Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μάγκες μια ερώτηση σχετικά με το spflash tool. Έχω φλασαρει δύο φορές την ινδική μια τη s112 και τώρα την s205 . και στις δύο φορές στην επιλογή download only η firmware upgrade επέλεξα την πρώτη (download only) και πήγαν όλα ρολόι. Υπάρχει κάποια ουσιαστική διάφορα μεταξύ τον δύο επιλογών; Ρωταω γιατί στα μισα tutorial που έχω διαβάσει δίνουν την πρώτη επιλογή σωστή και στα αλλά μισα την δεύτερη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκεφτομαι να πάρω το κινητό για ενα φίλο απο Κίνα, επειδη παραείναι πολλες οι σελίδες μπορει να μου πει καποιος αν υπάρχει καποιο θεμα με το τηλ οπως ερχεται και για ποιους λόγους μπορει να χρειαστεί αλλαγή ρομ? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να πάρω το κινητό για ενα φίλο απο Κίνα, επειδη παραείναι πολλες οι σελίδες μπορει να μου πει καποιος αν υπάρχει καποιο θεμα με το τηλ οπως ερχεται και για ποιους λόγους μπορει να χρειαστεί αλλαγή ρομ? ευχαριστω εκ των προτερων

 

φίλε εμένα μου ήρθε πριν μερικές μέρες,βασικά έκανε περίπου 23 μέρες απο gearbest.το δικό μου έχει ψιλοθεματακια με την αφή,το τ9 που δν υπάρχει,κάποιες κινεζιες κ άχρηστες εφαρμογές,μενου μισα ελληνικα μισα αγγλικά κτλ.με ένα root κ μια καινούργια ρομ λογικά θα απαλλαχθώ από αυτά κ γενικα το κινητό θα αναβαθμιστεί σε πολλούς τομείς άλλα πως να το κάνω που είμαι άσχετος.τα παιδιά εδώ βοηθούν άλλα πως να βάλεις χέρι εκεί μέσα;εχει ρισκο!!!ζήτησα από κει να μου το στείλουν ρουταρισμενο κ να μου περάσουν την πιο πρόσφατη ρομ άλλα τπτ.μου το στείλανε με την "αρχαία" 1512 κ χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες μια ερώτηση σχετικά με το spflash tool. Έχω φλασαρει δύο φορές την ινδική μια τη s112 και τώρα την s205 . και στις δύο φορές στην επιλογή download only η firmware upgrade επέλεξα την πρώτη (download only) και πήγαν όλα ρολόι. Υπάρχει κάποια ουσιαστική διάφορα μεταξύ τον δύο επιλογών; Ρωταω γιατί στα μισα tutorial που έχω διαβάσει δίνουν την πρώτη επιλογή σωστή και στα αλλά μισα την δεύτερη.

Θα το κανείς με download only κατά κανόνα γιατί το firmware upgrade τα περνάει όλα μεταξύ των οποίων και το preloader που, αν στραβωσει, το παίρνεις τουβλακι. Αν διαβάσεις παλαιοτερα mtk είχαν σοβαρό θέμα ακόμα και με Ρομ μαμά. Από τότε λοιπόν εγώ δεν το χρησιμοποιώ εκτός αν απαιτείται για αναδιαμόρφωση μεγεθών όλων των partition που συνήθως χρειάζεται όταν αλλάζει μέγεθος το system. Πχ περνας από ΚΚ ρομ σε LL οπότε αλλιώς δεν γινεται και πάντα σε μαμά Ρομ για την πρώτη διαμόρφωση.

Για την αφή δοκίμασε και άλλη Ρομ γιατί παρατήρησα ότι σε κάποιες του ισπανού το είχε και το δικό μου που είναι από gearbest και με την s205 δεν βλέπω πρόβλημα μεχρι στιγμης. Την πειραγμενη 1512 με την οποία ηρθε την ξηλωσα με το καλημέρα οπότε δεν έχω άποψη.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/cyanogenmod12-1stable-release-2/#comments

https://docs.google.com/uc?id=0B7OH1N_rvPDpRDRoUGI3cWJKZ3c&export=download

Είμαι εδώ και 48 ώρες με την τελευταία έκδοση cyanogenmod.

Εβαλα xposed v79 , gapps , όλα καλά το μόνο που χρειάστηκε να αλλάξω την ελληνική

γραμματοσειρά για facebook. Το έκανα μέσω xposed module PerAppFonts.

Το bluetooth δείχνει ok, το wifi καλύτερο απο vibeui, GPS έχει και Glonass θα το ελέγξω,

4G δεν έχω δεί ακόμα, μπαταρία αξιοπρεπής.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Γράφετε τόσα καλά για την MUI που με ψήνεται να την βάλω. Έχω βάλει μήνες τώρα την official stable (Αγγλικά) και έχω ησυχάσει αλλά με όλα αυτά που διαβάζω ψήνομαι να αρχίσω πάλι... :P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί χρησιμοποιείτε flashtool.

Απο τη στιγμή που οι συσκευές έρχονται rooted απο Κίνα, φλασάρετε cwm η twrp μέσω flashify και κάνετε όλη τη δουλειά μετά μέσω recovery...

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ρομ μπαινουν μονο με flashtool.

Αλλα η πλειοψηφια μπαινει μεσα σε 3 κινησεις με twrp.

