Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι και αλλιώς στην περνάνε αφού το γράφει κιόλας οτι βάζουν αυτήν για να αλλάξει η ρομ σε ευρωπαϊκή και να παίζει και στα δικα μας δυκτια.Απλα εγω τους το είπα και στο μήνυμα για να είμαι σίγουρος γιατί με τους κινεζους ποτε δεν ξέρεις,την φθηνή συσκευή πήρα, δεν έχει κάποια διαφορά,αφού βαλουν την ρομ S205 ROW, μετά με update περνάς στην S422 row.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι και αλλιώς στην περνάνε αφού το γράφει κιόλας οτι βάζουν αυτήν για να αλλάξει η ρομ σε ευρωπαϊκή και να παίζει και στα δικα μας δυκτια.Απλα εγω τους το είπα και στο μήνυμα για να είμαι σίγουρος γιατί με τους κινεζους ποτε δεν ξέρεις,την φθηνή συσκευή πήρα, δεν έχει κάποια διαφορά,αφού βαλουν την ρομ S205 ROW, μετά με update περνάς στην S422 row.

 

Πηρε κανεις σας το τηλ. από gearbest και ειχε περασμενη την S205 ROW?

Γιατι απ'οσα διαβαζω στο σαητ γραφουν :

This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty.

Που απ'οσα καταλαβαίνω λενε δεν βαζουν ουτε custom ουτε τιποτα,ενω αντίθετα στο vickmall λεει ξεκάθαρα:

lenovo k3 note have TD version(K50-t3s) and WCDMA&FDD version(K50-t5)

 

Surprise! After we install International Firmware,This model (K50-t3s )support WCDMA and FDD LTE too !!

 

Newest ROM S205 (from 2016-01-29),can update online to android 6.0

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την εξης ερωτηση στην gearbest:

 

"Do you give Gifts Screen Protector+Silicone Case with this phone? And also do you install International Firmware for This model (K50-t3s ) so it can support WCDMA and FDD LTE too Newest ROM S205?

 

Kαι μου απαντησαν τα εξης:

 

Thanks for your inquiry.

Package content:

Cell Phone: 1

Battery: 1

Power Adapter: 1

USB Cable: 1

There are no case and protector can be sent with this item.

ROM: 16GB

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφερομαι για το καταστημα vickmall,γιατι απο εκει το πηρα το κινητο,στο gearbest δεν ξερω τι ρομ βαζουν.Παντως το Vickmall δινει Silicone Case and Tempered Glass,βεβαια αυτο που ειχαν βαλει σε εμενα το Tempered Glass ειχε λιγα κενα αριστερα και δεξια καθετως, μαλλον δεν ηταν ακριβως για την δικη μας συσκευη,το εβαλα αλλα δεν εκατσε καλα στις ακρες εχει καποια κενα,μαλλον θα παραγγειλω αλλο απο το ebay. Edited by tasos79
Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφερομαι για το καταστημα vickmall,γιατι απο εκει το πηρα το κινητο,στο gearbest δεν ξερω τι ρομ βαζουν.Παντως το Vickmall δινει Silicone Case and Tempered Glass,βεβαια αυτο που ειχαν βαλει σε εμενα το Tempered Glass ειχε λιγα κενα αριστερα και δεξια καθετως, μαλλον δεν ηταν ακριβως για την δικη μας συσκευη,το εβαλα αλλα δεν εκατσε καλα στις ακρες εχει καποια κενα,μαλλον θα παραγγειλω αλλο απο το ebay.

 

Για 6$ που το εχει πιο φθηνα το gearbest και χωρις Silicone Case και Tempered Glass και να μην ειμαστε σιγυροι αν θα περασουν την S205 ρομ μαλλον από viskmall θα το χτυπησω για την κορη μου(την ψηνω να τις δοσω το coolpad f1 μου με την δικαιολογια της πρεσβοιωπιας μου και να παρω εγω το K3 note!).

Link to comment
Share on other sites

Sos πήρα δύο k3 note τις κινέζικες version από την ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall.

Έκανα όλες τις αναβαθμίσεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεις αλλά στο ένα από τα δύο δεν αναγνωρίζει τις Sim η μάλλον τις καταλαβαίνει αλλά δεν έχει σήμα.

Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει κανείς το NBA 2k16??.... Υπάρχει περίπτωση να παίζει κανονικά στη συσκευή??

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα... Εδω και ενα 10μηνο κατοχος του κινητου με ρομ πλεον k50a40_s327_160517_row δεν εχω πιασει ποτε 4g με συνδεση κοσμοτε.... εχει καποιος καμία ιδεα? Ευχαριστω...

