Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Παρέλαβα πριν μια βδομάδα από geekbuying με την 1511, ένα σωρό "περίεργες" εφαρμογές (I love wallpaper που το γύρναγε σε gay chat κλπ) και unrooted. Κατάφερα να το ρουταρω και να κάνω freeze κάποιες τέτοιες εφαρμογές. Μετά το root γενικώς δεν παίζει πια το bluetooth. Μπορώ να απαντήσω σε κλήση, αλλά αν καλέσω εγώ δεν ακούγεται από το ακουστικό του bluetooth!!

Καμιά ιδέα;

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

 

Παρέλαβα πριν μια βδομάδα από geekbuying με την 1511, ένα σωρό "περίεργες" εφαρμογές (I love wallpaper που το γύρναγε σε gay chat κλπ) και unrooted. Κατάφερα να το ρουταρω και να κάνω freeze κάποιες τέτοιες εφαρμογές. Μετά το root γενικώς δεν παίζει πια το bluetooth. Μπορώ να απαντήσω σε κλήση, αλλά αν καλέσω εγώ δεν ακούγεται από το ακουστικό του bluetooth!!

Καμιά ιδέα;

Ναι να την αλλάξεις και να βάλεις του Ιταλού... Αυτή που φοράς είναι η χειρότερη...

Link to comment
Share on other sites

cartman μέχρι να αλλάξεις ρομ όπως θα κάνω και εγώ κάποια στιγμή, ενεργοποίησε πάλι τις κινέζικες εφαρμογές γιατί κάποιες επηρεάζουν την λειτουργία του τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστό ιταλικό forum υπάρχει και ένας οδηγός για optimization

http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/465470-thread-ufficiale-modding-lenovo-k3-note.html

 

1 - Have a Custom Recovery and Root

2 - Have the following applications installed: (all free applications)

- System App Remover

- Disable Service

- Greenify

- Kernel Adiutor

- Mobileuncle Tool

3 - Having installed Nova Launcher instead of Lenovo Launcher as default launcher

 

STEP 1 - CLEAN ALL APPLICATIONS bloatware

Open System App Remover - Grant permission to Root - select and delete the following applications:

 

-baidu browser

-clean master

-du battery saver

-du speed booster

-Google play games

-Google play movies

-Google play music

-hangouts

-maxthon the mobile browser

-SHAREit

Once deleted, restart app.

All apps removed, in case you want to restore, System App Remover makes a backup that you can find in the trash of the application itself.

 

STEP 2 - DISABLE PROCESSES INVASIVE

Open appicazione Disable Service - grant root permissions and in the "system" raised all internal flags to the following the following services:

 

- Bubbles

- Black Hole

- Android Live Wallpaper

- Lenovo Launcher

- Theme Center

- VIBEUI Service

Once off the services restart.

Any problem with services you use can always be restarted from the same application.

 

STEP 3 - NETWORK OPTIMIZATION

 

As well-known one of the fundamental causes of the consumption of a smartphone is its network management and a phablet dual sim as the K3 notes that must manage 2 networks and WiFi even more. From careful analysis, comparing the K3 notes to other smartphone, I can tell you about the two versions of the firmware with which I carried out tests, the VIBE UI has some important management issues WiFi causing a large amount of kernel wakelocks.

 

Optimization WiFi

 

To improve it fairly important first I suggest you turn off WiFi when you are not connected, this is because when you are not in free rising wakeloks is disproportionate. Second you enter:

 

Settings - WiFi - button in the upper right - Advanced

 

and set everything as per screenshot:

https://images.tapatalk-cdn.com/15/05/15/fa23d58f5001dd60d325b60e938a40b2.jpg

 

Network optimization

 

Fundamental also optimize the reception network trying, as much as possible, to make it less "dancer" the signal so as to avoid disconnections and continuing research they do drop a lot of performance. As for WiFi I recommend you disable the data connection when you're in WiFi, because I noticed that, although the data should go in WiFi so stable, strangely the data connection works intermittently and cause a wakelocks and consequently consumption of the battery.

In addition to further improve the situation, we can install the application Mobileuncle Tool, which, as suggeritomi @ eraclito73 , we can find for download here:

 

https://docs.google.com/file/d/0B4AA...VUUHlJWWM/edit

Install it and as always grant the prefixed root all'appicazione.

