Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ την androium5 και μέσω του camera360 αποθηκεύω φωτό στην εξωτερική sd

 

Θα μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εξωτερική sd με το link2sd ?

Κάποιο bug έχεις παρατηρήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εξωτερική sd με το link2sd ?

Κάποιο bug έχεις παρατηρήσει?

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει το link2sd και γενικά δεν χρειάστηκε για την ώρα να μετακινήσω εφαρμογή. Τώρα από bugs, το μόνο που έχει αναφερθεί εκτός από απόψη γούστου, είναι κάποιο πρόβλημα στον συγχρονισμό του φλας με την φωτο-μηχανή. δες το σχόλιο #7256

 

Πάντως όπως λέει στην σελίδα του androium, παίζει το link2sd

Edited by evla
Link to comment
Share on other sites

Με την Androium 2, διαπίστωσα τελευταία ότι δεν μπορώ να στείλω SMS ενώ δέχομαι κανονικά.

Δοκίμασα με την προεγκατεστημένη εφαρμογή του τηλεφώνου, εγκατέστησα άλλη εφαρμογή από το Google Play αλλά τίποτα.

 

Καμία λύση;

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Για τα θέματα με την εξωτερική sd δοκιμάστε το Sdfix από play.

 

Τελικά μετά κόπων και βασάνων (bλέπε νήμα Gearbest) ήρθε σήμερα στα χέρια μου.

Έφτασε με 1512 St με αρκετά Ελληνικά. Πέρασα twrp 2.8.7.0 atlon X2 material και την έκανα backup. Δοκίμασα την vibe του Ρώσου σε 1549 που έχει και αυτή κάποια Ελληνικά αλλά μου φάνηκε λίγο προχειροδουλειά με κινέζικα διάσπαρτα και πρόβλημα στο smooth του scrolling σε διάφορα menu.

Τώρα δοκιμάζω τη lemonade 1548 του Ισπανού και αυτή με ικανοποιητικά Ελληνικά αν και αυτό δεν είναι το βασικό μου θέμα. Γενικά φαίνεται προσεγμένη.

Θα ήθελα να παραμείνω σε vibe προς το παρόν (και το μέλλον αν δεν διαπιστώσω άλλα προβλήματα στη χρήση σύμφωνα με τις ανάγκες μου) και θα ήθελα από κάποιον που έχει δοκιμάσει, αν ξέρει, ποια είναι καλύτερη σε αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αποφάσισα να βάλω νέα ρομ.Έχω την 1520 και κολάει καιρό τώρα με υπερθερμάνσεις. Το vickmall μου έδωσε την ινδική s121 rom. Ρωτώ αν είσαστε ικανοποιημένοι με την s121 ή υπάρχει κάποια άλλη καλύτερη.

Σημαντικό να μπορεί να υποστιρίζει 4g dual sim και ΟΤΑ!

Και κάποιο οδηγό πώς να το κάνω χωρίς να χάσω τις εφαρμογές και τα data

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω, δε μπορείς να αλλάξεις ROM χωρίς να σβήσεις τα πάντα. Μπορείς να πάρεις backup τα δεδομένα σου και να τα ξαναπεράσεις αφού κάνεις την αλλαγή της ROM.

 

---

 

Επειδή παιδευόμουν πόσες ώρες, και φαντάζομαι υπάρχουν και άλλοι που θα την πατήσουν... Μην απενεργοποιήσετε το "Αντι-ενοχλητική APP" της Lenovo, δε θα μπορείτε μετά να έχετε πρόσβαση στον app manager.

Έβαλα σήμερα την VIBEUI_V2.8_CUOCO92_ROW_1540D. Πάει αρκετά πιο γρήγορα απο την S121 ROW.

 

Μια επισήμανση, την οποία δεν βρήκα κάπου στο thread (το οποίο είναι τεράστιο) και αν γίνεται να μπει στο root guide... Τα τηλέφωνα με ROW ROM, επαναφέρουν το lenovo-recovery σε κάθε εκκίνηση, οπότε αν θέλετε να βάλετε άλλη ROM μεσω του recovery, βάλτε τα αρχεία στην κάρτα μνήμης, και αφού φλασάρετε απο fastboot την CWM/TWRP recovery, στο reboot κάνετε κατευθείαν είσοδο στο recovery, χωρίς να ξεκινήσει το τηλέφωνο, και κάνετε το φλασάρισμα της ROM απο εκεί. Μόλις φύγει η ROW ROM, το CWM/TWRP recovery μένει εκεί, χωρίς να πειραχτεί.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Αντίο... μου το έκλεψαν....

πάνω που το είχα συνηθίσει 5 μήνες τώρα και το είχα φέρει στα μέτρα μου.... ήταν πολύ ωραίο κινητάκι.... θα μου λείψει....

