Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα με υγεια σε ολους!

Αποφασισα να βαλω και εγω με την σειρα μου miui μηπως και δω ασπρο φως...

Ξερω οτι το double tap θα το χασω, ελληνικα και led ομως υπαρχει καποια απο οσο διαβαζω να τα εχει ε;

Εχετε καποιο λινκ ευκαιρο να την κατεβασω, και καμια συμβουλη τι πρεπει να προσεξω κατα την εγκατασταση με twrp? (Εχω το 2.8.7.0 του couoco92, κανει?).

Αν δεν υπαρχει miui με αυτα που ψαχνω ποια ειναι η καλυτερη πειραγμενη κινεζικη με ελληνικα, καποια lemonade απο οσο θυμαμαι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά παιδιά, να είμαστε καλά, να έχουμε λεφτά και να αγοράζουμε ΚΑΙ κινητά!

 

Έχω ένα πρόβλημα εδώ και 2-3 μέρες (το ίδιο ερώτημα το έχω κάνει και αλλού εδώ το myphone.gr μπας και βγάλω άκρη):

όταν δέχομαι κλήση ή κάνω κλήση, βγαίνει μια διαφήμιση fullscreen και πρέπει να πατήσω πάνω δεξιά το x για να κλείσει! δεν ξέρω με ποια εφαρμογή κατέβηκε, αλλά δεν μπορώ να την εντοπίσω με τίποτα και πως να την μπλοκάρω!

Μπορείτε να βοηθήσετε? Ανέβασα και screenshot ...αφού τερματίστηκε η κλήση! είναι ανοιχτή η εφαρμογή πριν την κλήση και από πάνω η διαφήμιση SPAM Η διαφήμιση λέει HOLO LAUNCHER, αλλά άλλες φορές βγάζει διαφήμιση από παιχνίδια

 

http://s28.postimg.org/xtdwzednt/Screenshot_2016_01_01_18_55_40.jpg' alt='Screenshot_2016_01_01_18_55_40.jpg'>

 

Τι ρομ εχεις?

Εχεις αλλαξει Launcher?

Εισαι ροοτ?εαν ναι πετα ενα adaway.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ εχεις?

Εχεις αλλαξει Launcher?

Εισαι ροοτ?εαν ναι πετα ενα adaway.

Το πρόβλημα το έπαθα όχι στο Lenovo που έχω αλλά στο Jiayu S3, έτσι ξαφνικά!

Πάγωσα την μαμά launcher και προς το παρόν δεν μου βγάζει διαφήμιση (βέβαια δεν μου έβγαζε σε κάθε κλήση) κατά την κλήση!

Το AdAway το έβαλα αλλά δεν βοήθησε!

Link to comment
Share on other sites

Αφού εγκαταστηθούν οι drivers, πατήστε συνεχόμενα το POWER μέχρι να κλείσει η συσκευή.

Μπείτε στον φάκελο Flashtool κι ανοίξτε το flash_tool.exe . Πηγαίνετε στα Options, στην επιλογή

Download και τσεκάρετε το κουτάκι "DA DL All with Checksum", αν δεν είναι τσεκαρισμένο. Μετά πηγαίνετε

στην επιλογή Connection και βεβαιωθείτε ότι είναι επιλεγμένα τα USB, High Speed και auto detect.

Στη συνέχεια, στο κεντρικό παράθυρο αλλάξτε το Download Only σε Firmware Upgrade. (ΠΡΟΣΟΧΗ! Όχι σε Format All + Download!)

Πατήστε το κουμπί Scatter-loading και μπείτε στο φάκελο της ROM που κατεβάσατε. Επιλέξτε το αρχείο που τελειώνει σε "scatter.txt".

Πατήστε Download κι αμέσως συνδέστε το κλειστό κινητό στο USB. Θα αρχίσει να βάζει τη ROM στο κινητό. Όταν τελειώσει, θα κάνει reboot.Θα αργήσει αρκετά μην αγχωθείτε .

Μπείτε κανονικά στο κινητό, βάλτε αυτά που σας ζητάει, ΜΗΝ λάβετε μέρος στο User Experience, έχω την εντύπωση ότι δεν είναι για καλό.