 

Engineer Mode - Engineer Mode (MTK) - Telephony - Fast Dormancy - FD Config - Select the second option "Turn Off R8 FD FD & Legacy"

Give ok and restart.

 

STEP 4 - OPTIMIZATION APPLICATIONS

 

First, I recommend you install the appicazione Greenify free from the store and "Greenifyzzare" all apps that you do not want to open in the background. I'm not here to tell you what you need and how you use this application because it is an app stra known, and, in my opinion, it can not hurt ever ......

The VIBE UI still has onboard an instrument in itself powerful and versatile to handle completely the App installed, which is the application of system "SafeCenter".

This app at first seems almost "useless" because it does not seem to do what one requires him, but after several attempts, cursing and trying to put myself in the twisted mentality of a Chinese programmer, I managed to find the key to the use of this wonderful app. Here I am writing practical advice on what to do to make the most of the entire system:

 

1 The "broom" page recent applications (press and hold the home button) is not like a normal "clean up all applications" of any rom, etc. smartphones. you have used up to now, but it has a lethal effect model Napalm. Practically the "broom" and erase everything prohibits the automatic restart of applications until you restart either manually, by inhibiting the arrival of notifications. So the first advice to you is to use the "broom" as little as possible , that both Android (especially Lollipop) is designed to use the ram in a smart and selective and, closing the app by force, there is nothing to slow down and make it more complicated multitasking in everyday ..... .

 

2nd logging on above point, I managed to figure out how best to manage the applications you need and that you continuously need to arrive notifications.

What to do? First, open the application "SafeCenter" go to: Permissions - Application and every application you need to be active in the Background with related notifications or applications that have a widget that you need to update the system (eg Zooper Widget or Evernote Widget etc.), open it you agree with the Auto-start.

All other applications that do not need it do not give consent.

But this is not enough, because the famous "broom" even if set to auto-start, kill applications until the next re-opening.

To avoid this go to the page where there is the recent "the broom", take a swipe down to all the same applications you need notifications etc., Will appear a padlock, which indicates that the application It is now finally locked !!!!!

Now even the "broom" will not prevent the arrival of notifications and the background refresh of weather, news, calendars, appointments etc.

 

NB This procedure can be performed only for applications "third", the app's system does not have this problem of synchronization.

 

STEP 5 - SETTING CPU

 

VIBE UI is a graphically beautiful system, light enough and generally quite fluid, but often suffers from sporadic jamming and annoying lag that (at least for a picky person like me) make use of the time a bit annoying. To improve the situation, we can use the application "Kernel Adiutor" available free on the store.

Install the app, launch it and grant permissions Root.

 

Go to settings - Kernel - CPU and set the "Interactive"

 

Then always in Kernel - CPU revenue in "changes to the governor of the CPU" and set as per the following screenshots:

https://images.tapatalk-cdn.com/15/05/15/9877c7f826790f99cbfe6f27849baea7.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/05/15/a322afc940c7ea8c07764a45ec828606.jpg

NB The parameter Boost is better to set with "0" as suggeritomi @ umberto1978 whom I thank for the tip!

 

Then go to the page Kernel - I / O Scheduler and set for both memories (even if you have the external SD) Scheduler "CFQ" Read-ahead and the value "2048kB".

To function properly the application need to lay "padlock" in recent app as "step 4th"

 

I conclude by saying that the guide all that is written in this guide is the result of tests carried out by me and from past experience, but, as very likely, can and should be improved by the experience and testing of all those who have the K3 Notes Therefore, in case of additional tricks and anything else please email me add that all driving !!!!!!

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε για την δοκιμή και τα καλά νέα!

γιατί στην 1522 δεν ξαναλέει rootαρισμένη με Gapps

VIBE_UI_1522_MULTILANGUAGE_LOLLIPOP_v1.2

 

λέει επίσης στην μετάφραση από ιταλικά σε αγγλικά

"still missing some translations, but will be filled with the OTA"

ΟΤΑ από τον ίδιο απ΄ότι κατάλαβα πιο πάνω ...Automatic Update (cuoco92)

 

Λέει επίσης ο Ιταλός: The TWRP recovery will be the standard for OTA updates.

Μπορεί κάποιος να έχει CWM και TWRP μαζί ή μόνο ένα από τα δύο?

