Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα την ξανα δωκιμασω αν και νομιζω οτι και με την 1.10 με πετουσε ο messenger.. Ευχαριστω παντος για την απαντηση!!

 

Σε μένα ο messenger με 1.10 δουλεύει, ειδοποιήσεις όμως δεν ξέρω ακόμα αν βγάζει.

 

4G έχετε κανονικά στην 1.10?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ωραίος, θενκς.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω 4G, οπότε δεν ξέρω. Αλλά δεν έχω διαβάσει κάπου για τέτοιο πρόβλημα.

Υπάρχει εφαρμογή στο Play για 3G-4G, δεν θυμάμαι πως την λένε, ψάξε λίγο θα την βρεις.

Η κάρτα σου είναι για 4G??

 

Η κάρτα συνδεόταν με 4G σε άλλη συσκευή και άλλη rom.

Δεν βρίσκω την εφαρμογή που λες. Βρήκαν κάποιες αλλά είναι απλές συντομεύσεις για τις ρυθμίσεις του android.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγη δικτυου μονο σε 3g/4g βαλτε τον κωδικο ####5994# ινδικη ρομ

 

Μα αφού είπα πως έχω την Ιταλική 1.10.

Δεν θέλω να βάλω την ινδική που είναι πιο αργή.

Αυτό που θέλω είναι να βρω έναν τρόπο να το αλλάζω εγώ όποτε θέλω και όχι να αλλάζει αυτόματα.

Είτε με εφαρμογή, είτε με module του xposed είτε με οποιοδήποτε άλλο δυνατό τρόπο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού είπα πως έχω την Ιταλική 1.10.

Δεν θέλω να βάλω την ινδική που είναι πιο αργή.

Αυτό που θέλω είναι να βρω έναν τρόπο να το αλλάζω εγώ όποτε θέλω και όχι να αλλάζει αυτόματα.

Είτε με εφαρμογή, είτε με module του xposed είτε με οποιοδήποτε άλλο δυνατό τρόπο.

Αυτη που ειχα γραψει δυο σελιδες πισω, για σκετο 3G, δεν σου παιζει?!

Την εχουν αναφερει πιο παλια εδω μεσα και δινει ξεχωριστη ρυθμιση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6246911#post6246911

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που ειχα γραψει δυο σελιδες πισω, για σκετο 3G, δεν σου παιζει?!

Την εχουν αναφερει πιο παλια εδω μεσα και δινει ξεχωριστη ρυθμιση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6246911#post6246911

 

Δεν την δοκίμασα καν γιατί το ζητούμενο είναι να έχει ξεχωριστή ρύθμιση και για 4G που είναι το σημαντικό.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ο messenger με 1.10 δουλεύει, ειδοποιήσεις όμως δεν ξέρω ακόμα αν βγάζει.

 

4G έχετε κανονικά στην 1.10?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ωραίος, θενκς.

 

Με την 1.10του Ιταλού είχα 4g σε what's up cosmote.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει η official της lenovo για την ινδια που ειναι πολυγλωσση και εξελισσεται κανονικα.θα την βρεις στο site που δινω απο κατω.

 

εδω θα βρεις συγκεντρωμενες ολες τις τελευταιες rom και ολα τα εργαλεια που χρειαζεσαι.

οι official rom δεν εχουν ελληνικα,πρεπει να εγκαταστησεις την εφαρμογη more local απο play store.οι custom εχουν τα παντα κανονικα.

μπορει πολυ ευκολα να παρει καποιος ολα τα καλα στοιχεια απο ολες τις custom rom και να συρραψει μια rom να ειναι τέλεια.αλλα αυτο ελεγχεται ,και ενας που το ειχε κανει στους xda τον εκαναν ban δια ποντός!

 

Το More locale 2 το εχω κατεβασμένο αλλα χρειάζεται να κάνω καποιια ρυθμιση σε αυτό γιατί δεν εχω ελληνικα καθόλου ??

