Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαιως και διαβάζει.

Ενα Usb on the go καλώδιο και εισαι ΟΚ.

Native βλέπει FAT, FAT32, exFAT. Μέσω εφαρμογής βλέπει και NTFS.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βεβαιως και διαβάζει.

Ενα Usb on the go καλώδιο και εισαι ΟΚ.

Native βλέπει FAT, FAT32, exFAT. Μέσω εφαρμογής βλέπει και NTFS.

 

Μπορείς να μου προτείνεις κάποια εφαρμογή; ξέρω είναι of topic.τώρα προσπαθούσα να συνδεθώ εδώ μισή ώρα και!γιατί δεν αναγνώριζε το πλαίσιο για να βάλω το username αλλά για να βάλω τον κωδικό μπορούσα κανονικά και στην κοσμοτέ που δεν μπορούσα εχθές σήμερα μπαίνει κανονικά.Έχει αρχίσει και με εκνευρίζει πραγματικά αυτό το πράγμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου προτείνεις κάποια εφαρμογή; ξέρω είναι of topic.τώρα προσπαθούσα να συνδεθώ εδώ μισή ώρα και!γιατί δεν αναγνώριζε το πλαίσιο για να βάλω το username αλλά για να βάλω τον κωδικό μπορούσα κανονικά και στην κοσμοτέ που δεν μπορούσα εχθές σήμερα μπαίνει κανονικά.Έχει αρχίσει και με εκνευρίζει πραγματικά αυτό το πράγμα!!!

Αν και καπου σ' εχασα, εγω χρησιμοποιώ αυτήν :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου προτείνεις κάποια εφαρμογή; ξέρω είναι of topic.τώρα προσπαθούσα να συνδεθώ εδώ μισή ώρα και!γιατί δεν αναγνώριζε το πλαίσιο για να βάλω το username αλλά για να βάλω τον κωδικό μπορούσα κανονικά και στην κοσμοτέ που δεν μπορούσα εχθές σήμερα μπαίνει κανονικά.Έχει αρχίσει και με εκνευρίζει πραγματικά αυτό το πράγμα!!!

 

ανοίγεις κάποιο file explorer μπαίνεις στο στικακι σου βρίσκεις το αρχείο που θέλεις να ανοίξεις και το ανοίγεις...

 

αν θέλεις να σκαναρει κάποια εφαρμογή μόνη της το στικακη και να βρίσκει pdf... δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

Αν και καπου σ' εχασα, εγω χρησιμοποιώ αυτήν :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μόλις πάω σπίτι θα το δοκιμάσω ξανά!!!

Link to comment
Share on other sites

Το mediamarkt στη Γερμανία το έχει αυτές τις μέρες στα 309 ευρώ..θέλει να το πάρει η κοπέλα μου αλλά το sar δεν είναι τρομερά υψηλό?
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι. Να μην το πάρει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι με το SAR από την στιγμή που είναι στα επιτρεπτά όρια.

 

Το "δικό" μας Mediamarkt το έχει 499 επειδή...τους ήρθε ο ΕΝΦΙΑ...και πρέπει να πληρώσουμε εμείς τον δικό τους...πέρα από τον δικό μας!

 

Στα 0,473 που εχει sar το p8,νομιζω ειναι οκ,δεν θα εχει θεμα...Το Lg g4,που χρησιμοποιω σαν 1η συσκευη φαντασου εχει 0,578!

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στα 0,473 που εχει sar το p8,νομιζω ειναι οκ,δεν θα εχει θεμα...Το Lg g4,που χρησιμοποιω σαν 1η συσκευη φαντασου εχει 0,578!

 

Το 0,473 που έχει στο κεφάλι είναι λογικό..για το 1,72 που έχει στο σώμα ρώτησα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το 0,473 που έχει στο κεφάλι είναι λογικό..για το 1,72 που έχει στο σώμα ρώτησα :confused:

Είτε μας αρέσει είτε όχι έχει μεγάλο δείκτη sar , δύσκολα βρίσκεις τόσο σε κινητά , εμένα προσωπικά με προβληματίζει

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την κουβέντα για το sar/mar/par ποτέ δεν την χώνεψα και αν μη τι αλλο την βρίσκω παντελώς ανούσια.