 

Είναι κανονικά και ρουταρισμενη και με gapps πάντως. Κι εγώ αυτό για μετάφραση διάβασα αρχικά και πόνταρα στο ότι θα έχει μόνο Ιταλικά αλλά τελικά για το δικό μας καλό όλα κομπλέ. Βασικά έχει δύο εφαρμογές για update το ένα της Lenovo το οποίο δείχνει να παίζει κανονικά απλά βγάζει ότι δεν υπάρχει νεότερο update και λέω φαίνεται να δουλευει γιατί στις άλλες εκδόσεις των καταστημάτων δε λειτουργούσε αυτό καθόλου. Και έχει και μια άλλη εφαρμογή που λεει πάλι Lenovo για αναβαθμισεις rom και kernel. Δεν ασχολήθηκα με τα υπόλοιπα από το σαΐτ αυτό πέρασα το CWM που έχουμε γράψει και εδώ.

 

Το είχα παραγείλει από gearbest, αλλά ακύρωσα την παραγγελία γιατί μου είπαν ότι δε rootάρεται στην έκδοση 1520 multi. Παίζει κανένα κουπόνι; Σε πόσες ημέρες περίπου θα το παραλάβω; Τι πρέπει να τους ζητήσω να βάλουν ή να βγάλουν; Με το τελωνείο όντως δε θα υπάρχει πρόβλημα;

 

Ε καλά αυτοί στο είπαν εσύ το πίστεψες;;; αφού έχουν γραφτεί άπειρα ποστ είναι κάτι πολύ απλό να το κάνεις και μόνος σου. Δε θα υπάρξει πρόβλημα από όπου κι αν το πάρεις μην ανησυχείς, γερό να είναι και θα το χαρείς!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εννοείται θα ενημερώσω αναλυτικά όταν το παραλάβω. Εκτός από την clean 1520 να ζητήσω να είναι και ρουταρισμένο ή είναι αυτονόητο ότι θα είναι ρουτ.

 

Αυτονόητο τίποτα δεν είναι αν και νομίζω ότι είναι αλλά επειδή ποτέ δε ξέρεις να το τικαρεις.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κανα δυο ερωτησεις και απο μενα, αν και μαλλον θα εχουν απαντηθει πιο πανω:

1) Σε συνθηκες εντονου φωτισμου, ειναι ευδιακριτη και φωτεινη η οθονη?

2) Η τελευταια "ιταλικη" ROM διορθωνει τη ληψη φωτογραφιων και βιντεο, που απο οτι ειδα σε κατι reviews στο youtube ειναι λιγο προβληματικα?

3) Θεματα με ενταση ακουστικου-ηχειου υπαρχουν?

4) Σε dual sim, μηνυματα με το handcent sms στελνουμε? (στο hongmi μου παντως αυτο εχανε μηνυματα που και που)

 

thanks!

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικά και ρουταρισμενη και με gapps πάντως. Κι εγώ αυτό για μετάφραση διάβασα αρχικά και πόνταρα στο ότι θα έχει μόνο Ιταλικά αλλά τελικά για το δικό μας καλό όλα κομπλέ. Βασικά έχει δύο εφαρμογές για update το ένα της Lenovo το οποίο δείχνει να παίζει κανονικά απλά βγάζει ότι δεν υπάρχει νεότερο update και λέω φαίνεται να δουλευει γιατί στις άλλες εκδόσεις των καταστημάτων δε λειτουργούσε αυτό καθόλου. Και έχει και μια άλλη εφαρμογή που λεει πάλι Lenovo για αναβαθμισεις rom και kernel. Δεν ασχολήθηκα με τα υπόλοιπα από το σαΐτ αυτό πέρασα το CWM που έχουμε γράψει και εδώ.

 

 

 

Ε καλά αυτοί στο είπαν εσύ το πίστεψες;;; αφού έχουν γραφτεί άπειρα ποστ είναι κάτι πολύ απλό να το κάνεις και μόνος σου. Δε θα υπάρξει πρόβλημα από όπου κι αν το πάρεις μην ανησυχείς, γερό να είναι και θα το χαρείς!!

 

 

 

Αυτονόητο τίποτα δεν είναι αν και νομίζω ότι είναι αλλά επειδή ποτέ δε ξέρεις να το τικαρεις.