Edit Ok το βρήκα

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες τα φώτα σας. Τι κινητό μου επεσε και ραγισε η οθόνη του. Ξέρετε κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να μπορώ να πάω να το φτιάξω;
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ SAR ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΨΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ??? :!: :!: :!: :worry: :help: :X :scared:

 

Η μετριση του SAR γινεται με την συσκευη να δουλευει στο maximum power lvl δηλαδη και οι 2ιο Sim W-Lan Bluetooth και οτι διποτε αλλο παραγει ραδιοκυμματα.

 

Στε πραγματικη χρηση η συσκευη δεν προκειται να το φτασει ποτε αυτο το μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Η μετριση του SAR γινεται με την συσκευη να δουλευει στο maximum power lvl δηλαδη και οι 2ιο Sim W-Lan Bluetooth και οτι διποτε αλλο παραγει ραδιοκυμματα.

 

Στε πραγματικη χρηση η συσκευη δεν προκειται να το φτασει ποτε αυτο το μεγεθος.

 

ε καλα αυτό δεν λέει κάτι.

Μια συσκευή με το μισό max sar απ το lenovo θα έχει υπό κανονικές συνθήκες το μισό sar απ ότι το lenovo.

 

ΓΙΑ WIFI ΚΑΙ 3G&2G ΕΙΝΑΙ OK???

 

Ναι.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Την vibeUI 2.8 1533 dev πως μπορώ να την περάσω ??? Τώρα είμαι με limonchello και TWRP recovery. Συγγνωμη αν εχει απαντηθει.

Ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω?? Πρέπει πρωτα να περάσω καποια αλλη ρομ ??

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...είμαι νέος εδώ...κ σαν νέος εχώ δύο θέματα με το k3 note.

τρέχω την 1532 κ δεν μπορώ κ ίσως δεν γνωρίζω πως να κάνω customize την lock screen πέρα από τα themes που παρέχει

το κινητό δηλαδή να βάλω μια ταπετσαρία της επιλογής μου.

κ δεύτερο θέμα που πάλι ισώς δεν γνωρίζω είναι πώς θα ενεργοποιήσω το 4G σε WHATS UP sim.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

θα πας στην συλλογη θα επιλέξεις την εικόνα που θες θα πας set picture as και μετα σου βγάζει επιλογή αν θες για Lock screen η ταπετσαρια

για 4G πρέπει να το έχεις στην sim1 και να παρεις την cosmote για ενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Την vibeUI 2.8 1533 dev πως μπορώ να την περάσω ??? Τώρα είμαι με limonchello και TWRP recovery. Συγγνωμη αν εχει απαντηθει.

Ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω?? Πρέπει πρωτα να περάσω καποια αλλη ρομ ??

με το flash tool.δεν χρειάζεται να περάσεις πρώτα άλλη rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ SAR ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΨΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ??? :!: :!: :!: :worry: :help: :X :scared:

 

Αν και με ανησυχει και εμένα πολύ το SAR της συσκευής, ισχύει γενικά το εξής:

Οτι το SAR είναι η μέγιστη ακτινοβολία που παρατηρήθηκε για κάποια συχνότητα. Μπορεί η συχνότητα για την οποία ισχύει το 1.580 να είναι TDD LTE και ποτέ να μην την χρειαστούμε στην Ελλάδα. Απο την άλλη μπορεί να είναι και κάποια WCDMA συχνότητα που χρησιμοποιούμε κάθε μέρα...

Τεσπα, αν έχεις bluetooth χρησμοποίησέ τα αν πρόκειται να μιλήσεις για αρκετή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.προσπαθω να κανω το τελευταιο ota update (85 mb) που εδωσε η row rom και ενω κατεβαινει μετα την επανεκιννηση βγαζει install failed..το επιχειρησα αλλες 2-3 φορες αλλα το ιδιο..ειμαι με την s117 και ειχα κανει κανονικα ολα τα προηγουμενα ota updates.ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

με το flash tool.δεν χρειάζεται να περάσεις πρώτα άλλη rom.