Ειναι κάτι που πάει πακέτο με την συσκευή. Δεν αλλάζει, δεν μπορεί να "διορθωθεί", δεν μπορεί να γίνει τίποτα απολύτως! Αυτή είναι! Μας κάνει? ΟΚ! Δεν μας κάνει? Next! Επόμενο!

Υπαρχουν λοιπον δύο ανελαστικες σταθερές. Μια είναι τα νόμιμα ορια ασφαλείας και η δεύτερη ειναι τα προσωπικά μας όρια!

Αν ξεπερνά το πρώτο όριο δεν μπορεί να βγει στην αγορά και να πουληθεί νόμιμα.

Αν ξεπερνά το δεύτερο δεν μπορεί να γίνει δική μας αγορά γιατί φοβόμαστε την ""ραδιενέργεια"" που εκπέμπει. (Μην γελάτε, εν ετη 2015 ακόμη ακούγονται τέτοια μαργαριτάρια απο επίδοξους αγοραστές).

 

Απο εκεί και μετά δεν καταλαβαίνω το "εσείς τι λετε"?

Τι να πουμε δηλαδή? Αυτό είναι το τηλέφωνο και αυτα ειναι τα χαρακτηριστικα του. Το συγκεκριμένο μέγεθος δεν ειναι κάτι που μπορεί να αλλαχθεί απο εμάς.

Δόξα τον Θεό η πορτοκαλιά ειναι τίγκα στο πορτοκάλι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κάποιος να μου εξηγήσει τη διάφορα αυτού του μοντέλου:

http://merimobiles.com/huawei-p8-youth-version-5-2-4g-lte-16gb.htm ,

με τη συσκευή που αγοράζουμε από Ελλάδα, εκτός της 800ρας μπάντας κ που βλέπω πως δεν έχει κ το 1GB λιγότερη μνήμη?

Όπως κ να χει ένα 100-ρικο είναι σημαντικό στις μέρες μας.

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την κουβέντα για το sar/mar/par ποτέ δεν την χώνεψα και αν μη τι αλλο την βρίσκω παντελώς ανούσια.

Ειναι κάτι που πάει πακέτο με την συσκευή. Δεν αλλάζει, δεν μπορεί να "διορθωθεί", δεν μπορεί να γίνει τίποτα απολύτως! Αυτή είναι! Μας κάνει? ΟΚ! Δεν μας κάνει? Next! Επόμενο!

Υπαρχουν λοιπον δύο ανελαστικες σταθερές. Μια είναι τα νόμιμα ορια ασφαλείας και η δεύτερη ειναι τα προσωπικά μας όρια!

Αν ξεπερνά το πρώτο όριο δεν μπορεί να βγει στην αγορά και να πουληθεί νόμιμα.

Αν ξεπερνά το δεύτερο δεν μπορεί να γίνει δική μας αγορά γιατί φοβόμαστε την ""ραδιενέργεια"" που εκπέμπει. (Μην γελάτε, εν ετη 2015 ακόμη ακούγονται τέτοια μαργαριτάρια απο επίδοξους αγοραστές).

 

Απο εκεί και μετά δεν καταλαβαίνω το "εσείς τι λετε"?

Τι να πουμε δηλαδή? Αυτό είναι το τηλέφωνο και αυτα ειναι τα χαρακτηριστικα του. Το συγκεκριμένο μέγεθος δεν ειναι κάτι που μπορεί να αλλαχθεί απο εμάς.

Δόξα τον Θεό η πορτοκαλιά ειναι τίγκα στο πορτοκάλι!

 

ειμαι ενας απο αυτους που δε δινω και πολυ σημασια στο sar αλλα δε παυει να με προβληματιζει

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

@haki

Και ήθελα να σου στείλω pm:lol: :lol:!

Έννοεις ότι δεν υπάρχει τέτοια συσκευή που περιγράφεται στο λινκ?

Πρόσεξες το χαρακτηριστικό "youth"?

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

@haki

Και ήθελα να σου στείλω pm:lol: :lol:!

Έννοεις ότι δεν υπάρχει τέτοια συσκευή που περιγράφεται στο λινκ?

Πρόσεξες το χαρακτηριστικό "youth"?

 

Φιλε κι εμενα για μουφα μου κανει!Πρωτη φορα διαβαζω το P8 σαν "youth"!Για δειτε ρε σεις που και τα κινεζικα απεκτησαν κινεζικους κλωνους!!:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στην Κίνα δηλαδη το p8 lite έχει όσο σχεδόν έχει κ εδώ και στο λινκ γράφει κ αλλα κ αλλα στα χαρακτηριστικά μάλλον...