 

Ευχαριστώ φίλε pan82. Πιο πολύ τα πήρα με το Gearbest γιατί καθυστέρησαν 6 ημέρες την αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Κανα δυο ερωτησεις και απο μενα, αν και μαλλον θα εχουν απαντηθει πιο πανω:

1) Σε συνθηκες εντονου φωτισμου, ειναι ευδιακριτη και φωτεινη η οθονη?

2) Η τελευταια "ιταλικη" ROM διορθωνει τη ληψη φωτογραφιων και βιντεο, που απο οτι ειδα σε κατι reviews στο youtube ειναι λιγο προβληματικα?

3) Θεματα με ενταση ακουστικου-ηχειου υπαρχουν?

4) Σε dual sim, μηνυματα με το handcent sms στελνουμε? (στο hongmi μου παντως αυτο εχανε μηνυματα που και που)

 

thanks!

 

Είναι θεωρώ πως ναι κάτω από τον ήλιο βλέπεις δεν είναι ότι καλύτερο αλλά την δουλειά σου τη κάνεις κανονικά γιατί κι εγώ το είχα άγχος.

Με τη 1522 οι φώτο βγαίνουν υπέροχες σε κανονικο φωτισμό, εξαιρετικές και πολύ φωτεινές με το φλας που είναι υπερβολικά δυνατό και σε χαμηλό φωτισμό νομιζω ικανοποιητικες. Νομίζω ότι έχει ένα μικρό θέμα με το πολύ κοντινό macro...

Ένταση κανονικη αλλά όχι δυνατή σίγουρα θα τη θέλαμε λίγο παραπάνω αλλα εντάξει ας περιμένουμε το καπακι με το Κεραμεικό ηχείο ;):):D

Το handcent δε νομίζω ότι υποστηρίζει dual sim στέλνει από την κάρτα που έχεις επιλέξει η αν δεν έχεις από την πρώτη πάντα δε σε ρωτάει. Η stock εφαρμογές το κάνουν αλλά στέλνουν μέχρι 80 χαρακτήρες στα ελληνικα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μετα απο μια εβδομαδα μπορω να πω οτι ειναι παραπανω απο καλη.Αφου το αποκινεζοποιησα, ρουτ, και περασα playstore. Ολα καλα. Το μεγεθος προσπαθω να συνηθισω ακομα... Ειναι phablet και οχι κινητο.. Χαλασα 1 tempered της nilkin και ενα screen protector, που δεν εφαρμοζανε καλα. Εχω βαλει παρα πολλα, βαζω αομα και σε φιλους. Το συγκεκριμενο της nilkin δεν παταγε ολο καλα επανω στην οθονη. Μαλλον επειδη ηταν πολυ χοντρο, το καταλαβα οταν αφου το εβαλα εβγαλα πολλες φορες δε γινοτανε τιποτα και το εσπασα με τα χερια μ, το αλλο tempered που ειχε δωρακι η συσκευη δεν ξερω αν ειναι τοσο καλο οσο λενε για το nilkin αλλα εφαρμοσε τελεια, και η αφη ειναι ικανοποιητικη. Το μονο θεμα της συσκευης νομιζω ειναι η μπαταρια. Αδειαζει γρηγορα. Κατεβασα κατι εφαρμογες για να κανω freez εφαρμογες παρασκηνιου μπας και κανω τιποτα αλλα δε μου αρεσε καμια. Αν καποιος εχει να προτεινει καποια αξιοπιστη, δωρεαν εφαρμογη θα τον ευχαριστουσα πολυ.επισης και ποιες εφαρμογες ενδείκνυται για freez... Ευχαριστώ ...
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα των μηνυμάτων έχετε δοκιμάσει το go sms?σε άλλο κινεζικό dual sim που το έχω δουλεύει κανονικα.Δε ξέρω αν αλλάζει κάτι λόγω lollipop
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μετα απο μια εβδομαδα μπορω να πω οτι ειναι παραπανω απο καλη.Αφου το αποκινεζοποιησα, ρουτ, και περασα playstore. Ολα καλα. Το μεγεθος προσπαθω να συνηθισω ακομα... Ειναι phablet και οχι κινητο.. Χαλασα 1 tempered της nilkin και ενα screen protector, που δεν εφαρμοζανε καλα. Εχω βαλει παρα πολλα, βαζω αομα και σε φιλους. Το συγκεκριμενο της nilkin δεν παταγε ολο καλα επανω στην οθονη. Μαλλον επειδη ηταν πολυ χοντρο, το καταλαβα οταν αφου το εβαλα εβγαλα πολλες φορες δε γινοτανε τιποτα και το εσπασα με τα χερια μ, το αλλο tempered που ειχε δωρακι η συσκευη δεν ξερω αν ειναι τοσο καλο οσο λενε για το nilkin αλλα εφαρμοσε τελεια, και η αφη ειναι ικανοποιητικη. Το μονο θεμα της συσκευης νομιζω ειναι η μπαταρια. Αδειαζει γρηγορα. Κατεβασα κατι εφαρμογες για να κανω freez εφαρμογες παρασκηνιου μπας και κανω τιποτα αλλα δε μου αρεσε καμια. Αν καποιος εχει να προτεινει καποια αξιοπιστη, δωρεαν εφαρμογη θα τον ευχαριστουσα πολυ.επισης και ποιες εφαρμογες ενδείκνυται για freez... Ευχαριστώ ...

