Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το kingroot φιλε μου σου ρουταραν το κινητο.Μην την σβησεις.Για να δεις αν ειναι ρουταρισμενο πραγματι ,κατεβασε απο το google store το root checker.

 

κατεβασα ενα απο τα πολλα που εχει,πατησα καπου και μου εβγαλε το παρακατω μνμ..Congratulation!your device is rooted!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβασα ενα απο τα πολλα που εχει,πατησα καπου και μου εβγαλε το παρακατω μνμ..Congratulation!your device is rooted!

Αυτο που σου εγραψα.Οταν εισαι ρουτερ,μπορεις να κανεις πολυ καλα πραγματα στο τηλεφωνο.Κοιταξε τωρα να δεις πως θα περασεις recovery στο τηλεφωνο σου,για να περνας μετα οποια ρομ θελεις χωρις κοπο,κανοντας παντα backup ΠΡΩΤΑ.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου εγραψα.Οταν εισαι ρουτερ,μπορεις να κανεις πολυ καλα πραγματα στο τηλεφωνο.Κοιταξε τωρα να δεις πως θα περασεις recovery στο τηλεφωνο σου,για να περνας μετα οποια ρομ θελεις χωρις κοπο,κανοντας παντα backup ΠΡΩΤΑ.

 

ευχαριστω πολυ φιλε αλλα φοβαμαι να το προσπαθησω μην μεινω χωρις κινητο.αν βρω καποιον που να το εχει ξανακανει τοτε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη λογου έλλειψης χρόνου έχω καιρό να μπω στο νήμα, μπορεί να μου συνοψίσει κάποιος τις καινούριες ΚΑΛΕΣ rom και να μου αναλύσει λίγο τα θετικά και τα αρνητικά;

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει να μου πει τι να κάνω. Πριν 2 ημέρες έκανα απεγκατάσταση το youtube γιατί μου κατέβαζε εφαρμογές στο κινητό από μόνο του. Επειδή όμως ήταν εφαρμογή συστήματος, το κινητό κόλλησε και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία. Μόλις ξεκίνησε πάλι εγκατέστησα από playstore το κανονικό youtube και όλα εντάξει. Διαπίστωσα όμως ότι το superSU δεν μου δίνει πρόσβαση root σε νέες εφαρμογές, και κατέβασα το Root Checker και μου λέει ότι δεν έχω πρόσβαση root ενώ πριν είχα. Μπήκα στις ρυθμίσεις του superSU και έριξα μια ματιά αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να έχω πρόσβαση root;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε ota για Android 6 στην ινδική!!!!! Την βάζω και σας λέω. Τώρα είμαι στην s121

 

Τα προβληματάκια που είχε η ROW (που κολλούσε μετά απο πολύ χρήση και με πολλές εφαρμογές) λύθηκαν;

Είμαι έτοιμος να περάσω σε ROW για πρώτη φορά (πάντα είχα official china-based) αλλά το σκέφτομαι γιατί

αν κατεβάσω πολλές εφαρμογές και αρχίσει και κολλάει θα ξενερώσω. :p

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA πάντως αυτή την καινούργια ινδική έκδοση της έχουν ρίξει πολύ θάψιμο.. Λένε δεν αξίζει ούτε για δοκιμή...
Μπορείς να δώσεις link;
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA πάντως αυτή την καινούργια ινδική έκδοση της έχουν ρίξει πολύ θάψιμο.. Λένε δεν αξίζει ούτε για δοκιμή...

 

Φίλε μου δεν ξέρω αυτοί τι λένε πάντως το δικό μου κινητό πάει "τραίνο" με την καινούρια έκδοση S422 και χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά από πάνω όπως ήταν το κινητό. Ιδίως η κάμερα απίστευτη πολύ καλύτερη από όλες τις κινέζικες εκδόσεις. Θα τη δουλέψω 3-4 μέρες και βλέπουμε ;);):D.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματάκια που είχε η ROW (που κολλούσε μετά απο πολύ χρήση και με πολλές εφαρμογές) λύθηκαν;

Είμαι έτοιμος να περάσω σε ROW για πρώτη φορά (πάντα είχα official china-based) αλλά το σκέφτομαι γιατί

αν κατεβάσω πολλές εφαρμογές και αρχίσει και κολλάει θα ξενερώσω. :p

 

Κοίταξε να δεις. Από ότι έχω δει τρώει τα ψιλό σκαλοματακια του. Το μόνο χοντρό πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι η κάμερα. Πολλές φορές δεν συγχρονίζεται το φλας και η ποιότητα των φωτογραφιών είναι χειρότερη από το προηγούμενο Android. Είναι όμως πολύ νωρίς για να βγάλω συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

την stock recovery που μπορουμε να την βρουμε?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω αυτοί τι λένε πάντως το δικό μου κινητό πάει "τραίνο" με την καινούρια έκδοση S422 και χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά από πάνω όπως ήταν το κινητό. Ιδίως η κάμερα απίστευτη πολύ καλύτερη από όλες τις κινέζικες εκδόσεις. Θα τη δουλέψω 3-4 μέρες και βλέπουμε ;);):D.

