Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά πάλι όταν γράφεις μήνυμα παλι λειτουργεί η δονηση :(

κανείς καμια ιδέα παιδιά;

 

στις ρυθμίσεις μνμ δες και στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου...πρέπει να έχει και κει ερωτηση αν θες δόνηση κατά το πάτημα των πλήκτρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το app mtk engineer mode δοκίμασε αυτό σε δίνει hardware access στο soc. Έχει επιλογές για να κλειδώσεις τα δίκτυα. Θέλει ψάξιμο.

 

Όταν λες να "ξεκλειδώσω" τα δίκτυα τί εννοείς? Έχει όντως επιλογές για επιλογή τύπου δικτύου και δουλεύει μια χαρά.

 

Απλά δεν είναι βολικό να ανοίγω κάθε φορά 80 μενού για να το κάνω. Αν έβρισκα μια εφαρμογή που να κάνει το ίδιο και να έχει και widget θα ήταν γαμάτο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Άλλη μια ερώτηση όμως. Θα την περάσω με flash tools ή με cwm ?? Γιατί εγώ ήξερα ότι οι official περνανε με flash tools και στο λινκ που έδωσες αναφέρει ότι περνάει με cwm αν δεν κανω λαθος. Τώρα έχω την s121 row.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πού το βρίσκουμε το fix?

Στο play, εφαρμογη ειναι

Link to comment
Share on other sites

Κανα νεο απο την ινδικη ?? Εχει αναβαθμιστει καθολου ?? Καποιος που τη χρησιμοποιει μπορει να ανημερωσει ??
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο απο minideal μετα απο παραγγελια που έκανα στις 14/8.

Εχει μέσα μια rom παλαιοτερη vibeui rom, αλλα δεν εχει καμια κινεζια εφαρμογη μεσα.

 

Τωρα θα περασω την stock ινδικη.

Απλα ηθελα να ρωτησω αν η ινδικη προσφερει το double tap για ανοιγμα οθονης, γιατι αυτη που εχει δεν το υποστηριζει και ειναι κατι πολυ βολικο

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο απο minideal μετα απο παραγγελια που έκανα στις 14/8.

Εχει μέσα μια rom παλαιοτερη vibeui rom, αλλα δεν εχει καμια κινεζια εφαρμογη μεσα.

 

Τωρα θα περασω την stock ινδικη.

Απλα ηθελα να ρωτησω αν η ινδικη προσφερει το double tap για ανοιγμα οθονης, γιατι αυτη που εχει δεν το υποστηριζει και ειναι κατι πολυ βολικο

 

Ναι. Ποια θα περάσεις?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Θα περασω μεσω flash tool την K50a40_S112_150610_ROW και μετα θα κανω τα update μεσω ota.

Τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει οτι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Το dx tethering fix είναι εφαρμογή μόνο για rooted κινητά.Υπάρχει άλλη λύση για όσους δεν τα έχουν ρουτάρει προκειμένου να δουλέψει το hotspot;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .ειμαι νεος στο φορουμ και σκεφτομαι να παρω αυτο

http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-teana-angelic-voice-smartphone-4g-lte-android-5-0-5-5inch-fhd-2gb-16gb-64bit-mtk6752-octa-core-1-7ghz.html

μαλλον ειναι αυτο που συζητιεται εδω.

βλεπω εχει θεματακια .αν το παρω με την εργοστασιακη ρομ που εχει μονο αγγλικα (δεν με πειραζει που δεν θα εχει ελληνικα)και κινεζικα απο οτι καταλαβα, και δεν πειραξω απολυτος τιποτα,οι εφαρμογες απο play store θα δουλευουν

συχρονισμος επαφων απο gmail

google maps και πλοηγηση

και γενικος οι εφαρμογες απο πλει στορ ? αυτο με την αναγνωρηση κλησεων?

γενικα τι θεματα θα εχει εκτος που θα τα εχει ολα στα αγγλικα?οι ελληνικες εφαρμογες δεν θα δουλευουν πχ φαρμακεια ,εφαρμογες τραπεζων?

ειμαι λιγο ασχετος και συγνωμη που σας ζαλιζω με νηπιακα προβληματα.

εχω ενα ALPS 7102... 2 ετων που εχει πολλες γλωσσες αλλα οχι ελληνικα

εβαλα ελληνικο πληκτρολογιο , εφαρμογες και widget δουλευουν και βγαζουν και ελληνικα.

Πως θα δουλευει χωρις να πειραχτει απολυτως τιποτα και πως θα το ζητησω απο το mini deal?