Υ.Γ. η s427 δεν ερχεται με ota update?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάλυψη 4G? Έχεις ενεργοποιήσει το 4G στην γραμμή σου;

Στην δική μου περίπτωση με cosmote έφταιγε η sim.Τους το ανέφερα και μου έκαναν δωρεάν αντικατάσταση και με την νέα είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η sim ειναι καινουρια... Καλθψη υπάρχουν στις περιοχες.. Η υπηρεσια ενεργοποιημενη... ισως ειναι ελαττωματική η sim... Δεν πιστευω να ειναι θεμα της ρομ ετσι? Edited by sidnick10
Link to comment
Share on other sites

Ναι η sim ειναι καινουρια... Η υπηρεσια ενεργοποιημενη... ισως ειναι ελαττωματική η sim... Δεν πιστευω να ειναι θεμα της ρομ ετσι?

Καμε μια χειροκινητη αναζητηση δικτυου. Απο τις αλλες εταιρειες βλεπεις 4G?

 

Αν εισαι παντως σε συμβολαιο κοσμοτε, δινει 4G μονο απο καποιο ποσο και πανω. Ισως 35€... Δεν θυμαμαι.

 

Sent from my H1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο που δινει 4g... Δεν εχει πιασει ποτε ομως... Το κινητο το εχει η κοπελα μου.. ιδια συμβολαια ιδιες καρτες εγω πιανω 4g κανονικα με οτι αλλο κινητο εχω το k3note οχι...
Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο που δινει 4g... Δεν εχει πιασει ποτε ομως... Το κινητο το εχει η κοπελα μου.. ιδια συμβολαια ιδιες καρτες εγω πιανω 4g κανονικα με οτι αλλο κινητο εχω το k3note οχι...

Ε, τοτε αλλαξτε καρτες και δοκιμασε.

 

 

Sent from my H1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω ναι... παντως δεν πιστευεις οτι μπορει να φταει η ρομ ετσι??

Δυσκολο.

Αν παντως πας στα δικτυα κινητης και κανεις χειροκινητα αναζητηση δικτυου, θα σου λυθουν πολλες αποριες.

Ειδικα αν δεις 4G απο vodafone, wind. Το τελευταιο μην το πολυδενεις γιατι το Κ3 δεν εχει την συχνοτητα Β20.

 

 

Sent from my H1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος ενδιασμος μου στο να παρω το K3 Note είναι η απουσια ενισχυμενου γυαλιου,δηλ. δεν υπαρχει ουτε gorilla ουτε asashi ουτε τιποτα ,εχω το coolpad f1 και παρολου που εχει μονο gorilla glass 1 μετα από αμέτρητα πεσιματα δεν εχει παθει το παραμικρο η οθονη,αντιθετα σε 4 thl που ειχα και 2 Lenovo με απλο γυαλι εσπασαν τα digitizer με μολις 2-3 πεσιματα και σεγκεκριμενα σε 2 περιπτώσεις ακομη και με το πρωτο πεσιμο ραγισαν και μαλιστα φορουσαν και θηκη όλα!

Γι'αυτο ρωταω ρε παιδια αντεχει καθολου το γυαλι (μιας και είναι και για την κορη μου που δεν τα προσεχει και παρα πολύ τα κινητα της!)η θα ειμαστε συνεχεια στην αλλαγη οθονης?

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος ενδιασμος μου στο να παρω το K3 Note είναι η απουσια ενισχυμενου γυαλιου,δηλ. δεν υπαρχει ουτε gorilla ουτε asashi ουτε τιποτα ,εχω το coolpad f1 και παρολου που εχει μονο gorilla glass 1 μετα από αμέτρητα πεσιματα δεν εχει παθει το παραμικρο η οθονη,αντιθετα σε 4 thl που ειχα και 2 Lenovo με απλο γυαλι εσπασαν τα digitizer με μολις 2-3 πεσιματα και σεγκεκριμενα σε 2 περιπτώσεις ακομη και με το πρωτο πεσιμο ραγισαν και μαλιστα φορουσαν και θηκη όλα!

Γι'αυτο ρωταω ρε παιδια αντεχει καθολου το γυαλι (μιας και είναι και για την κορη μου που δεν τα προσεχει και παρα πολύ τα κινητα της!)η θα ειμαστε συνεχεια στην αλλαγη οθονης?

 

Για αυτό υπάρχει το tempered glass. Παίρνεις ένα nillkin και είσαι κομπλέ. Και μια καλή flip case φυσικά, ειδικά αφού δεν το προσέχει .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος και εγώ K3 note απο vickmall, αυτόματο update σε android 6 row και μετά root με k3 note manager.

Όλα καλά και υπερευχαριστημένος με μόνη παραφωνία το Facebook που αρνείται να ανεβάσει φώτο.

Το έβγαλα, το ξαναπέρασα, του έδωσα όλα τα δικαιώματα, το έβγαλα απο το greenify αλλά τίποτα. Αρνείται να ανεβάσει φώτο.

Όλες οι άλλες εφαρμογές άψογες όπως και το ίδιο το κινητό. Καμία ιδέα? Ψιλοπελάγωσα...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εχθές το παρέλαβα από tinydeal

 

η ρομ που φοράει 5,1 VIBEUI-V3.0-1604-7-209-1-ST-K50-T3S αν καταλαβαίνω καλά

 

ενώ έχει εφαρμογή για upgrade μου βγάζει σφάλμα δικτύου:mad:

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...