 

 

Εγώ έβαλα το app quarantine και πάει πολύ καλά ως τώρα. Εκεί που κάθε βράδυ το φορτιζα στο 10% τώρα που μιλάμε είναι στο 57% με περίπου ίδια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Αν έρχεται απο Σινγκαπούρη υπολόγιζε 30-40 μέρες.

Το vibe x που πήρα έκανε 36.

 

Τοσο πολυ??

Πολιτισμικο σοκ.

Υπολογιζα καμια 20-25.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ??

Πολιτισμικο σοκ.

Υπολογιζα καμια 20-25.

δεν αργουν τοσο πολυ!υπηρχε μια μεγαλη αργοπορια οταν ειχαν μια γιορτη στην κινα και δεν εστελναν.εμενα εχει ερθει κινητο και σε 15 μερες απο σιγκαπουρη,και αλλη φορα σε 22 μερες.

παντως τις τελευταιες μερες ερχονται πολυ γρηγορα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το app quarantine και πάει πολύ καλά ως τώρα. Εκεί που κάθε βράδυ το φορτιζα στο 10% τώρα που μιλάμε είναι στο 57% με περίπου ίδια χρήση.

Ποιες εφαρμογες κανεις freez μπορεις σε παρακαλω να μου πεις? Και οως ακριβως λειτουργει το freez? Ισως αν καταλαβω να ξερω και ποιες εφαρμογες να παγωσω. Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογες κανεις freez μπορεις σε παρακαλω να μου πεις? Και οως ακριβως λειτουργει το freez? Ισως αν καταλαβω να ξερω και ποιες εφαρμογες να παγωσω. Ευχαριστώ...

 

Έκανα τις : Amap, Badou, Duomi, Email, Game Center, iReader, JD.COM, JJ Lord, LASK SDK Lite,

, Lenovo Service, LenovoStore, MaxxAudio, Mobile Assistant, NetWase News, Search, SYNCit, UC Browser, User Experience, Video, Weather Reader,

Weibo, ZAKER.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις : Amap, Badou, Duomi, Email, Game Center, iReader, JD.COM, JJ Lord, LASK SDK Lite,

, Lenovo Service, LenovoStore, MaxxAudio, Mobile Assistant, NetWase News, Search, SYNCit, UC Browser, User Experience, Video, Weather Reader,

Weibo, ZAKER.