H αγορα θα γινει με βουλγαρικη χρεωστικη και λογαριασμο .

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την s112, μετά μου έβγαλε ένα μικρό update της s112, τώρα μου έβγαλε την s114. Εγώ νόμιζα θα με πάει κατευθείαν στην τελευταία.

Υπάρχει κάποιο λινκ να του περασω την s 12πόσο είναι η τελευταια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έβαλα την 1.10 stable του Ιταλού. Τα menus με επιλογή τα ελληνικά δεν είναι πλήρως εξελληνισμένα και επίσης παρατήρησα ότι στον Lenovo launcher τα εικονίδια των apps δεν είναι στοιχισμένα. Επίσης υπάρχουν 2-3 κενοί φάκελοι με κινέζικη ονομασία που μόλις τους επιλέγεις, σβήνονται. Σας έτυχε και εσάς αυτό; Ακόμη επειδή έχει αναφερθεί ότι κάποιες rom (limonchelo, sensation) περιέχουν κάποιο spyware, του ιταλού είναι καθαρή σίγουρα;
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο απο minideal μετα απο παραγγελια που έκανα στις 14/8.

Εχει μέσα μια rom παλαιοτερη vibeui rom, αλλα δεν εχει καμια κινεζια εφαρμογη μεσα.

 

Τωρα θα περασω την stock ινδικη.

Απλα ηθελα να ρωτησω αν η ινδικη προσφερει το double tap για ανοιγμα οθονης, γιατι αυτη που εχει δεν το υποστηριζει και ειναι κατι πολυ βολικο

 

αν το παρω με αυτη την ρομ που ηρθε σε σενα χωρις να πειραχτει τιποτα τι θεματα θα εχει?

συγνωμη για το δευτερο ποστ αλλα δεν ξερω πως γινετε αλλιως .

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δούλεψα καθόλου να σου πω.

Απλά ήθελα να είναι πιο επίσημο ευρωπαικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης δεν είχε πλήρη μεταφραση και έδειχνε κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

Να την ξανακατεβάσεις και να την περάσεις το σκέφτηκες/έκανες?

 

Ναι αλλά προσπαθώ να το αποφύγω γιατί το να το ξαναστήσω απ την αρχή θέλει πολλές ώρες δουλειά.

 

Παιδιά, έβαλα την 1.10 stable του Ιταλού. Τα menus με επιλογή τα ελληνικά δεν είναι πλήρως εξελληνισμένα και επίσης παρατήρησα ότι στον Lenovo launcher τα εικονίδια των apps δεν είναι στοιχισμένα. Επίσης υπάρχουν 2-3 κενοί φάκελοι με κινέζικη ονομασία που μόλις τους επιλέγεις, σβήνονται. Σας έτυχε και εσάς αυτό; Ακόμη επειδή έχει αναφερθεί ότι κάποιες rom (limonchelo, sensation) περιέχουν κάποιο spyware, του ιταλού είναι καθαρή σίγουρα;

 

Αυτό με αυτά τα κινέζικα συνέβει και σε μένα. Σβήνονται μόλις τα πατήσεις.

Τον launcher τον άλλαξα όμως.

 

Τα menus δεν είναι πλήρως εξελληνισμένα αλλά σιγά το πρόβλημα δεν είναι και στα κινέζικα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ με αυτή την rom είναι πως όταν η οθόνη είναι κλειστή για κάποιο χρονικό διάστημα, παγώνει το ρολόι και όταν την ανοιγω ξανά του παίρνει 2-3 δευτερόλεπτα να επενέλθει στην σωστή ώρα.

Για παρατήρησε αν το παθαίνεις κι εσύ.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ με αυτή την rom είναι πως όταν η οθόνη είναι κλειστή για κάποιο χρονικό διάστημα, παγώνει το ρολόι και όταν την ανοιγω ξανά του παίρνει 2-3 δευτερόλεπτα να επενέλθει στην σωστή ώρα.

Για παρατήρησε αν το παθαίνεις κι εσύ.

Σε μένα δεν συμβαίνει, πάντως.

 

Διαπίστωσα επίσης σπασίματα και lag κατά την ασύρματη μετάδοση εικόνας με miracast σε 1080p. Δεν ξέρω ακόμα αν φταίει η rom, το τηλ. ή ο adapter, πάντως ένα lenovo s60 που είχα δοκιμάσει με τον ίδιο miracast adapter έπαιζε άψογα, ίσως και να ήταν χαμηλότερη η ανάλυση του εικονοσήματος.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ με αυτή την rom είναι πως όταν η οθόνη είναι κλειστή για κάποιο χρονικό διάστημα, παγώνει το ρολόι και όταν την ανοιγω ξανά του παίρνει 2-3 δευτερόλεπτα να επενέλθει στην σωστή ώρα.

