Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

θέλω να πάρω το lenovo k3 note για την γυναίκα μου.

Τρέχει καμία προσφορά αυτή την περίοδο σε κάνα αξιόπιστο μαγαζί?

 

Με rom τι γίνετε? Η μαμά που παίρνει Updates έχει ελληνικά?

Τι άλλες λύσεις έχω?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

θέλω να πάρω το lenovo k3 note για την γυναίκα μου.

Τρέχει καμία προσφορά αυτή την περίοδο σε κάνα αξιόπιστο μαγαζί?

 

Με rom τι γίνετε? Η μαμά που παίρνει Updates έχει ελληνικά?

Τι άλλες λύσεις έχω?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Η τιμή του είναι παντού η ίδια οπότε προτίμησε vickmall (147$) που το πήραμε οι περισσότεροι.

Πλέον εγκαθιστούν την επίσημη ROW που έχει ελληνικά και νομίζω αν δεν είναι root αναβαθμίζετε κανονικά. Γενικά δεν είναι και αυτό που λέμε αφαιράτη ρομ η συγκεκριμένη αλλά για όποιον δε το ψάχνει τρελά θα μείνει ευχαριστημένος.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλέ μου σε κάτι άλλο αναφερόμαστε ....

Τελικά αφού το ίδιο πρόβλημα το έχουν και τα xiaomi κινητά ,πάω πάσο.

Λογικά θα περιμένουμε μια καινούργια OTA πολύ γρήγορα

 

Πριν απο λιγο γυρισα απο μια σύντομη βολτα και μολις ανοιξα τα δεδομενα η μπαρα έγινε λευκη (φουλ σημα) μαζι με την ενδειξη Η+.

Αλλα μολις μπηκα σπιτι και επιασε wifi χαθηκε η απεικόνιση....

 

τι ειναι το αλλο που αναφερεστε?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο γυρισα απο μια σύντομη βολτα και μολις ανοιξα τα δεδομενα η μπαρα έγινε λευκη (φουλ σημα) μαζι με την ενδειξη Η+.

Αλλα μολις μπηκα σπιτι και επιασε wifi χαθηκε η απεικόνιση....

 

τι ειναι το αλλο που αναφερεστε?

 

7912 ποστ φιλέ μου.Με την φωτο

Link to comment
Share on other sites

https://docs.google.com/uc?id=0B5JFX1KT2nauQ0Y2VWladWtrNGs&export=download

Για να δούμε ....

Μπήκε με

Slim_zero_gapps.BETA.5.1.build.0.x-20160115 και BETA-SuperSU-v2.66

Δέν άλλαξα το modem. Βγαίνει το R στη πρώτη SIM αλλά δεν βλέπω να με ενοχλέι κάπου.

Οι κινεζιές γίνονται εύκολα disable στον App Manager.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειχα παρει στον φαδερ το κ3 νοτε απο to2c...με τον κινεζικο φορτιστη και τον ανταπτορα του.προχθες που πηγε στο πλαισι πηρε εναν universal φορτιστη για να μην εχει το θεμα με τον κινεζικο που μενει ο ανταπτορας στη πριζα με 2.4 Α....αλλααα αργει να φορτισει μου λεει τωρα.καποια ιδεα?

την έχω πάθει και εγώ.

φορτιστής με 2Α και το κινητό μου δεν μπορούσε να λάβει πάνω από 0,6Α

ανεξήγητο! τον πήγα πίσω, έβαλα συν 2€ και πήρα άλλον.

το αποτέλεσμα ήταν χειρότερο.

τον έβαλα στο raspebery pi2 που έχω και δούλευε μια χαρά και πήρα τον φορτιστή του raspberry για να φορτίζω το Κ3

ο φορτιστής που φορτίζει το Κ3 μου είναι αυτός :

http://www.e-shop.gr/forever-travel-charger-with-micro-usb-2a-box-p-TEL.016841

αγόρασα και δεύτερο

δοκιμασμένος, δουλεύει μια χαρά για το κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 453ΜΒ η OTA-Lenovo_K3_Note_miui7_v5.12.17-v6.1.7 ??

Στον Ιταλό θυμάμαι παίζαμε πάνω απο 1GB το Zip :confused:

 

Και περνιέται κανονικά ή πρέπει να έχω και την προηγούμενη MIUI?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να επιστρέψω μια εκδοση πίσω στην Miui? Τώρα έχω την τελευταία 6.1.7 και είναι η χειρότερη.αργούν πολύ ( πολλές φορες δεν έχει ) η ειδοποιήσεις ,κακό σήμα wifi , και ψιλοκοληματα στην οθονη. Για καινούργια εκδοση θα πρέπει να περιμένουμε αρκετά πιστεύω!
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο σάιτ σχετικό με το κινητό μας:

http://www.inthenameofk3.com/

Πατήστε στο μενού πάνω αριστερά και "θάψτε" το παλιό σας κινητό στο όνομα του Κ3 Note ή δείτε τις ταφόπλακες που έχουν φτιάξει οι άλλοι!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.μου ερχετε ενα update απόK3.VIBE 1.13 σε 1.14.αλλά δε γίνετε το update μου λεει MD5 error..τι πρέπει να κάνω;

 

Κάποιος να βοήθησε ρε παιδιά..τι πρέπει να κάνω για να κατέβει το update

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοήθησε ρε παιδιά..τι πρέπει να κάνω για να κατέβει το update

