Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις κανείς πρόβλημα με το playstore και την τελευταία του Ιταλού;κρασαρει συνεχώς

Όχι μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα..εχεις κάνει διαγραφή δεδομένων από playstore και playservices μπας και φτιάξει? Εγώ στην παλιά έκδοση έκανα αυτό και μετά διαγραφή cache και dalvic cache από recovery και έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα και παλι.. Οταν συνδεω το κ3 με τον υπολογιστη αναγνωριζει την εσωτερικη μνημη σα να ειναι εντελως γεματη.. Το ιδιο κανει και το κινητο (πχ αν θελω να κανω σκρινσοτ δε με αφηνει και λεει πως πρεπει να αδειασω χωρο). Ωστοσο εχω εγκαταστησει ολες τις εφαρμογες στην εσωτερικη κανονικα και στις πληροφοριες μνημης του κινητου μου λεει πως υπαρχουν ακομα 5 γκιγκα ελευθερα.. Καποια προταση;
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/sJVI4aR.jpgΠαρατήρησα στο φάκελο Αρχεία > Έγγραφα ότι σχεδόν κάθε μέρα 3 με 4 το πρωί,δημιουργείται κ αποθηκεύεται αυτόματα ένα αρχείο DOC (βλ.φωτο).Πατάω να το ανοίξω αλλά δν γίνεται. Μηπως γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτά τα αρχεία κ γιατί δημιουργούνται;;; Edited by cOlliN13
Link to comment
Share on other sites

Αυτή περνάει με restore
Έβαλα το backup της rom στην εσωτερική μνήμη αλλά με τα wipe που έκανα μάλλον το έσβησε. Ακολούθησα της οδηγίες του dev που έλεγε wipe cache, dalvik, system, data, internal storage. Το backup το έχω και στην εξωτερική sd αλλά από εκεί δεν το βλέπει να τοκάνει restore. Όταν πατάω restore μου βγάζει μόνο τον φάκελο twrp της εσωτερικής μνήμης που φυσικά είναι άδειος. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Επειδή θέλω να πάρω το κινητό και έψαχνα να βρω κάποιες πληροφορίες, αλλά είναι πάρα πολλές οι σελίδες, ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα!

 

1) Όπως είδα, μπορώ να αγοράσω από το site vickmall.com . Αυτό είναι αξιόπιστο; Ή να επιλέξω κάποιο άλλο; Επίσης αυτό το comment που γράφουν οι περισσότεροι που έχει κάποιες οδηγίες προς το site, πρέπει να το γράψω για να προσέξουν το κινητό; και τέλος περίπου πόσο καιρό κάνει να έρθει;

 

2) Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια θήκη, όπως πχ αυτές που γράφει μαζί το vickmall;

 

Ευχαριστώ πολύ, και ελπίζω σύντομα να το έχω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το backup της rom στην εσωτερική μνήμη αλλά με τα wipe που έκανα μάλλον το έσβησε. Ακολούθησα της οδηγίες του dev που έλεγε wipe cache, dalvik, system, data, internal storage. Το backup το έχω και στην εξωτερική sd αλλά από εκεί δεν το βλέπει να τοκάνει restore. Όταν πατάω restore μου βγάζει μόνο τον φάκελο twrp της εσωτερικής μνήμης που φυσικά είναι άδειος. Τι να κάνω?

 

Κανε μπακ απ, την ρομ που εχεις, ειναι λιγο διαφοερτικη η διαδρομη των φακελων γιαυτο δεν την βλεπεις, οταν κανεις μπακ απ, θα φτιαξει μονο του την διαδρομη πετα εκει μεσα τον φακελο σ205 και εφυγες

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Κανε μπακ απ, την ρομ που εχεις, ειναι λιγο διαφοερτικη η διαδρομη των φακελων γιαυτο δεν την βλεπεις, οταν κανεις μπακ απ, θα φτιαξει μονο του την διαδρομη πετα εκει μεσα τον φακελο σ205 και εφυγες
To backup δεν το κάνει στην εξωτερική sd αλλά στην εσωτερική. Έτσι το είχα κάνει κι εγώ και μου είχε φτιάξει τη διαδρομή και εκεί μέσα είχα βάλει τον φάκελο s205. Έκανα όμως wipe internal sd και δεν έμεινε τίποτα. Τώρα μου λέει No OS installed. Μπορώ να κάνω την παραπάνω διαδικασία με την εξωτερική sd? Να κάνω δηλαδή εκεί backup τη ρομ για να σχηματιστεί η διαδρομή και να κάνω restore από την εξωτερική? Δεν βρίσκω όμως τέτοια επιλογή, όταν πατάω backup/restore δεν έχω δυνατότητα να επιλέξω internal/external sd.

 

EDIT: Νομίζω βρήκα λύση! Έχει file manager η twrp και μπορώ από εκεί να κάνω copy/paste από external σε internal!