[/url]

 

Sorry αν η ερώτηση είναι χαζή, αλλά η miui rom που κατέβασα δεν περιέχει αρχείο που να τελειώνει σε "scatter.txt".

 

Κάνω κάποια πατάτα ή οδηγός δεν είναι για miui;

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν η ερώτηση είναι χαζή, αλλά η miui rom που κατέβασα δεν περιέχει αρχείο που να τελειώνει σε "scatter.txt".

 

Κάνω κάποια πατάτα ή οδηγός δεν είναι για miui;

 

Προφανώς. Αυτή η rom περνάει μέσω custom recovery twrp. Πρέπει να περάσεις twrp πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

MIUI v7 5.12.31

https://cloud.mail.ru/public/BDK5/Fzgdu5ZaF

http://greeshan.ucoz.com/load/roms/lenovo_k3_note/miui_v7_multilanguage_android_5_0/23-1-0-166

 

1553 DEV

https://cloud.mail.ru/public/AnRS/ay3NsG5fD

http://greeshan.ucoz.com/news/proshivka_vibeui_3_0_dlja_lenovo_k3_note_versii_1553_dev/2016-01-02-266

Προαιρετικά patches

Patch DisableTrottling (Download) - at rehydrating without wipe. Disables limit processor speed when the processor's temperature, after which the game does not slow down. At your own risk !!!

Patch EnglishSearchContact (Download) - at rehydrating without wipe. After installing sideband search for contacts becomes English (Russian default). Menu: Contacts - are also becoming more in English (Russian default).

Patch NetworkIndicator (Download) - at rehydrating without wipe. After installing the network indicator icons (G, 2G, 3G, 4G, E) in the status bar back (by default I have them removed).

Patch SafeCenter (Download) - at rehydrating without wipe this version, if there is an error SafeCenter (SecurityIt).

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια,,κ καλη χρονια !!! εχω το lenovo note k3 rom ιταλου με βοηθεια απο εδω μεσα κατεβασμενη,, εδω κ 1 μηνα.. γενικα δουλευει οκ το τηλ.. αλλα εχω θεμα με της καρτες sim ,, μιλαω στην μια γραμμη κ με περνουν στην ιδια οταν μιλαω κ δειχνει ποιος ειναι,,οκ μεχρι εκει!!! αλλα οταν μιλαω στην μια γραμμη η αλλη sim λεει ειναι κλειστο ? οταν με παρουν ταυτοχρονα,, :wacko: ενω λεει κ στης δυο οτι ειναι active που θα πει ενεργες κ η δυο ταυτοχρονα ?? η κανω λαθος ?? :confused:το αλλο ειναι οτι μου τελειωνει την μπαταρια σε μια μερα με νορμαλ χρηση του τηλ ? ενω πριν το ρουταρο κρατουσε πιο πολυ,,,:O λογικο κ αυτο? η πρεπει να κατεβασω κατι για την μπαταρια ? κ το τριτο θεμα ειναι με την καμερα ξερει κανεις καποια ρυθμιση καλη να κανω ?? στα ζοομ δειχνει χαλια η φωτο κ την μερα ειναι σαν να εχεις βαλει μεικαπ στο προσωπο οταν βγαζεις φωτο,, πρεπει να κατεβασω κατι αλλο ?? θα ηθελα την βοηθεια σας ,, ευχαριστω..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει και τις δυο σιμ ενεργες.

Οταν σε παρουν στη μια ,στην αλλη θα ειναι σα να μη λειτουργει.

Σχεδον ολα τα dual σιμ ετσι ειναι.

Λιγα και ακριβα(συνηθως) ειναι active.

Για τη καμερα λογικο με το ζοομ να μη φαινεται καλα.για το μεικ απ,ειναι ενα φιλτρο που απενεργοποιεις.

Για τη μπαταρια ,καποια εφαρμογη θα στη κανει τη δουλεια.στις ρυθμισεις λεει ποιες εφαρμογες τραβανε μπαταρια,δες εκει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει και τις δυο σιμ ενεργες.

Οταν σε παρουν στη μια ,στην αλλη θα ειναι σα να μη λειτουργει.

Σχεδον ολα τα dual σιμ ετσι ειναι.

Λιγα και ακριβα(συνηθως) ειναι active.