Τώρα έχει αντιστραφει το κλίμα.. Λένε ότι μάλλον μπορεί να είναι και καλύτερη.. Πιο πολλές δυνατότητες κλπ.. Ότι να ναι!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω αυτοί τι λένε πάντως το δικό μου κινητό πάει "τραίνο" με την καινούρια έκδοση S422 και χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά από πάνω όπως ήταν το κινητό. Ιδίως η κάμερα απίστευτη πολύ καλύτερη από όλες τις κινέζικες εκδόσεις. Θα τη δουλέψω 3-4 μέρες και βλέπουμε ;);):D.

 

Και στης γυναίκας μου έχει έρθει αναβάθμιση η S422, οπότε περιμένουμε ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μια βλακεία (?)

 

'Εχω το Lenovo K3 Note ενός φίλου που ήθελε να βάλουμε την Cyanogenmod 12.1 (την είδε στο Youtube και του άρεσε). Ακολούθησα λοιπόν τις οδηγίες απο εδώ

και εγκατέστησα το CWM και το SuperSU 2.46. Η συσκευή πριν ήταν Rooted και για κάποιον βλακώδη λόγο, εγκατέστησα ξανά το SuperSU (έκδοση 2.46). Tώρα το Root Checker μου λέει πως το κινητό δεν είναι rooted (ενώ έκανα όσα έλεγε το βίντεο). Πως μπορώ να ξανακάνω το κινητό Root? Τα βήματα όλα του βίντεο τα έκανα κανονικά με επιτυχία.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

UPDATE : Οκ, το έφτιαξα τελικά. Έκανα uninstall το SuperSU Και το ξαναεγκατέσησα. Όμως δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή του ράδιο για την CM12.1

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/s422-lite-rooted/#comments

Μόλις εκανα εγκατάσταση το TWRP Backup απο Needrom.Ολα καλά, έβαλα xposed και κάνω test..

(κάνει αυτη τη στιγμή upload και ο ιταλός τη δική του έκδοση S422)

Features:

- Fully Based on S422 ROW Version

- Multilanguage

- Debloated

- Rooted

- DT2W enabled by default

- Virtual Reality Switch enabled in Power Menu

- Stock Android launcher selected by default

- Titanium Backup PRO installed (you can uninstall it if not needed)

 

- LED Notification works for any notification. (YES, ANY Notification)

To enable it, go to Settings >Display >LED Notification >Tick "Others"

- Two launcher styles are available by default (VibeUI and Android stock)

To access them, press and hold and empty space on desktop >Preference >Default Launcher

- Pressing and holding the HOME button brings up the "Now on-tap"search, a stock feature of MM

- Dolby Atmos is installed (Not Maxx Audio)

- The default "menu key for Recent Apps"assignment can be changed from settings

- Colorful Settings menu like LP

- Radio, Camera, Gallery, Dialer etc all Tools are "ROW"apk versions.

NOTE:

* This a TWRP backup by v3.0.0-3 (most recent version), so install TWRP v3.0.0-3 if you don't have it before flashing this rom.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/s422-lite-rooted/#comments

Μόλις εκανα εγκατάσταση το TWRP Backup απο Needrom.Ολα καλά, έβαλα xposed και κάνω test..

(κάνει αυτη τη στιγμή upload και ο ιταλός τη δική του έκδοση S422)

Features:

- Fully Based on S422 ROW Version

- Multilanguage

- Debloated

- Rooted

- DT2W enabled by default

- Virtual Reality Switch enabled in Power Menu

- Stock Android launcher selected by default

- Titanium Backup PRO installed (you can uninstall it if not needed)

 

- LED Notification works for any notification. (YES, ANY Notification)

To enable it, go to Settings >Display >LED Notification >Tick "Others"

- Two launcher styles are available by default (VibeUI and Android stock)

To access them, press and hold and empty space on desktop >Preference >Default Launcher

- Pressing and holding the HOME button brings up the "Now on-tap"search, a stock feature of MM

- Dolby Atmos is installed (Not Maxx Audio)

- The default "menu key for Recent Apps"assignment can be changed from settings

- Colorful Settings menu like LP

- Radio, Camera, Gallery, Dialer etc all Tools are "ROW"apk versions.

