά και στης 4 γωνίες (σηκωνόταν μόνο του το δεύτερο σηκωθεί ένα πρωί και ξεκόλλησε ολόκληρο... και το τρίτο την παλεύει κάπως μόνο σε μια γωνιά είναι λίγο σηκωμένο (το βάζεις ξανά σηκώνετε)

 

ξέρω από ebay θα βρω... στην Ελλάδα κατι της προκοπής έχει? εχω χαλάσει 25 ευρω μεχι τωρα αέρα πάτερα

 

Καλημέρα.

 

Φίλε ξέρεις ποιο είναι το θέμα? Έχω βάλει της Nillkin και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Συμπεριλαμβάνει μεμβράνη και για την πλάτη του κινητού αλλά εδώ στο Ελλαδο-μπανανιστάν την έχουν 3 φορές επάνω σε τιμή. Δες:

http://www.tech-in.gr/nillkin-anti-burst-tempered-glass-9h-huawei-ascend-p8.html

Ενώ από το ebay:

http://www.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-HUAWEI-Ascend-P8-/161767114302?hash=item25aa12463e:g:2ccAAOSwHnFVqh14

 

Τι να σου πω τώρα? Πάρε την? Εγώ προσωπικά δεν θα την έπαιρνα γιατί το θεωρώ ΤΗΝ κοροϊδία! :mad:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Φίλε ξέρεις ποιο είναι το θέμα? Έχω βάλει της Nillkin και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Συμπεριλαμβάνει μεμβράνη και για την πλάτη του κινητού αλλά εδώ στο Ελλαδο-μπανανιστάν την έχουν 3 φορές επάνω σε τιμή. Δες:

http://www.tech-in.gr/nillkin-anti-burst-tempered-glass-9h-huawei-ascend-p8.html

Ενώ από το ebay:

http://www.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-HUAWEI-Ascend-P8-/161767114302?hash=item25aa12463e:g:2ccAAOSwHnFVqh14

 

Τι να σου πω τώρα? Πάρε την? Εγώ προσωπικά δεν θα την έπαιρνα γιατί το θεωρώ ΤΗΝ κοροϊδία! :mad:

 

Την παρηγγειλα και εγω την NILLKIN απο ebay την περιμενω... Ειχα την ιδια στο προηγουμενο κινητο xperia Z1 πολυ καλη....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...