Ευχαριστώ κ συγγνώμη για το off topic, δεν το ξερά ότι επρόκειτο για το lite...;)

Link to comment
Share on other sites

 

A,μαλιστα,δεν το ηξερα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπερνά το δεύτερο δεν μπορεί να γίνει δική μας αγορά γιατί φοβόμαστε την ""ραδιενέργεια"" που εκπέμπει. (Μην γελάτε, εν ετη 2015 ακόμη ακούγονται τέτοια μαργαριτάρια απο επίδοξους αγοραστές).

 

:lol::lol::lol::lol::lol: αλήθεια σου έχουν πει λέξη ραδιενέργεια? :lol::lol::lol:

 

αφού δεν είπαν τι warp speed πιάνει και σε πόσα λεπτά πάει μεχρι alpha κενταύρου καλά είμαστε:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φοράει τον Kirin 930 ή τον 935;

Γιατί διαβάζω ότι έχει μικρά θεματάκια στα παιχνίδια.

Αν έχει τον 935 που είναι δυνατότερος από τον SD 801, δεν καταλαβαίνω την αδυναμία του στα βαριά παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: αλήθεια σου έχουν πει λέξη ραδιενέργεια? :lol::lol::lol:

 

αφού δεν είπαν τι warp speed πιάνει και σε πόσα λεπτά πάει μεχρι alpha κενταύρου καλά είμαστε:p

Κι όμως! Ειχα καιρό να το ακούσω αλλά. ... ο Έλληνας ειναι άλλη φάση. Αυθεντία μεσα στη ασχετοσύνη του! Τα πετάει και όποιον πάρει ο χαρος!

ειμαι ενας απο αυτους που δε δινω και πολυ σημασια στο sar αλλα δε παυει να με προβληματιζει

Και καλά κάνεις! Με το "εσείς τι λετε" εχω θεμα! Σαν τι να πούμε δηλαδή?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο εδω και κανενα 6μηνο και τις 2 τελευταιες μερες μου εχει κανει 2-3 φορες

restart μονο του...τι μπορει να εχει παθει?

φοραει πανω του την Β140 ..καμια αποψη για το τι πρεπει να του κανω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει αυτό:

http://flosmall.com/accessories/huawei-p8-original-touchplus-smart-screen-protection-detail

Κόστησε 19€ και υποστηρίζει το touchplus. Δεν το έχω λάβει ακόμα για να μπορέσω να πω εντυπώσεις.

 

Τελικά το παρέλαβα σήμερα. Δεν είναι το original αλλά είναι τέλειο. Μόλις το έβαλα, το αναγνώρισε η συσκευή και μου πρότεινε να ενεργοποιήσω το touchplus. Η οθόνη τώρα μου φαίνεται μεγάλη, και έχω και δυο συντομεύσεις δεξια και αριστερά από το ακουστικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Η απόκρισή του πως είναι? Χάνει touch?

Σε βίντεο που βλέπω στο YouTube διακρίνω προβλήματα. Χάνονται πατήματα κλπ. Εσύ πως τα βλέπεις τα πράγματα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πηρε χθες ο αδερφος μου το iphone 6s και το εκανα συγκριση με το P8. Χωρις να ειμαι υπερβολικος, το P8 εχει ανωτερη οθονη και καμερες, ενα επιπεδο τουλαχιστον. Ωστοσο το iphone 6s τραβαει εξαιρετικα βιντεo. Ισως το μονο που ζηλεψα ειναι οι καμπυλες του iphone!
Link to comment
Share on other sites

Πηρε χθες ο αδερφος μου το iphone 6s και το εκανα συγκριση με το P8. Χωρις να ειμαι υπερβολικος, το P8 εχει ανωτερη οθονη και καμερες, ενα επιπεδο τουλαχιστον. Ωστοσο το iphone 6s τραβαει εξαιρετικα βιντεo. Ισως το μονο που ζηλεψα ειναι οι καμπυλες του iphone!

Το iphone δεν ξέρω πως τραβαει βίντεο αλλά για το p8 κατέβασε την εφαρμογή cinema fv-5.

Καμιά σχέση με την native. Βελτιώνεται παρα πολύ η κάμερα στο βίντεο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...