 

Σε ευχαριστω. Δηλ κοιταω την 1η σελιδα του νηματος εδω, εκει που λεει οδηγιες για flash tool. Ετσι;;; Και ακολουθω μονο τις οδηγιες για flash tool ή πρεπει να κανω και αυτα που λεει για τους drivers ,για ρουτ και για gapps και cwm;; Υποψιν εχω το twrp.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.προσπαθω να κανω το τελευταιο ota update (85 mb) που εδωσε η row rom και ενω κατεβαινει μετα την επανεκιννηση βγαζει install failed..το επιχειρησα αλλες 2-3 φορες αλλα το ιδιο..ειμαι με την s117 και ειχα κανει κανονικα ολα τα προηγουμενα ota updates.ξερει κανεις τι παιζει?

 

Το ΟΤΑ 117 το ειχε αποσυρει η Lenovo εδω και 2 εβδομαδες. Αν σου δημειουργει προβληματα με τιν εγκατασταση, εγκατεστησε το 112 και κανε τα ΟΤΑ απο την αρχη.

 

Change Log

 

1.Brightness level change option added

2.ceramic speaker option removed

3. secure Zone option added

4. super power option added

Edited by Llorrin
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΉΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΆ...ΘΈΛΩ ΝΑ ΠΆΡΩ ΤΟ ΤΗΛ ΑΛΛΆ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΑΠΌ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΆΡΩ ΈΤΣΙ ΏΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΆΣΩ...(ΕΞAIΤIΑΣ CAPITΑL CONTROL)...ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΆΡΩ ΑΠΌ ΚΑΝΈΝΑ SKROUTZ....!!! :( :wacko: :X :sick:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Δηλ κοιταω την 1η σελιδα του νηματος εδω, εκει που λεει οδηγιες για flash tool. Ετσι;;; Και ακολουθω μονο τις οδηγιες για flash tool ή πρεπει να κανω και αυτα που λεει για τους drivers ,για ρουτ και για gapps και cwm;; Υποψιν εχω το twrp.
το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις την rom με flash tools. .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Llorrin,ευχαριστω.περασα ξανα s112 και με διαδοχικα ota updates εφτασα s121

 

επειδή έχω και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, ποιες ακριβώς ήταν οι κινήσεις σου? στην αρχή είχες s117 και δεν έκανε ota update στην s121. οπότε, αν κατάλαβα σωστά, πέρασες ξανά την s112 με sp flash tools διαγράφοντας τα πάντα από το κινητό και μετά το άφησες να κατεβάσει όλα τα ota updates μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτο εκανα.περασα την s112 και εκανε 2 διαδοχικα ota updates.πριν με την 117 κατεβαζε ενα update 85 mb αλλα ειχα το install failed.παντως τωρα που του περασα την s112 απο την αρχη δεν μου εβγαλε καθολου το update των 85 mb αλλα 2 διαδοχικα ενα των 17mb και μετα ενα μεγαλο των 332 mb
Link to comment
Share on other sites

εντυπώσεις από την ROW s121 από όσους την έχουν εγκαταστήσει? μέχρι και την s117 η απόδοση του κινητού ήταν αρκετά πεσμένη σε σχέση με την κινέζικη official ή αυτή του Ιταλού...

 

Nαι αυτο εκανα.περασα την s112 και εκανε 2 διαδοχικα ota updates.πριν με την 117 κατεβαζε ενα update 85 mb αλλα ειχα το install failed.παντως τωρα που του περασα την s112 απο την αρχη δεν μου εβγαλε καθολου το update των 85 mb αλλα 2 διαδοχικα ενα των 17mb και μετα ενα μεγαλο των 332 mb

 

ok κατάλαβα. σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...