Όλα αυτά ρε παιδιά εγώ δε τα βρήκα για να τα Freezarw

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε τα freeze κλπ,αν βάλετε τη ρομ του Ιταλού δεν υπαρχει ανάγκη σχεδον για τιποτε τέτοιο.και λέω σχεδον γιατι εγω ακομα δεν εχω βρει κατι που να θελει πάγωμα,ισως ομως βρω.Βαλτε την και μην ψάχνετε,ουτε να ρωτάτε συνεχώς αφου σχεδον σε κάθε σελίδα κάποιος απο εμάς θα λεει το ιδιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ζητάω πολλά αλλά μπορεί κανείς να συγκρίνει τη φωτεινότητα του με αυτή του Hongmi, το οποίο οριακά το βλέπω άνετα έξω με πολύ ήλιο.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Ο αποθηκευτικός χώρος του Κ3 Note είναι όλος διαθέσιμος για εφαρμογές ε? Δεν πιστεύω να έχει τίποτα partitions όπως σε κάτι άλλες συσκευές που τα 16 gb τα έχουν χωρίσει πχ. 4 gb για apps και 12 gb για φωτογραφίες, μουσική, βίντεο κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Αφηστε τα freeze κλπ,αν βάλετε τη ρομ του Ιταλού δεν υπαρχει ανάγκη σχεδον για τιποτε τέτοιο.και λέω σχεδον γιατι εγω ακομα δεν εχω βρει κατι που να θελει πάγωμα,ισως ομως βρω.Βαλτε την και μην ψάχνετε,ουτε να ρωτάτε συνεχώς αφου σχεδον σε κάθε σελίδα κάποιος απο εμάς θα λεει το ιδιο

Στην ιταλική ρομ δεν υπάρχει τίποτα κινέζικο για πάγωμα όντως έχουν ξηλωθεί τα πάντα. Επίσης το φόρτισα το βράδυ και έκανα και ένα battery calibration. Σίγουρα η μπαταρία είναι βελτιωμένη από την 1511 από 2 το βράδυ που την άφησα στο 98% ως 9 το πρωί σε αναμονή 96% η συσκευή έχασε 2% σε 7ωρες!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ζητάω πολλά αλλά μπορεί κανείς να συγκρίνει τη φωτεινότητα του με αυτή του Hongmi, το οποίο οριακά το βλέπω άνετα έξω με πολύ ήλιο.

Φίλε μου μη σε ανησυχεί το θέμα της φωτεινότητας, σε σύγκριση με ένα σαμμυ S4 που έχω, το lenovo κάτω από τον ήλιο είναι πιο φωτεινό αυτό τα λέει όλα. Επίσης το κινητό έχει ΟΘΟΝΑΡΑ δεν το περίμενα να πω την αλήθεια συνηθισμένος τα 3 τελευταία χρόνια με amoled.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Στην ιταλική ρομ δεν υπάρχει τίποτα κινέζικο για πάγωμα όντως έχουν ξηλωθεί τα πάντα. Επίσης το φόρτισα το βράδυ και έκανα και ένα battery calibration. Σίγουρα η μπαταρία είναι βελτιωμένη από την 1511 από 2 το βράδυ που την άφησα στο 98% ως 9 το πρωί σε αναμονή 96% η συσκευή έχασε 2% σε 7ωρες!

 

θέλω να ρωτήσω το εξής, αν το αγοράσω από Vicmall θα έχει η συσκευή εγκαταστημένο το CWM (για να περάσω εύκολα την room του Ιταλού ), ή θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω το CWM μέσω flash toll και μετά να κάνω ότι άλλο θέλω;

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής, αν το αγοράσω από Vicmall θα έχει η συσκευή εγκαταστημένο το CWM (για να περάσω εύκολα την room του Ιταλού ), ή θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω το CWM μέσω flash toll και μετά να κάνω ότι άλλο θέλω;

 

εσυ θα περασεις το cwm μεσω flash tool και μετα θα περασεις την ρομ μεσω recovery

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής, αν το αγοράσω από Vicmall θα έχει η συσκευή εγκαταστημένο το CWM (για να περάσω εύκολα την room του Ιταλού ), ή θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω το CWM μέσω flash toll και μετά να κάνω ότι άλλο θέλω;

 

Παίδες να σας εξηγήσω μερικά πράγματα. Τη ρομ του Ιταλού την έχω δύο περίπου μέρες και όντως είναι πολύ καλή. Βέβαια δεν είναι τελείως καθαρή όπως λέγεται, κινεζιές δεν έχει όμως έχει άλλο bloat δικό του. οκ μπορείτε να τα παγώσετε με κάποιο πρόγραμμα. Η ρομ είναι ήδη ρουταρισμένη και με gapps, ΠΟΛΥ σημαντικό στοιχείο να περάσετε τη ρομ μέσω TWRP αυτό που δίνει λινκ στο site διότι το κινητό θα παίρνει ΟΤΑ updates σε κάθε νέα αναβάθμιση δική του, ενώ με CWM δεν θα το κάνει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...