Για τη καμερα λογικο με το ζοομ να μη φαινεται καλα.για το μεικ απ,ειναι ενα φιλτρο που απενεργοποιεις.

Για τη μπαταρια ,καποια εφαρμογη θα στη κανει τη δουλεια.στις ρυθμισεις λεει ποιες εφαρμογες τραβανε μπαταρια,δες εκει.

οκ τα το τσεκαρο.. αν κ γενικα κατι δεν παει καλα σε φωτο για 13αρα σε αναλυση δεν εχει καθαροτητα,, σε σχεση me samsyng core που ειχα!! σε 5 mpixel k εδειχνε τζαμι,, κ σε ζομμ,, υπαρχει καποια καλυτερη ρομ απο του ιταλου που θα μου βελτιωσει στο τηλ πραγματα κ σε φωτο ?? η σε αυτη που εχω ειναι μια χαρα ?? κ να μην την πειραξω.. δεν εχω κ μεγαλη πειρα κ λογο αυτου σε ρωταω.. ,,
Link to comment
Share on other sites

MIUI v7 5.12.31

https://cloud.mail.ru/public/BDK5/Fzgdu5ZaF

http://greeshan.ucoz.com/load/roms/lenovo_k3_note/miui_v7_multilanguage_android_5_0/23-1-0-166

 

1553 DEV

https://cloud.mail.ru/public/AnRS/ay3NsG5fD

http://greeshan.ucoz.com/news/proshivka_vibeui_3_0_dlja_lenovo_k3_note_versii_1553_dev/2016-01-02-266

Προαιρετικά patches

Patch DisableTrottling (Download) - at rehydrating without wipe. Disables limit processor speed when the processor's temperature, after which the game does not slow down. At your own risk !!!

Patch EnglishSearchContact (Download) - at rehydrating without wipe. After installing sideband search for contacts becomes English (Russian default). Menu: Contacts - are also becoming more in English (Russian default).

Patch NetworkIndicator (Download) - at rehydrating without wipe. After installing the network indicator icons (G, 2G, 3G, 4G, E) in the status bar back (by default I have them removed).

Patch SafeCenter (Download) - at rehydrating without wipe this version, if there is an error SafeCenter (SecurityIt).

 

 

Ευχαριστουμε πολυ φιλε.Περασα την MIUI v7 5.12.31,αλλα πατωντας το HOME button,ενω περασα και τον APEX, δεν μπορω να αλλαξω τον launcher.Μπορει να βοηθησει κανεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η MIUI v7 5.12.31 έχει ελληνικά;

Ναι φιλε εχει Ελληνικα.Ειναι πολυγλωσση.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ φιλε.Περασα την MIUI v7 5.12.31,αλλα πατωντας το HOME button,ενω περασα και τον APEX, δεν μπορω να αλλαξω τον launcher.Μπορει να βοηθησει κανεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι φιλε εχει Ελληνικα.Ειναι πολυγλωσση.

 

Ελληνικά έχει, αλλά δεν μου παίζει το playstore. Συμβαίνει και σε άλλους;;

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει, αλλά δεν μου παίζει το playstore. Συμβαίνει και σε άλλους;;

Μπαινει κανονικα το playstore.Κατι αλλο συμβαινει φιλε.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και μια εβδομάδα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από πολλά.θέλω ομως να ρωτησω κάποια πράγματα σχετικά με την rom που έχει εγκατεστημένη.το πήρα από skroutz και δεν έχει καθόλου κινεζικές μέσα φοράει αυτή την romκαι το κινητό πάει σφαίρα.να του βαλω κάτι άλλο; ρωταω γιατί βλέπω μερικοί είναι πολύ ψαγμενει με διάφορες rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή την rom φοραει K50_EU42_CUOCO92_ROW

Edited by tolis77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω miui7 5.12.17 ota και μου έχει βγάλει δύο ota για 5.12.24 & 5.12.31

Τις κάνω κανονικά; θα χρειαστεί να πάρω back up? Wipe θα κάνω;

Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/cfs1/uuZYUh1TD

 