πήγα αστυνομία το δήλωσα... τώρα μου είπαν να πάρω και ένα αντίγραφο απο την αίτηση της αστυνομίας και να πάω και στην wind...

Ευχαριστώ και εδώ την παρέα για τη βοήθεια που μου πρόσφεραν στην αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Αντίο... μου το έκλεψαν....

πάνω που το είχα συνηθίσει 5 μήνες τώρα και το είχα φέρει στα μέτρα μου.... ήταν πολύ ωραίο κινητάκι.... θα μου λείψει....

πήγα αστυνομία το δήλωσα... τώρα μου είπαν να πάρω και ένα αντίγραφο απο την αίτηση της αστυνομίας και να πάω και στην wind...

Ευχαριστώ και εδώ την παρέα για τη βοήθεια που μου πρόσφεραν στην αρχή...

 

Έλα ρε φίλε κρίμα:/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας...έχει έρθει στα χέρια μου και για λίγες μόνο εμφανίσεις (μου το δωσανε για να φλασαρω rom-ελεγχο) το εν λόγω τηλ και του χω την limonchelo και μπορώ να πω πως τα ψιλοσπαει σαν rom.Του χω βάλει σχεδόν όλες από το needrom με καλύτερες αυτή και του ιταλού και τώρα κατεβαζω την 1550 vibe 3.0 βεβαίως βεβαίως..

Όταν το πήρα είχε θέματα με το σήμα (έχω το TD-LTE) και εδώ θέλω την βοήθεια σας.Ποια rom προτείνεται για αψογο σημα και καλή διαχείριση μπαταρίας;Άμα είναι και multilang τόσο το καλύτερο.

 

 

Να τονίσω πως η miui 5.12.4 δεν επαναφέρει τα αντίγραφα ασφαλειας οπότε ξανά μανά από την αρχή αλλά σε αυτή διορθώθηκε το θέμα με το Bluetooth

Edited by CRISPAF77

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αποφάσισα να βάλω νέα ρομ.Έχω την 1520 και κολάει καιρό τώρα με υπερθερμάνσεις. Το vickmall μου έδωσε την ινδική s121 rom. Ρωτώ αν είσαστε ικανοποιημένοι με την s121 ή υπάρχει κάποια άλλη καλύτερη.

Σημαντικό να μπορεί να υποστιρίζει 4g dual sim και ΟΤΑ!

Και κάποιο οδηγό πώς να το κάνω χωρίς να χάσω τις εφαρμογές και τα data

 

ευχαριστώ!

 

Εβαλα και εγω φιλε κανα δυο αλλες ρομ πριν περασω την s121. Τα κανει ολα και ειναι επισημη... την περασα και δεν θα ξανα ασχοληθω νομιζω... να το χαρεις σου ευχομαι... οταν υπαρχει αυτη η ρομ με διαθεσιμες αναβαθμισεις και υποστηριξη γτ να ψαξω κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και εβαλα την miui.

Με μια πρωτη ματια φαινεται αρκετα γρηγορη και ωραια.

Αρκετα διαφορετικη απο vibe και aosp(Οι οποιες aosp οπως εχω πει,ναι μεν συνηθως τρεχουν καλα αλλα ειναι πολυ βαρετες)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και εβαλα την miui.

Με μια πρωτη ματια φαινεται αρκετα γρηγορη και ωραια.

Αρκετα διαφορετικη απο vibe και aosp(Οι οποιες aosp οπως εχω πει,ναι μεν συνηθως τρεχουν καλα αλλα ειναι πολυ βαρετες)

 

Παραξενο να ανοιγει το κινητο και να γραφει xiaomi :lol::lol:.

Ειναι η τριτη ημερα που την εχω επανω και μαλλον θα την κρατησω.Τελικα σε εμενα τουλαχιστον το led μονο της κλησεις δουλευει και νομιζω μηνυματα (δεν δεχομαι και πολλα).

Μια χαζομαρα που βρηκα τωρα ειναι οτι δεν βγαινει η φωτογραφια απο αυτον που δεχομαι κληση.Εχω δοκιμασει και εγω να κανω κληση και παλι φοντο μονοχρωμο βλεπω:lol:.

Κατι παιζει με την αναλυση της οθονης ,γιατι μολις μπηκα σε μια επαφη και εκανα μια επεξεργασια και καλα με την φωτο αμεσως μου την εμφανίζει.

Ενα καλο για τους φιλους με xiaomi mi band ειναι η επιλογη ξεκλειδώματος (οθονης) του κινητου με το bluetooth.

((Το κακο σε με εμενα ειναι οτι κρασαρει συνεχεια η εφαρμογη Mi Fit ))

Για μπαταρια θα ελεγα οτι δεν ειδα και καμια διαφορα με την προηγουμενη rom του Ιταλου,χθες μαλιστα ειχα 37% με 2 ωρες και 30 οθονης.Ειμαι ακομα στο ψαξιμο και ετσι το πινω το αιμα...:)

Θετικο για εμενα ειναι το πολυ καλο σημα 3g cosmote που παινει αφου μαλιστα βγαζει την ενδειξη +Η .