 

EDIT 2: Οκ, το έκανα αντιγραφή και τώρα κάνει restore! :)

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

To backup δεν το κάνει στην εξωτερική sd αλλά στην εσωτερική. Έτσι το είχα κάνει κι εγώ και μου είχε φτιάξει τη διαδρομή και εκεί μέσα είχα βάλει τον φάκελο s205. Έκανα όμως wipe internal sd και δεν έμεινε τίποτα. Τώρα μου λέει No OS installed. Μπορώ να κάνω την παραπάνω διαδικασία με την εξωτερική sd? Να κάνω δηλαδή εκεί backup τη ρομ για να σχηματιστεί η διαδρομή και να κάνω restore από την εξωτερική? Δεν βρίσκω όμως τέτοια επιλογή, όταν πατάω backup/restore δεν έχω δυνατότητα να επιλέξω internal/external sd.

 

EDIT: Νομίζω βρήκα λύση! Έχει file manager η twrp και μπορώ από εκεί να κάνω copy/paste από external σε internal!

 

EDIT 2: Οκ, το έκανα αντιγραφή και τώρα κάνει restore! :)

 

ok ωραια , πεσμας και εσυ την γνωμη σου για την row τωρα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο έβαλα την καινούργια Ota rom 6.1.7 και όπως βλέπεται στην φωτό η μπάρες απο το σήμα της πρώτης κάρτας (cosmote)είναι άδειες.Φαίνεται σαν να μην έχει καθόλου σήμα η sim.Κάτι που όμως δεν ισχύει .Το έχει άλλος αντιμετώπιση ;
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο έβαλα την καινούργια Ota rom 6.1.7 και όπως βλέπεται στην φωτό η μπάρες απο το σήμα της πρώτης κάρτας (cosmote)είναι άδειες.Φαίνεται σαν να μην έχει καθόλου σήμα η sim.Κάτι που όμως δεν ισχύει .Το έχει άλλος αντιμετώπιση ;

Το ίδιο και σε μένα!

Link to comment
Share on other sites

Μπωρει καποιος να μου πει γιατι οταν μεταφερο εφαρμογες στιν sd χανονται απο το μενου κ μετα πρεπει να τις επαναφερω παλι στο χωρο τις συσκευης για νατις εχω στο μενου...τι πρεπει να κανω να τις μετσφερω στιν sd k να τις εχω κ στιν οθονι..
Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνω αλλα τπτ ακομη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία βρήκαμε το πρωτο κουσουρι...

Εκανες κάτι για αυτό φιλέ μου;

Το ψαχνω ακομα κ μεσο του φοροουμ σειμερα εδω μιπως ξερει κανεις τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο γυρισα απο μια σύντομη βολτα και μολις ανοιξα τα δεδομενα η μπαρα έγινε λευκη (φουλ σημα) μαζι με την ενδειξη Η+.

Αλλα μολις μπηκα σπιτι και επιασε wifi χαθηκε η απεικόνιση....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο γυρισα απο μια σύντομη βολτα και μολις ανοιξα τα δεδομενα η μπαρα έγινε λευκη (φουλ σημα) μαζι με την ενδειξη Η+.

Αλλα μολις μπηκα σπιτι και επιασε wifi χαθηκε η απεικόνιση....:wacko:

 

Έχω την εντύπωση δε μπορούν να συνυπάρχουν αυτά τα δύο, όταν βρίσκει ,wifi κλείνει τα data και κάνει χρήση αυτού, όταν κλείσει wifi επανέρχεται στα data

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο έβαλα την καινούργια Ota rom 6.1.7 και όπως βλέπεται στην φωτό η μπάρες απο το σήμα της πρώτης κάρτας (cosmote)είναι άδειες.Φαίνεται σαν να μην έχει καθόλου σήμα η sim.Κάτι που όμως δεν ισχύει .Το έχει άλλος αντιμετώπιση ;

Επειδή έχω παραγγείλει το redmi note 2 και διαβάζω το σχετικό νήμα...μην ανγχωνεσαι το κάνει και στα original xiaomi στις τελευταίες ενημερωσεις! Τι νομίζετε μόνο τα θετικά θα προσφέρουν; Και τα κουσούρια μαζί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, εγω ειμαι ακομα με androium5.

Ποια ειναι η καλύτερη AOSP αυτη τη στιγμή;

Ποια rom προτείνετε γενικά για κανα τριμηνο ακομα χωρις αλλαγες;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση δε μπορούν να συνυπάρχουν αυτά τα δύο, όταν βρίσκει ,wifi κλείνει τα data και κάνει χρήση αυτού, όταν κλείσει wifi επανέρχεται στα data

Οχι φιλέ μου σε κάτι άλλο αναφερόμαστε ....

Τελικά αφού το ίδιο πρόβλημα το έχουν και τα xiaomi κινητά ,πάω πάσο.

Λογικά θα περιμένουμε μια καινούργια OTA πολύ γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/VIBEUI_V3.0_1603_7.416.1_DEV_K50-T5_WCB43A66EA.zip

 

Και ετοιμαστείτε ..

http://att.ydss.cn/attachments/forum/201601/14/162520ncxia86sk3s88ci8.jpeg

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/VIBEUI_V3.0_1603_7.416.1_DEV_K50-T5_WCB43A66EA.zip

 

Και ετοιμαστείτε ..

http://att.ydss.cn/attachments/forum/201601/14/162520ncxia86sk3s88ci8.jpeg

 

2.8mb κατεβαζεις φιλε μου;Εμένα μέσα στο σπίτι ,max να παει στο 1.0 .Συνήθως απο 200-300 K/s.

Τι το εχεις κανει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...