Μάλλον είναι ολόκληρη ρομ και όχι απλο update γι αυτό δεν κατεβαίνει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το k3 note και το a806 για την γυναικα και εχω θεμα με το αρχειο κλησεων, δεν μου βγαζει το ονομα του καλουντος. στο κ3 εχω ηδη απαλλαγει απο την κινεζικη ρομ και εβαλα αυτην http://www.needrom.com/download/cuoco92/ εχετε υποψιν σας καμια που να ειναι καλυτερη; Edited by grambo_3
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους χρειαζομαι ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! φλασαρωντας μια ρομ μεσω recovery το κινητο νεκρωσε. δεν ανοιγει, δεν μπαινει σε recovey με πατημα κουμπιων, δε δειχνει να φορτιζει και δεν το βλεπει καθολου το pc! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???????
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους χρειαζομαι ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! φλασαρωντας μια ρομ μεσω recovery το κινητο νεκρωσε. δεν ανοιγει, δεν μπαινει σε recovey με πατημα κουμπιων, δε δειχνει να φορτιζει και δεν το βλεπει καθολου το pc! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???????

Δοκιμασες με flash tools?Εχει οδηγο στην πρωτη σελιδα του νηματος..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,ευχαριστω!

Επeιδή θα αλλάξω ROM, είμαι μεταξύ της s205 και μιας MUI(και ποιά έκδοση;).Ποια να βάλω που να είναι ως επί των πλείστων χώρις προβλήματα ,bugs, 4g ,OTA και να μη κολλάει βασικά(με την 1520 πήρα διαζύγιο πλέον!) ;

Link to comment
Share on other sites

...ναι δοκιμασα αλλα δεν αναγνωριζει το κινητο το pc και δεν ξεκιναει η διαδικασια μολις το συνδεω. εχω εγκαταστησει ολους τους drivers του κινητου.....
Link to comment
Share on other sites

...ναι δοκιμασα αλλα δεν αναγνωριζει το κινητο το pc και δεν ξεκιναει η διαδικασια μολις το συνδεω. εχω εγκαταστησει ολους τους drivers του κινητου.....

όταν ανοίγεις το flashtool και πατάς download πριν συνδέσεις το κινητό αφαιρείς τη μπαταρία για 2-3 δευτερόλεπτα? επίσης δες στη διαχείριση συσκευών πως βλέπει ο υπολογιστής το κινητό? πρέπει να είναι θέμα με τους drivers. όπως και να έχει μην ανησυχείς θα βρεθεί λύση

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι ολόκληρη ρομ και όχι απλο update γι αυτό δεν κατεβαίνει..

 

και τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?καποιο pc suite υπαρχει για lenovo?

Link to comment
Share on other sites

όταν ανοίγεις το flashtool και πατάς download πριν συνδέσεις το κινητό αφαιρείς τη μπαταρία για 2-3 δευτερόλεπτα? επίσης δες στη διαχείριση συσκευών πως βλέπει ο υπολογιστής το κινητό? πρέπει να είναι θέμα με τους drivers. όπως και να έχει μην ανησυχείς θα βρεθεί λύση

 

....θα δοκιμασω και σε αλλο pc αν και ειμαι λιγο ασχετη με αυτα. βαζω βγαζω μπαταριες, ο υπολογιστης δεν κανει καν τον ηχο της συνδεσης...παντως σας ευχαριστω πολυ tasos και plou

Link to comment
Share on other sites

....θα δοκιμασω και σε αλλο pc αν και ειμαι λιγο ασχετη με αυτα. βαζω βγαζω μπαταριες, ο υπολογιστης δεν κανει καν τον ηχο της συνδεσης...παντως σας ευχαριστω πολυ tasos και plou

Επίσης δοκίμασες να το βάλεις σε meta Mode? Βάλτο και άσε να το αναγνωρίσει το pc. Meta Mode μπαίνεις πατώντας το volume down και το κουμπι που κλείνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?καποιο pc suite υπαρχει για lenovo?

Φίλε λογικά πρέπει να βρεις το λινκ και να κατεβάσεις την έκδοση που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΑΞΩ ΡΟΜ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΚΤΗ ΤΗΝ ΡΟΜ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ!!!!ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΡΗΣΗΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ PLAYSTORE (ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ) ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΕ ΑΠΛΑ ΕΔΙΧΝΕ ΜΟΝΟ ΩΡΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!ΤΟ ΠΗΓΑ ΜΕΤΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ PLAYSTORE ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ UNFORTUNATELLY THE GOOGLE SERVICES HAS STOPED ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ (ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΡΟΜ) ΟΠΟΤΕ ΡΩΤΑΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΡΟΜ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΗΛΤΕ Μ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!ΕΧΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE K50-T5 TO ΚΙΝΕΖΙΚΟ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΑΞΩ ΡΟΜ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΚΤΗ ΤΗΝ ΡΟΜ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ!!!!ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΡΗΣΗΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ PLAYSTORE (ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ) ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΕ ΑΠΛΑ ΕΔΙΧΝΕ ΜΟΝΟ ΩΡΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!ΤΟ ΠΗΓΑ ΜΕΤΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ PLAYSTORE ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ UNFORTUNATELLY THE GOOGLE SERVICES HAS STOPED ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ (ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΡΟΜ) ΟΠΟΤΕ ΡΩΤΑΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΡΟΜ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΗΛΤΕ Μ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!ΕΧΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE K50-T5 TO ΚΙΝΕΖΙΚΟ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Έχει οδηγίες στην πρώτη σελίδα του νήματος.. Αν έχεις custom recovery είναι 1 λεπτό η όλη διαδικασία να αλλάξεις ρομ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...