Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έπεσε κάτω και χάρακτηκε αν δεν έσπασε η ό΄θονη. Είχε ευτύχώς το προστατεύτικό μπροστά εδάλλως θα το έκλεγα εντελλώς. Αντικατάσταση οθόνης (display) στην Ελλάδα γίνεται και πόσο στοιχίζει; Το καλύπτει η εγγύηση το ατύχημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένουμε update του Ιταλου. Και στο site του και στο xda γραφουν για το προβλημα. Η ROM τα σπαει μονο αυτο το (τεραστιο) προβλημα εχει...
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε κάτω και χάρακτηκε αν δεν έσπασε η ό΄θονη. Είχε ευτύχώς το προστατεύτικό μπροστά εδάλλως θα το έκλεγα εντελλώς. Αντικατάσταση οθόνης (display) στην Ελλάδα γίνεται και πόσο στοιχίζει; Το καλύπτει η εγγύηση το ατύχημα;

 

Αντικατασταση οθονης ειχα κανει πριν περιπου 1 μηνα σε αντιστοιχο (ας πουμε) κινητο,p780,κι εδωσα 15€ σε εναν τεχνικο εδω στην πολη και 22€ αν θυμαμαι καλα για την οθονη/digitizer απο aliexpress.

Εγγύηση απο ατυχημα εγω το αποκλειω να υπαρχει αν το κινητο σου ειναι απο Κινα μερια....

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθω να περασω το cwp για να βαλω την ρομ του ιταλου αλλα οταν παω στο boot menu με πεταει στο lenovo recovery. Τι κανω απο εκει κ περα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Οχι την twrp πρωτη φορά απλός νόμιζα οτι ηταν ίδια wipes με την cwp . Κάνω μονο τα 3α και περναω την καινούργια rom ;) θα το δοκιμασω αύριο ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είδα κ εγώ φιλέ roofiog... Κανείς φλας την cwp και δεν ανοιγεις το κινητό κανονικά... Πατάς απευθείας τα volume και μπενεις. Αν ανοιξεις το κινητό και μετα το ξανακλησεις και μπεις μετα στο recovery θα σ έχει βάλει παλι της λενοβο

Link to comment
Share on other sites

Οχι την twrp πρωτη φορά απλός νόμιζα οτι ηταν ίδια wipes με την cwp . Κάνω μονο τα 3α και περναω την καινούργια rom ;) θα το δοκιμασω αύριο ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είδα κ εγώ φιλέ roofiog... Κανείς φλας την cwp και δεν ανοιγεις το κινητό κανονικά... Πατάς απευθείας τα volume και μπενεις. Αν ανοιξεις το κινητό και μετα το ξανακλησεις και μπεις μετα στο recovery θα σ έχει βάλει παλι της λενοβο

 

Οποτε τωρα τι να κανω? Να ξαναφλασαρω τη cwp?

Link to comment
Share on other sites

Τα update που δίνει το κινητό τα κάνουμε κανονικά; έχω δει 1 της Lenovo και 1 από Ιταλό; να τα βάλω;

Του ιταλού να το βάλεις,αν βάλεις της lenovo θα χάσεις ελληνικα ,ροοτ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!C8gWiJ5K!5YsqIHkL6ZZ4HTYkZ4pHfBFJnykEJjqXwdYZugCsOk4

04/08/15

LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.0_1529-STABLE_ROW_v1.10 NEW

 

Changelog:

- Based on the firmware Stable in 1529

- Update translations

- Hola Launcher 1.8.4

- Fixed some issues Force close with Ebay and Facebook.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Οποτε τωρα τι να κανω? Να ξαναφλασαρω τη cwp?

 

Ναι και μετα απευθειας volume και φλασαρεις twrp και μετα παλι το ιδιο απευθειας και βαζεις την ρομ... τωρα ξεκιναω να το κανω και εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://mega.nz/#!C8gWiJ5K!5YsqIHkL6ZZ4HTYkZ4pHfBFJnykEJjqXwdYZugCsOk4

04/08/15

LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.0_1529-STABLE_ROW_v1.10 NEW

 

Changelog:

- Based on the firmware Stable in 1529

- Update translations

- Hola Launcher 1.8.4

- Fixed some issues Force close with Ebay and Facebook.