1. Russified all that was possible on the basis of developments on the Rusiko A5.1_v1.1.3;

2. Vycheschena kitayschina;

3. Replace the launcher to version 7.3;

4. The modem is replaced by a version of 1544dev;

5. Chinese browser replaced with Google Chrome;

6. Added video player on s121 (updated to the new version);

7. Ruth and preinstalled franca;

8. Chinese FM Radio zavirusovanoe replaced by normal;

9. Added LenovoMusic;

10. Replaced setup menu calls a version of 1535dev to return harvested manufacturer options;

11. Added base APN settings for operators;

12. Corrected the name and loksrinov;

13. Substitutions all Chinese fonts in the Fonts from the team + added a new font from the row;

14. Country dialing now in Russian, it is not necessary to turn off location;

15. Management Board of host file to block advertising;

16. Upgraded SuperSu, franca;

17. Updated gps.conf (should better find satellites);

18. Unlock the item "Profile" in the sound settings,

19. In Settings / System Applications / Call item was added at the bottom of the "Advanced Settings" where there is a noise reduction settings, and other settings;

20. Fixed Build.prop (will not write in play market that the application is not suitable for the device);

21. We tried a little row for lovers of the region, made ​​clocks active in stock and cut out junk select "Print" settings;

22. Updated to version shareit of Market;

23. For lovers of smart bracelets settings / Security added item SmartLock;

24. Working weather launcher;

25. In the Shutdown menu item added reboot rekaveri;

26. Photos during the call to full screen, go to customize settings \ System Applications \ Call (this connection is not working when the Auto call, you need to press the manual);

27. Updated host file to block advertising;

28. Support init.d and busybox; installation script cleans cache lauchera, dialers and storage of contacts, remove the old weather (if you have it installed), be careful !!!

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και μια εβδομάδα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από πολλά.θέλω ομως να ρωτησω κάποια πράγματα σχετικά με την rom που έχει εγκατεστημένη.το πήρα από skroutz και δεν έχει καθόλου κινεζικές μέσα φοράει αυτή την romκαι το κινητό πάει σφαίρα.να του βαλω κάτι άλλο; ρωταω γιατί βλέπω μερικοί είναι πολύ ψαγμενει με διάφορες rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή την rom φοραει K50_EU42_CUOCO92_ROW

 

Αυτή φοράει και εμένα και είμαι κι εγώ πολύ ικανοποιημένος, γνώμη μου να μην την αλλάξεις γιατί είναι τέλεια σε όλα. Οι άλλες έχουν θέματα που δεν λύνονται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερωτηση:

Μου ήρθε OTA update σε Version:K3.VIBE.1.15.Παταω από το κιν.για να ξεκινήσει ,κατεβαίνει το αρχείο σε μορφή zip,μου βγάζει στην επιλογή install zip τρεις επιλογές 1)backup first 2)wipe data 3)wipe cache(τικαρισμενο).Στην συνέχεια "ξετικαρω" το wipe cache κ πατάω install .Κλείνει το κινητό, ξεκινάει η διαδικασία που κρατάει μερικά δευτερόλεπτα, ανοίγει αλλα η αναβάθμιση δν γίνεται .Γνωρίζει καποιος τι πρέπει να κάνω κ ποια ακριβώς η διαδικασία;;;

Edited by cOlliN13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Με ενδιαφέρει το κινητό έχω όμως μια απορία. Αν στη μια Sim λειτουργεί ως τηλέφωνο μπορεί η άλλη να είναι μόνο για Data ταυτόχρονα??? Δεν με ενδιαφέρουν οι κλήσεις στην δεύτερη Sim όπως δεν με ενδιαφέρουν τα Data στην πρώτη. Απλά, στη μία Sim μόνο ομιλία, και στην άλλη Sim μόνο Data ταυτόχρονα γίνεται ??? Το υποστηρίζει το τηλέφωνο ?? Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Με ενδιαφέρει το κινητό έχω όμως μια απορία. Αν στη μια Sim λειτουργεί ως τηλέφωνο μπορεί η άλλη να είναι μόνο για Data ταυτόχρονα??? Δεν με ενδιαφέρουν οι κλήσεις στην δεύτερη Sim όπως δεν με ενδιαφέρουν τα Data στην πρώτη. Απλά, στη μία Sim μόνο ομιλία, και στην άλλη Sim μόνο Data ταυτόχρονα γίνεται ??? Το υποστηρίζει το τηλέφωνο ?? Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια......