Flashtool περα απο τη πρωτη φορα που το πηρα ,για να περασω cwm και να το ξεμπρικαρω,δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/miui-v7-multilanguage/

http://greeshan.ucoz.com/news/proshivka_miui_v7_dlja_lenovo_k3_note_versii_5_12_24/2015-12-27-261

https://cloud.mail.ru/public/dAnE/y5W4ZQ3mQ

 

Based entirely on official firmware v7 for MIUI Xiaomi Redmi Note 2;

Deodex firmware;

Removed the online page with the video in the video player

Removed the check package signatures

The Chinese have removed and replaced the main page in MIUI browser

Added Russian language, the translation is approximately 98-99%. Added more languages(25), use my own private repository;

Added swipe to the dialer from the lock screen;

Added Root rights;

Added T9 search in the dialer for the Russian language;

Added application access to SD card (removed by default);

Added a minimal set of google services (Google Play, sync. contacts);

Added ad blocker in Settings – Advanced;

Added proxy settings in the settings "developer";

Added additional battery information in the battery settings;

Changed Settings – Advanced (removed the spaces and added icons);

Fixed themes are downloaded and used paid themes;

Replaced the radio. FM Radio without kitayschiny and works;

Added settings access point (APN) for almost all operators (Its base settings);

Removed all the trash and chinese;

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Η miui ειναι τοσο καλοφταγμενες που νομιζεις πως σχεδιαστηκαν για το K3. Βεβαια η τελευταια του greeshan δεν εχει Ελλαδα στο locale και δεν μπορεις να επιβεβαιωσεις τον λογαριασμο της google.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάζατε τώρα μια miui ποια θα ήταν αυτή?

 

https://drive.google.com/open?id=0Bxlf4Qwu4OjQMmJPajFXUlRpYmc

Περνας αυτη με TWRP και επειτα κανεις τα updates

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια πολλά!!

Έχω φέρει σε συγγενικό μου πρόσωπο ένα Κ3 ΝΟΤΕ από vickmall αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης!!

Όταν πάω στις ρυθμίσεις να αλλάξω μου βγάζει επιλογές μόνο το zedge και το theme store της Lenovo!!

Πως μπορώ να το κάνω??Να βάλω ένα άσχετο mp3 ως ήχο κλήσης??

Δοκίμασα διάφορες εφαρμογές αλλά τίποτα!!

Έχει:VIBEUI_2.5_11520_5.827.1_ST_K50_-T5

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια πολλά!!

Έχω φέρει σε συγγενικό μου πρόσωπο ένα Κ3 ΝΟΤΕ από vickmall αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης!!

Όταν πάω στις ρυθμίσεις να αλλάξω μου βγάζει επιλογές μόνο το zedge και το theme store της Lenovo!!

Πως μπορώ να το κάνω??Να βάλω ένα άσχετο mp3 ως ήχο κλήσης??

Δοκίμασα διάφορες εφαρμογές αλλά τίποτα!!

Έχει:VIBEUI_2.5_11520_5.827.1_ST_K50_-T5

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Στις ρυθμίσεις >ήχος κλήσης θα δεις κάτω στην οθόνη ένα συνεφάκι και δίπλα του ένα εικονίδιο με μια νότα (εισ.των πόρων μου) το επιλέγεις και βλέπεις όλα τα mp3 που έχεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thx φιλος,!εσύ ποια μου προτείνεις,ποια Ρομ;;δν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις,απλά να δουλεύει σωστά

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ τη vibeui v.2.8_cuoco92_row_1540d (του ιταλού που λεμε) και τη βρίσκεις εδώ http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/

Δουλεύουν τα πάντα άψογα. Βέβαια αυτό είναι επιλογή του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοραω την s205 περίπου στις 2 εβδομάδες και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος... Κολλάει πολύ συχνά το σύστημα κολλάει το πληκτρολόγιο και πρέπει να κλείσω την οθόνη και να την ξανανοιξω χτες μου έκανε νούμερα στις εισερχόμενες κλήσεις όταν με.επερναν έβαζε από μόνο του σιγαση.... Τι να πω... Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος... Την κραταω μόνο και μόνο για το νόβα και το οτετν.... Ουφφφ
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω!!!!

Φοράω τη vibeui του ιταλου και πιστεύω ότι πρέπει να ειναι παραπλήσιες.ξαναδες λιγο ρυθμίσεις > ήχοι κλήσης > ringtone > και το εικονίδιο με τη νότα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοραω την s205 περίπου στις 2 εβδομάδες και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος... Κολλάει πολύ συχνά το σύστημα κολλάει το πληκτρολόγιο και πρέπει να κλείσω την οθόνη και να την ξανανοιξω χτες μου έκανε νούμερα στις εισερχόμενες κλήσεις όταν με.επερναν έβαζε από μόνο του σιγαση.... Τι να πω... Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος... Την κραταω μόνο και μόνο για το νόβα και το οτετν.... Ουφφφ

 

Δυστυχως οι Ινδικες εχουν θεματα. Η προηγουμενη ηταν πολυ χειροτερη αλλα κι αυτη εχει θεματα κανα τριημερο την αντεξα μονο και επεστρεψα σε κινεζικη και παλι.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

@dedalos80 από την 5.11.19 στην 5.11.26 πως πέρασες??? Εκανες clean install την 26 και μετά τα updates ή εκανες update από την 19 χωρίς να χάσεις εφαρμογές κτλ???
Link to comment
Share on other sites

http://s11.postimg.org/dep5d08wv/Screenshot_2015_12_27_00_36_01_599.jpg

με γεματο κινητο,ανοιχτο wifi, χωρις να καθαρισω ραμ κ την ρομ του ιταλου απο την πρωτη μερα

Φιλε μου καλημερα...Ποια ακροβως του Ιταλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια!,

Λοιπον φοραω την vibeui_V2.8_CUOCO92_ROW1540D

κ ενω μου βγαζει update εν τελει δεν τα περναει ...ξερει κανεις καποιον τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...