NOTE:

* This a TWRP backup by v3.0.0-3 (most recent version), so install TWRP v3.0.0-3 if you don't have it before flashing this rom.

Περιμένουμε εντυπώσεις.. Τώρα είμαι με την 1611 του Ιταλού αλλά θα δοκιμάσω μάλλον και την ινδική μόλις την ανεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. υπάρχει κάποια ΚΑΛΗ ROM που να είναι stock Android για το Lenovo K3 Note?

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/s422-lite-rooted/#comments

Μόλις εκανα εγκατάσταση το TWRP Backup απο Needrom.Ολα καλά, έβαλα xposed και κάνω test..

(κάνει αυτη τη στιγμή upload και ο ιταλός τη δική του έκδοση S422)

Features:

- Fully Based on S422 ROW Version

- Multilanguage

- Debloated

- Rooted

- DT2W enabled by default

- Virtual Reality Switch enabled in Power Menu

- Stock Android launcher selected by default

- Titanium Backup PRO installed (you can uninstall it if not needed)

 

- LED Notification works for any notification. (YES, ANY Notification)

To enable it, go to Settings >Display >LED Notification >Tick "Others"

- Two launcher styles are available by default (VibeUI and Android stock)

To access them, press and hold and empty space on desktop >Preference >Default Launcher

- Pressing and holding the HOME button brings up the "Now on-tap"search, a stock feature of MM

- Dolby Atmos is installed (Not Maxx Audio)

- The default "menu key for Recent Apps"assignment can be changed from settings

- Colorful Settings menu like LP

- Radio, Camera, Gallery, Dialer etc all Tools are "ROW"apk versions.

NOTE:

* This a TWRP backup by v3.0.0-3 (most recent version), so install TWRP v3.0.0-3 if you don't have it before flashing this rom.

 

Την εχω απο οταν την καναν upload ολα καλα μονο οταν παω να βαλω δικο μου ringtone Μου βγαζει σφαλμα, το εβαλα βεβαια απο τον es explorer και ολα καλα, δεν εχει το double tap για να κλεινει η οθονη, αλλα το προσπερασα.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Φοραω την Κ50_EU42_S205_151118_ROW και πριν μερικες μερες μου ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμιση σε Android 6.0 Marshmallow (βλ.φωτο).Θα ηθελα να ρωτησω,καταρχας να κανω την αναβαθμιση,αξιζει ο κοπος?Θα ηθελα εντυπωσεις απο καποιον που την φοραει ηδη κ επισης ποια δεδομενα θα χαθουν απο την συσκευη εκτος απο τις εφαρμογες (δεν εχω καρτα SD), και τι αλλο θα επρεπε ενδεχομένως να προσεξω?Ευχαριστω!

ΥΓ:Χιλια sorry για την τεραστια σε μεγεθος εικονα που ανεβασα!Δεν ξερω γιατι κ πως εγινε αυτο.

http://i.imgur.com/BNGBJ9o.jpg

Edited by ZvoNimir
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να σας ρωτησω κατι οταν πηρα τον κιν περασα την ινδικη ρομ εχτες μου εκανε update στην εκδοση 6.0 την περασα αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα κατεβαζω απο play store διαφορες εφαρμογες και παιχνιδια ενω κανει κανονικα την εγκατασταση οταν πατας να ανοιξει η εφαρμογη μου βγαζει ενα πινακακι και λεει η εφαρμογη ταδε σταματησε να λειτουργει εχω κατεβασει 30 εφαρμογες μονο οι πεντε ετρεξαν τι λετε να συμβαινει ? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να σας ρωτησω κατι οταν πηρα τον κιν περασα την ινδικη ρομ εχτες μου εκανε update στην εκδοση 6.0 την περασα αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα κατεβαζω απο play store διαφορες εφαρμογες και παιχνιδια ενω κανει κανονικα την εγκατασταση οταν πατας να ανοιξει η εφαρμογη μου βγαζει ενα πινακακι και λεει η εφαρμογη ταδε σταματησε να λειτουργει εχω κατεβασει 30 εφαρμογες μονο οι πεντε ετρεξαν τι λετε να συμβαινει ? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ποιά ρομ είναι ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

αυτη που αναφερεται στο ποστ 8675 παραπανω εχθες μου ηρθε και εμενα update και το εκανα κατα τα αλλα τι κινητο παει σφαιρα εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης το μονο προβλημα αυτο με τις εφαρμογες δεν ξερω τι ειναι Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...