 

με recovery περναει ?? Να δοκιμασω αυτη ??

Link to comment
Share on other sites

1) Οσον αφορα το messenger, κατεβαστε το apk απο καποια προηγουμενη εκδοση και η εφαρμογη θα τρεξει κανονικα.

 

2) Για τα παιδια που ειχαν θεμα με το hotspot να αναφερω απλως οτι μετα απο δοκιμες ελυσα το προβλημα με την επεξεργασια του κωδικα μεσω της εφαρμογης SQLite οπως προτεινει ο φιλος εδω: http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/336899-updated-how-re-enable-tethering-kitkat-new-method-t-mobile-without-root.html . Να προσθεσω οτι δοκιμασα και με αλλες εφαρμογες SQL απο Play Store χωρις ομως αποτελεσμα. Οποτε το εκανα με SQLite οπως προτεινει η λυση και ολα καλα! Ειχα δοκιμασει και με terminal emulator οπως ειχε προτεινει καποιος αλλος στο forum μας, αλλα δεν πετυχε.

 

3) Μετα απο καποιες αφαιρεσεις εφαρμογων (χαμηλου κινδυνου) μεσω root προγραμματος, καθε φορα που ξεκλειδωνω το κινητο μου βγαινει ενδειξη "Notification Center has stopped". Παταω ΟΚ και το προβλημα αποκαθισταται. Αντε καμια φορα να κανω force stop στην εφαρμογη απο τις ρυθμισεις. Αλλα μολις ξεκλειδωνω το προβλημα επανερχεται. Καμια ιδεα κανεις;;

 

4) Η version 1.10 του Ιταλου θα βγει και σε update μεσω της εφαρμογης στο κινητο, ή θα κανουμε manual διαδικασια;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα με επιτυχια την σημερινη του ιταλου !! Καλη φενεται θα την δοκιμασω κα ιθα σας πω... Μονο που την ωρα ποτ τελειωσε το Instal με το recovery μου εβγαλε δυο επιλογες reboot και και για catches και εγω πατησα αυτο με το catches δεν πιστευω να εχω καποιο προβλημα :O γιατι δεν ξερω τι κανει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε update του Ιταλου. Και στο site του και στο xda γραφουν για το προβλημα. Η ROM τα σπαει μονο αυτο το (τεραστιο) προβλημα εχει...

 

Το είχα και εγώ το πρόβλημα αλλά έχω βάλει αυτό το apk και απο τοτε δουλευει καλα :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα αγορασει το κινητο απο minideal με την 1511 kai οταν αρχιζα να αλλαζω ρομ αρχισαν τα προβληματα της αφης. η μονη και τελευταια λυση ειναι να ξαναβαλω την 1511 μηπως και διορθωθουν τα προβληματα.......μπορω να βρω πουθενα την 1511 και να την βαλω με sp flash?
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Εχω τα Xiaomi pistons 3 youth edition, πολύ ποιοτικά, πλακέ καλώδιο, εξαιρετικός ήχος, τιμή 8$ σε προσφορά ( πριν τα capital controls...). Κανονική τιμή, αν θυμάμαι καλά 14-15$.

 

Για να καταλαβω κατι.Τωρα με τα capital controls υπαρχει προβλημα στις online αγορες που γινονται με paypal;Γιατι χθες διαβασα ,στο in.gr αν θυμαμαι καλα, πως οι αγορες μεσω ιντερνετ γινονται κανονικα με πιστωτικη/χρεωστικη αρκει να μην ξεπερνουν το οριο (φανταζομαι των 60 ευρω).Αν ισχυει κατι τετοιο ,θεωρειτε οτι ειναι ρισκο μια τετοια αγορα με πιστωτικη απο τα γνωστα κινεζομαγαζα που εχουν αναφερθει εδω αλλα και στο αναλογο θεμα των pistons;

Σιγουρα το paypal σου παρεχει μια ασφαλεια στη συναλλαγη σου ,αλλα λετε να ρισκαρουν τη φημη τους για 10 δολαρια.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω κατι.Τωρα με τα capital controls υπαρχει προβλημα στις online αγορες που γινονται με paypal;Γιατι χθες διαβασα ,στο in.gr αν θυμαμαι καλα, πως οι αγορες μεσω ιντερνετ γινονται κανονικα με πιστωτικη/χρεωστικη αρκει να μην ξεπερνουν το οριο (φανταζομαι των 60 ευρω).Αν ισχυει κατι τετοιο ,θεωρειτε οτι ειναι ρισκο μια τετοια αγορα με πιστωτικη απο τα γνωστα κινεζομαγαζα που εχουν αναφερθει εδω αλλα και στο αναλογο θεμα των pistons;

Σιγουρα το paypal σου παρεχει μια ασφαλεια στη συναλλαγη σου ,αλλα λετε να ρισκαρουν τη φημη τους για 10 δολαρια.