Για παρατήρησε αν το παθαίνεις κι εσύ.

 

Μήπως έχεις βάλει κανα auto τask killer και σου κλείνει της εφαρμογές που τρέχουν όταν κλείνεις την οθόνη?

Αν έχεις task killer, clean master, all-in-one toolbox ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα δοκίμασε να τα κανεις απεγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την 1.10 είναι ότι δεν μπορώ να βάλω τα ringtone της επιλογής μου. Με αφήνει μόνο να διαλέξω τραγούδια μέσα από την εφαρμογή music. Έχει κανείς συναντήσει κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την 1.10 είναι ότι δεν μπορώ να βάλω τα ringtone της επιλογής μου. Με αφήνει μόνο να διαλέξω τραγούδια μέσα από την εφαρμογή music. Έχει κανείς συναντήσει κάτι αντίστοιχο;

 

Στην senssation δεν εβλεπε καθολου τα mp3 μου, βρηκα λυση βαζοντας τα νομιζω στον φακελο ringtones οποτε τα βλεπει κ διαλεγω οποιο θελω...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κανα auto τask killer και σου κλείνει της εφαρμογές που τρέχουν όταν κλείνεις την οθόνη?

Αν έχεις task killer, clean master, all-in-one toolbox ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα δοκίμασε να τα κανεις απεγκατάσταση

 

Μπα δεν έχω βάλει τέτοια πράματα.

 

Δοκίμασα να κάνω επανεγκατάσταση της ρομ χωρίς διαγραφή των δεδομένων.

Το πρόβλημα παρέμενε κι έτσι επανήλθα στην προηγούμενη κατάσταση με το backup που είχα κρατήσει με το TWRP.

Άρα φταίει σίγουρα κάποια απ τις εφαρμογές μου?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιία! Επειδή έχω ψηθεί τελικά για το lenovo k3 note και δεν εκατσα να διαβασω οοοοοοοοολες τις σελιδες αξιζει να το παρω απο εδω στα 225 που το βρισκω αλλα δεν θελω τοσο να ασχοληθω με rom και ολα τα σχετικα! Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια τελικα το πηρα απο ελλαδα φοραει την 1512 και ειναι ρουτ πρεπει να κανω κατι? δεν μπορω να μεταφερω καμια εφαρμογη στην καρτα μνημης ενω την εχει αναγνωρισει και επισης υπαρχει τροπος τα 3 κουμπια κατω να φωτιζουν ? ευχαριστω Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια τελικα το πηρα απο ελλαδα φοραει την 1512 και ειναι ρουτ πρεπει να κανω κατι? δεν μπορω να μεταφερω καμια εφαρμογη στην καρτα μνημης ενω την εχει αναγνωρισει και επισης υπαρχει τροπος τα 3 κουμπια κατω να φωτιζουν ? ευχαριστω

 

Καλημερα φιλε,τα κατω κουμπια δεν φωτιζουν γιατι δεν εχουν backlight.Οσο για τις εφαρμογες πραγματι δεν περνιουνται στην SD μεσω του κινητου.Κι εγω που το ειδα δεν γινεται. Δεν ξερω αν υπαρχει αλλος τροπος.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την s112, μετά μου έβγαλε ένα μικρό update της s112, τώρα μου έβγαλε την s114. Εγώ νόμιζα θα με πάει κατευθείαν στην τελευταία.

Υπάρχει κάποιο λινκ να του περασω την s 12πόσο είναι η τελευταια;

 

Έτσι είναι ο σωστός τρόπος και θα σε παει στην 121. Απλά μετά κοίτα στο ποστ 4113 για να βαλεις 1 κωδικό.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε,τα κατω κουμπια δεν φωτιζουν γιατι δεν εχουν backlight.Οσο για τις εφαρμογες πραγματι δεν περνιουνται στην SD μεσω του κινητου.Κι εγω που το ειδα δεν γινεται. Δεν ξερω αν υπαρχει αλλος τροπος.

 

 

Από την 1522 stable και μετά περνάνε και στην SD οι εφαρμογές κανονικά. Η 1529 stable δεν έχει παρουσιάσει προβλήματα υπερθέρμανσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...