Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ήθελα να μάθω από που μπορώ να αγοράσω το τηλεφ χωρίς της κινέζικες εφαρμογές και με ελληνικά όλα (μενυ,πληκτρολόγιο)..Γενικά το τηλ είναι κάλο η θα μου κάνει νερά....???

Παρτο απο vickmall. Ειναι σουπερ τηλεφωνο -για τα λεφτα του παντα-.

Κρατα το ετσι και βλεπεις αν τυχον θελεις να βαλεις την ινδικη ρομ αργοτερα που δεν εχει καθολου κινεζικα και εχει πληρη Ελληνικα.

(κατα τα αλλα, απαντησε πληρως ο foler.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρότι είμαι σχεδόν έτοιμος να το αγοράσω βλέπω τελευταία στιγμή αυτό?

http://www.to2c.com/ulefone-be-touch-2.html

Μήπως είναι καλύτερο στα σημεία? Γνωρίζει κανείς?

Βλέπω οτι σε σχέση με το lenovo έχει gorilla glass 3 και υποστηρίζει LTE στα 800MH.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Είπα να δοκιμάσω την VIBEUI_V2.8_1532_7.160.1_DEV_K50-T5 που έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά.

Όλα καλά εκτός από τα gapps. Προφανώς δεν κατέβασα τα σωστά και όταν προσπαθώ να ανοίξω το play store μου βγάζει ότι η υπηρεσία σταμάτησε να λειτουργεί.

ξέρει κανείς ποιο να κατεβάσω για να λειτουργήσει σωστά?

gapps 5.1

 

στο xda λέει να φλασάρω οποιαδήποτε 5.1 από το σύνδεσμο που έχουν δηλώσει πιο πάνω αλλά έχω 0 στα 2 μέχρι στιγμής.

φλάσαρα με twrp

και εγώ την πέρασα και είχα το ίδιο πρόβλημα το οποίο έλυσα ως εξής: Αφου έκανα update την ρομ bootαρα κανονικά κάνοναντας skip όσες ρυθμίσεις βγάζει στην αρχή. μετά ξαναπέρασα με το SP flash tool την CWM recovery, wipe cashe & wipe Dalvik, install SU 2.46, reboot system.(κάνει αρκετή ωρα). Αφου μπω κανονικά μετά ξανα σε recovery και περνάω τα gapps. Έτσι μου δούλεψε εμένα. Το προβλημά μου είναι οτι δεν έχει ραδιοφωνο παρα μόνο μια ..........ια κινέζικη.Ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω κανενα radio apk στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι λεω να το παρω στη γυναικα που της χαλασε το S3. Θα κανει δουλεια ή έχει ελατωματα που θα της σπασουν τα νευρα? Μιλαμε για μετρια χρηση, facebook,λιγο ιντερνετ και φωτογραφιες.

 

Η εκδοση FDD θα εχει ελληνικα και 3G?

 

Βοηθατε μαλλον θα το παραγγειλω το βραδυ εχω καβα στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

@geornirv στο μενου εχω αγγλικα και δεν το χω ψαξει για ελληνικα.στο μενου επαφων δεν εχω lag αλλα οντως δεν εχει ελληνικο αλφαβητο διπλα οπως λες.στα μενου για το δικτυο εχω τις ιδιες επιλογες,δεν αποτελει προβλημα για τη χρηση που κανω.για lock screen εχω βαλει το wide touch οταν το κλικαρω μια δορα να κλειδωνει η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

2) Πάλι στα δίκτυα υπάρχουν μονο 2 επιλογές ... το 3g/2g και 2g/3g/4g.

3) Από ότι είδα μπορείς να βάλεις μόνο στην 1η καρτα 4g 3g και όχι εναλλαγή στην 2η σιμ.

Δλδ από ότι κατάλαβα δν έχει την επιλογη ΜΟΝΟ 3g? Γιατί σε εμένα όταν το βάλω 2g/3g το ίντερνετ στην voda σέρνεται!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ από ότι κατάλαβα δν έχει την επιλογη ΜΟΝΟ 3g? Γιατί σε εμένα όταν το βάλω 2g/3g το ίντερνετ στην voda σέρνεται!

Μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε σχετικη εφαρμογη αν θελεις μονο 3G.

Αν και δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος, το αυτοματο ειναι καλυτερο, εκτος αν καποιον δεν τον ενδιαφερει το ιντερνετ και θελει μονο 2G για οικονομια στην μπαταρια.

Στην δικη σου περιπτωση, δειχνει να συνδεεται σε 3G?