συναλλαγες με καρτες εννοει οτι επιτρεπονται στην εσωτερικη αγορα.

στο εξωτερικο μεχρι τωρα νομιζω δεν επιτρεπεται ουτε ενα δολαριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω κατι.Τωρα με τα capital controls υπαρχει προβλημα στις online αγορες που γινονται με paypal;Γιατι χθες διαβασα ,στο in.gr αν θυμαμαι καλα, πως οι αγορες μεσω ιντερνετ γινονται κανονικα με πιστωτικη/χρεωστικη αρκει να μην ξεπερνουν το οριο (φανταζομαι των 60 ευρω).Αν ισχυει κατι τετοιο ,θεωρειτε οτι ειναι ρισκο μια τετοια αγορα με πιστωτικη απο τα γνωστα κινεζομαγαζα που εχουν αναφερθει εδω αλλα και στο αναλογο θεμα των pistons;

 

Σιγουρα το paypal σου παρεχει μια ασφαλεια στη συναλλαγη σου ,αλλα λετε να ρισκαρουν τη φημη τους για 10 δολαρια.

 

 

Βλακίες έγραψαν,οπως και στο newsit,πιασιαρικα για κανενα κλικ.πρεπει να δηλωθεί ξεκαθαρα οτι επιτρέπεται η αγορα για καθε ιδιώτη έστω και ως ενα ποσο.μεχρι τοτε μαυραγορίτες ελληνες θα μας εκμεταλλευτούν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα αγορασει το κινητο απο minideal με την 1511 kai οταν αρχιζα να αλλαζω ρομ αρχισαν τα προβληματα της αφης. η μονη και τελευταια λυση ειναι να ξαναβαλω την 1511 μηπως και διορθωθουν τα προβληματα.......μπορω να βρω πουθενα την 1511 και να την βαλω με sp flash?

φιλε μου εχω το ιδιο προβλημα με οποια ρομ εχω δοκιμασει. τωρα ειμαι στην official stable 1529.εαν εχεις εγκατεστημενο το viber κανε απεγκατασταση. εγω εχω δει μεγαλη βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το xposed framework στην 1.10 του Ιταλού. Για όποιον ενδιαφέρεται η διαδικασία είναι η ακόλουθη:

 

1. Κατεβάζεις από εδώ το αρχείο

xposed-v69-sdk21-arm64.zip και το κάνεις install μέσω TWRP.

 

2. Από την ίδια σελίδα, κατεβάζεις το αρχείο XposedInstaller_3.0_alpha4.apk και το τρέχεις από το κινητό σου.

 

3. Είσαι έτοιμος να εγκαταστήσεις τα modules που θέλεις.

 

* Η συγκεκριμένη έκδοση exposed είναι για Android 5.0. Λογικά του Ιταλού η ROM είναι βασισμένη στο Android 5.0 και όχι στο 5.1.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το xposed framework στην 1.10 του Ιταλού. Για όποιον ενδιαφέρεται η διαδικασία είναι η ακόλουθη:

 

1. Κατεβάζεις από εδώ το αρχείο

xposed-v69-sdk21-arm64.zip και το κάνεις install μέσω TWRP.

 

2. Από την ίδια σελίδα, κατεβάζεις το αρχείο XposedInstaller_3.0_alpha4.apk και το τρέχεις από το κινητό σου.

 

3. Είσαι έτοιμος να εγκαταστήσεις τα modules που θέλεις.

 

* Η συγκεκριμένη έκδοση exposed είναι για Android 5.0. Λογικά του Ιταλού η ROM είναι βασισμένη στο Android 5.0 και όχι στο 5.1.

 

ευχαριστω για το λινκ αλλα μολις το φλασαρα και bootloop...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...