 

Φυσικά και γίνεται, εννοείται αυτό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Απλα νομιζω πως αν κατεβαζεις ενα μεγαλο αρχειο π.χ στην σιμ με τα data και χτυπησει τηλ. στην αλλη θα διακοπει η ληψη αρχειου.

Η τελευταια miui που ειναι πιο πανω τι λεει ρε παιδια μετα απο δοκιμες καποιων ημερων;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ενδιαφέρει τρελά η χρήση του κινητού με γυαλιά cardboard 3d γιατί είμαι 3d designer. Εμαθα αυτό :

Σχεδόν όλα τα cardboard google 3d έχουν μαγνήτη στο πλαι και επιδή λέει το κινητό αυτό ΔΕΝ έχει κανονικό γυροσκόπιο αλλα simulated απο software μέσω μαγνητικού πεδίου παγώνει το γυροσκόπιο του αν έρθει κοντά σε μαγνήτη οπότε λέει βγάλτε το μαγνήτη, κατεβάστε και πρόγραμμα που βελτιώνει την αντίδραση του γυροσκόποιου : http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-jitterygyrofixforcardboard-t3202149

 

...και κάτι γινεται λέει... δοκίμασε κανένας κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Με ενδιαφέρει το κινητό έχω όμως μια απορία. Αν στη μια Sim λειτουργεί ως τηλέφωνο μπορεί η άλλη να είναι μόνο για Data ταυτόχρονα??? Δεν με ενδιαφέρουν οι κλήσεις στην δεύτερη Sim όπως δεν με ενδιαφέρουν τα Data στην πρώτη. Απλά, στη μία Sim μόνο ομιλία, και στην άλλη Sim μόνο Data ταυτόχρονα γίνεται ??? Το υποστηρίζει το τηλέφωνο ?? Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια......

 

Όταν είσαι σε κλήση (μέσω SIM1) και για όσο διαρκεί η κλήση, τότε η σύνδεση δεδομένων (μέσω SIM2) διακόπτεται μέχρι να τερματιστεί η τηλεφωνική κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ενδιαφέρει τρελά η χρήση του κινητού με γυαλιά cardboard 3d γιατί είμαι 3d designer. Εμαθα αυτό :

Σχεδόν όλα τα cardboard google 3d έχουν μαγνήτη στο πλαι και επιδή λέει το κινητό αυτό ΔΕΝ έχει κανονικό γυροσκόπιο αλλα simulated απο software μέσω μαγνητικού πεδίου παγώνει το γυροσκόπιο του αν έρθει κοντά σε μαγνήτη οπότε λέει βγάλτε το μαγνήτη, κατεβάστε και πρόγραμμα που βελτιώνει την αντίδραση του γυροσκόποιου : http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-jitterygyrofixforcardboard-t3202149

 

...και κάτι γινεται λέει... δοκίμασε κανένας κάτι τέτοιο;

 

Ισχυει.

Η πολυ απλα παιρνεις ενα V2 cardboard που δε δουλευει με μαγνητη αλλα αλλιως.

Εχω ενα και το δινω εαν ενδιαφερεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ενδιαφέρει τρελά η χρήση του κινητού με γυαλιά cardboard 3d γιατί είμαι 3d designer. Εμαθα αυτό :

Σχεδόν όλα τα cardboard google 3d έχουν μαγνήτη στο πλαι και επιδή λέει το κινητό αυτό ΔΕΝ έχει κανονικό γυροσκόπιο αλλα simulated απο software μέσω μαγνητικού πεδίου παγώνει το γυροσκόπιο του αν έρθει κοντά σε μαγνήτη οπότε λέει βγάλτε το μαγνήτη, κατεβάστε και πρόγραμμα που βελτιώνει την αντίδραση του γυροσκόποιου : http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-jitterygyrofixforcardboard-t3202149

 

...και κάτι γινεται λέει... δοκίμασε κανένας κάτι τέτοιο;

Ναι το δοκίμασα εγώ και με το μαγνήτη όντως "τρελαίνεται" το γυροσκόπιο και δεν γίνεται δουλειά. Έβγαλα τον μαγνήτη και δουλεύουν όλα ρολόι, μια χαρά βλέπω τις VR εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...