Αν οχι, δεν φταιει το κινητο, φταιει το σημα 3G στην περιοχη σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλέ σίγουρο αυτό που σου λέω...όταν το έχω στο αυτόματο 2g,3g σε καποιες περιοχές σέρνεται, μόλις το βάλω μόνο 3g πετάει παντου! Αυτό με vodafone και δοκιμασμένο σε a850+ και κ3 με το ίδιο αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις official o messenger λειτουργει??? Δεν μιλω για ειδοποιησεις απλα να λειτοτργει... ςπισης αν γγωριζετε καποια σχετικα καλη custom που να δουλευει θα με σωζατε... Εχω δοκιμασει Ιταλου Lemonade Sensation... Στις δυο πρωτες δεν δουλευει ο messenger και η τριτη μου φανηκε αργη...

 

εμενα με οφισιαλ ST και DEV οπως και με την ινδικη ROW δουλευουν ολα ρολοι.

Μονο με την ινδικη ζεστενεται λιγο και την ακουει καπως το touch αλλα κατα τα αλλα ολα καλα!!!

μπαταρια αναλογα με την χρηση απο 8 ωρες εως 48..

Link to comment
Share on other sites

εμενα με οφισιαλ ST και DEV οπως και με την ινδικη ROW δουλευουν ολα ρολοι.

Μονο με την ινδικη ζεστενεται λιγο και την ακουει καπως το touch αλλα κατα τα αλλα ολα καλα!!!

μπαταρια αναλογα με την χρηση απο 8 ωρες εως 48..

 

Για να βελτιώσεις το touch κατέβασε από το store την εφαρμογή SGS touchscreen booster και ρύθμισε το preset στο super optimized. Στο δικό μου η αριστερή πλευρά είχε πάθει εγκεφαλικό και συνήλθε μ αυτό το apk.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεσαι ποιο συγκεκριμένος? Το θεωρείς μακρινό? Γενικά Ευρώπη που ταξιδεύω αρκετά και έχω σε 3 χώρες sim υπάρχει κάποιο site που να βρίσκουμε ποιες συχνότητες χρησιμοποιούνται ?

Υπάρχει και με το 3g περιορισμός στις συχνότητες ή τις καλύπτει όλες?

Link to comment
Share on other sites

το gearbest είναι αξιόπιστο κατάστημα?

το gearbest ειναι αξιοπιστο. τωρα για το lte στη Γερμανια που ειμαι εγω καλα ειναι να εχεις κινητο με 800mhz συχνοτητες, καρτα της Ο2 δεν θα δουλεψει lte στο note, Μονο απο deutsche telekom θα εχεις σημα και μονο στις πολεις, στην υπεθρο χρησημοποιουν 800mhz ,αν δε κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι και Γερμανία. Μάλλον αυτό με αποτρέπει από το συγκεκριμένο κιν.

Έχετε κάποια άλλη πρόταση για κινητό παρόμοιων χαρακτηριστικών που να δουλεύει σε όλες τις μπάντες?

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι και Γερμανία. Μάλλον αυτό με αποτρέπει από το συγκεκριμένο κιν.

Έχετε κάποια άλλη πρόταση για κινητό παρόμοιων χαρακτηριστικών που να δουλεύει σε όλες τις μπάντες?

Περιμενε το Sony Xperia C5,

το οτι δε δουλευει το LTE δε με ενοχλει, συνδεομαι με HSPA+ με 7,5 mbit

Edited by Llorrin
Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλέ σίγουρο αυτό που σου λέω...όταν το έχω στο αυτόματο 2g,3g σε καποιες περιοχές σέρνεται, μόλις το βάλω μόνο 3g πετάει παντου! Αυτό με vodafone και δοκιμασμένο σε a850+ και κ3 με το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Και σε μένα το ίδιο με voda και όλα τα κινητά που βλέπετε στην υπογραφή μου. Πάντα η επιλογή μόνο 3g είναι ταχύτερη απο το αυτόματο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να κανουμε π.χ τo youtube να παιζει στο παρασκηνιο; μολις ανοιξω π.χ τον chrome σταματα αυτοματα ο σωληνας. Στο samsung s4 κολητου εχει επιλογη για πολαπλα παραθυρα και γινεται!
Link to comment
Share on other sites

Για να βελτιώσεις το touch κατέβασε από το store την εφαρμογή SGS touchscreen booster και ρύθμισε το preset στο super optimized. Στο δικό μου η αριστερή πλευρά είχε πάθει εγκεφαλικό και συνήλθε μ αυτό το apk.

 

Τον είχα βάλει αδερφέ αλλά όταν ήθελε να σκαλωσει και πληκτρολόγιο να του κουμπονα δεν δούλευε..

Οπότε οφισιαλ και πάλι οφισιαλ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα καταρχασ, παιδια ενδιαφερομαι για το Lenovo Κ3 ,ζω στην Σκωτια προσωρινα εχω νουμερο εδω, αλλα πηγαινωερχομαι συχνα Ελλαδα, εχω ακουσει οτι κολλαει κλπ και οτι δεν ειναι ευχαριστημενοι απο σελιδες του εξωτερικου καποια γνωμη απο εσας? Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...