Οτι αλλο θελεται ρωτατε παιδια.

 

Ααα Ελληνικα παντου,,,

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τουμπανοhttp://www.needrom.com/download/lenovo-k3-note-miui7-v5-11-19-with-otas/

Το double tap λειτουργει;

Σε gaming κολάει καθόλου;

Υπερθερμαινεται;

 

Παραξενο να ανοιγει το κινητο και να γραφει xiaomi :lol::lol:.

Ειναι η τριτη ημερα που την εχω επανω και μαλλον θα την κρατησω.Τελικα σε εμενα τουλαχιστον το led μονο της κλησεις δουλευει και νομιζω μηνυματα (δεν δεχομαι και πολλα).

Μια χαζομαρα που βρηκα τωρα ειναι οτι δεν βγαινει η φωτογραφια απο αυτον που δεχομαι κληση.Εχω δοκιμασει και εγω να κανω κληση και παλι φοντο μονοχρωμο βλεπω:lol:.

Κατι παιζει με την αναλυση της οθονης ,γιατι μολις μπηκα σε μια επαφη και εκανα μια επεξεργασια και καλα με την φωτο αμεσως μου την εμφανίζει.

Ενα καλο για τους φιλους με xiaomi mi band ειναι η επιλογη ξεκλειδώματος (οθονης) του κινητου με το bluetooth.

((Το κακο σε με εμενα ειναι οτι κρασαρει συνεχεια η εφαρμογη Mi Fit ))

Για μπαταρια θα ελεγα οτι δεν ειδα και καμια διαφορα με την προηγουμενη rom του Ιταλου,χθες μαλιστα ειχα 37% με 2 ωρες και 30 οθονης.Ειμαι ακομα στο ψαξιμο και ετσι το πινω το αιμα...:)

Θετικο για εμενα ειναι το πολυ καλο σημα 3g cosmote που παινει αφου μαλιστα βγαζει την ενδειξη +Η .

Οτι αλλο θελεται ρωτατε παιδια.

 

Ααα Ελληνικα παντου,,,

 

Το double tap λειτουργει;

Σε gaming κολάει καθόλου;

Υπερθερμαινεται;

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Το double tap λειτουργει;

 

 

 

 

Το double tap λειτουργει; Οχι δυστιχος :( Αλλα υπαρχει μεσα στο μενου επιλογη για ανοιγμα οθονης με πληκτρο της εντασης.

 

Σε gaming κολάει καθόλου; Απο καποια παιχνιδια που δοκιμασα φιλε μου (ελαφρια σχετικα ) καθολου

 

Υπερθερμαινεται; Καμια σχεση με το τηγάνι που ειχα (ρομ Ιταλου ).Μιλαμε για φυσιολογικές θερμοκρασιες

 

Δεν ξερω αν σε κάλυψα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

εμένα με του Ιταλού δεν μπορώ να πως πως ζεσταίνεται κιόλας

 

Το δικο μου έπαιρνε φωτια , πραγματικα οταν ζεσταίνονταν δεν μπορουσες να το βαλεις στο αυτι.

Αυτα φιλε μου με την πρωτη rom του Ιταλου (αν δεν κανω λαθος 1540 )

Link to comment
Share on other sites

η 1540 δεν είναι η τελευταία?

αυτήν έχω από την πρώτη μέρα

Συγκριτικά με το coolpad f1 και την τελευταία ρομ που είχα, δεν μου φαίνεται πως είναι ζεστό

Με την ίδια χρήση πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που κατεβασα εγω,δεν ειναι multilanguage και δεν εχει ελληνικα.εχει καμια 15αρια γλωσσες.

Θα τη δουλεψω να δω και μπορει να βαλω καμια με ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω φιλε κανα δυο αλλες ρομ πριν περασω την s121. Τα κανει ολα και ειναι επισημη... την περασα και δεν θα ξανα ασχοληθω νομιζω... να το χαρεις σου ευχομαι... οταν υπαρχει αυτη η ρομ με διαθεσιμες αναβαθμισεις και υποστηριξη γτ να ψαξω κατι αλλο???

 

 

 

 

 

Μηπως ειναι ευκολο να παραθεσετε το link για την S121 ROW; ετσι για να περναει ευχαριστα και η ωρα μας βρε αδερφε;:lol:

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος την phoenix new?στην καμερα η φωτογραφια λεει μεγιστη αναλυση 9,5mpixel ειναι πλασματικο η αληθινο?αν ειναι αληθινο τι γινεται υπαρχει λυση για 13?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...